Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vintage Gramofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je govora o gramofonih se mimo Linn-a ne more. Čeprav je ukraden projekt od Aristona, ki je bil neke vrste klon Thorensa, ki je povzel koncept po AcousticResearch gramofonu - ta pa je bil izvor usmeritve mehko vzmetene subšasije s podkrožnikom in počasi vrtečim sinhronim motorjem ki preko gumi jermena filtrira vibracije in cogging motorja.

Večina upgrade-ov na tem modelu je zadevala predvsem flutter, ki predstavlja levji delež zvoka gramofona.
Nanj vplivaš od tega kako je vpet motor, kakšne so mase v igri, elastičnost jermena, napajanje, motor sam - do vzmetenja subšasije ki se torzijsko vmeša v igro stabilnosti rotacije in po isti logiki tudi nogice šasije do mizice, ki ima tudi torzijsko (v osi vrtenja krožnika) svojo resonanco. Ko zamenjaš mat, se flutter krožnika drugače prenaša na ploščo..

Flutter je en 'praščon' ki nastaja tudi pri 'scrubbingu' igle odjemne doze, resonancah ročice, močnejših tranzientih modulacije na plošči.
Končni flutter je seštevek (in odštevek) vseh podrhtavanj sestavljenke 'inštalacije' se pravi ni samo motor v igri.
Pri Linn-u to dobro znajo in je osnovni model ostal na oko isti, zvok se pa spreminja glede na 'aranžma' vibracij.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 13:32    Naslov sporočila: Ostblock! Odgovori s citatom

Malce pozno sem opazil tole temo ali pa je od zadnjega branja že šla v pozabo.
Ker je @ nek_do pričel s "pralnim strojem" in ker sem pred kratkim našel tale Youtube kanal, vam pošiljam povezavo, kjer je moč najti res nekaj ekstravagantnih vzhodnjaških modelov gramofonov, posebej me je impresioniral:
"Klingon" iz leta 1979.
Pa še kanal avtorja (še nekaj drugih modelov gramofonov):
Klik.
Osebno me preseneča tudi dejstvo, da so vzhodnjaki sploh izdelovali odjemne doze.

Pa še prošnja @ ambasador: ali lahko prosim tule objaviš kako fotko svojega DIY vertikalnega gramofona s tangencialno ročico na finih ležajih, katerega sem pred leti občudoval na sejmu v M hotelu? Hvala. Še vedno sem v čakalni vrsti kupcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je odprta tema na AK:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=47799
s slikami od takrat.

Gre za prototip sestavljen za namene testiranja konceptov. Ker je takoj po sestavi zaigral toliko prepričljivo, sem se takrat odločil to prikazati na sejmu kar mi je omogočil naš soforumaš @kalimero.

Zadevo testiram na dolgi rok, da se prepričam ali ideje pijejo vodo ali vino Laughing
glavni ležaj je namreč brez ene kapljice maziva. Torej nič ne pije.. kljub temu da je totalno brez klasičnega 'lufta'/zračnosti v ležaju. Pa ni to edina posebnost. Ležaj ročice je tudi doživel spremembe in sedaj teče po keramičnih kroglicah. Poleg tega testiram posebne izvedbe pogona da zaobidem cogging in istočasno probleme jermena (jo-jo efekt) ki se ga običajno sliši na gramofonih kot gumijast bas.
Zaradi tega ne morem objavljati sprotnih slik, ker se na njem ne da nič skriti in bi vse moje blodnje prišle na dan, hahaha
Kakorkoli končna estetika ne bo ostala taka, pa tako ni relevantno gledati fotke.
Sem pa izredno zadovoljen z zvokom in tudi komentar občasnih obiskov gre v smeri - to je drugi planet. Poleg tega da zvok vsakega pribije, še žensko ali otrok ostanejo očarani..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Saj je odprta tema na AK:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=47799
s slikami od takrat.

Gre za prototip sestavljen za namene testiranja konceptov. Ker je takoj po sestavi zaigral toliko prepričljivo, sem se takrat odločil to prikazati na sejmu kar mi je omogočil naš soforumaš @kalimero.

Zadevo testiram na dolgi rok, da se prepričam ali ideje pijejo vodo ali vino Laughing
glavni ležaj je namreč brez ene kapljice maziva. Torej nič ne pije.. kljub temu da je totalno brez klasičnega 'lufta'/zračnosti v ležaju. Pa ni to edina posebnost. Ležaj ročice je tudi doživel spremembe in sedaj teče po keramičnih kroglicah. Poleg tega testiram posebne izvedbe pogona da zaobidem cogging in istočasno probleme jermena (jo-jo efekt) ki se ga običajno sliši na gramofonih kot gumijast bas.
Zaradi tega ne morem objavljati sprotnih slik, ker se na njem ne da nič skriti in bi vse moje blodnje prišle na dan, hahaha
Kakorkoli končna estetika ne bo ostala taka, pa tako ni relevantno gledati fotke.
Sem pa izredno zadovoljen z zvokom in tudi komentar občasnih obiskov gre v smeri - to je drugi planet. Poleg tega da zvok vsakega pribije, še žensko ali otrok ostanejo očarani..


@ambasador@, nakladaš.... Laughing ....daj raje fotko, če te človek vpraša...in naredi mu gram če ga hoče imeti....Refošk pa Teran bomo zalili in izlili, pretočili,..po opravljeni izmenjavi, prodaji....juhuuuuuuu

za teh per čefurčkov se boš potrudil......
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Če je govora o gramofonih se mimo Linn-a ne more. Čeprav je ukraden projekt od Aristona, ki je bil neke vrste klon Thorensa, ki je povzel koncept po AcousticResearch gramofonu - ta pa je bil izvor usmeritve mehko vzmetene subšasije s podkrožnikom in počasi vrtečim sinhronim motorjem ki preko gumi jermena filtrira vibracije in cogging motorja.


za kaj praviš "ukraden"...tip ni ukraden, ni patentiran....edino so se angleži, čudo, potrudili in naredili lepši gram kot ostali...to da nategujejo odjemalce z upgrade_i vsake dve leti je druga štorija....pač so "napredovali"...in še naprej nategujejo lastnike......tvoj "kram", kolikor vem tudi uporablja Linn motor...navaden 110 V AGREGAT....samo napajanje je filozofija....in to je to za ta denar
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Če je govora o gramofonih se mimo Linn-a ne more. Čeprav je ukraden projekt od Aristona, ki je bil neke vrste klon Thorensa, ki je povzel koncept po AcousticResearch gramofonu - ta pa je bil izvor usmeritve mehko vzmetene subšasije s podkrožnikom in počasi vrtečim sinhronim motorjem ki preko gumi jermena filtrira vibracije in cogging motorja.


za kaj praviš "ukraden"...tip ni ukraden, ni patentiran....edino so se angleži, čudo, potrudili in naredili lepši gram kot ostali...to da nategujejo odjemalce z upgrade_i vsake dve leti je druga štorija....pač so "napredovali"...in še naprej nategujejo lastnike......tvoj "kram", kolikor vem tudi uporablja Linn motor...navaden 110 V AGREGAT....samo napajanje je filozofija....in to je to za ta denar

1971 leta se je Hamish Robertson, ustanovitelj Ariston Audia, obrnil na firmo Castle Precision Engineering, da mu izdelujejo kose za gramofon Ariston RD11.
Castle je bila last družine Tiefenbrunn. Oče Jack je imel dva sina Ivorja in Marcusa. Ivor je bil avdiofil in tako je prepričal očeta, da je izdeloval sestavne dele za SME, Tannoy (mehanski deli) kot Ariston.
In tako se je zgodilo, da čim je Robertson 1973 leta prodal Ariston Audio Dunlop-u, je novoustanovljeni Linn takoj prišel na trg z LP12 - ki je, glej ga zlomka - identičen kot jajce jajcu Aristonu RD11. Ali kot rečejo sosedje italijani come due goccie d'acqua (kot dve kaplji vode). Tudi izdeloval se je z identičnimi orodji na identičnih strojih.
https://www.flickr.com/photos/12352981@N03/1379139997
Povzeto po Suono No.:497maj2016 avtorPaoloCorciulo(urednik revije)
Pa naj presodi vsak sam kaj je kraja in kaj ni. Meni se zdi dokaj nizko in tudi nadaljnja politika te firme je koherentna. Gramofon je pa eden lepših tudi v mojih očeh - bravo Robertson!
---------------
@fjaka: sinhroni motor so uporabljali pred Linn-om, tako jim ne gre pripisovati tega. Ravno tako ne Aristonu, pa poprej Thorensu in še prej AcousticResearchu ki je začel sago tega koncepta. Drugače pa se uporablja med ostalim tudi za ure, medicinske naprave itd.. do obračanja ražnja v kuhinjski pečici. Slednje je en drugi soforumaš uporabil da čimbolj poserje delo in trud drugega. Ma itak se ve - vsak dela kar zna, hahaha.
---------------
Kar se tiče fotografije - je nimam. Poleg tega da je moja želja (ki očitno nič ne velja) da se še ne objavi ničesar.
Kako se bomo sedaj zdilali ?
http://www.monoandstereo.com/2013/10/vertical-tracking-hanging-turntable.html
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Mar 22, 2018 12:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Kako se bomo sedaj zdilali ?


Kar se mene tiče in fotke, je dovolj link na drugo temo, ki si ga že objavil par postov nazaj in je tam slika naprave, hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar sem v prejšnji dodal še link iz mono&stereo kjer so slike iz drugič razstavljenega gramofona 2013 leta. Tu sem moral uporabiti gumijasti jermen, ker mi je dan pred sejmom 'odletel' Kuzma motorski napajalnik - pri priklapljanju sem - slon kot sem - naredil kratek stik. Pa sem na brzino moral nekaj ukreniti, ni pa zvok bil več tisti, kar dobro ve vsak, ki ima motorsko kontrolo.
Neglede smo preživeli tudi to.
Najbolj všeč mi je bilo da kadar sem zalaufal gramofon se je razstavna soba kljub temu v hipu nabila z obiskovalci.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ko sem omenil Linn motor, nisem mislil da ga sami izdelujejo, ker ga itak ne...

made in Belgium

_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Če je govora o gramofonih se mimo Linn-a ne more. Čeprav je ukraden projekt od Aristona, ki je bil neke vrste klon Thorensa, ki je povzel koncept po AcousticResearch gramofonu - ta pa je bil izvor usmeritve mehko vzmetene subšasije s podkrožnikom in počasi vrtečim sinhronim motorjem ki preko gumi jermena filtrira vibracije in cogging motorja.


za kaj praviš "ukraden"...tip ni ukraden, ni patentiran....edino so se angleži, čudo, potrudili in naredili lepši gram kot ostali...to da nategujejo odjemalce z upgrade_i vsake dve leti je druga štorija....pač so "napredovali"...in še naprej nategujejo lastnike......tvoj "kram", kolikor vem tudi uporablja Linn motor...navaden 110 V AGREGAT....samo napajanje je filozofija....in to je to za ta denar

1971 leta se je Hamish Robertson, ustanovitelj Ariston Audia, obrnil na firmo Castle Precision Engineering, da mu izdelujejo kose za gramofon Ariston RD11.
Castle je bila last družine Tiefenbrunn. Oče Jack je imel dva sina Ivorja in Marcusa. Ivor je bil avdiofil in tako je prepričal očeta, da je izdeloval sestavne dele za SME, Tannoy (mehanski deli) kot Ariston.
In tako se je zgodilo, da čim je Robertson 1973 leta prodal Ariston Audio Dunlop-u, je novoustanovljeni Linn takoj prišel na trg z LP12 - ki je, glej ga zlomka - identičen kot jajce jajcu Aristonu RD11. Ali kot rečejo sosedje italijani come due goccie d'acqua (kot dve kaplji vode). Tudi izdeloval se je z identičnimi orodji na identičnih strojih.
https://www.flickr.com/photos/12352981@N03/1379139997
Povzeto po Suono No.:497maj2016 avtorPaoloCorciulo(urednik revije)
Pa naj presodi vsak sam kaj je kraja in kaj ni. Meni se zdi dokaj nizko in tudi nadaljnja politika te firme je koherentna. Gramofon je pa eden lepših tudi v mojih očeh - bravo Robertson!
---------------
@fjaka: sinhroni motor so uporabljali pred Linn-om, tako jim ne gre pripisovati tega. Ravno tako ne Aristonu, pa poprej Thorensu in še prej AcousticResearchu ki je začel sago tega koncepta. Drugače pa se uporablja med ostalim tudi za ure, medicinske naprave itd.. do obračanja ražnja v kuhinjski pečici. Slednje je en drugi soforumaš uporabil da čimbolj poserje delo in trud drugega. Ma itak se ve - vsak dela kar zna, hahaha.
---------------
Kar se tiče fotografije - je nimam. Poleg tega da je moja želja (ki očitno nič ne velja) da se še ne objavi ničesar.
Kako se bomo sedaj zdilali ?
http://www.monoandstereo.com/2013/10/vertical-tracking-hanging-turntable.html



Dio cane, pa ti si hujši kot Google... Laughing ....vse znaš in gotovo...to so vse zanimive informacije, ampak mene to ne zanima več...samo glasba, muska in glasba....yebeš gramofon, vsak igra....
zanimivo bi bilo da naredimo enega, ki bi giral pod morjem.... Wink
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@fjaka: ..za kaj praviš "ukraden"..
Pa ti si vprašal zakaj. Predpostavljam da te zanima..
Običajno če kaj povem, imam razlog. Ali vsaj menim tako Laughing
Za napisat odgovor sem moral v moj arhiv poiskati revijo, ki se niti točno nisem spomnil kateri izvod je bil, ponovno prebrati, si prevesti v glavi in narediti povzetek. Potem pa ti meni da te ne briga. Si dolžen pivo da operem razočaranje Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@fjaka: ..za kaj praviš "ukraden"..
Pa ti si vprašal zakaj. Predpostavljam da te zanima..
Običajno če kaj povem, imam razlog. Ali vsaj menim tako Laughing
Za napisat odgovor sem moral v moj arhiv poiskati revijo, ki se niti točno nisem spomnil kateri izvod je bil, ponovno prebrati, si prevesti v glavi in narediti povzetek. Potem pa ti meni da te ne briga. Si dolžen pivo da operem razočaranje Laughing


Čo...mene grami ne zanimajo več....jaz sem sprobal vse kar se je dalo...in poslušal...zdaj se rešujem balasta....ti si si naredil svoj gram, jaz pa svoj....vsi smo zadovoljni...v bliski prihodnjosti si bom izposodil še 930_ko in sem končal....itak me samo še muska zanima....plat o katerih mi ne vemo popolna nič je morje na tržišču....tako da ta pogovor o gramofonih je brezpredmeten....bistvo je drugje....
ni me več briga za karkoli....pivo pa vsekakor plačam ob priliki....juhuuuuuu...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
@fjaka: ..za kaj praviš "ukraden"..
Pa ti si vprašal zakaj. Predpostavljam da te zanima..
Običajno če kaj povem, imam razlog. Ali vsaj menim tako Laughing
Za napisat odgovor sem moral v moj arhiv poiskati revijo, ki se niti točno nisem spomnil kateri izvod je bil, ponovno prebrati, si prevesti v glavi in narediti povzetek. Potem pa ti meni da te ne briga. Si dolžen pivo da operem razočaranje Laughing


Čo...mene grami ne zanimajo več....jaz sem sprobal vse kar se je dalo...in poslušal...zdaj se rešujem balasta....ti si si naredil svoj gram, jaz pa svoj....vsi smo zadovoljni...v bliski prihodnjosti si bom izposodil še 930_ko in sem končal....itak me samo še muska zanima....plat o katerih mi ne vemo popolna nič je morje na tržišču....tako da ta pogovor o gramofonih je brezpredmeten....bistvo je drugje....
ni me več briga za karkoli....pivo pa vsekakor plačam ob priliki....juhuuuuuu...


a gdo ve kaj je tole....hmmmmmm...tudi jaz ne....reizdaja....učimo se dokler smo živi....yebeš gramofon....


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priznam, da ni zraslo na mojem zelniku.

Special Anniversary Edition. Limitirana re izdaja iz 2015 original 2011 na "flexi" vinilu. 500 izvodov (Nemčija). Tudi z novo skladbo You Keep On Falling in nova verzija Set The Controls For The Heart Of The Sun, ki ju ni na originalni plati. Plus dodan artwork. http://www.stonedkarma.com/

LP VIBRAVOID Minddrugs
KRAUTED MIND REC. kmr 023/1



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en pogled na zgodbo Ariston vs Linn, tokrat google:

https://www.audioasylum.com/messages/vinyl/88997/the-ariston-vs-linn-story
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe