Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY usnjeno/medeninasti 2.1 zvočni sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 20:34    Naslov sporočila: DIY usnjeno/medeninasti 2.1 zvočni sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Po štirih letih mi je končno uspelo zaklučit moj prvi diy projekt. Trajalo je kar precej časa ampak sem zdaj še toliko bolj vesel, da je končano tako kot sem hotel, zato sem se tudi odločil, da ga delim z vami. Malo mi je škoda, ker nisem dokumentiral celotnega procesa izdelave(na začetku sploh nisem razmišljal o tem), ampak za naslednji projekt obljubim, da bo drugače Smile Poleg 2 zvočnikov+subwooferja sem naredil za ta sistem tudi ojačevalec, kateri je bil povod, da sem se sploh spravil tega projekta. Začel sem brez znanja o tej temi in večino stvari sem se naučil/delal prek raznih forumov in diy strani tako da za izboljšave je še veeeliko prostora(boljše komponente,čipi,enote itd...), ampak skoz ta čas sem se naučil res ogromno in komi čakam, da se lotim novega projekta! Glede na to, da mi ni ratalo od začetka use dokomentirat, sem se odločil(ideja je padla žou šele proti koncu), da posnamem saj del izdelave in končni izdelek. Upam da bom s tem posnetkom koga na novo ali dodatno navdušil za diy ali pa mu dal kakšno novo idejo Smile ---> https://www.youtube.com/watch?v=4Gby6F9yBds&t=3s <---

Ojačevalec je sestavljen iz dveh čipov TDA1562Q(levi in desni kanal)+napajalnik, za sub pa sem uzel TDA7294+napajalni del.
Ohišje zvočnikov pa je narejeno iz mediapana (debelina 19mm) oblečen v umetno usnje z medeninastimi obrobami. "Nogice" zvočnikov in ojačevalca so pravtako iz medenine. Notranjost ohišja je polnjena s polijestrsko volno, uporabljene enote pa so od Visaton: visokotonec(DT 94 - 8 Ohm), nizko-srednjetonec(W 170 S - 4 Ohm), nizkotonec za sub(W 200 S - 8 Ohm)

Če vas še kaj bolj podrobno zanima glede projekta/izdelave bom z veseljem odgovoril na vprašanja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelek na nivoju. Preseneča me pa, kako nekvalitetne komponente si izbral.
Od driverjev, pa do ojačevalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, ko sem začel nisem čisto nič razmišljal o kvaliteti (začetek gimnazije) samo to da bi neki naredil in se iz tega kej naučil. Tega sem se tudi skozi izdelavo počasi začel zavedat vendar prepozno, da bi lahko spremenil komponente, ampak sem pa spravil sam videz na nivo, ki veliko bolj navdušuje kot komponente. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BRAVO!!!

izdelava na nivoju. Še sploh, če si iz mlajše garde. Vsa čast. Verjamem in upam, da se boš lotil še kakšnega projekta.

Mogoče bi se lahko lotil kot naslednji projekt kakšen tube preamp. Oglasi se mi na ZS - ti častim kakšno material (lampe, podnožja, kondenzatorje, pa še kaj).
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Izdelek na nivoju. Preseneča me pa, kako nekvalitetne komponente si izbral.
Od driverjev, pa do ojačevalca.


RO-BI - kar se tiče kvalitete enot - nekje je treba začeti. Jaz osebno sem začel z Visatonom FRS8. Front loaded horn. Kako dobro je to igralo - za takrat.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kalimero- hvala!! Absolutno se bom lotil še kakšnega, eden je že celo zrisan na papirju in čaka, tako da sem vesel tvoje ponudbe in se vsekakor oglasim Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izjemne čestitke za uspeh, če si res tudi ti zadovoljen. Sicer pa žal to ni za YouTube, skaj pa to, je pa namensko. Seveda pa je od resnega Hi-Fi-ja to še svetlobna leta daleč, 18mm iverka brez ojačitev in naštudirane celotne konstrukcije, ne velja za resno. Išči ideje po netu in izdelaj kaj vrhunskega, tako na obrtnem kot tehničnem nivoju, pa bo cel svet pokleknil pred tabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, ponosen in zelo zadovoljen sem nad končnim izdelkom tudi zvok mi je zelo ušeč tud drugi ki so jih poslušali so bili istega mnenja. Res pa je da ne morem primerjat zvoka nekega dobrega hifi sistema s tem svojim sistemom, ki ni hifi (zato je tudi pod diy), ker sem mel priložnost do sedaj poslušati samo enega. Je pa mediapan, 19mm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi pohvalil sam nivo izdelave, posebej pa video, ki je narejen zelo na nivoju - vglavnem vidi se trud tako pri izdelavi zvočnikov kot tudi video prezentaciji.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TMaudio je napisal/a:
Hvala, ponosen in zelo zadovoljen sem nad končnim izdelkom tudi zvok mi je zelo ušeč tud drugi ki so jih poslušali so bili istega mnenja. Res pa je da ne morem primerjat zvoka nekega dobrega hifi sistema s tem svojim sistemom, ki ni hifi (zato je tudi pod diy), ker sem mel priložnost do sedaj poslušati samo enega. Je pa mediapan, 19mm.

Bravo!
Za razliko od večine naših DIY, imaš smisel za estetiko. Kar me še posebej veseli je to, da poskušaš biti originalen.
Popotnica za bodočnost:
Večina HiFija sloni na en kup besedah, zapisanih in izgovorjenih. Pravi HiFi ne rabi besed - dovolj je pogled in nato poslušanje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam zelo lep izdelek in profesionalna predstavitev.

Obilo uspeha še naprej.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pohvale in vspodbudo!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Čestitam zelo lep izdelek in profesionalna predstavitev.

Obilo uspeha še naprej.


1+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TMaudio je napisal/a:
Hvala za pohvale in vspodbudo!!


Tilen, kapo dol, meni deluje zelo profesionalno, z boljšimi komponentami se lahko pozabavaš kadarkoli v prihodnje.
Le tako naprej!

Lep pozdrav, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo izgleda!
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe