Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

THE OPEN REEL TEST
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, èe bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k.... Smile

Sinatri daš lahko metlo namest mikrofona, pa bo še vedno Sinatra!...tko da ne ga srat...pol so tud Beatli to kar so, zarad ofarbanih MICov? hhh

Imel so paè opremo na lampe ki je farbala, èe ne bi delal pa na kaj druzga...dans se paè mal igrate s ProToolsi in miško, se da naredit zvezdo iz anti talenta, takrat je blo treba posnet u trdo, brez nakladanja...

To ti misliš.... še nisi slišal vokala posnetega z linearnim mikrofonom(seveda studijski posnetek).
Aja, ker so Beatli Beatli, so morali snemati mesece svoj material? Ma dej no, zresni se Smile
P.S.: spet mimo s ProToolsi in talenti v povezavi z mano. Ampak, tega sem od tebe Jakob že navajen... mahaš v prazno in blatiš druge in meèeš gnojnico na èisto lepo debato
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, èe bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k.... Smile

Sinatri daš lahko metlo namest mikrofona, pa bo še vedno Sinatra!...tko da ne ga srat...pol so tud Beatli to kar so, zarad ofarbanih MICov? hhh

Pa razloĹľi, zakaj je Sinatra insistiral na Telefunken U47?
"Frank Sinatra obviously used plenty of microphones. Heck, when he was first starting he used a megaphone! But after he got his record deal with Capitol records, there was one mic that pretty much defined the Sinatra sound. And he was pictured with it a lot. It was the Telefunken U47, also distributed under the different brand name of Neumann. Frank loved it so much that he insisted on using no other mic after 1950. He called it his “Telly.”

https://www.homebrewaudio.com/the-frank-sinatra-microphone/

PA še to mi povej, zakaj so potem eni Beach Boysi za svoj komad Wouldn't It Be Nice potrebovali mesece in mesece preden so ga dali ven? Saj so Beach Boys in oni naj bi šli v studio, posneli celo plato v parih dneh in gremo... Dej no Jakob, malce se pozanimaj
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj si navajen??? Povedal sem kar sem imel za povedat...èe ni po tvoji meri, sory pa pejt drugam...

A ne editiraš s ProToolsi in miško?, a se da tam narest glih kar ti paše, iz ženskega vokala narediš moškega?

Sploh si pa off topic v tej temi...ki je: THE OPEN REEL TEST
Respect!

Neprimerna komunikacija - Admin odredil kazenski ukrep
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Ned Mar 19, 2017 08:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Navedeni so bili Sheffieldovi posnetki bobnov. Najde se jih tudi na raznih testnih/demo CD-jih. Pa sem jih predvajal preko Krell-a na Danley zvoènike, ki lahko ruknejo preko 120dB brez problema. Zdaj, kako zvenijo bobni v živo, vemo: je zelo hrupno, dinamièno, harmonièno in 'guštozno' kot reèemo tu na obali (gušt=užitek).

Preko CD-ja je bilo dinamièno? Ja, ma bolno. Bolijo ušesa, ko tako tolèe - pa saj objektivno gledano nimaš kaj reè - je to-to? Ja, je - ma ni 'gušta'/nekam prazno, votlo/ - minuto nabijaš in se zazdiš sam sebi osel. Kaj mi bo to?
Pa mi je bil sosed bobnar in kot najstnik nisem manjkal na njegovih vajah na podstrešju..

Evo, je bil enkrat tudi @siroliver zraven pri CD demo bobnov na Danley, je ravno pred tem vadil doma bobne. Reakcija - ''.. dosti, dosti..''
Pove vse. Ĺ usi so bili, ma brez veze..

Naèeloma je tako, da Sheffield Lab svoj pravi jaz pokaže na LP-jkah. So pa paè delali v èasu, ko so je prièeli vzpon CD-jev pa so morali iti v korak s èasom ter posnetke dati na CD-je. Morda pa ni tako brez veze Doug Sax glavni protagonist ter eden od ustanoviteljev Sheffielda takrat delil tele pomenljive majice ter napisal te besede. Je pa med drugim Doug masteriral tri albume Doorsov vkljuèno z njihovim debitantskim, šest albumov Floydov tudi The Wall je njegov itd. Leta 2004 je prejel tudi Technical Grammy.

http://www.stereophile.com/interviews/sheffield_steel_doug_sax/#ddWcpX2zwh27lrlL.97

http://www.analogplanet.com/content/legendary-mastering-engineer-doug-sax-has-passed-away#uGwAD7TYp8yCkjVb.97


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 01:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tole v zvezi s testom na Danley-ih...
Imam tako lp Sheffield Track Record, kupljen takoj ob izidu.., kot specialen cd Sheffield Drum and Track record...
V mojih dveh sistemih tudi iz cd playerja zadeva odigra (- na enaki jakosti) zelo blizu lp izvedbi... Ta ostaja v nekaj veè parametrih boljša od cd-ja, vsekakor pa brez navedenih problemov na omenjenem testu...
Tale rezultat testa, predvsem, ko damo sistem (integrirec Krell-Danley-i) na obrate, je normalna karakteristika take kombinacije na veliki jakosti, ne glede na uporabo cd-ja, gramofon (- ista analog izvedba) zadevo samo omili, napravi bolj poslušljivo, karakter te kombinacije pa ostane...
Na osnovi te izkušnje ni potrebe dajat dobre cd produkcije (- bilo je govora o cd-ju Aurora itd..) v niè, z namenom dviga vinila - ta je že dolgo tu in je ok - tisti pravi...
Še to - podoben karakter prezentacije zvoka imajo tudi Klipsh-i (- to zimo slišal Klipshorn-e.., me je ravno to zanimalo, kaj pokažejo na high spl..) Lahko se trudiš z amlifikacijo, digi, analog inputi, kabli.. Ko jih naviješ, dobijo žal nekaj tega PA prizvoka, peèejo u...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Ko berem tole v zvezi s testom na Danley-ih...
Imam tako lp Sheffield Track Record, kupljen takoj ob izidu.., kot specialen cd Sheffield Drum and Track record...
V mojih dveh sistemih tudi iz cd playerja zadeva odigra (- na enaki jakosti) zelo blizu lp izvedbi... Ta ostaja v nekaj veè parametrih boljša od cd-ja, vsekakor pa brez navedenih problemov na omenjenem testu...
Tale rezultat testa, predvsem, ko damo sistem (integrirec Krell-Danley-i) na obrate, je normalna karakteristika take kombinacije na veliki jakosti, ne glede na uporabo cd-ja, gramofon (- ista analog izvedba) zadevo samo omili, napravi bolj poslušljivo, karakter te kombinacije pa ostane...
Na osnovi te izkušnje ni potrebe dajat dobre cd produkcije (- bilo je govora o cd-ju Aurora itd..) v niè, z namenom dviga vinila - ta je že dolgo tu in je ok - tisti pravi...
Še to - podoben karakter prezentacije zvoka imajo tudi Klipsh-i (- to zimo slišal Klipshorn-e.., me je ravno to zanimalo, kaj pokažejo na high spl..) Lahko se trudiš z amlifikacijo, digi, analog inputi, kabli.. Ko jih naviješ, dobijo žal nekaj tega PA prizvoka, peèejo u...

lp

Ne želim posploševati, niti ni neka zvelièavna kombinacija Krell integrirc z Danleyi. Navedel sem samo kot primer v praksi in se strinjam, da bi s èim drugim lahko drugaèe izpadlo, ravno tako kot bi sigurno iz gramofona dobilo drugi peèat, kot je @nek_do zapisal. Tudi sam praviš, da se pozna, da je posnetek pisan na kožo LP in zato ima svoje pluse.

Lahko bi navedel moje zvoènike (ki so mi pokazali isto, samo v miniaturi) - a ravno z Danleyi je bila prilika na realistièni glasnosti slišati uèinek (veš da te zasrbi probat te emocije enkrat ko imaš to pri roki..samo še to se manjka, da dobiš Ferrarija in se samo poèasi prevoziš po mestnih ulicah Laughing ). Vedno je uau poslušati na realistièni glasnosti in dinamiki - @pinus to dobro poznaš.

Saj pa koliko zvoènikov zmore kaj takega - JBL, Klipsch od cenovno kolikor toliko dosegljivih in smo že kmalu na koncu seznama, èe odmislimo ultra drage zvoènike.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Mar 17, 2017 09:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da izpostavite posnetke kjer se zvok iz CD-ja zelo pribliĹľa realnim zvokom.
To ne bi smelo biti posebej teĹľko, ker gre za perfektnost digitalije.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej - ne gre se za perfektnost digitalje (cd in derivati..), oz perfektnost vinila..
Gre se za kvaliteto, naèin samega studijskega dela in ne toliko za nosilec zvoka... Kvaliteta, orodja v studjih itd- so se skozi èas spreminjala... Na bolje ali na slabše - to je dolga štorija..
Na obeh fiziènih nosilcih obstaja dovolj dobrih posnetkov.. Toliko dobrih, da prav vsaki pokaže razlike v vseh sistemih , kjer jih uporabljamo..
Celo predobrih posnetkov, drugaèe bi bil konèni rezultat na vsakem sistemu, tako entry, kot highend - enak, pa ni...
Škoda 20-50€ za nosilce, ki jih rabimo potem na entry sistemih ... Npr rabit cd Aurora , ki stane kot player ali nek ojaèevalec itd.. - v sistemu skromne kvalitete..
Tako pravim - fokus usmerit naprej v verigi: - zaène se s preamplifikacijo (- seveda z top phono, èe smo tudi na vinilu), ampi v korelaciji s zvoèniki in prostorom samim in povezavami (pomembne, ker par zgrešenih kablov, vtièev poruši oz degradira tudi highend sistem..). Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Torej - ne gre se za perfektnost digitalje (cd in derivati..), oz perfektnost vinila..
Gre se za kvaliteto, naèin samega studijskega dela in ne toliko za nosilec zvoka... Kvaliteta, orodja v studjih itd- so se skozi èas spreminjala... Na bolje ali na slabše - to je dolga štorija..
Na obeh fiziènih nosilcih obstaja dovolj dobrih posnetkov.. Toliko dobrih, da prav vsaki pokaže razlike v vseh sistemih , kjer jih uporabljamo..
Celo predobrih posnetkov, drugaèe bi bil konèni rezultat na vsakem sistemu, tako entry, kot highend - enak, pa ni...
Škoda 20-50€ za nosilce, ki jih rabimo potem na entry sistemih ... Npr rabit cd Aurora , ki stane kot player ali nek ojaèevalec itd.. - v sistemu skromne kvalitete..
Tako pravim - fokus usmerit naprej v verigi: - zaène se s preamplifikacijo (- seveda z top phono, èe smo tudi na vinilu), ampi v korelaciji s zvoèniki in prostorom samim in povezavami (pomembne, ker par zgrešenih kablov, vtièev poruši oz degradira tudi highend sistem..). Lp

Toèno to dopovedujem že dolgo Smile
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Kaj si navajen, kaj serješ??? Povedal sem kar sem imel za povedat...èe ni po tvoji meri, sory pa pejt drugam...
A ne editiraš s ProToolsi in miško?, a se da tam narest glih kar ti paše, iz ženskega vokala narediš moškega?

Sploh si pa off topic v tej temi...ki je: THE OPEN REEL TEST
Respect!

Ne, ne delam s ProToolsi. Normalnemu poveš to enkrat... Tudi vokalov ne predelujem ... Torej, kaj ti še ostane pri blatenju in sranju po drugih?
Poveš lahko na èloveški naèin, ki pa ti je tuj.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Predlagam, da izpostavite posnetke kjer se zvok iz CD-ja zelo pribliĹľa realnim zvokom.
To ne bi smelo biti posebej teĹľko, ker gre za perfektnost digitalije.


posneto s Soundfield MKV mikrofonom v Ĺ panskih borcih z minimalnimi posegi: https://www.matchlessrecordings.com/music/spanish-fighters
Prav rad bi se enkrat oglasil pri tebi Bruno in poslušal ta CD z ogromno dinamike . Potem pa se ti oglasiš pri meni in poslušaš. Vem, kako je izvenelo v Španskih borcih in vem, kaj naj prièakujem od sistema.
Za informacijo, pianist iz tega CDja je John Tilbury, ki je že izdajal klasiène plošèe na Decca ( http://www.allmusic.com/album/release/john-cage-sonatas-interludes-mr0003648389/credits ), kjer pa so posneli z mikrofoni v klavirju ...

pa že veèkrat omenjeni AEOC (imam vinila in CDja):
http://www.allmusic.com/album/tutankhamun-mw0000172758
http://www.allmusic.com/album/the-spiritual-mw0000094582 (pa ne masterirana verzija !)
...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Pet Mar 17, 2017 12:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

->...
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Pet Mar 17, 2017 13:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
Kaj si navajen, kaj serješ??? Povedal sem kar sem imel za povedat...èe ni po tvoji meri, sory pa pejt drugam...
A ne editiraš s ProToolsi in miško?, a se da tam narest glih kar ti paše, iz ženskega vokala narediš moškega?

Sploh si pa off topic v tej temi...ki je: THE OPEN REEL TEST
Respect!

Ne, ne delam s ProToolsi. Normalnemu poveš to enkrat... Tudi vokalov ne predelujem ... Torej, kaj ti še ostane pri blatenju in sranju po drugih?
Poveš lahko na èloveški naèin, ki pa ti je tuj.

Repliciral sem na tole cvetko:
JAZZZ je napisal/a:

Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, èe bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k.... Smile


Na blesav post, ne moreš dobit pametnega odgovora...potrditve...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
Kaj si navajen, kaj serješ??? Povedal sem kar sem imel za povedat...èe ni po tvoji meri, sory pa pejt drugam...
A ne editiraš s ProToolsi in miško?, a se da tam narest glih kar ti paše, iz ženskega vokala narediš moškega?

Sploh si pa off topic v tej temi...ki je: THE OPEN REEL TEST
Respect!

Ne, ne delam s ProToolsi. Normalnemu poveš to enkrat... Tudi vokalov ne predelujem ... Torej, kaj ti še ostane pri blatenju in sranju po drugih?
Poveš lahko na èloveški naèin, ki pa ti je tuj.

Dal sem repliko na tole:

Kako misliš, da bi zvenel Sinatra, èe bi ga posneli z linearnim mikrofonom? Za en k....


Na blesav post, ne boš dobil pametnega odgovora...


Je izjavil poznavalec studijske tehnike z veliko snemalnimi izkušnjami...
Dej si raje preberi linke o "Sinatrinem" mikrofonu Telefunken U47 in premisli, zakaj se ga je tako oklepal. Podatke o tem mikrofonu najdeš brez težav. In vzemi enkrat linearni mikrofon in se posnemi. Pa boš slišal, kdo je tu blesav...
Za druge, ti itak ne bereš, najdražji so vokalni mikrofoni in tudi najveè jih je... Le zakaj? Zaradi blesavih studijcev(po Jakobovo) ?
Po tvoje je èisto vseeno, na kaj bi pel Sinatra, a ne de? Ne vem zakaj je potem striktno ostajal na enem mikrofonu?
In zakaj je Brian Wilson(Beach Boys) pri izdelavi plošèe Smile vztrajal na starih mikrofonih? Sej je Brian Wilson Smile
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In, še ena kredibilna:

JAZZZ je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Lani novembra so izdali 4 simfonije Brahmsa na 6 plošèah LP.
Niè posebnega, èe:
- to ne bi bil Berlinska Filharmonija s Simonom Rattlom
- to ne bi bil posnetek direct - to - disc
- èe to ne bi posneli z dvemi mikrofoni v Blumlein konfiguraciji - torej stereofonija kot je bila zamišljena od samega Alana Blumleina, ki jo je patentiral.

Snemali so s Sennheiser MKH 800. Mikrofone so postavili en meter izpred odra in 4,5metra visoko.

Rezultat? Fantazija.
Benedetti je testiral in napisal, da je feeling kot se ga spomni iz dvorane berlinskih filharmonikov, kjer je nazadnje bil lani na koncertu. Tista dvorana ima specifièno akustiko in mikrofoni so to ujeli kot je treba.
Nadalje komentira, da je že po nekaj taktih magija poslušati te posnetke.


Meni je smešno... Mikrofoni postavljeni meter pred odrom 4.5m visoko in Benedetti pravi, da je kot v živo? Hmmmm.... kdo posluša meder pred odrom 4.5m visoko?


Prof. Keith O. Johnson, Reference Recordings, setup:


PS: na tvojem mestu takih komentarjev ne bi pisal na kakšnem "profi" forumu...tukaj ni panike ker veèina nima pojma...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe