Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup reciverja + zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raptor ti je lepo povedal. NajveĆØji vpliv na zvok ima prav prostor. Oprema/pohiÅ”tvo. ƈe boÅ” imel po tleh ultra poliran parket ali ploÅ”ĆØice, stene in strop na fino bruÅ”ene ter minimalno pohiÅ”tva oz. le tega v visokem sijaju itd. potem pozabi na dober zvok. No, jaz upam, da nisi tak NEestet Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Raptor ti je lepo povedal. NajveĆØji vpliv na zvok ima prav prostor. Oprema/pohiÅ”tvo. ƈe boÅ” imel po tleh ultra poliran parket ali ploÅ”ĆØice, stene in strop na fino bruÅ”ene ter minimalno pohiÅ”tva oz. le tega v visokem sijaju itd. potem pozabi na dober zvok. No, jaz upam, da nisi tak NEestet Laughing


Hvala za nasvet,na kaj takega nisem pomisli.
Kak bo moja ā€œveselaā€ ko bo nekaj sprememb😀
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se nisem dozivel, da bi stopil v sodobno hiso/stanovanje, kjer ne bi v bivalnem prostoru odmevalo. Sicer se to da resit, ampak je drago. Cenejsi zvocnik v obdelanem prostoru se bo obnesel bolje, kot drazji v neobdelanem. V zadnjem casu sem naletel na spodnjo rec, ki zgleda precej lepo, ne vem pa, kak efekt ima:
https://www.bauhaus.si/akusticni-panel-pepel-300-x-60-cm-les-in-umetna-masa

Ko to resis, potem moras zagotovit takemu velikemu zvocniku dovolj prostora, da zadiha, da se odpreta soundstage in globina-minimalno pol metra do stene, nimas kaj tuhtat. Ce te stvari niso postimane, potem si nabavi nek bolj osnoven komplet, pa vlozi 500ā‚¬ v dobre slusalke za muziko (bos na koncu se filme na njih gledal Smile )

Jaz se nisem dozivel vau trenutka 5.1 oz kino zvoka. Sem bil na Rudniku v Lj na Mavericku (sem sel gledat predvsem zaradi efektov), kjer se hvalijo s super duper atmos zvokom, ampak na koncu sem bil razocaran. Za vrhunec sparam najbolj provokativen, a resnicen stavek: na mojem domacem stereo sistemu je film zvenel bolje. Ok, tu priznam, da bi subwoofer naredil se vec, samo v moji sobi sub enostavno ne dela ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej doma ti bolŔe dela stereo namesto 5.1 ??

Bolje napiÅ”i,ker mi 5.1 ozvoĆØenje ne dela dobro,,posluÅ”am v stereu!

Potem si Ŕe zgreŔil,da pa v kinu ni tako dobro kot pri tebi v stereu??

Sory,ampak z takimi izjavami odbijaÅ” kupce kino sistema!

Na Rudniku sem gledal Top gun in je bilo ĆØisto ok,kdor ima bolÅ”e doma,potem ima sistem za 3000 eur + !!


Bistvo 5.1 zvoka je to,da kar vidiÅ” na ekranu se predvaja v centru,potem efekti z kakÅ”no glasbo in dogajanjnem se sliÅ”i v prednjih velikih zvoĆØnikih!

Zadnji zvoĆØniki,ti priĆØarajo globino kot da si tam v živo !

Subwufer pri meni,naredi ekstremen efekt tako globoko denonacijo z potresom,da si notri 100%!

Skratka,primerjanje z streom in 5.1 je kot noĆØ in dan !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
Na Rudniku sem gledal Top gun in je bilo ĆØisto ok,kdor ima bolÅ”e doma,potem ima sistem za 3000 eur + !!

ƈe v kinu kdo zraven je kokice doma pa ne, je doma tudi ĆØe ni zvoka bolje. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
Sory,ampak z takimi izjavami odbijaÅ” kupce kino sistema!


Busted! Very Happy

Imam 2.0, v planu je bil 2.1. Dvakrat so mi nastavljali subwoofer v sobi, pa ni bilo želenega efekta, tako da ga sedaj nimam. Ko gledam filme imam paitak bolj "kino" nastavitev na tonskih kontrolah.Ostalo se mi zdi, da sem napisal dovolj jasno.

CRV je napisal/a:
Bistvo 5.1 zvoka je to,da kar vidiÅ” na ekranu se predvaja v centru,potem efekti z kakÅ”no glasbo in dogajanjnem se sliÅ”i v prednjih velikih zvoĆØnikih!

Tu si opisal pravi stereo zvok. Jaz ne rabim center zvocnika, da imam dober center zvok. Tudi reaktivci so doma svigali mimo precej blizu uses.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
CRV je napisal/a:
Sory,ampak z takimi izjavami odbijaÅ” kupce kino sistema!


Busted! Very Happy

Imam 2.0, v planu je bil 2.1. Dvakrat so mi nastavljali subwoofer v sobi, pa ni bilo želenega efekta, tako da ga sedaj nimam. Ko gledam filme imam paitak bolj "kino" nastavitev na tonskih kontrolah.Ostalo se mi zdi, da sem napisal dovolj jasno.

CRV je napisal/a:
Bistvo 5.1 zvoka je to,da kar vidiÅ” na ekranu se predvaja v centru,potem efekti z kakÅ”no glasbo in dogajanjnem se sliÅ”i v prednjih velikih zvoĆØnikih!

Tu si opisal pravi stereo zvok. Jaz ne rabim center zvocnika, da imam dober center zvok. Tudi reaktivci so doma svigali mimo precej blizu uses.



Ne mi zameriti,ampak Ŕe enkrat si napisal,da ne razumeŔ razlike med stereo in 5.1 !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ne zamerim, ker se v samo tehnicno plat 5.1 zvoka nisem nikoli poglabljal. Dobro vem, kaj mi doma nudi postiman stereo, tudi kar nekaj kolegov je bilo ob ogledih filmov pri meni prijetno presenecenih. Za budzet 3000ā‚¬ se mi pa sploh zdi skoda vlagat v kup zvocnikov, ce dobis lahko neko tako vrhunsko stvar, kot jo prodaja recimo simon740 (sploh ce gre recimo za razmerje glasba:film 60:40).

Pa tudi ti ne zameri, ampak predhodnih objav na forumu se ne duplira.

Zdaj se pa res odklapljam od tega podforuma, da ne bom smetil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DomaĆØi kino je tema, ki me nikoli ni prepriĆØala. Pred leti sem imel AV receiver in kar mesnate zvoĆØnike + sub, vendar sem vse hitro prodal, ker je bilo neuporabno za stereo. Vmes sem poizkusil varianto z AV receiverjem in hkrati tudi s stereo ampom za sprednja dva zvoĆØnika, pa je postalo oĆØitno, da je AVR odveĆØ. Zdaj mi stereo sistem 2.0 povsem dobro služi za ogled filmov. TV imam z DACom povezan preko optike (ne vem zakaj mi vedno kaže 48k). Res pa nisem ljubitelj akcijskih filmov.

Za pravo doživetje filma pa je obisk kino dvorane brez konkurence (veliko platno, zvok in atmosfera, kokice,...)
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj soundbar tudi dobro služi. Laughing

Glede kino dvoran pa...jaz ne hodim veĆØ, že dolgo. Popolnoma neuravnoveÅ”en zvok + debilen folk.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim res,da veĆØina ste zelo razoĆØarani in neveÅ”ĆØi z kinom.

Kar se tiĆØe kino dvoran gre meni v veĆØina primerih na živce zaradi preveĆØ srednjih tonov in hreÅ”ĆØanja.

Kokice pa kakŔen zaplet zaradi biserov,ki ne znajo najti Ŕtevilke sedeža paŔe zraven. Smile

Ja glede domaĆØega sem imel že nekaj resiverjev in pri vseh mi ni ratalo ali nisem znal nastavit!

Fora je v tem,da je premalo basov in ĆØe imaÅ” dovolj moĆØan wufer,potem gre!


Sedaj imam Heco celn xt A32 v vogalu za prednjim samostojeĆØim!

Za prednje uporabljam Heco victa 702,zadaj victa 201

Resiver Sony STR 1200ES

Ta resiver je rabljen 250 eur,heco victa novi 600 eur in wufer od 500+ali nov 1000 eur!

Imel za stereo tudi bolÅ”e komponete z vrhunsko konĆØno stopnjo in zvoĆØnike cc2500 eur skupaj rabljeno !!Novo cc5000 eur in enostavno ni tako dobro kot sedaj z mojim str es 1200 in subom.

Kako naj opiŔem zvok pri muski??

Z wuferjem nastavljam jakost,ki mi dela najboljŔe od 50-75%

Prednje samostojeĆØe sem ujel,da se ne tepeta z subom.

ƈe to ne rata je enostavna reÅ”itev ,da se base na prednjih zmanjÅ”a pod polovico !

Bas je usklajen in sub proizvaja zelo globok bas in se sliŔi lepo po celem prostoru 30 cm2.

Tudi,ĆØe ga imam na desni in v levo vseka,se sliÅ”i kot,da je wufer na levi strani.

Smile

Torej,ĆØe grem na volumen cc 50 posto je dovolj vsega od nizkih do visokih.

V kolikor grem na 75 posto glasnosti je bas tako moĆØan,da na razdalji 5metrov in najveĆØji fotelj v U obliki krepko masira!

SliŔi se tudi ciglanje raznih predmetov na stenski polici staran od suba 4 metre!

Skratko vsega je dovolj !

Z kino sem pa tudi opisal,da ob eksploziji tako globoko useka,da skorej eniĆØiÅ” sobo Shocked HujÅ” ne mora bit Smile

Trenutno iÅ”ĆØem samo nazaj resiver od Sony STR V555ES ,ki sem ga bedak prodal! Tam se lepo nastavlja za vsak kanal posebej in iz centra je veĆØ dinamike.

Skratka ne bo me nobeden prepriĆØal,da kino resiverji ne delajo dobro za glasbo!

In ĆØe že kdo misli,da ima doma kino,potem ali ima vsaj platno ali predvaja 5.1 signal z Å”estim zvoĆØniki,ko sveti modra luĆØka ! Vse ostalo je fejk !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe