Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri ups?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 21:33    Naslov sporočila: Kateri ups? Odgovori s citatom

Pri nas doma se večkrat zgodi, da zmanjka elektrike za par sekund. Lahko tudi parkrat na dan. Bojim se, da bi s časom pokvarilo kakšno od komponent. V dnevni sobi bi rad hifi sistem, blu ray predvajalnik, sat sprejemnik, nmt predvajalnik, siol box in plazmo 50 priključil na ups.
V praksi me zanima če ups onemogoči zgoraj omenjenemu setupu, da ko zmanjka elektrike za par sekund, da ostane prižgan?
Tako nahitro mi je padel ta ups v oči:
https://www.mimovrste.com/ups-brezprekinitveno-napajanje/apc-brezprekinitveno-napajanje-back-ups-be700g-gr
Lp Boris.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Imaš prav, tovrstni pojavi dejansko lahko poškodujejo naprave. Pri meni je na ta način skurilo videorekorder. Jaz sem si omislil 5 UPS naprav za doma a jih je večina za računalniško in solarno opremo. Vsi so APC. Predlagam da kupis APC Smart series. Kakšna pa je kratkotrajna obremenitev? Za sam HI-FI imam jaz Trafomatic enoto: http://www.trafomaticaudio.com/products/classic-1000/

Za računalnike uporabljam APC Back UPS. Pri teh ni sinusni izhod a za računalnik ni problem. Problem je lahko pri določenih telekomunikacijskih napravah, črpalkah, HI-FI.....za to uporabljam APC Smart UPS. Izhod je približno sinusni. Preklopni čas je od 4-8ms. Za modeme je tak čas prevelik, tako da se ob izpadu modem resetira a se postavi nazaj, pri cenenih UPS-ih se modem ne postavi več nazaj (na modemu samo svetijo lučke)
Potem so pa še UPS-i, ki so online - vedno gre napajanje preko UPS - ni preklopnega časa na izhodu.
Za manjše preklope priporočam UPS vsaj 1000-1500 VA (npr. Smart UPS 1000 ali 1500).
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matej hvala za odgovor. Žal je smart serija predraga za moj žep oziroma bi poskusil dobit rajši kakšen drugi ups. Apollo 1200r sem videl da ima odzivni čas 2 ms in je v mojem cenovnem rangu:
https://www.mimovrste.com/ups-brezprekinitveno-napajanje/apollo-brezprekinitveno-napajanje-ups-apollo-1200r-smart
Ta bi znal bit ok? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe