Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni filtri
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 21:40    Naslov sporočila: Napajalni filtri Odgovori s citatom

Naredil sem temo, da ne smetimo drugod.
Zdi se mi neprimerno, da se take stvari takoj priporoča začetnikom, ker so večinoma "kačje olje" in zelo drage.

https://www.youtube.com/watch?v=J2FvCW8KWC4
Res je, da je Youtube posnetek, ampak zagovorniki pravijo, da so razlike velike.
Razlike ne slišim in je ne morem izmeriti.

Spekter minutnega odlomka prve glasbe brez Isotek-a:


Spekter minutnega odlomka istega dela prve glasbe z Isotek-om:


DR (dinamika) vrednost brez Isotek-a je 8dB, z pa 7dB.

Torej Isotek poslabša dinamiko in pobere bas? Laughing
Jaz mislim, da je to samo anomalija in razlike ni.
Ljudje se sprehajajo in vprašanje kaj se dogaja z mikrofonom, ker se kamera premika je vprašanje, če se ne tudi mikrofon.
Tisti noise tester bi bilo bolj smiselno priklopiti na izhod ojačevalca in predvajati 50Hz sinus, samo potem razlike ne bi bilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznam Isoteca.
Lahko pa povem, da sem preskusil (sicer dobro zveneč) DIY filter za 220V. In pobira base. Cizek MG27 je subwoofer ki potipa tudi najnižje frekvence (16Hz orgel na CD-ju Dallas wind mi dvigne leseni pod). Preko filtra so vse te frekvence bistveno utišane, poseka noge subwooferju.
No, verjamem da je za bolj 'skrčene' zvočnike to popolnoma neslišno, ne gre pa skozi v višji klasi, oziroma bi potrebno take filtre bolj radodarno dimenzionirati. Dinamika je tudi zmanjšana.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena izmed glavna stvari, ki ti pri Isoteku najprej pade v uho, ko poslusas sistem v zivo je, da zelo izboljsa resolucijo na basu. Ucinek je veliko vecji kot pa vsak IC ali zvocniski kabel. Naslednja stvar je pa izboljsanje dinamike, fluidnosti. Te ugotovitve so za transparentne sisteme, kjer je to razliko mogoce slisati. Ucinke sem slisal na 4 razlicnih sistemih. Ce tega ne bi bilo, bi ga ne imel in bi bil ze zdavnaj med oglasi.

Ugotovitve so kontradiktorne ambasadorjevim, ampak ok, govorimo o razlicnih receh/razlicnih filtrih.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tako je, kot je stvari opisal @delfinus.

Pri meni je bila na delu najprej Isotek MiniMira. Slednjo mi je svetoval Zvone (Intek), spoznala sva se v časih, ko Inteka še ni bilo. Kar me je takoj presenetilo, je bila tišina, iz katere je prihajala glasba. Nekateri posnetki so še posebej presenetili, inštrumenti so bili precej bolj konkrektno postavljeni v prostor, fokus močno izboljšan.

MiniMiro sem uporabljal kakšni dve leti, ves čas pa me je grizla radovednost - ta model ima namreč le 2 vtičnici, rabil pa sem vsaj 3, od tega eno za končno stopnjo in eno za sub - torej 2 za večje porabnike energije. Logičen je bil preskok na Aquarius Evo model.

Izplen? Vse opisano še za nivo bolje, najbolj se je popravil bas, hitrejši, določenih nizkih frekvenc predhodno nisem nikoli slišal. Se pa dodatno umiri višji spekter.

Kar se mojega sistema tiče - zadnja stvar s spiska dodatkov, ki bi jo lahko pogrešal. Interpretacije in namigovanja tistih, ki stvar enačijo s placebom, sami pa v praksi stvari niso nikoli preizkusili pa - zelo pričakovani odzivi večnih teoretikov, zadnje časa enih in istih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred leti tudi sam nisem verjel v tovrstne izboljšave dokler nisem imel interesa in možnosti (preko Inteka) doma preizkusiti Mini-mire. Prvo, kar sem opazil, je bila večja tišina iz katere se je pojavil zvok. Zvok v celoti se mi je zdel bolj kontrasten, čist, kot bi izostril neostro sliko. Aquarius je vse skupaj samo še dvignil za eno stopnjo višje.

Verjamem, da lahko meritve pokažejo marsikaj in da so mnenja o tovrstnih filtrih lahko različna, vendar zame šteje to, kako zvok na svojem sistemu slišim in zaznavam jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bistvo filtra so veliki feritni induktorji na vhodu. Če imaš zadosti močan ojačevalnik, pri izrazito velikem odjemu, induktorji delno blokirajo dovod in to vam govori @ambasador. Pri revnih napajalnikih z manj kot 30KuF to pride še bolj do izraza. Delno filter tudi izolira razne radijske motnje v napajanju, to nekje pomaga. Upam, da tudi DC ven meče, kot bi človek vsekakor pričakoval, da vsaj toroidi ne brenčijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aquarius in ostali tovrstni filtri niso namenjeni samo ojačevalnikom. Pozitivno delujejo tudi na zvok virov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tudi televizija naj bi imela boljšo sliko, kot trdijo. Rolling Eyes

Stvar je v tem, da naprave transformirajo AC v DC in ta šum ne pride kar direktno skozi (sploh če je switcher). Naprave same so že narejene z tem v mislih, da ne dobijo popolen 50Hz sinus in marsikaj tolerirajo brez posledic.

Proizvajalci te opreme me definitivno ne prepričajo z predstavitvami, ki so bolj psihološki triki na nivoju reklam za čistila ali kreme. Na spletnih straneh samo besede v stilu "daje občutek mehke kože". Dokazati razliko jim sploh ne bi bilo težko, samo tisto testno napravo (ali kakšno boljšo) bi morali priklopiti na izhod ojačevalnika (po možnosti na ojačevalec ki nima kondenzatorjev ven pobranih Laughing). Če bi bilo kaj na tem bi imeli jasno na papirju. Toliko časa pa tudi nimam, da bi si sposojal zadevo, da bom dokazal, da ne vpliva ali da vpliva. Tisti ki slišijo razliko tako in tako imajo dokaz.

Glede placeba se mi zdi, da podcenjujete vpliv psihe (moč podzavesti). Če zavestno ne verjameš še ne pomeni, da tudi podzavestno ne verjameš. Če bi koga zanimala resnica bi naredil slepi test.

Možno je, da pravi filter pomaga v določeni situaciji, kot joztom pravi.
Cene so vsekakor previsoke, večina teh filtrov je iz vidika materjalov vredna okrog 50€ (mogoče malo več zaradi ohišja):

Nič kaj audiofilski kabli, vsekakor povdarek na vidnih stvareh.

Tale mojster Yoda se izgleda kar spozna, kolikor sem bral njegove komentarje v tej in drugih temah:
https://www.avsforum.com/forum/91-audio-theory-setup-chat/2029217-isotek-aquarius.html#post34945201

benma je napisal/a:
Verjamem, da lahko meritve pokažejo marsikaj in da so mnenja o tovrstnih filtrih lahko različna, vendar zame šteje to, kako zvok na svojem sistemu slišim in zaznavam jaz.

Drži, ampak eni smo gorenci in se radi prej prepričamo, da ni placebo in lahko včasih prihranimo za kaj kar ni placebo.

To pišem za opozorilo tistim, ki še niso verniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LigtBit ti si teoretik, tisti, ki smo to poslusali in jo imamo smo pa praktiki. Ce ti verjames, da smo mi vsi, ki to imamo napsihiakusticarjeni, tudi prav. Me cist nic ne moti, da tako menis.
Ce si pa ze toliko v sedlu svojega prav, pa si kdaj lahko vzames, iz cistega eksperimenta, tudi en scepec casa pa lahko gres iz gole radovednosti to poslusat. Zakaj? Zato ker ima ta filter lahko vecji efekt kot pa sprememba bilokaterega kabla na bilokaterem mestu in je ocitno. Le v pravem transparentnem sistemu mora biti ta zadeva postavljena.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se načeloma trudim prakso potrditi z teorijo ali obratno.
Marsikaj lahko izmerim, da ni dobro, pa tega ne slišim, zato ne verjamem v neizmerljive izboljšave.

Kot sem omenil sem bil na predstavitvi (ne sicer namerno), pa niso predvajali brez in tudi, če bi, bi name lahko vplival placebo. Saj ne, da me je strah, samo ne verjamem svojim "ušesom". Zato si ne bom jemal časa za nekaj, kar ne bo dalo definitivnega rezultata. Lahko bi ga sam naredil ali kupil kitajskega, pa bi bili potem spet razno razni izgovori. Če ne drugega bi bil izgovor, da sistem ni bil pravi:
delfinus je napisal/a:
Le v pravem transparentnem sistemu mora biti ta zadeva postavljena.

Kakšen je ta sistem? Ojačevalec z majhnimi kondenzatorji na napajalniku in internetna povezava po 230V?

Ali je tako nezaslišano pričakovati konkreten dokaz od prodajalca, da naprava za 5k€ res izboljša zvok?

Psiha ima močan efekt. Kakšen vpliv imajo kabli bi bila že druga tema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,

Ce so ti predvajali samo s filtrom in brez njega niso zeleli, se primerjava ni zgodila. Smola, niso zeleli ali pa niso imeli to v planu, da pocno.
M-hotel 2015 in soba Isotek je bil idealna izkusnja, ker je bil demo namenjen samo temu, ker se je zadeva priklopila on the fly, hitro. Tudi vrata so bila zaklenjena tekom demonstracije, tako da je bilo cim manj zunanjih motenj in si lahko bil fokusiran. Dvomim pa, da se bo tovrsten demo se kdaj ponovil. Treba imet verjeno pac mal vec energije, ampak ker te tako to ne zanima bo to pac tvojim usesom skrito in bos ostal vernik v svoj prav. Tudi tako je prav.

Citiram:
Saj ne, da me je strah, samo ne verjamem svojim "ušesom". Zato si ne bom jemal časa za nekaj, kar ne bo dalo definitivnega rezultata.


Cak zdej? Ne verjames svojim usesom? Ne verjames kaj slisis? Ne verjames kaj dojames? Cemu verjames? Narisanem grafu?

Transparenten sistem sprasujes? Sistem na nivoju. Nekaj kar ti ponudi uvid v tkivo glasbe, kjer lahko poslusas in uzivas v mikro detajlih, nekaj kar ti lahko naslika oder, prikaze telesnost pevcev, nekaj kar ti postavi kocine pokonci, ko udarijo tranzienti ali ko poslusas svojo priljubljeno glasbo. Gre za sisteme srednjega, visjega in visokega ranga, ki so pametno sestavljeni kot celota. Filter pa je pika na i, ki ti glasbeno prezentacijo naredi se bolj zivo, kot pa, ce ga tam ne bi bilo.

Sam imam dva sistema doma. En je prijeten budget sistem, baziran na Marantz ojacevalcu in Jamo zvocnikih. Tu mi se na pamet ne pride, da bi postavljal kak filter, ker vem, da v tem prijetnem bombazem zvoku pac ne bi slisal razlik. Vem, kje je domet sistema, ker ga imam cetrt stoletja.
Main sistem pa pac to dopusca. Moj main ojacevalec je tale:



Dramatiziras, ko govoris o filtrih za 5k€. No obstajajo ze, ampak tu se ne pogovarjamo o teh. Tu govorimo ze o Isotek Mira, ki je namenjana prav tem sistemom srednjega razreda, visjega razreda. Cena novega Isoteka je 315€. Second hand se dosti manj. In pa Isotek Aquarius, ki se dobi second hand pod 1K. Bodi dovolj.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
M-hotel 2015 je bil idealna izkusnja, ker je bil demo namenjen samo temu, ker se je zadeva priklopila on the fly, hitro. Tudi vrata so bila zaklenjena tekom demonstracije, tako da je bilo cim manj zunanjih motenj in si lahko bil fokusiran.

Torej to ni bila predstavitev, ki je posneta (piše "Multimedia HI-FI Show 2015 - the audio event of the year at M Hotel Ljubljana")?

delfinus je napisal/a:
Treba imet verjeno pac mal vec energije, ampak ker te tako to ne zanima bo to pac tvojim usesom skrito in bos ostal vernik v svoj prav. Tudi tako je prav.

Ja, glede na meni znane informacije trenutno mislim, da ima zadeva malo potenciala (pravzaprav kaže, da lahko celo poslabša zvok).
Imam precej bolj obetavnih projektov in premalo časa.

delfinus je napisal/a:
Citiram:
Saj ne, da me je strah, samo ne verjamem svojim "ušesom". Zato si ne bom jemal časa za nekaj, kar ne bo dalo definitivnega rezultata.


Cak zdej? Ne verjames svojim usesom? Ne verjames kaj slisis? Ne verjames kaj dojames? Cemu verjames? Narisanem grafu?

Ne zaupam samo enem "senzorju" tako kot Boeing 737 MAX 8/9. Ko se zaupanja vredne meritve in ušesa strinjajo, verjamem.

delfinus je napisal/a:
Transparenten sistem sprasujes? Sistem na nivoju. Nekaj kar ti ponudi uvid v tkivo glasbe, kjer lahko poslusas in uzivas v mikro detajlih, nekaj kar ti lahko naslika oder, prikaze telesnost pevcev, nekaj kar ti postavi kocine pokonci, ko udarijo tranzienti ali ko poslusas svojo priljubljeno glasbo. Gre za sisteme srednjega, visjega in visokega ranga.

Meni kocine pokonci najbolj postavi budilka. Resno, to ni objektivno merljivo.

delfinus je napisal/a:
Dramatiziras, ko govoris o filtrih za 5k€.

Takega so mi "demonstrirali".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lightbit, toliko nebuloz, kot si jih sposoben sproducirati v enem postu, no, slednje je pa res dosežek.

Kot verniku, ki zaupa zapisom, v katerih se navaja kot se skrajno upravičen izdatek 5EU za tekoči meter kabla, hm, mislim, da bi bilo umno, če razmisliš o uvedbi kakšnega gorenjskega hi-fi portala, kot urednik, se razume. Pač, kakšno stvar je treba pa tudi plačati, tudi zadnjih plati si več ne brišemo z včerajšnjimi novicami, ne?

In - ti, ki takšnega filtra še od blizu nisi videl imaš najbrž že vso pravico svariti ljudi pred nakupom, mi pa, ki jih imamo doma in jih nekaj let uporabljamo pa o svojih izkušnjah ne smemo pisati?

Razumi, če moreš... s takšnimi trdobučneži je dialog brez smisla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@LightBit
To je že bizarno.

Kakšno je tvoje življenjsko poslanstvo? Imam občutek, da imaš močan kompleks lisice in kislega grozdja in si na vse kriplje prizadevaš dokazati samemu sebi (nam, ki smo grozdje okusili, tako ne moreš), da je grozdje kislo. Vedi, grozdje ni kislo, samo previsoko visi.


Nazadnje urejal/a benma Sob Mar 23, 2019 20:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej, hehe cela drama Smile.

Posnetek na Youtube je s tiste predstavitve v M-hotelu ja. Predstavitev se je odvila veckrat tekom sejma. Prezentacija me je pozitivno presenetila. Nisem polagal pred tem pretirane pozornosti filtru. Niti nisem bil toliko seznanjen glede pozitivnih ucinkov le teh. Tri leta kasneje sem ga ubodel, ker sem vedel kaj prinese v sistem. V mojem sistemu prinese izboljsanje. Sem ze opisal kaj, tudi Raptor je zajel tocno to, kar Isotek Aquarius Evo3 uspe izboljsati.


Citiram:
Ja, glede na meni znane informacije trenutno mislim, da ima zadeva malo potenciala (pravzaprav kaže, da lahko celo poslabša zvok).
Imam precej bolj obetavnih projektov in premalo časa.


V sistemih, kjer sem imel priliko poslusati in primerjati z Isotek-om ali brez se nisem zaznal, da bi se zvok poslabsal. Vedno sem zaznal izboljsanje. In to na vseh priblizno isto podrocja. Bolj definiran bas, bolj fluidno, manj zivcni visoki, bolj jasna in fokusirana zvocna slika.

Boeing vs. Hi-Fi? No comment Smile.

Citiram:

Meni kocine pokonci najbolj postavi budilka. Resno, to ni objektivno merljivo.

Ja stekam kaj zelis povedat. Ni objektivno. Ampak sam dozivim glasbo vec kot graf, ali kot tehnicno meritev. Ne poslusam zvokov, poslusam glasbo. Ce mi sistem ne sproza dolocenih obcutij in da se npr. ne uspem pogreznit v glasbo, potem mi to pove, da sistem ni sestavljen optimalno oz. nekaj me moti.
Sicer pa ja, budilka je ornk tranzient, lol. Pri njej bi rabil samo casovni filter, da ti da se ene 3 ure dodatnega spanca.

5k€ filtri, nimam komentarja jih nisem testiral. Verjetno jih je kak razstavljalec imel na vseh teh sejmih, ki sem jih obiskal tudi prikljucene v sistem. Ampak ne morem reci nic, ker nisem mogel primerjati z in brez.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe