Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvoĆØnik z odliĆØnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NiĆØ bat...niĆØ od tega ne bo... Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
NiĆØ bat...niĆØ od tega ne bo... Laughing



Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
NiĆØ bat...niĆØ od tega ne bo... Laughing


Samotolažba le vĆØasih malo pomaga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res Å”koda, da ima samo @ambasador uÅ”esa in ostalo, ostali so navijaĆØi CR7.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Res Å”koda, da ima samo @ambasador uÅ”esa in ostalo, ostali so navijaĆØi CR7.

pusti osebe, poglejmo kaj je na mizi - pa naj bi bil high end.
Tudi ĆØe ne bo niĆØ od vsega, vseeno lahko preigramo možnosti na to temo:
je cvenka do 10.000 in ojaĆØevalec tisti ko je. ƈe ga ne menjaÅ”, moraÅ” poiskati variante ki bodo Å”le dobro z njim. Samo par sem jih predlagal, je pa tega Å”e in Å”e.
Ni pa dobro zaiti med zvoĆØnike ki rabijo Å”vas aparat.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Res Å”koda, da ima samo @ambasador uÅ”esa in ostalo, ostali so navijaĆØi CR7.

pusti osebe, poglejmo kaj je na mizi - pa naj bi bil high end.
Tudi ĆØe ne bo niĆØ od vsega, vseeno lahko preigramo možnosti na to temo:
je cvenka do 10.000 in ojaĆØevalec tisti ko je. ƈe ga ne menjaÅ”, moraÅ” poiskati variante ki bodo Å”le dobro z njim. Samo par sem jih predlagal, je pa tega Å”e in Å”e.
Ni pa dobro zaiti med zvoĆØnike ki rabijo Å”vas aparat.


Se strinjam da MaC6600 ne bo dovolj. Sicer sem pa dosti veĆØ priĆØakoval od njega glede nato, da sem prej imel Advance Acoustica MAP 800.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="coldplay33"]
coldplay33 je napisal/a:


Jas sem za mene že naÅ”el odliĆØen bas oz. beri zvoĆØnike, samo prekratek sem , tudi za rabljene; Sonus Faber Aida, Lilium, Magico Q5, Audio Solutions Overture in Vantage , Dypazon Dinamys, Davis Acoustics Dream Karla.Dynaudio Evidence. To so moje preference, kako mora zvoĆØnik v domaĆØem prostoru igrati. Dosegljivi a bi jih moral sliÅ”ati bi bili Sonus Faber Amati (Homage ali Futura) pa Stradivari Homage. Za mene vse tole bolje igra kot Bowers 800 D3.


coldplay33 je napisal/a:
Se vse bolj navduÅ”ujem za Sonus Faber Amati Futura ali Stradivari, po pravici povedano tudi zaradi dizajna zvoĆØnika ki podira. ToĆØno teh dveh modelov Å”e nisem sliÅ”al kar je pogoj. Cene so pa okoli 13.000 eur naprej, zato bo Å”e treba malo poĆØakati ker, je blagajna Å”e prelahka. Eden v Haagu bi dal Stradivarije za 11.000. ƈe je kdo že sliÅ”al te zvoĆØnike bi bil komentar dobrodoÅ”el.


LP

Tako Amati_jev kot Stradivari_jev je kar nekaj "pod vrst", zvenijo kar razliĆØno Wink Je treba kar vedet komu kaj postreĆØ Rolling Eyes
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Pon Jun 11, 2018 17:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Klipsch Palladium P39F ali manjÅ”i 38 ĆØe soba ni ogromna. Pa Å”e velikost in globina stereo slike jim je velik plus. ƈe uspeÅ” dobiti rabljenega bi tudi JBL4365 bili prava pot. https://www.youtube.com/watch?v=uNvntwm0CjM
Za malo veĆØ denarja so lepa reÅ”itev Blumenhoferji - jih lahko pri nas posluÅ”aÅ” v Gažonu/ Tafos Audio.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Enkrat ko si navajen na veliko dinamiko tudi na basu, izpadejo obiĆØajni hifi mooflerji (wooferji ki momljajo Very Happy ) ko njiva kamilic v rahlem vetriĆØu; nobenih emocij, ni pospeÅ”evanja na basu ki ti ježi kožo.

mi je priÅ”lo na isto misel kot na zaĆØetku teme, zato citiram moj prvi post - dinamika, pospeÅ”evanje na basu da se ti ježi koža, resolucija, erupcija, cinemascope stereo slika - so sestavine emotivnega posluÅ”anja.
Vse ostalo je mlaĆØna mlaka in zaspano jamranje ob stereo sliki podobni jaslicam - z vsem spoÅ”tovanjem a to so soundi za v blokovska naselja, da ne moti sosedov. Za potegniti iz salonskih/dizajnerskih zvoĆØnikov kaj bolj konkretnega so potrebni ojaĆØevalci težke kategorije, ne entry level mekintoÅ”ĆØiƦi. Vem da me ne boÅ” posluÅ”al, zato pa se boÅ” spomnil mojih besed po nakupu Wink



LP

ƈe ima zvoĆØnik "kvaliteno podporo" niĆØ bat tudi v "bloku" lahko "glasno kvaliteto posluÅ”aÅ”" ... Membrane se kontrolirano premikajo, ni popaĆØenj !

Nekontrolirano pohajanje membrane, dela samo ropot, je glasno in popaĆØeno, dinamike pa ni !!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 08:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..ƈe ima zvoĆØnik "kvaliteno podporo" niĆØ bat..
Kako se ne strinjati. Samo da ta podpora za lene zvoĆØnike stane oko iz glave.
ImaÅ” zvoĆØnike ki se 'pustijo' tudi malim ojaĆØevalcem in one druge, ki samo pod pogojem titanske kontrole pokažejo kaj zmorejo.
----------------------------------------------------------------------------------------
Evo, ravno pred kratkim so peli hvalnice reinkarnaciji heritage Tannoy Arden (9.800ā‚¬). Gre za zvoĆØnik z 38cm wooferjem in 93dB na watt. Pa so ga uspeÅ”no poganjali z najnovejÅ”im McIntosh-om, malim integrircem MA 252, ki je že postal bestseller, baje gre za med.
Je pa ta Arden vse kaj drugega napram staremu modelu in tudi meritve so presenetljivo dobre, posebej osupne resolucija na basu in midbasu, kjer je veĆØina zvoĆØnikov zmedenih. Posebej so izpostavili magistralno stereo sliko, dinamika in mogoĆØnost zvoĆØnega dogajanja pa je vse kaj drugega od malih Å”katlic.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jun 12, 2018 08:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:


Tako Amati_jev kot Stradivari_jev je kar nekaj "pod vrst", zvenijo kar razliĆØno Wink Je treba kar vedet komu kaj postreĆØ Rolling Eyes


Mislim da je Stradivari samo Homage, Amati pa so Å”tirje. V stereophile-u so Stradivarija poganjali z hibridnimi Musical Fidelity KW, verjetno 750. Ti se valjda dobijo rabljeni za 5 Keur, kar je le jurja veĆØ kot bi Å”e bili vredni moji Mac-i. So pa izgleda pravi Å”vasaparat.

https://www.stereophile.com/content/sonus-faber-stradivari-homage-loudspeaker-associated-equipment
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
ajka je napisal/a:


Tako Amati_jev kot Stradivari_jev je kar nekaj "pod vrst", zvenijo kar razliĆØno Wink Je treba kar vedet komu kaj postreĆØ Rolling Eyes


Mislim da je Stradivari samo Homage, Amati pa so Å”tirje. V stereophile-u so Stradivarija poganjali z hibridnimi Musical Fidelity KW, verjetno 750. Ti se valjda dobijo rabljeni za 5 Keur, kar je le jurja veĆØ kot bi Å”e bili vredni moji Mac-i. So pa izgleda pravi Å”vasaparat.

https://www.stereophile.com/content/sonus-faber-stradivari-homage-loudspeaker-associated-equipment

ObiĆØajno tudi namignejo kaj se dogaja: evo naprimer najnovejÅ”i 4 tisoĆØake vreden Hegel H190 (namerili 2x250W/4ohm), vse krasno, lepo zveni a ko so ga parili z novim BW803S3 je dalo ipak 'skrĆØen' zvok (contratto) napram pravim partnerjem za tak zvoĆØnik.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako so priÅ”li do tega podatka za Damping factor pa res ne razumem. Ker ĆØe to Å”tima, je to zakon.

Nazadnje urejal/a joztom Sre Jun 13, 2018 09:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Damping factor prej omenjenega ojaĆØevalnika se mi zdi rahlo optimistiĆØen.
Tukaj drobovje
http://highfidelity.pl/foto_testy/1711/hegel/24.jpg
4 verjetno najnovejŔih Sanken tranzistorjev po kanalu, emiterski upori nenavadno nizkih vrednosti in poddimenzioniran trafo možno da celo dajo tako Ŕtevilko a ni vse v Ŕtevilkah:
http://eaw.com/amplifier-damping-factor-more-is-better-or-is-it/
Rahel off topic a se nanaŔa na naslov tematike.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.avantgardehongkong.com/en/product/ys-sound-/power-amplifier-161

daÅ” kej tazga pa bojo letel Stradivariji po sob. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe dopolnim info za Hegla H190 ima na izhodu dva para po kanalu bipolarcev Toshiba 2SC5949 in 2SA2121 in na meritvi daje damping faktor 425 na 100Hz, 531 na 1kHz in 328 na 10kHz.
Na 2 ohmih Å”pricne na 460 watt in vendar vse to ni težka kategorija in ni dovolj za spraviti na nivo kake Bowerse. Sicer se ne razpade a ocene na takih zvoĆØnikih niso narejene s takimi ojaĆØevalci.
Zato dvojni pozor: ĆØe napiÅ”ejo kakÅ”ne base da ima neki zvoĆØnik najprej poglejte s ĆØim so to ojaĆØevali - ker takih ocen z drugimi ne bi bilo.

Kadar torej napiÅ”ejo kake base da ima kdo, tega ne boÅ” dosegel doma s poceni surogati od ojaĆØevalcev.
Par let nazaj sem imel priliko Spectrone doma prikljuĆØiti na moje zvoĆØnike (imajo damping okoli 500). Sem to takrat opisal in je bil bas vse kaj drugega kot na 200W (preko 400 na 4ohm merili, damping faktor okoli 30 ker nima moĆØnega feedbacka)) Krell-u. Kot prvo zaĆØneÅ” iskati subwoofer da ga ni kdo skrivaj priklopil za skrito kamero in potem se ti smejijo ko gledajo tvoj neumen izraz, ko ti ni niĆØ jasno odkod ti basi. Skoraj ni videti premikanja membran in kup netoĆØnosti in resonanc magiĆØno izgine v transparenci.
Res pa moji kabli merijo 1 ohm, na kilometer. Torej 0,001ohma na meter x 4m (2m x2) in Ŕe vedno ni niti polovice stotinke ohma.
https://www.vandenhul.com/product/the-revelation-hybrid-halogen-free/

Å tevilke nekaj povejo a oĆØitno ne vsega. Leni zvoĆØniki (=težke membrane) vraĆØajo veliko energije nazaj v ojaĆØevalec ( back EMF ) in se igra odvija na sposobnosti ojaĆØevalca kako to obvladuje/pokuri to energijo.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jun 12, 2018 20:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 23 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe