Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projekt 3-way stereo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za uspeÅ”no in korektno loĆØevanje srednjetonca je potrebno 6-8l prostora. Fajn bi bilo, da zaĆØetnikov ne bi kurili z neizživetimi sanjami tipa Trollesen in ostalimi dragocenimi predlogi. Najbolje je, da naredi menljivo prvo ploÅ”ĆØo, ki mu bo omogoĆØala, da raste z znanjem in finanĆØnimi zmožnostmi ter z nivojem ostale opreme. Lahko za zaĆØetek izbere driverje iz ponudbe v Terni, le tako naj gleda, da bas ne gre ĆØez 150Hz in srednjetonec ne ĆØez 2kHz, naj bodo pa usklajeni po obĆØutljivosti. Tisti Å”losar pa naj res zniža stojala z posluÅ”anje v sede, ĆØe se da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom Tvoja opazka je pravilna, stojala so res nekoliko previsoka za boxe ki jih izdelujem ampak Å”e zmeraj ni to kritiĆØno upam vsaj - visoka so 60 cm uha ko sedim na kavĆØu imam na viÅ”ini 80 cm Smile doma sem najdu projekt kateri bi vrjetno prÅ”u v poÅ”tev z mojimi stojali - visokotonec bi tako bil na viÅ”ini cca 97 cm, kar je 17 cm viÅ”je od uÅ”es. Å e slika o ĆØem je govora (na internetu se projektov CIARE ne dobi veĆØ to sem skeniral)

Skrbi me za nizkotonec ali bi igral? namreĆØ po izraĆØunih (winISD) naj bi bila prostornina zaprtega boxa okoli 45l, moja votla Å”katla z letvicami ima 38,5l, minuis komponente in Å”katla za srednjetonec pridemo kam? na cca 35l? Grafi za moj nizkotonec pri 35l so sledeĆØi (upam da so vsi parametri prav vneÅ”eni):
GAIN

PHASE PLOT

SPL

GROUP DELAY

Nevem, ali si s tem lahko kaj pomagate!? Smile
Lp, Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je treba Å”e kar precej naÅ”tudirati. Ker si v bližini KP prosi @Ambasadorja za nasvet, ĆØe je pri volji pomagat radijski Å”oli za nižjo stopnjo. Navedeni bas je PA in je za v kanto, dosti boljÅ”i je oni z oznako S-8 Ohm, ker ima resonanco na 30Hz, tvoj izbor pa na 50, pa Å”e bas refleks naÅ”timaj na 50, pa da vidiÅ” trobezljanje! ƈemu so take kretnice namenjene ne zastopim, vseeno za bas ne sme ĆØez 300Hz, ker tega ni zmožen nobeden 10". Tudi srednjetonca ne nabavljati zaprtega, ne bo ne vokala in ne mesa in ne lesa. Ko sem bil Å”e mulc, so sestavili HiFi standard, takrat je bil minimum 42l kiÅ”ta. No zdaj je to seveda vse drugaĆØe, ampak vsi Å”e vedno jamrate za kakÅ”nimi Adventi. Za kretnico pa poglej za sheme in formule, pa daj navit Å”pule, vem da jih Žagar navije na mero. L-meter je predrag za take vaje doma, pa Å”e drata nimaÅ” nikjer veĆØ za kupit.
NiĆØ Å”e ni zamujeno, preberi teorijo, vsi smo se uĆØili iz nule, nekateri tudi zelo zelo drago s tovarniÅ”kimi izdelki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lejte ki vas vidim, Laughing

@lix je ultra super ĆØe da eno roko. Je bistveno bolj usposobljen in izkuÅ”en od mene za izdelavo zvoĆØnikov. Tudi ponudil se je. Sem prepriĆØan da bo sodelovanje v veliko zadovoljstvo.

Tudi jaz moram v bližnji prihodnosti stopiti do njega, na konzultacije okoli vgradnega sub-a. Pa ĆØe ima kakÅ”en primeren driver v njegovem katalogu ali pri roki.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luchas - stojal ne predelovati, so dokonĆØana in bodo služila svojemu namenu, ĆØe ne za te, pa za katere kasnejÅ”e zvoĆØnike.
Ciare je zakljuĆØil svojo zgodovino izdelave starih dobrih modelov in njegovo slavno ime je zdaj v lasti Eighteensounda, ki pa v novi produkciji Å”e ni pokazal konĆØnega izdelka za potroÅ”nike. Zbirka starih projektov pa je Å”e živa na tej strani
https://www.lautsprechershop.de/pdf/ciare/journals/ciare_kit_home_2006.pdf
Zelo dobra je joztomova zamisel, da narediÅ” sprednjo stran tako, da se jo bo dalo menjavati, tudi nekatere znane firme delajo stranice na vijake, pa ĆØe se obnese njim, bi se moralo tudi tebi. Lahko recimo nekoĆØ uporabiÅ” te Å”katle za subwooferja, vgradiÅ” samo en sub zvoĆØnik v njih in narediÅ” manjÅ”i loĆØeni Å”katli za midbass in visokotonec.
Pri simulacijah se ne oziraj preveĆØ na matematiko, velikokrat so podani podatki precej mimo. Raje odreži eno krilo vrat z nonine kuhinje (hec!), neredi luknjo za 10" woofer in privijaĆØi na eno Å”katlo, da sliÅ”iÅ” kaj ima za povedati ta woofer v tej Å”katli brez bass reflexa. Sem pomislil tudi na možnost, da se vseeno uporabi kupljeni srednjetonec, a bi to svetoval samo v primeru, ĆØe si ljubitelj znanih angleÅ”kih zvoĆØnikov :-) Kalotni srednjetonec sem svetoval da ne manjÅ”aÅ” volumna basu, sicer pa so veliki volumni na srednjetoncu nepotrebni. Ravno tako ti kot zaĆØetniku ne priporoĆØam zelo nizkih rezov pasivne kretnice, ker boÅ” zagrizel v prekislo jabolko, to je tvoj prvi izdelek in ga ne bi preveĆØ komplicirali.

ambasador - vse možnosti so na voljo. Katalog je na netu, pri roki je kar nekaj. Ne vem pa kako bi se ujelo s tvojim sistemom, so precej razliĆØne zasnove.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem v slepi ulici, žal nimam dovolj znanja da bi sestavu skupaj nekaj kar bi igralo, edino na blef ampak vrjetno bo to porazno. Za kako feŔto bo vredu ampak to bi posluŔal v dnevni in ne na Ŕagri Very Happy
Kaj se zgodi ĆØe dam srednjetonec na sredino boxa tako kot na ciare projektu? tako bi namreĆØ odpravu anomalijo previsokih stojal.
Glede na to da bom zdaj moral zamenjati ker nekaj komponent razmiÅ”ljam tudi o tem da bi zamenjal komplet vse komponente oz. tudi sub (mogoĆØe z ciare projekta). Raje to pa imam nekaj ĆØasa mir. Bi mi pa mogla ena dobra duÅ”a zrisat komplet projekt, komponente, postavitev, kretnico za box kateri je narjen. ƈastim kako pivce Smile

Notranje mere boxa so: v/Å”/g - 54,5/29,5/25 (upoÅ”teval sem tudi sprednjo in zadnjo stranico) minuus letvice katere sem že oblepu po notranjem obsegu pridemo na 38,85 litrov - odÅ”teti je potrebno samo Å”e zvoĆØnike in filc.

Lp, Luka
PS ĆØe me kdo prepriĆØa da bodo kaki zvoĆØniki z bolhe za 100ā‚¬ igrali boljÅ”e kot moji na koncu projekta v katerega sem pripravljen vložit Å”e nekaj denarja in dela potem boxe uporabim za se pogret v teh mrzlih dneh, komponente bo pa kak mulc kupu za v garažo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se bo naÅ”la dobra duÅ”a, da ti bo dala vse na pladnju za eno pivce ...malo morgen. ƈe misliÅ” da je to delo za pol ure te moram poduĆØit da vsaj za 10x veĆØ.
Vzami preverjen kit komplet in skopiraj naredi.
Tako kot si se ti lotil ni prava pot. Po moje, ĆØe že imaÅ” driverje bo reÅ”itev soforumaÅ” Dani. Ti bo nardil kretnico ali zamenjal kak driver za bolj primernega saj jih ima polne omare. Samo on ne pije piva Wink
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ResniĆØno ni za obupat, vsi smo zaĆØenjali Å”e slabÅ”e, brez možnosti kakrÅ”nihkoli informacij. Na netu je kar nekaj strani z navodili, ki jih zlahka predelaÅ” za svoj namen. Ni pa to ta teden, rabiÅ” dobro prouĆØit zadevo. Navedeni Trollesen je v bistvu HighEnd pristop in kot tak zelo drag, seveda tudi zelo dober. ImaÅ” pa Å”e Linkwitz.com in podobne bolj življenske strani, kot so DIY itd. Kot so povedali, je možnost, da se prva stena menja po potrebi, idealna za rast znanja in zmožnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe ja ok bomo nardili nekaj, najbolj se nagibam ravno k projektu Ciare H04.4, ker imam box praktiĆØno istih dimenzij Very Happy vse je že zrisano in zraĆØunano le komponente bo malo težje nabavit sploh srednjetonec. Gremo v akcijo poroĆØam. ƈe kdo rabi kaj od komponent s prve strani naj pove. Kar se tiĆØe mojega ohiÅ”ja mi postaja vedno bolj vÅ”eĆØ zdaj ga brusim z brusnim papirjem od Å”t. 80 do Å”t. 800, na koncu bo les finiÅ”iran z veĆØ rokami olja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srednjetonec je naslednji kar poceni glede na kvaliteto. Lahko je srce sistema za v bodoĆØe.
http://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=69
DrugaĆØe si pa zloži iz obstojeĆØega materiala, pa potem nadgrajuj, ko boÅ” razumel napake. ƈe bo prva ploÅ”ĆØa menljiva, bo to 123.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Heej, kot sem omenu sem se odloĆØu za projekt CIARE H04.4 - (tukaj stran 22 https://www.lautsprechershop.de/pdf/ciare/journals/ciare_kit_home_2006.pdf)
Komponente z precej truda nabavljam ker jih je nekaj izven proizvodnje ampak sem na pravi poti, kot zgleda mi jih bo uspelo vse dobit Very Happy Lahko bi vgradil kaj drugega (srednjetonec) ampak bi potem izgubljal na prostornini kar ne žeilm.
Edino kar se ne dobi veĆØ je kretnica katere ne delajo veĆØ CIARE HF 300 (plug and play) tako da bo potrebno nabavit nekaj podobnega (mogoĆØe isto CIARE) ali da mi jo nekdo celo naredi (plaĆØam!) js žal nimam dovolj znanja za jo spravit skupaj. Ali je dovolj podatkov na projektu z omenjene strani? graf? specifikacije? Komponente pa so:
http://www.lautsprechershop.de/pdf/ciare/ciare_hw250.pdf
http://www.electronicmegastore.it/public/57328333_HM380.pdf
http://www.lautsprechershop.de/pdf/ciare/ciare_ht262.pdf
Å e ena slikica, poĆØasi napredujemo:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo ti gre.

Za kretnico pa poizkusi dobit njeno elektriĆØno shemo. Natanko HF300 ne nekaj na približno. Potem boÅ” nabavil elemnte in jo zlotal ali pa ti bo kdo pomagal.

Varianta, da napraviÅ” meritve, simuliraÅ” in doloĆØiÅ” elemente za kretnico pa ni tako enostavno. Ne vem, ĆØe ti bo kdo pripravljen to napravit (seveda nekdo ki ve kaj dela).

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ravno to iÅ”ĆØem, na italjanskem forumu sem zasledil, da je taprava kretnica za ta sistem HF301, kar je ĆØisto možno saj HF300 sem ugotovu da sploh ne obstaja kot zgleda gre za napako. Omenjena kretnica:
http://consumer.ciare.com/?crossover=hf301&lang=en
Gre to skupaj, majstri?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo naj povem, da Å”katle izgledajo izredno lepo narejene, mogoĆØe bi se splaĆØalo dodati Å”e kakÅ”no palico za notranje ojaĆØanje drugaĆØe pa res pohvalno delo. Kot kandidata za enote bi ti predlagal SB Acoustics. Od njih sem nabavil enote za zadnja 2 projekta in je stvar za svojo ceno izredno kvalitetna, imaÅ” pa dobavitelja tudi v Sloveniji in sicer Mars Audio.

Z budgetom do okoli 300 eur za komponente bi priporoĆØal 2-sistemske, recimo kakÅ”en 6.5 colski (16cm) nizko-srednjetonec in 1 colski (2.5cm) dome visokotonec. Prednarejenih generic kretnic ne uporabljaj, vse skupaj ti bo na koncu igralo za en drek. Po želji ti lahko pomagam z izbiro primernih enot za Å”katlo, ki jo trenutno imaÅ” in ti skupaj spravim dizajn kretnice.

Da Ŕe odgovorim na vpraŔanje, kretnica, ki si jo linkal zgleda kot ena tistih generic osnovnih kretnic (niso prilagojene enotam in ohiŔju). Špilalo bi že ampak vpraŔanje je kako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!
PoĆØasi napredujem s Ciare projektom zanima me par zadev Smile

1. ali lahko zamenjam visokotonec Ciare HT262 s projekta -> http://www.lautsprechershop.de/pdf/ciare/ciare_ht262.pdf
za monacor DT-254 katerega že mam doma -> https://www.monacor.com/en-gb/monacor/products/components/speaker-technology/hi-fi-tweeters/dt-254/

2. za povezavo zvoĆØnikov s kretnico bo dovolj kabel s presekom 1,25mm2 -> http://playroom.si/Kabli-vodniki-prevodniki/Zvocniski_kabli/QED-Performance-White-Micro-zvocniski-kabel

3. zvoĆØniÅ”ke kable morem zlotat na 4mm banane, s ĆØim je najbolje to zlotat cin, srebro? in ali je smiselno se tega lotit sam brez profi izkuÅ”enj? kabli so CHORD Clearway, in original zlati konektorji

4. kaj priporoĆØate lotanje ali nameÅ”ĆØanje ĆØevljiĆØkov na kable za povezavo zvoĆØnikov - kretnica?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe