Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Numan sistem 5.1 da ali ne

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mmeh90



Pridružen/-a: Tor Okt 2017 10:12
Prispevkov: 2
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 10:38    Naslov sporočila: Numan sistem 5.1 da ali ne Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Po selitvi v novo večje stanovanje, sem se odločil, da bom v dnevni sobi (5*5 m2) postavil 5.1 hifi sistem.
Zaradi vseh stroškov, ki jih selitev prinese sem si omejil budget na nekje 1000€.
Za ta denar imaš že kar pestro ponudbo 5.1 sistemov, pa me v tej "gneči" zanima kaj bi bilo najbolje kupiti?
Stvar je takšna, da sem hotel začeti s Qacoustics 3000 serijo, pa bi najprej kupil samosotoječa zvočnika, nato, ko bi malo prišparal še center, satelita, sub iz te serije...

Težava nastane, ker sem malo "neučakan" in bi rad celoten komplet 5.1 takoj in Qacoustic 5.1 kompleta si trenutno ne morem privoščiti...

Potem sem na spletu našel te zvočnike:
http://www.electronic-star.si/NUMAN-Reference-851-5-1-Zvocni-sistem-Palisander-vkljucno-s-srebrnimi-pokrovi_i282408.htm

Ti zvočniki so me že vizualno pritegnili in tudi, ko sem jih malo pogooglal, sem naletel na pozitivne odzive:
https://www.modernhifi.de/numan-reference-801-test/

Pa me sedaj zanima, ali ima kdo s temi zvočniki kakšne izkušnje? So ti zvočniki vredni svojega denarja?
Sam nisem nek audiofil, to bo moj prvi audio sistem in sem ob vsej poplavi informacij, kar malo zbegan glede vse ponudbe, testov, primerjav,....

Torej kaj mi predlagate? Nakup teh zvočnikov, ali, da se naj držim Tolkinovega reka: "malo po malo se daleč potuje" in potrpežljivo dokopujem zvočnike?

Lp,
M
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na velikost prostora in budget bi ti sam svetoval da pozabiš na floorstanderje in vzameš QA 3000 serijo. Večji zvočniki zahtevajo več prostora, kot tudi niso v celoti izkoriščeni priklopljeni na dostopne AV reciverje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmeh90



Pridružen/-a: Tor Okt 2017 10:12
Prispevkov: 2
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dnevna je zelo minimalistično opremljena, torej je poleg omarice, kot nalašč prostor za 2 floorstanderja, tudi odik od zadnje/stranske stene je brez problema lahko okoli 40 cm.
Se zavedam, da v tej sobi ne morem ustvarit pogojev za najoptimalnejši zvok. Vendar pa za takšen denar že pričakujem, da bo zvok čistejši, da ne bo nepotrebnih šumov, popačenj, itd...
Torej iščem nek kompromis med ceno in kvaliteto. Na elektronicstar (kjer prodajajo te zvočnike, trdijo, da so zelo dobri in, da so definitivno primerljivi z 2 do 3x dražjimi zvočniki)

Če primerjam me Numanov sistem s popusti pride cca 850€ vse skupaj, drugi sistemi QA, Klipsch, Onkyo, Focal pa bi bili za 5.1 komplet vsi dražji za minimalno okoli 400€
Zanima me ali se lahko ti Numanovi zvočniki lahko primerjajo s temi dražjimi zvočniki, seveda gledano skozi prizmo nezahtevnega poslušalca, ki želi s svojo družino uživati ob gledanju filmov in poslušanju glasbe...

Lp,
M
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe