Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

okoli 5000ti sem prebral ogromno po nemških in drugih forumih, vsepovsod omenjajo privrženci jbl-a enako za 5000 ti in 250 ti - izredno lepi basi, najslabša točka -jasnost sredine. Enako mnenje se prebere pri branju testov in review-jev, podobno so že nekateri udeleženci tega foruma potrdili. Full fani seveda ne bodo rekli nič slabega, prav imajo. Ampak da ne bo napačnega tolmačenja,slišal sem že marsikaj in sem zelo kritičen v ocenjevanju in tukaj primerjam te zvočnike samo z res high end zvočniki, ki sem jih doslej slišal. Takšen primer bi lahko bili Cabasse Pacific 600, ki sem jih poslušal. Tudi zelo lep bas ,malo trši, srednji toni pa res dosti bolj natančni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In zakaj potem ne kupiš teh iz malih oglasov?

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=19077

(ne vem sicer ali so še na voljo, ampak oglas je še)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cink je napisal/a:
In zakaj potem ne kupiš teh iz malih oglasov?

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=19077

(ne vem sicer ali so še na voljo, ampak oglas je še)



zanimiv oglas..."prodam ih zaradi prostorske stiske"...pa jaz imam prostorsko stisko....če bi si jih želel, bi jih zalimal na strop....juhuuuuuuu.... Laughing ....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ti so prodani, imel jih je moj kolega, nisem se odločil, ker želim še nekaj več
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj čakate:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/acoustic-research-ar9-ar2c-hifi-lautsprecher/713056304-172-7245
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so drugi AR9. Ne originalni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom še enkrat, kar tukaj.. - ot...
Včeraj v žaru "borbe" nisem imel časa...,glede te zadeve.. Haha..
@canyonn - ok, pridobitev ta Revox.. Sam sem pred kratkim našel en Philips cd 960 (s TDA 1541) v mint original stanju. Z ureditvijo kvalitetne napajalne linije (kabli), interconecta in internih varovalk ima zadeva še danes kaj pokazati...Recimo, igra nekako bolj analogno tudi od kake dražje novejše zadeve.. Dobro mnenje o teh dveh aparatih se najde tudi na Lampizatorjevem blogu....Ok...


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Coldplay,glede na to da so JBL 5000 ti biwiring kolkor vidim, a se kaj zgodi če priklopiš zvočniške kable na low ali high vhod na zvočniku ko je low high brikan? ali imaš bi wiring kable ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej bi jaz odprl kretnico in jo do konca dodelal. Zamenjal bi bipolarce z MKTji in dosledno vse feritne špule z Air-Cored, zračno viklanimi. Vse špule tudi iz debelejše žice, vsaj 1mm2. Potem bi vse povezave na tiskanem vezju paralelno polotal z 2mm2 bakreno olupljeno žico. V kretnicah so tiskana vezja ozko grlo za tranziente, kar računaj si presek. Na drugem srednjetoncu imaš atenuator (1R5/19R), katerega bi po vsem tem analiziral, kaj pomeni odpiranje. Ta spodnjega, ki bi ga najbolj rabil, pa se žal glih ne da. Po grafu ti zgoraj zadeva duši prenos, je pa to vprašanje najprej ustreznih materialov kretnice. Morebiti pa bi že waveguide za visokotonca koristil, ampak le za boljše slikanje prostora, visokotonci ne igrajo visokih tonov, ampak z basi in srednjetonci v paru dajejo ustrezno barvo. Če daš solo ton s tongeneratorjem na 3kHz gor, boš zastopil, da tu ni nobenega Pevarotija, je pa bistvena fazna uskladitev z ostalimi za pravo zvočno sliko. To je šele ABC, preden kaj brezglavo menjaš. Zakaj pa, misliš, da bi vsi radi imeli Mercedes 230SL, pa nima ne navigacije in ne klime, ima pa vrstni 6-cilindrski motor kot tvoji JBL.



Nazadnje urejal/a joztom Pet Mar 23, 2018 11:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, kar se ti tiče tistih ti 5000.., ki jih prodaja..
- sem videl na A. Marktu-u njih zgrešeno umestitev v prostor..
- če so zadaj še original mesing ploščice , ki povezujejo low in high input - smo že končali z jasnostjo midhigha.. Tam obstajajo štiri variante povezave, ki vplivajo na končni rezultat tunninga - preverjeno na 250 jubilee..
- navedel sem že itak problem z dvemi enakimi midi- predvsem v spodnjem midrangeu..
- in 250 jubilee so na račun kar 3-eh enot višjega ranga na popolnoma drugačnem nivoju..
Ker očitno pišem, oz sem pisal v kitajščini, se nekaj od tega dobii tudi v angleščini na Lansing Heritage - tema - jbl 5000ti..
In to je vse...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moja vezava na MAC-u je single wiring. Ker ne znam tu prilimati slike, jo lahko vidite na bolhi kjer je moj oglas. Ker originalnih brikov nimam, sem povezal High in low z žico. Biwiring kabla nimam. Imam pa 4 pare zvočniških kablov in sem jih koristil na Advanceu MAP 800, ki je imel po 2 para vhodov. Ob takšni vezavi (a je bila to biwiring ali biamping - ne vem) je bila razlika dobro slišna.Sploh naj me kdo pouči kakšna je razlika med single wiring (briki Hi- Low in en kabel) ter bi-wiring (biwiring kabel), Ne vem, v čem je point, če high low povežemo na zvočniku ali pa kasneje združimo z kabli ?
Ja, pinus , a meniš da bi biwiring kabel pomagal? Za biamping pa rabim še en ojačevalec.A obstaja še četrta varianta ? Prostor za zvočnike pa seveda ni ta pravi, preozka soba,preblizu elementi, TV na strani,..) ampak tu ne morem nič kaj narediti. Sem se pa malo ohladil z načrtovano menjavo (beri naslov oglasa)
Z odvijanjem tega foruma, mi je moj zvok vedno bolj všeč ... ha ha. Jubilee moram pa prej čuti, sem se zadnji trenutek odločil da nisem bidal na ebayu v sredo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da odvijemo še malo naprej...















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Sploh naj me kdo pouči kakšna je razlika med single wiring (briki Hi- Low in en kabel) ter bi-wiring (biwiring kabel), Ne vem, v čem je point, če high low povežemo na zvočniku ali pa kasneje združimo z kabli ?
Ja, pinus , a meniš da bi biwiring kabel pomagal? Za biamping pa rabim še en ojačevalec.A obstaja še četrta varianta ?


Single wire - tako kot imas sedaj.
Kaj se lahko se naredis v obstojeci konfiguraciji, ki jo imas. Npr +, ki ga imas na zvocnikih sedaj na High frequency, daj na + Low Frequencies. Morda bo kak odtenek drugace, ni pa nujno.

Sam osebno imam prikljuceno tako, kot opsujem zgoraj. Imam single wire, ampak kot mosticke uporabljam isto znoro kot je notranje ozicenje Harbetha SHL5+. Rezultat dosti bolj cista glasbena slika kot pa z navadnimi default mosticki, ki so prisli poleg zvocnikov.

Alternativa je tudi da uporabljas dva para kablov. Eni celo furajo en tip kabla za visoke tone, drug tip kabla pa na nizke tone. Ampak se nikoli nisem igral s tem. Niti nimam neke zelje, da bi se.

Spilas se lahko tudi, da das namesto teh brik (mostickov), ki jih imas sedaj nekaj drugega. Seveda je spet treba dobit nekoga, ki ti bi to posodil, da ne gres kr na slepo v investicijo. Ampak tu so samo mali detajli in ne revolucionarne razlike.

Bi-Wire - na zvocniskem kablu imas praviloma na strani ampa dva konektorja (+ in -), na strani zvocnika imas 4 zvocniske konektorje 2x +, 2x -. Ne rabis mostickov.
Bi-wire je naceloma boljse, ker ni toliko prehodov med razlicnimi materiali, kontakti. Odpadejo tudi default mosticki, ki so velikokrat navadne smeti - pozlacena medenina. Celotna zadeva se razdeli ze na samem kablu in je posledicno boljse.

Kar se tice vprasanja, ce bi bi-wire pomagal. Bi za kaksno nijanso ali dve. Sploh pa bi se spremenilo, ce bi sel na drug tip zvocniskih kablov, ker bi slo za drugo strukturo kabla, druge mehanske lastnosti in posledicno tudi malenkost drugacno glasbeno sliko na koncu. Lahko je boljse, lahko je pa tudi slabse. Jasnega recepta brez dejanskega testa ni.

Bi-amping - najboljsa mozna zadeva, saj posebaj furas visokotonsko kot nizkotonsko podrocje. Tu bo najbolj obcutna razlika, ampak bo drago. Rabil bos praviloma dve koncni stopnji in dva para single wire kablov. Najdrazje seveda.

Za mozne kofiguracije Bi-ampinga si poglej diagrame tukaj:
http://bioart.me/bi-amp-speaker-wiring-diagram/

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej si kaj so porekli okoli JBL250ti v Stereophilu:
https://www.stereophile.com/content/jbl-250ti-loudspeaker-opposing-view

Po oceni Gordona Holta ga je mučilo srednjetonsko območje. Potem so objavili 'opposing view' kjer je Anthony Cordesman zapisal da po njegovem ni tako - kot razlog je navedel razlike - on uporablja MC glave ki prinašajo življenje v srednjetonsko območje (kar je tudi moje mnenje vizavi MM), razlog je tudi prostor in predvsem kateri ojačevalec se uporablja. Cordesman prisega na lampaško amplifikacijo ki nudi dinamiko na srednjem področju, katera primanjkuje tranzistorju ki ga uporablja Holt. Če že tranzistor, potem predlaga variante ojačevalcev ki imajo dinamiko tudi na srednjem področju. (ja, je že tako, da se ojačevalci - in predojačevalci - zelo razlikujejo v zvoku po spektru, kar je posebej slišno na resolutivnih zvočnikih).

Velja se potruditi in testirati Cordesmanove trditve.
Počasi, eno po eno, začenši z ojačevalcem in tudi z biwiringom, s tem, da se sproba tudi en drugi (se poišče kateri) kabel za srednjevisoko pododročje. Na basu pa ohraniš obstoječi kabel.
Glede na to, da pri JBL niso bili butlji, verjetno obstaja izhod.
Lahko tudi pristaneš na biampingu, če ti uspe skombinirati tranzistor za base in lampe za zgornje področje.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Mar 24, 2018 09:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala delfinus,štekam.
Manjava plusa na high ali low sem se že igral, pa nisem slišal razlike. Po dva para kablov sem imel na advanceu, tule na mac-u pa menda ne bo šlo,
ker nima po dva ločena izhoda (glej sliko - sem sem se naučil lepiti - bravo)




Je pa občutno boljši signal če dam na mac + na 8 ohm, na 4 ohm dosti slabše -(zvočniki so 6 ohm).Me pa zanima kaj pomeni tale Class 2 biwire, na macu. Na internetu si nisem znal razložiti.



Bi wire kable bom pa sprobal, tudi na sploh poskušal najti kakšne boljše zvočniške.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 10 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe