Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z čim jih napolniti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

Mogoče da se motim, ampak na uho mi je prišlo, da firma Malboret ne obstaja več. Lahko je dezinformacija, ampak na internetu je ni možno več najti.

Vintagesonic


Malboret že kar nekaj časa ni več.
Mislim, da je lastnik umrl.
Imam dvoje Malboret stojal, tista iz marmornatega prahu so najboljša, kar sem jih kdaj uporabljal, pa pri stojalih nisem nikoli šparal.
Tudi ostala njihova stojala so bila konkurenčna taboljšim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nomad (in ostali, seveda): meni se še zmerom dozdeva, da imam premalo odprto srednje območje. Bas in vokal sta sicer zdaj prima. Setup je nespremenjen: špice, vijaki s polkr. glavo, laminat. Meniš, da bi veljalo poskusiti še enkrat z mivko namesto jeklenih ostružkov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej poizkusi samo s praznimi stojali, da vidiš oziroma slišiš kakšen vpliv so imeli opilki. Potem pa probaj s peskom. Lahko poizkusiš najprej z manjšo količino, včasih to deluje bolje kot pa več. Nikakor pa ne napolni celih stojal, največ do 2/3.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kul, še en uporaben tip. Sedaj sem natlačil opilkov do maksimuma.

Bom sprobal z mivko v nedeljo, če bo zunaj vreme.

Hvala, poročam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stojal ne smemo napolniti do vrha, največ 2/3.
Se zniža težišče pa tudi dušenje ni tako efektivno.
Zvok se lahko opazno poslabša.
Nasploh lahko eksperimentiraš s količino polnila, več ni vedno bolje.
Če boš uporabil pesek, kupi posušenega in razkuženega v kaki trgovini z gradbenim materialom. Če ga boš nabral za Savo ali kaj podobnega, bo poln bakterij, v stojalu se ti bo naredila plesen in golazen in rjaveti bo začelo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha pesek? Mivka ni v redu? To sem imel notri prej in sem jo shranil v čeber, preden sem naresel opilke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil sem mivko.
Mivka je v redu, verjetno bolje kot večji pesek.
Čeprav se je pri meni najbolje obnesel mineralni pesek za ptiče.
Delci niso uniformni, so različnih velikosti, vmes so še zdrobljene školjke itd.
To je bolj podobno krednemu prahu.
Lahko uporabiš tudi tega ali pa svinčene šibre ali pa kombinacijo šiber in krednega prahu.
Tu se da dosti eksperimentirati, samo paziti moraš da bo material tak, ki je sposoben dušiti vibracije in jih pretvarjati v toploto.
Najprej poskusi z mivko, ki jo že imaš. Napolni do 1/3 in poslušaj. Potem pa dodajaj in primerjaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, hvala! Poeksperimentiram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

O tem smo že veliko pisali v drugih temah, kateri materiali so najboljši za stojala :
Kovinski ostružki sive litine, svinčene kroglice, grafitni prah, marmorni prah ,kremenčev pesek visoke čistoče v granulaciji od "o" naprej, mivka je bolj na koncu seznama, celo glina je zelo dobra, samo jo je treba pripravit po "pečarskih principih" ...
Kovinski ostružki medenine,alu itd. pa samo, če so res zelo majhni in ne "neskončni federčki" Wink .
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Pet Mar 11, 2011 10:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče teh materialov, jaz ne bi kompliciral. Potrebno je dušiti vibracije in mivka je poceni, dosegljiva in zadovoljivo opravlja svojo nalogo. Verjetno je nekaj materialov, ki so še boljši, so pa težje dosegljivi, nepraktični, dragi ...
Bilo bi malce neumno, da bi v takale Atacama stojala trpal kakšne eksotične materiale po 200 EUR na kilogram ali kaj podobnega.
Jaz bi nasploh razmišljal takole: če so moja stojala takšna, da za normalno delovanje potrebujejo 20 kg eksotičnega polnila, ki stane 500 EUR, potem bom raje zamenjal stojala. Sam sem pa nasploh izjemno skeptičen do teh kultov materialov - pa naj gre za kable, zvočnike ali pa polnila za stojala. Mislim, da se tu krepko pretirava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, poeksperimentiral že včeraj (ker mi ni dalo miru) Smile

Rezultati:
1. brez polnila: zanič, plehko
2. do polovice z jeklenimi ostružki: zanič, agresivno/plehko visoko območje, občutek, kot da se nekje zgublja energija muzike
3. do pribl. tretjine z mivko: dobro; bas soliden, srednje območje boljše, topel zvok, neagresivno... v splošnem bolj uravnotežen in zaokrožen zvok kot z ostružki

Pazite: nisem audiofil z dosti izkušnjami in tole je subjektivno. Ampak vzemite kot poučno to, da so meni kot takemu abervezniku razlike v zvoku med različnimi polnili zelo slišne.

Ocenjujem, da sem z #3 popolnil zmogljivosti sistema z 15 let starim feršterkerjem, zvočniki za 250 EUR, iPodom kot virom in relativno slabo umestitvijo v prostor. Naprej ne bom praskal, ker mislim, da mi draga že piše prijavnico za na psihiatrijo (bom pa deležen še posebej ekspresne obravnave če predlagam še kakšno novo investicijo v audio) Smile

Resnično lepa hvala vsem za nasvete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny, to je pa lepo slišat, da si uspel.
Tudi sam imam dobre izkušnje z mivko. Mivka je fin kremenčev pesek, jaz sem uporabil tistega zelo finega, suhega, ki nam je ostal, ko smo dvorišče prekrili s tloakovci, posuli s tem finim suhim peskom in pometli tako, da je pesek zapolnil vse pore in fuge med tlakovci.
Pomembno je to (kar je že Nomad izpostavil), da je pesek suh!
Slaba stran polnila se zna pojavit, če stojalo ni povsem diht zaprto spodaj Evil or Very Mad !

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
Evo, poeksperimentiral že včeraj (ker mi ni dalo miru) Smile

Rezultati:
1. brez polnila: zanič, plehko
2. do polovice z jeklenimi ostružki: zanič, agresivno/plehko visoko območje, občutek, kot da se nekje zgublja energija muzike
3. do pribl. tretjine z mivko: dobro; bas soliden, srednje območje boljše, topel zvok, neagresivno... v splošnem bolj uravnotežen in zaokrožen zvok kot z ostružki

Pazite: nisem audiofil z dosti izkušnjami in tole je subjektivno. Ampak vzemite kot poučno to, da so meni kot takemu abervezniku razlike v zvoku med različnimi polnili zelo slišne.

Ocenjujem, da sem z #3 popolnil zmogljivosti sistema z 15 let starim feršterkerjem, zvočniki za 250 EUR, iPodom kot virom in relativno slabo umestitvijo v prostor. Naprej ne bom praskal, ker mislim, da mi draga že piše prijavnico za na psihiatrijo (bom pa deležen še posebej ekspresne obravnave če predlagam še kakšno novo investicijo v audio) Smile

Resnično lepa hvala vsem za nasvete!


LP

Da ne bi delali napačnih zaključkov ?
Mivka "absorbira" samo določene frekvence. Odvisno je od njene granulacije, zbitosti, vlage kako dobro absorbcijo ima, vendar je v "basih "slaba . Praktično gre vse skozi ... Nočna mora gradbenikov ,ki morajo graditi "protipotresno" na "sipinah in rečnih usedlinah" ... V preteklosti so audiofili tudi gramofone postavljali na " gajbo" mivke in z veseljem ugotavlali, da se je zvok "popravil" ... Srednji in visoki so zapeli "mehko" in basov je bilo "obilno" ... Seveda basa je bilo več, ker je šel skozi in pacal zgornji spekter, ki je bil zadušen ... Rezultat "topla in prijetna zvočna slika" ...

Z dobrimi stojali (zato so tudi draga, ali pa jih je malo težje doma naštudirat) se pokaže "ura resnice", kaj zmore zvočnik ...
Bas mora imeti definicijo, ritem; sredina, visoki se morajo prečistit in ne "otoplit" . V celoti mora zv. spekter pridobit na dinamiki, ataku, volumnu. Povečat se mora zvočni oder in akterji v njem, morajo biti jasnejši. Timbri instrumentov so bolj prepoznavni... Če tega ni potem pa Question Question Question
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Bas mora imeti definicijo, ritem; sredina, visoki se morajo prečistit in ne "otoplit" . V celoti mora zv. spekter pridobit na dinamiki, ataku, volumnu. Povečat se mora zvočni oder in akterji v njem, morajo biti jasnejši. Timbri instrumentov so bolj prepoznavni... Če tega ni potem pa Question Question Question


Hvala za še drugo strokovno mnenje; verjetno je tole že izven dometa mojega buđet sistema, ampak kaj mi torej svetuješ kot polnilo od standardnih/poceni/lahko dostopnih materialov, če bi hotel popraviti recimo srednje območje? Konkretno: da bodo pri rocku činele in mid-bas bobni bolj sekali? Saj bas-frik ravno nisem, če ga bo manj ne bo nobene škode.

Recimo kaj takega, kar lahko kupim po štacunah? Ostružkov sive litine ravno ne bi iskal po Sloveniji, tale moj šlosar tudi s tem materialom ne dela.

Naredil bi še zadnji eksperiment Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
ajka je napisal/a:
Bas mora imeti definicijo, ritem; sredina, visoki se morajo prečistit in ne "otoplit" . V celoti mora zv. spekter pridobit na dinamiki, ataku, volumnu. Povečat se mora zvočni oder in akterji v njem, morajo biti jasnejši. Timbri instrumentov so bolj prepoznavni... Če tega ni potem pa Question Question Question


Hvala za še drugo strokovno mnenje; verjetno je tole že izven dometa mojega buđet sistema, ampak kaj mi torej svetuješ kot polnilo od standardnih/poceni/lahko dostopnih materialov, če bi hotel popraviti recimo srednje območje? Konkretno: da bodo pri rocku činele in mid-bas bobni bolj sekali? Saj bas-frik ravno nisem, če ga bo manj ne bo nobene škode.

Recimo kaj takega, kar lahko kupim po štacunah? Ostružkov sive litine ravno ne bi iskal po Sloveniji, tale moj šlosar tudi s tem materialom ne dela.

Naredil bi še zadnji eksperiment Smile




LP

Malo dražje od mivke in navadnega peska za malto je kremenčev pesek ali marmorni drobljenec, se uporablja za "boljše naravne omete fasad" granulacije "0-3"lahko tudi od "0-5" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 6 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe