Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z čim jih napolniti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, podobno kot tiste najtanjše plastične( mi smo jih pri modelarstvu uporabljali za padala, pomoje bodo dovolj tanke). Bom probal, samo da pridem do mivke nekje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imam doma, slikam, pa ti prilepim kako izgleda.
Nazaj na vrh
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Zadeva ni tako enostavna...
Najprej je treba vedet kakšen zvočnik bo stal na tem stojalu.
Pomembna je njegova konstrukcija in cenovni razred.
~
Dostikrat proizvajalec zvočne omarice predvidi originalno stojalo ki igra z zvočnikom in piše njegov karakter.
Nemalokrat je "audiofil" razočaran,ko kupi neka draga stojala pa mu zvočnik ne igra.Pritožuje se ,da mu je zmanjkal bas,visoki se derejo itd...
Ali pa postavi dober zvočnik na cenena(ali neustrezna) stojala in rezultati so preveliki in počasni basi,slaba transparenca,fokus in zapacani visoki!!!
~
Drugo je pomembno kakšna je konstrukcija stojala.Če sta spodnji in zgornji plošči pretanki in preveč pojeta tudi nobeno polnjenje ne pomaga kaj dosti.
Je tukaj treba najprej rešit problem...
~
Dobrodošla bi bila slika stojala in zvočnika.Tudi opis ostalega dela sistema bi bil dobrodošel !!!
~
Vsak material poje ,ima svoj zvočni karakter pa hočemo ali ne!?
Vibracije je treba spremenit v zvočno pozitivne.
~
Ko vemo vse te zgoraj omenjene parametre pa se lahko lotimo polnjenja.
~
Zvočno pozitivni materiali:Grafitni prah,Marmorni prah,ostružki... Sive litine,Medenine,Brona,Alu,Svinca ...
Zvočno manj pozitivni so :Navaden pesek ali mivka
Če stojalo ni iz "debelega"materiala jih ni dobro polnit s kroglicami,ker se širijo vibracije zaradi slabega stika kroglic po ohišju stojala gor in dol !!!
hi_musica

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preprosta rešitev:

Stojala obrneš naokrog, vanje streseš kremenčev pesek (čim težji). Ne napolniš do konca, pustiš cca. 4-5 cm. S šprico (od čistil ipd.) narahlo poškropiš zgornjo odprtino z vodo. V odprtino stisneš Purpen (na mokro podlago bolje prime), pustiš 20 minut, obrežeš Purpen, ki pogleda iz stojala. Zamašiš s tvojim zamaškom.

Če ti ta reč spusti mivko / pesek, se ti osebno javim in ti pospravim celo sobo!

Ker Purpen dodatno stisne mivko / pesek tako dosežeš maksimalno togost. Purpen je poceni, rokovanje z njim je enostavno, pa še precej manj packarije je kot s silikonom. Drži kot pribito!

Vili
Nazaj na vrh
hi_musica

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V zgornjem postu sem predlagal samo princip zapiranja luknjice. Glede materiala pa se res posvetuj z Dušanom (Ajka).

Vili
Nazaj na vrh
Numb

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka; z rabljenimi stojali za 50€ in zvočniki katerimi ima, v sobi v kateri je tudi miljon stvari, s postavitviji kakršno ima, bi rad videl junaka ki sliši ali je v stojalih mivka v polivinilu ali ne Laughing

V glavnem, sam sem imel dvoje stojal in zvočnike in vse špila neprimerno bolje kot prej po uporabi mivke. Komponente pa tudi v rangu njegovih. Nisem pa avdiofil, to je pa tudi res.

Lp
Nazaj na vrh
Pestilence.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@hi_musica: Fina ideja, bom poskusil, zveni varneje ko tisto z kitom. Mogoče celo oboje.

@ajka: Zvočnik je B&W 685, cena okoli 550€, BR spredaj, dvosistemski. Stojala so Atacama, standardno visoka(60cm?). Z temi stojali zvočniki zvenijo bolje kot prej, ko so stali na istem mestu sobe, le na kupu šare. Me pa zanima če bo zvenelo z mivko/peskom kaj bolje. Sam proizvajalec stojal sicer priporoča obpilke.

Vse skupaj:

Ostali sistem je Squeezebox ter Cyrus Straight line(čez nekaj tednov se pride rotel ali nad in dac za squeeza). Nek bodget sistem je to bolj.
Nazaj na vrh
Numb

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prava rokerska soba, lepi spomini na mlajša leta Mr. Green
Nazaj na vrh
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Najbolje ,najceneje tudi zastonj dobiš pri kakšnem orodjarju ostružke sive litine.
Napolniš brez vrečke in zapreš kot je predlagal hi_musica s purpenom.
Pod stojalom se ne vidi na sliki naj bi bile špice upam da so.
Pod zvočnikom lahko potem zvočno experimentiraš ... daš usnje,pluto(cca 0,3-,5mm)ali "audio kit",ki jih je kar nekaj vrst ali pa različne lesene ploščice(hrast,bukev,češnja) cca 0,5-1,0cm in si po tvojem okusu uglasiš zvočnike !!!
Pestilence.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špic ni! Jih še iščem po trgovinah. Do sedaj jih nisem pretirano aktivno iskal, ker stojala stojijo na tepihu, pa ne vem kakšna bi bila razlika. Numb mi je predlagal da dam spodaj marmornato ploščo, na stojala špice, potem pa z vodno tehtnico vse skupaj umerim na vodoravno.

Med zvočnikom in stojalom je blu-tack.
Nazaj na vrh
senior

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet bom "naprej prodal" zadevo, ki sem jo pred tremi leti pobral iz Stereoplaya 12/2005. Testirali so različne polnitve stojal in so se najbolj izkazali železni opilki.
S.
Nazaj na vrh
senior

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opa, tole pa ne bo držalo. Najcenejše/najenostavnejše dobiš v Conradovi trgovini v BTC
http://www.conrad-diskont.com/KOMPONENTE-ZA-ZVOCNIKE/NOGICE-ZA-ZVOCNIKE.htm
ali pa prek slovenskih spletnih prodajaln.

Boljše imajo v Terni od firme Soundcare - http://www.superspikes.com/
Če pa pogledaš še na svetovni splet (ebay idr. ) je ponudba silna!
S.

Pestilence. je napisal/a:
Špic ni! Jih še iščem po trgovinah. Do sedaj jih nisem pretirano aktivno iskal, ker stojala stojijo na tepihu, pa ne vem kakšna bi bila razlika. Numb mi je predlagal da dam spodaj marmornato ploščo, na stojala špice, potem pa z vodno tehtnico vse skupaj umerim na vodoravno.

Nazaj na vrh
Numb

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj pa ne vem, do sedaj sem mislil da je treba zvočniku omogočit da je čimbolj pri miru in da je trden ko igra, ampak kot vidim se ajka zelo spozna na te zadeve, tako da ne vem če imam prav. Tako da me ne preveč upoštevat Laughing

Ker to pa res prvič slišim da s podlago uglašuješ zvočnik, se pravi zvočnik ne sme biti čisto pri miru? Confused
Nazaj na vrh
Pestilence.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Opa, tole pa ne bo držalo. Najcenejše/najenostavnejše dobiš v Conradovi trgovini v BTC
http://www.conrad-diskont.com/KOMPONENTE-ZA-ZVOCNIKE/NOGICE-ZA-ZVOCNIKE.htm
ali pa prek slovenskih spletnih prodajaln.

Boljše imajo v Terni od firme Soundcare - http://www.superspikes.com/
Če pa pogledaš še na svetovni splet (ebay idr. ) je ponudba silna!
S.

Pestilence. je napisal/a:

Bolj sem mislil da jih nimam sam, kot da jih ni po trgovinah. V terni sem pa jih že zasledil. Na dnu stojal imam mislim da tri ali štri odprtine za pritrdit špice.

Bom enkrat čez teden poskusil z mivko in purpenom, naslednji teden pa grem na lov za špicami.
Nazaj na vrh
Viktor

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne najdem nikjer dobra stojala za moje JBL Ti1000.
Če jih kdo ponuja lepo prosim naj mi pošlje ponudbo.
Zaenkrat so JBlji na stojalih iz domače izdelave, ki niso dovolj stabilna.
Pa so še JBLji s poševnimi zunanjimi stranmi tako da enostavno ne morem
najti ustreznih Sad

Sicer pa bi pomoje s peskom v vrečkah končal to zadevo, mislm zakaj ne?!
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 2 od 8

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu