Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

5.1 Klipsch zvočniki
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tsunamii



Pridružen/-a: Sob Dec 2016 14:49
Prispevkov: 4
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 11:05    Naslov sporočila: 5.1 Klipsch zvočniki Odgovori s citatom

Zdravo vsem!

Zanimam se za nakup 5.1 sistema. Primarno za gledanje filmov in 30% glasbe.
Prostor je 30m2 v katerem je tudi jedilnica.

Vsec mi je ta komplet:

Klipsch R-28F
Klipsch R-25C
Klipsch R-14S
Klipsch R-110SW


Kaj menite ? Budget je seveda v okviru teh zvocnikov..

Kasneje bom kupil Denon 2300W (upam da bo ok?) Zdaj bo se na stari Yamahi RX-V596.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj bi naj menili? Napisal si, da ti je všeč - o tem se ne moremo pogovarjati (o okusu se ne razpravlja). O Klipscih nasplošno pa je njihovi temi veliko napisanega.

Ima občudovalce in tudi tiste, ki jih ne marajo.
Klipsch je ikona, z nakupom veš kaj dobiš in je to jasno tudi nepoznavalcu, čim jih sliši. (Za razliko od marsikaterega drugega proizvajalca, ki nima neke fizionomije, karakterja. Kr'neki, letošnji modeli so tako, čez nekaj let bo nekaj drugega, ma se ne ve niti v kateri smeri.)

Če ti je všeč, je tukaj že ime garancija.
Edino bi rad, sicer že večkrat napisano, izpostavil: Klipschi imajo v povprečju cca 10dB višji izkoristek od ostalih firm. To pomeni, da ojačevalci delajo z 10x manjšo močjo. Če za poslušanje porabiš v povprečju 1W (pustimo konice, šuse, ko skače moč na 100W recimo), potem za Klipsche rabiš 0,1W. Ceneni ojačevalci imajo probleme z delovanjem na tako malih močeh, hreščijo in imajo kovinski prizvok. Nič kaj mehko ni slišati.
Zato pozor pri izbiri: to narediš tako, da sprobaš ojačevalec (s primerno glasbo, ne s filmom) priklopljen na Klipsche - pri mali glasnosti. Mora se lepo, mehko in bogato slišati. Če ima ojačevalec mozolje, bo takoj skočilo ven.
Potem še sprobaš na srednji jakosti in še na max. glih za slišat kako se obnaša.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tsunamii



Pridružen/-a: Sob Dec 2016 14:49
Prispevkov: 4
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala ambasador.

Res je. Odločitev je že padla. Naročeni so omenjeni zvočniki. Jutri jih dobim na dom.

Ojačevalec/receiver pa bom drugo leto kupil. Seveda bo potrebno izbrat primernega za njih. Sem nov in se ne spoznam. Verjamem, da Vam gremo taki mal na jetra Very Happy Saj preberem vendar Vi iz prve roke znate več svetovati.

Imaš mogoče, kje v spomini kater ojačevalec bi bil primeren? Vsi neki imajo večinoma Denon 2xxx serijo. Drugače sem odprt tudi za druge do ranga 6/700€ max.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče je, da si se v koleno ustrelil!? Ojačevalec, ki bo za Klipsche primeren te bo drago koštal. Na tvojem mestu, bi iskal prijatelje, ki imajo kaj za posodit, predno se odločilš

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tsunamii je napisal/a:
Hvala ambasador.

Res je. Odločitev je že padla. Naročeni so omenjeni zvočniki. Jutri jih dobim na dom.

Ojačevalec/receiver pa bom drugo leto kupil. Seveda bo potrebno izbrat primernega za njih. Sem nov in se ne spoznam. Verjamem, da Vam gremo taki mal na jetra Very Happy Saj preberem vendar Vi iz prve roke znate več svetovati.

Imaš mogoče, kje v spomini kater ojačevalec bi bil primeren? Vsi neki imajo večinoma Denon 2xxx serijo. Drugače sem odprt tudi za druge do ranga 6/700€ max.


Pozdravljen.
Sam sem imel Klipsch RF-52. Ob priklopu na Onkyo TX-SR501 je bila katastrofa (povdarjeno visokotonsko območje slaba 3D slika, vglavnem zvok ni bil za nikamor in je špilalo nekam v tri dni. Popolnoma druga zgodba ob priklopu na NAD 753 V2 receiver. Brez kakšne ekstra pripombe, super 3D slika, instrumenti skoraj otiplijivi, presenetljivo dobro za ta rang zvočnika. Mogoče bi edino še kakšen drug kabel moral sprobat na teh zvočnikih namesto Profigold, da rahlo omilil trobljo.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tsunamii



Pridružen/-a: Sob Dec 2016 14:49
Prispevkov: 4
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kater Receiver bi priporocili ? Govorimo do 1o00€ max recimo. Brez da se v nogo al prst ustrelim. Ceprav sem kar dober v strelanju.

Poglejte. Nisem kot Vi poznavalci. Katerim je pod 5k nek brezveze. Spostujem Vas ker ste TOP v tem podrocju. In mi bomo vecinoma filme poslusali. Trenutno imam staro Yamaho 15 let.. tako da do zdaj nisem razocaran.

Bi pa seveda rad kupil novejsi zaradi vseh novih standardov v filmski ..

PA ne me raztrgat... ali kao drugace. Sem nezna dusa. Ki ima rad orozje Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2017 01:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, ce si ze v taboru Yamaha, zakaj pa ne nova Yamaha? Npr. nekaj kar sigurno ne more bit svoh. Yamaha RX-A860 ali pa RX-A1060.

Yamaha RX-A860


http://www.areadvd.de/tests/xxl-test-7-2-kanal-av-netzwerk-receiver-yamaha-aventage-rx-a860-so-gut-ist-die-1-000-eur-klasse-2016/

Yamaha RX-A1060


http://www.whathifi.com/yamaha/rx-a1060/review

Ce kdo to ima pa ti bo povedal. Sam sem ze kar nekaj let na Marantzu SR6003 in mi daje tisto kar rabim v filmih, in ne potrebujem, niti ne razmisljam o cem novem.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2017 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tsunamii je napisal/a:
In kater Receiver bi priporocili ? Govorimo do 1o00€ max recimo. Brez da se v nogo al prst ustrelim. Ceprav sem kar dober v strelanju.

Poglejte. Nisem kot Vi poznavalci. Katerim je pod 5k nek brezveze. Spostujem Vas ker ste TOP v tem podrocju. In mi bomo vecinoma filme poslusali. Trenutno imam staro Yamaho 15 let.. tako da do zdaj nisem razocaran.

Bi pa seveda rad kupil novejsi zaradi vseh novih standardov v filmski ..

PA ne me raztrgat... ali kao drugace. Sem nezna dusa. Ki ima rad orozje Wink

Čuj ti, dušica Laughing - eno vprašanje:
zvočnike si dobil okoli božiča, kot si napovedal?
Če si, si jih priklopil na Yamaho? Ok, rabijo kar precej ur za se ulaufat. Da se zmehčajo vpetja membran, zato so prvi vtisi dokaj 'našpičeni' kot je zvok v prvih urah.
Ko se to unese, tam po vsaj 50 urah delovanja, bo že malo bolj jasno kaj bo prišlo ven.
Potem poročaj kaj si slišal in kaj ti manjka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

bom kar to temo si sposodil....sem v fazi menjave AV recieverja. Trenutno imam Yamaho..cca 7 let staro

Zvočniki: Klipsch RP-280f + center RP 450c...BI AMP vezava..v prihodnosti mogoče še SW.

na reciever imam priklopljeno praktično vse: TV,PS4,RPi,radio,net radio itd...uporabljam ga tako za filme kot glasbo. Katero zvrst glasbe poslušam...imam kar širok razpon (rock,pop,klasik...itd...v vsaki zvrsti bi našel komad kateri mi je všeč)

Trenutno gledam prav tako Yamaho RX A2070/ RX-A1080, mogoče Denon AVR X4400H....budget 1000-1500€

oziroma kaj predlagate, če bi namesto AV recieverja vse skupaj povezal z preamp in amp? bi bilo boljše?...imam potem tudi pri tem načinu iste priključke kot trenutno na AV recieverju---BT,wifi, HDMI,ARC...itd

se pravi:
preamp + amp
av reciever + amp
samo av reciever

kaj predlagate?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno od prioritete koliko ti je glasba in koliko so ti pomembni filmi. Sedaj je vprasanje, zakaj sploh zelis zamenjati in kaj zelis doseci?

preamp+amp, ce ti je glasba na prvem mestu in gledas filme zelo malo ali pa nic.
Tudi samo dober stereo ojacevalec lahko to naredi pa se resis ene dodatne komponente.
Novejsi stereo ojacevalci imajo kaksne bolj moderne prikljucke, ampak znatno manj kot moderni A/V receiverji. Torej pri prikljuckih bi bil sigurno prikrajsan. Pa tudi ponavadi dobri stereo ojacevalci nimajo nic te Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, ARC navlake.

A/V receiver + odlicen stereo ojačevalec. Slednje prakticiram že več kot desetletje in zdruzi oboje. Ker imam rad tako filme, kot glasbo pac ne gre drugace. Ker zivim v stanovanju tudi posebej locenih sistemov ne morem imeti. Soliden A/V receiver in odlicen stereo ojacevalec je recept, da dobis soliden surround zvok. Ko pa se mi zahoce poslusanje glasbe pa vse ostalo izklopim, prizgem samo CD + amp in je to to. Ampak je seveda smiselno, da je glavni par zvocnikov na nivoju, da gres v to alternativo.
Kateri so ojacevalci s HT bypassom, ki omogocajo to funkcionalno zdruzevanje z AV receiverji si lahko pogledas v teh temi. Tema pa sedaj ze nekaj casa ni bila posodobljena.

Samo A/V receiver varianta samo v primeru, da so ti filmi na prvem mestu in glasbo poslusas bolj poredkoma. Da se s to varianto preziveti, ampak ko enkrat gres malo nakrog, v kak Hi-Fi salon, obisces frenda ali gres na kak sejem, vidis kje so omejitve receiverjev in si zazelis vec, ampak potem si ponavadi hkrati zazelis tudi menjave zvocnikov.

Obstajata se naslednji varianti:
Aktivni zvocniki
Ohranis vse kar imas in dodas dva odlicna aktivna zvocnika, ki sta namenjena samo stereu. V primeru, da osebno ne bi imel nic bi vzel tole: Neumann KH310A. Slisal lani v Canyonnu v Ljubljani in bil impresioniran.

Pre (HT bypass)+koncna + A/V receiver
A/V receiver + predojacevalec (ki ima HT bypass) in koncna stopnja. Ta bo verjetno med drazjimi alternativami, pa plac s komponentami ti bo nabilo do kraja. Rabis velik hi-fi rack, tudi tukaj bi potem zacel razmisljati o drugih front zvocnikih, da se celotna investicija splaca.

So se druge alternative, ampak so predrage, da bi jih sploh navajal tukaj.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... oziroma kaj predlagate, če bi namesto AV recieverja vse skupaj povezal z preamp in amp? bi bilo boljše?...imam potem tudi pri tem načinu iste priključke kot trenutno na AV recieverju---BT,wifi, HDMI,ARC...itd ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Klipsch RP-280 je daleč nadpovprečen zvočnik po resoluciji, pomeni sposoben res drobnih fines in tudi kompletnega zvoka pri tihem poslušanju, kar je v današnjih časih bolj izjema kot redkost. Sploh v tem cenovnem razredu. Jasno tega ne moreš tako doživeti z 'zamašenimi' ojačevalci.
Izpolnjen je torej pogoj, da se boljša elektronika izkaže/izplača.

Najceneje se do preskoka proti resolutivni elektroniki pride z integriranimi lampaškimi ojačevalci. Ustrezen res boljši tranzistor je potrebno iskati v klasi najmanj 2000€ za stereo ojačevalec in vsaj 2x več za AV receiver (recimo Denon). Ok, izjeme in pol-sive cone obstajajo, kot vedno; ta prispevek je bolj vodilo kot recept.

Za imeti vse tiste priključke pa si omejen izključno na AV elektroniko.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Jan 24, 2019 10:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za komentarje oziroma smernice....odločil sem se...trenutni reciever moram zamenjati...je pač prešvoh....sem imel plan da dokupim amp in ga preko pre out-a povežem skupaj....ampak (dobro, da sem pogledal) trenutni reciever nima te možnosti Sad....

uglavnem kupil bom Yamaho RX-A3070 oziroma 2070...katero se dobi že lahko za soliden denar....posebej, če je rabljeno.....s tem bom pridobil nekaj na moči in si odprl vrata, da lahko kasneje ko bom imel zopet 1000€ viška dokupim amp (Emotiva, Parasound itd).

audio systema se pač ne da naekrat kupiti...zato grem postopoma...moje mnenje...s trenutnimi zvočniki in če kupim zgoraj omenjeno Yamaho imam dobro izhodišče, da si sestavim dober system... vse skupaj pa počasi nadgrajujem...tako z amp, kot z SW

pozna kdo to spletno stran oziroma izkušnje z njo....ker tale obnovljena Yamaha RX A3070...je za to ceno best buy

https://www.audiovisualonline.co.uk/product/61811/yamaha-rx-a3070-aventage-black-9-2-channel-av-receiver-w-musiccast/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Likalnik, pomoje to sploh ni svoh ideja ja. Tudi js sem sel po podobni poti. Preprosto ne gre vse naenkrat je prevec faktorjev in denarja. Pocasi pa z andohtjo, pa obiski kaksnih demo salonov in sejmov so blagodejni in potem pac preveris v katero smer so nagnjene tvoje preference. V koncni fazi gre za lustn hobby.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
... oziroma kaj predlagate, če bi namesto AV recieverja vse skupaj povezal z preamp in amp? bi bilo boljše?...imam potem tudi pri tem načinu iste priključke kot trenutno na AV recieverju---BT,wifi, HDMI,ARC...itd ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Klipsch RP-280 je daleč nadpovprečen zvočnik po resoluciji, pomeni sposoben res drobnih fines in tudi kompletnega zvoka pri tihem poslušanju, kar je v današnjih časih bolj izjema kot redkost. Sploh v tem cenovnem razredu. Jasno tega ne moreš tako doživeti z 'zamašenimi' ojačevalci.
Izpolnjen je torej pogoj, da se boljša elektronika izkaže/izplača.

Najceneje se do preskoka proti resolutivni elektroniki pride z integriranimi lampaškimi ojačevalci. Ustrezen res boljši tranzistor je potrebno iskati v klasi najmanj 2000€ za stereo ojačevalec in vsaj 2x več za AV receiver (recimo Denon). Ok, izjeme in pol-sive cone obstajajo, kot vedno; ta prispevek je bolj vodilo kot recept.

Za imeti vse tiste priključke pa si omejen izključno na AV elektroniko.

mi lahko pomagaš pri odgovoru ki mi ga je podal prodajalec iz AV planet ker sem se tudi zanimal za klipsch e a ko sem mu omenil da imam že kr v letih Marantza SR4200,mi je napisal,da za vaš receiver svetujemo zvočnike z mehkejšim zvokom in boljšo odzivnostjo na celotnem frekvenčnem območju. S Klipsci bo zvok kot na tranzistorju.ne razumem najbolj kaj je z tem mislil,zakaj so tako omenjeni zvočniki negativni za mojega Marantza.hvala.lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen ico,

dokler naslovljeni brska po Audio Reviewih in podobnih revijah išče teste za omenjene aparature za katere sprašuješ, ti jaz podam osebno mnenje.

Nisem pristaš AV, a v tvojem primeru vidim, da je Marantz uporabil staro dobro šolo ojačevalnika. Po kanalu sta dva odlična Sanken tranzistorja in napajanje skoraj 50V po veji, kar mi zadostuje kot informacija, da je nekdo vedel kaj je potrebno za osnovo dobrega zvoka.
Če izjavo prodajalca malo pokomentiram in obrnem na glavo - čisto nič ni narobe s tvojim Marantzom, si celo zasluži malo boljše zvočnike, takih lastnosti kot je povedal prodajalec. Razumeš?
O Klip pa lahko povem, da sem jih preposlušal, imel podrte, popravljane, predelane ... več različnih modelov, predvsem stare, pa tudi nove.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe