Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

THE OPEN REEL TEST
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 16:29    Naslov sporočila: THE OPEN REEL TEST Odgovori s citatom

Primerjava iz leta 1989 stereo snemalnikov,različni formati,ljudje iz studijev in pro sveta.
Zanimiva mnenja,"problemi" CD fabrik zaradi neskladnosti s Studer DASH snemalniki,posamezniki niso slišali razlik med analognim in digitalnim,pričakovanja da bo digitalno agresivno......

http://chambinator.free.fr/english/tekno3us.htm

od kod so se pojavile težave pri cd ju.a sacd in dvd-a meni še ni ponudil takšne izkušnje
da je vedno težava na začetku procesa izdelave posnetka-znanje ali ušesa?
kake bale ....

sam imam za eno izmed referenc u absolutnem smislu audia PCMdigital plošček, posneto direktno na dve stezi digitalno na Mitsubishi X-86 sistemu ,leta 1988 v Ocean Way Studijih,master naredijo pri Nippon Columbia Tokyo.Producent -Weberworks.
Izdelek se imenuje AURORA - mčlani:Peter Erskine,Marty Krystall,Buell Neidlinger,Don Preston.
prava stvar za pregled sistema ali je u formi.



je pa to prava rariteta na žalost,v zadnjem času se pojavi le redko na trgu.
v najboljših letih je dosegala tudi 300 zelencev.cela štorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega Sem nabavil pred enimi sestimi leti za smesnih deset frankov,sem imel pac sreco Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo Sir Oliver,kako kaj pri vas.
Kaj meniš o tem posnetku in izvedbah ?

Fino,za jurja tolarjev (mogoče )sem ga kupil 20 let nazaj pri Zoso music šop u NG,in bil je med nekurentno robo !
Pa sem ga šenkal in čez en čas sem po netu iskal pač še enega,no takrat to je cca 10 let nazaj sta bila dva za vrtoglavo ceno eden celo preko tristo kosmatih medvedov.pa sem opustil nakup ,potem pa en čas nobenega ...
No ,pred ene tremi leti pa sem ga po naključju na ebayu iz nizozemske dobil za 35 euro.

Kar se pa digitalnih fizičnih medijev tiče še-še,ma une fore u oblahih pa hi resi pa mqa ,pomojem nastane preveč zmede in informacij,moraš cel dan biti u tem?.
Kvaliteta zvoka pa je borna v večini primerov.
Hmal bo digitalija v rimskih številkah pole bo bolje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Cannyon,kupujem rabljene CDje kot se nikoli poprej,v glavnem Pablo,Verve,OJC,Concord,....tega je bilo res izdano malo morje.
Od novih stvari zelo malo in to v glavnem Mofi in Analogue Prod.
Je pa Aurora se vedno tudi pri nekaterih italijanskih audiofilih med prvimi petimi albumi tako zvocno kot interpretativno referenca.
Imam priblizno 30 Denon cdejev nekateri kupljeni takrat v osemdesetih nekateri kasneje rabljeni,posnetki zelo kvalitetni ,nekateri med njimi referenca kot pravis ti.
Trenutna najnizja cena na netu za Auroro 75 eur.
Jaz se s tekoco muziko ne ukvarjam,pri meni striktno CD-SACD in to mi je dovolj in se prevec Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj se pridružim zadnjim mnenjem...
Ko v nekaterih temah dajejo v nič ploščke cd, sacd itd - jaz bi rekel, da za to še ni potrebe.. Kupim kakšen cd, sacd (tu je res manjša izbira), zapečene zadeve doma ne veljajo nič..
Podobno se je dogajalo z vinilom s prihodom cd-ja - ni bilo potrebe govoriti o koncu vinila , čeprav novih vinilov kupujem bolj malo - niso enakovredni tistim pred začetkom digital ere...
Materiala je doma dovolj, v trgovinah pa ga bo sigurno še za naslednjih dvajset let.. Kaj bo potem - pa me sploh ne zanima.
Čas je za nabavo top, vrhunskih, seveda ne prestarih cd-sacd playerjev, mašin, ki so bile v cenikih nad 10 k-evrov, npr. Acchuphase, Krell, Wadia, Audio Research itd..
Sam rabim cd -sacd Krell Evo 505, zadnja verzija - dodatno podvozje, ustrezni kabli na posluh, varovalke, lastna linija in gremo...
Ko poslušam naokrog kao zmogljive sisteme z inputom "iz oblakov" - ne vem, jitter to ali ono, zadeve zvenijo tanko, plehko, manj realno...
Tako - ostane sprehod do polic z vinilom , cd-ji , nameščanje... Mogoče še obisk kakšne še preživele trgovine s tem materialom, srečaš koga, rečaš kakšno.. V živo, brez "oblakov"...
Tablice, telefoni, računalnik, ekrani - je moteče v poslušalnici...
To si lahko dovolim za drugi, living room sistem... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo

Malo me je zmotilo da ni blo nekega odziva na to temo,kot da se ne bi pogovarjali tudi o kvaliteti produkcije na tem forumu in zakaj je večina posnetkov bornih.Zgleda da je problem tukaj ? Kot je mož zapisal na koncu članka..morda pa ni aktualno več..
namreč zanima me a smo kje drugje dandanes s tehničnimi rešitvami ?

"Sony and Studer still manufacture DASH machines, but both seem to be more involved in upgrading the 48 channel machines to 24 bit / 96 kHz technology, leaving the stereo formats behind. As if they thought it wasn't worth upgrading machines worth $40 000 since 95% of idiots mix to $4 000 DAT machines ! "
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še malo reklame:
http://klopotec.si/klopotecglasba/CD_Skarabej/

pa še "testna" verzija istega dua posneta v mini cerkvici v Beki blizu Kozine
https://soundcloud.com/klopotec/boris-magdalenc-matija-krecic

kjer so nas tri domačinke skoraj vrgle iz cerkve.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Živjo

Malo me je zmotilo da ni blo nekega odziva na to temo,kot da se ne bi pogovarjali tudi o kvaliteti produkcije na tem forumu in zakaj je večina posnetkov bornih.Zgleda da je problem tukaj ? Kot je mož zapisal na koncu članka..morda pa ni aktualno več..
namreč zanima me a smo kje drugje dandanes s tehničnimi rešitvami ?

"Sony and Studer still manufacture DASH machines, but both seem to be more involved in upgrading the 48 channel machines to 24 bit / 96 kHz technology, leaving the stereo formats behind. As if they thought it wasn't worth upgrading machines worth $40 000 since 95% of idiots mix to $4 000 DAT machines ! "

Očitno ni aktualno več... za diskografe.
Bom predstavil kako to opažam kot uporabnik. Nimam odgovorov niti teorije. Samo pripombe uporabnika - do katerih imam kot kupec storitev - pravico.
Če si predvajam stare pop uspešnice/popevke in evergreene ugotavljam kako bogato, polno in dinamično je veliko njih posnetih. Ne gre za besne razpone v dinamiki (od nič do sto)- v srednjem pasu (recimo 50 do 85)dinamičnega razpona kjer se posluša pa je kar poskočno - VU metri kar poskakujejo ob naprimer bobnih Abbe ali BoneyM. Ni čudno, da to dviga poslušalce. Ena kombinacija harmonij in dinamike (((primerno obdelane, seveda. Ker če tega ne zapišem po pravniški praksi, se takoj javijo tisti ki po defoltu nočejo razumeti konteksta - vzamejo stavek ven iz konteksta in ..udri,udri. A ne do bože da ti spodrsne - bog oprosti-on ne! Te čaka s prislovično maco za bejzbol izza vogala in udri, udri, na koncu dobiš še pljunec - da se ve kdaj si se vmešal tam, kjer nimaš kaj iskati. Mater..).))

Pri današnjih posnetkih tega ne najdem več - ali se tega ne da narediti z digitalijo v studijih? Da bi sam CD standard tega ne omogočal - ne verjamem: poglejte samo primer Blumenhoferjevega CD-ja, kjer so iz gramofona presneli LP na CD - Groove in to bit. In potem berem kako je ta plošček končal med referenčnimi nekaterih slovitih audio kritikov. Po temu sodeč je nekaj hudo narobe z današnjo snemalno/studijsko tehniko.
Ne morejo -- ali -- nočejo?

Te že slišim @jazzz kako protestiraš - ma pojasni to. Pa ne skozi svoje posnetke, ker niso na tapeti - ampak kaj drugi počnejo?
---------------------------------------------------------------------------------
Navedeni so bili Sheffieldovi posnetki bobnov. Najde se jih tudi na raznih testnih/demo CD-jih. Pa sem jih predvajal preko Krell-a na Danley zvočnike, ki lahko ruknejo preko 120dB brez problema. Zdaj, kako zvenijo bobni v živo, vemo: je zelo hrupno, dinamično, harmonično in 'guštozno' kot rečemo tu na obali (gušt=užitek).

Preko CD-ja je bilo dinamično? Ja, ma bolno. Bolijo ušesa, ko tako tolče - pa saj objektivno gledano nimaš kaj reč - je to-to? Ja, je - ma ni 'gušta'/nekam prazno, votlo/ - minuto nabijaš in se zazdiš sam sebi osel. Kaj mi bo to?
Pa mi je bil sosed bobnar in kot najstnik nisem manjkal na njegovih vajah na podstrešju..

Evo, je bil enkrat tudi @siroliver zraven pri CD demo bobnov na Danley, je ravno pred tem vadil doma bobne. Reakcija - ''.. dosti, dosti..''
Pove vse. Šusi so bili, ma brez veze..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bobne lahko v vaših krajih poslušaš ob cesti kjerkoli v živo ko ima ajk koncert. Sem se ga že udeležil na Belvederju .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajaj... Bruno, Bruno,pomoje si samo star in nostalgičen, to je vse....

Povsod, ne samo v audio je tako, novi časi pač!

Poglej včasih praviš: , "V srednjem pasu (recimo 50 do 85) bogato, polno in dinamično,je kar poskočno"... ja, vsaka je bila drugačna. In kot praviš: "kombinacija harmonij in dinamike (((primerno obdelane, seveda... "





Danes brez karakterja vse enake 80-60-80, vse linearno pobrite na "flatline", vse enake, brez osebne izraznosti, individualizna, ničesar skritega, prikritega...

Včasih pa gozdovi, kamorkoli seže oko...Nravna dinamika...






Tempi pasatti Ambasador. Jaz sem v avtobusu vedno, če je vstopil kakšen starejši vstal, vedno sem pozdravil, zraven telih gospa pa so vedno napisali starost in par besed če si jih že gledal v cajtngu, da jih je človek vsaj poznali po imenih.....

Ti bi ohraniimo gozdove, ne....kaj češ mladim o guštih in naravni dinamiki razlagat, če poznajo samo tole:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh, @vojko, tudi če niso tako mlade/je pač padel kriterij/ so vse še dobre, dokler jim 'motor' potegne - neglede obrite ali ne.
-----------------------------------------------------------------------------------------
No, saj ne da se sekiram kaj dosti. Imam staro klasiko, pa tudi stare pevce/pevke in popevke.

V nadaljevanju te teme pa bi morda bilo koristno preiti na ponudnike res dobrih posnetkov v DSD kodi.
A ne še. Ni slabo prej pripraviti teren s prikazom realnosti sodobne produkcije.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Pri današnjih posnetkih tega ne najdem več - ali se tega ne da narediti z digitalijo v studijih? Da bi sam CD standard tega ne omogočal - ne verjamem: poglejte samo primer Blumenhoferjevega CD-ja, kjer so iz gramofona presneli LP na CD - Groove in to bit. In potem berem kako je ta plošček končal med referenčnimi nekaterih slovitih audio kritikov. Po temu sodeč je nekaj hudo narobe z današnjo snemalno/studijsko tehniko.
Ne morejo -- ali -- nočejo?

Te že slišim @jazzz kako protestiraš - ma pojasni to. Pa ne skozi svoje posnetke, ker niso na tapeti - ampak kaj drugi počnejo?
---------------------------------------------------------------------------------
Navedeni so bili Sheffieldovi posnetki bobnov. Najde se jih tudi na raznih testnih/demo CD-jih. Pa sem jih predvajal preko Krell-a na Danley zvočnike, ki lahko ruknejo preko 120dB brez problema. Zdaj, kako zvenijo bobni v živo, vemo: je zelo hrupno, dinamično, harmonično in 'guštozno' kot rečemo tu na obali (gušt=užitek).

Preko CD-ja je bilo dinamično? Ja, ma bolno. Bolijo ušesa, ko tako tolče - pa saj objektivno gledano nimaš kaj reč - je to-to? Ja, je - ma ni 'gušta'/nekam prazno, votlo/ - minuto nabijaš in se zazdiš sam sebi osel. Kaj mi bo to?
Pa mi je bil sosed bobnar in kot najstnik nisem manjkal na njegovih vajah na podstrešju..

To, da naredijo LP in potem iz njega CD je podobno, kot da digitalni signal spustiš skozi analogijo. Zakaj to delamo? Vse za všečen zvok.Kot sem že večkrat omenil, siloviti stari mikrofoni, s katerimi so snemali super plate, so daleč od linearnosti. Bolj všečno farba, več je vreden. In ti Bruno takoj odgovorim z vprašanjem: "zakaj se uporabljajo farbajoči mikrofoni?" Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, če bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k.... Smile

Še moj odgovor na poslušanje bobnov.Tolkalca Zlatka Kaučiča sem snemal in poslušal blizu stokrat. Velikokrat sem na digitalnem mediju naredil bolje od živega koncerta(sem že večkrat razlagal zakaj). Da bi bili bobni na digitaliji nasilni? Hm, če poslušam bobnarja na blizu in če žge, potem je tudi to nasilno. Kot drugi instrumenti. V Gromki sem na meter in pol poslušal odličnega trobentača, ki pa je tudi nažigal. Zdržal sem do prvega polčasa, potem sem šel v zadnjo vrsto. Pa je bilo čisto analogno Wink
Sveži primer, čez vikend sem v San Vitu snemal Zlatka na talnih tolkalih, violino, klavir ' 16 članski godalni orkester. Ko je Zlatko udaril svoj glasni solo na bobenčkih", je za kakih 15 Db preglasil vse druge. Kaj bi šele bilo, če bi imel normalno baterijo. Kot snemalcu mi to predstavlja veliko dilemo kaj narediti. Ruker je bil del koncerta in s kompresijo bom uničil ta trenutek? Ne vem še, kaj narediti. Jasno, veliko rukerja bo ostalo-ampak koliko. Če ga pustim, bo potem cela plata zelo tiha ... Mogoče pripravim posnetek (samo dveh ambientalnih mikrofonov), kjer boste slišali, koliko dinamike se da posneti in kaj potem naredi kompresija iz glasbe


na takle talni sistem je igral


violinist je bil Alexander Balanescu

_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče še ena pripombica... a začnemo naštevati tudi slabe vinile iz petdesetih,šestdesetih,sedemdesetih ... Originalne izdaje !
Niso vsi snemali jazz kot Rudy Van Gelder.
In če se npr. zapičimo v vrhunsko plato M.Davisa : Kind Of Blue. Kako kaj zvenijo bobni, klavir,kontrabas? Veliko slabše kot pihalna sekcija. Se ve, kdo je bil tu tam gazda ... Meni veliko boljše zveni digitalni Pawnshop(čeprav muske pa ne morem primerjati)
S pomočjo MestnegaPuja delam na različni kablaži za analogno master sekcijo (več kablov z različnim zvokom).

Kaj se da narediti z masteringom-se pravi delam samo s stereo mixom. Tu je reakcija poljskega glasbenika, ki je delal mix(zanimivo, pravi, da sem dal bas v center... ):
"I like it! Sounds more malleable. Quiet parts seam little louder and loud ones seam softer. Cool!
You also moved bass more to the center? Thats OK.
This recording now sounds like recorded on tape, don't you think? The hiss noise from Zlatko's cytra is there but with the charakter you gave it with your mastering It feels super soft but to muddy. All great!"
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 07:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, če bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k.... Smile

Sinatri daš lahko metlo namest mikrofona, pa bo še vedno Sinatra!...tko da ne ga srat...pol so tud Beatli to kar so, zarad ofarbanih MICov? hhh

Imel so pač opremo na lampe ki je farbala, če ne bi delal pa na kaj druzga...dans se pač mal igrate s ProToolsi in miško, se da naredit zvezdo iz anti talenta, takrat je blo treba posnet u trdo, brez nakladanja...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Mogoče še ena pripombica... a začnemo naštevati tudi slabe vinile iz petdesetih,šestdesetih,sedemdesetih ... Originalne izdaje !
....."

Veš da so tudi grešili. V bistvu bi morali več grešiti kot danes, ker so se šele učili. Danes pa poznamo kaj so delali, kako in s čim. Pa še skoraj vse naprave imamo na voljo, tudi stare. Če hočemo.

Včasih sem na lampaših preskušal različne topologije in si dobro vtisnil v spomin značilnosti globalnega feedbacka, lokalnega feedbacka, push pull-a, single endeda, SRPP-ja, triode, pentode..
Evo, že dolgo posnetki za moj okus nosijo štempelj močnega globalnega feedbacka - bolj tanko in prazno z nepravilnim izzvenevanjem.
(pretiran feedback je tista poteza, ki na ojačevalcu/preojačevalcu naredi popačenja v promilah, damping faktor v zvezdah, zvok pa v riti)

Posnetki iz 50/60 let nosijo lampaške koloracije - daje na triode (poudarjena druga harmonska komponenta). A so bolj skladni z realnostjo, zvoki imajo polnost in težo.

Ne verjamem pa, da je vse na tem. Koloracije studijskih naprav od mikrofona naprej so lepo slišne enkrat ko si v 'štosu', ko veš kaj poslušati/izluščiti skupne imenovalce zvokov - ni pa to odločilno za posnetek.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 1 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe