Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RTR - kolutni snemalnik prihaja nazaj...?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa še to...prodajajo tudi digitalne posnetke na LPu za kar se v večji meri zahvalimo, Evil or Very Mad , fon Karajanu...pa ne rabiš imeti gramofon z glavo in procesorjem ki to prebere... Wink ...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
a ni to tema o reel to reel snemalcih...novi in stari
kaj je to Nagra digitalni kolutar???... Confused ...DAT?!?...ne spomnem se da bi se Nagra s tem ukvarjala....nisem na tekočem, se opravičujem...prosim za kako dodatno informacijo...

:----------------------------------------------------------------------------
Nagra D - 4 channel PCM digital audio recorder. Instead of recording to the DAT format, the D used a digital reel-to-reel format using a helical scan head and 1/4" tape on 5" and 7" reels. The tape is identical to that used on Digital Audio Stationary Head machines such as the Sony PCM-3202 and Mitsubishi X-86 series. The unique format, combined with its heavy weight, made it somewhat unpopular with many production sound mixers, but year after year many great-sounding films were completed with Nagra Ds (and the newer 24-bit/96 kHz Nagra DII). Despite some popularity in the late 1990s, the Nagra D and DII are a rarity on US films as of the mid-2000s
----------------------------------------------------------------------------
Glede na to, da ni nihče podal informacije, sem to objavil.
Skozi čas sem po revijah spremljal tudi tehnološke preobrazbe, pa sem mimogrede zaznal tudi kašne informacije iz pro področja.
Drugače ti nisem neki strašni občudovalec studijev, ma če se pravi poznavalci ne oglasijo, amatersko vskočim.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
je, Hitchcock jo je uporabljal v studiu... Laughing ...
pa še tisti ki ste bolj noter, mi povejte koliko od vseh Nagra so stereo?...IVs, še kakšna?

Itak, da se sem pa tja še kakšna najde. Npr. od vseh mislim, da treh izvedb IVs predvsem še kultni rack model NAGRA TRVR.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena dobra stranka za kolutarje so ravno proizvajalci gramofonov.
Naš Kuzma na svojem forumu razlaga o svoji zbirki trakov (kopij masterjev na ožjem traku) in kolutarjev.
Kadar daješ glas svojemu gramofonu je dobro imeti iste posnetke tako na traku kot na LP plošči. Tako veš kaj delaš.

Isto velja za bolj premožne ljubitelje gramofonov. Skozi kombinacijo glavice-ročke-gramofona-kabla in phono stopnje - še posebej če imaš ločeno mc od mm stopnje, lahko z zvokom zaideš izven tiste imaginarne srednje linije pravega glasu.
Takšen check s kolutarjem ti pomaga izbrati pravilno kombinacijo naprav in korektne impedančne prilagoditve.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ena dobra stranka za kolutarje so ravno proizvajalci gramofonov.
Naš Kuzma na svojem forumu razlaga o svoji zbirki trakov (kopij masterjev na ožjem traku) in kolutarjev.
Kadar daješ glas svojemu gramofonu je dobro imeti iste posnetke tako na traku kot na LP plošči. Tako veš kaj delaš.

Isto velja za bolj premožne ljubitelje gramofonov. Skozi kombinacijo glavice-ročke-gramofona-kabla in phono stopnje - še posebej če imaš ločeno mc od mm stopnje, lahko z zvokom zaideš izven tiste imaginarne srednje linije pravega glasu.
Takšen check s kolutarjem ti pomaga.


res je, samo moraš vedeti da je Kuzma zelo frišen lastnik kolutarja in master tapeov...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne menja bistva sporočila. Sicer pa navaja 3 obnovljene Studerje A80, kar je zalogaj, tudi časoven.
http://www.saf.si/forum/viewtopic.php?f=46&t=442&start=60
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:


res je,


res je...

Laughing Laughing Laughing
@ambasador@, hvala za povezavo na FK forum...sem se spet nasmejal lastnem postu ki je bil napisan na račun prejšnjega...čudi me da je Franci to vzel tako resno...se bomo spet imeli oktobra čemu smejat...vilice, stetoskopi, bajalice...juhuuuu


http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3267&postdays=0&postorder=asc&start=30
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
pa še to...prodajajo tudi digitalne posnetke na LPu za kar se v večji meri zahvalimo, Evil or Very Mad , fon Karajanu...pa ne rabiš imeti gramofon z glavo in procesorjem ki to prebere... Wink ...


Von Karajan, ki je nekaj malega tudi slovenskega porekla, je že konec sedemdesetih bil pristaš digitalnega snemanja.Njegova ideja je bila, da bo v prihodnosti vse digitalno, zato bi naj bilo boljše če je že izvorni posnetek posnet digitalno. Danes vemo, da temu ni tako. Sem pa poslušal njegove simfonije posnete digitalno in stvar se sliši zelo vrhunsko. Seveda sem poslušal na CDju, čeprav sem ravno danes gledal novo vinilko z njegovimi deli od Deutsche grammophona.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugače pa Nagra danes izdeluje tudi digitalne snemalnike, ki nimajo nobene zveze več s trakovi, snemajo na čipovje. Vsi povprečni studiji danes snemajo digitalno na čipovje, kolutarji so zgolj za tiste mojstre, ki res vedo kaj delajo.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
pa še to...prodajajo tudi digitalne posnetke na LPu za kar se v večji meri zahvalimo, Evil or Very Mad , fon Karajanu...pa ne rabiš imeti gramofon z glavo in procesorjem ki to prebere... Wink ...


Von Karajan, ki je nekaj malega tudi slovenskega porekla, je že konec sedemdesetih bil pristaš digitalnega snemanja.Njegova ideja je bila, da bo v prihodnosti vse digitalno, zato bi naj bilo boljše če je že izvorni posnetek posnet digitalno. Danes vemo, da temu ni tako. Sem pa poslušal njegove simfonije posnete digitalno in stvar se sliši zelo vrhunsko. Seveda sem poslušal na CDju, čeprav sem ravno danes gledal novo vinilko z njegovimi deli od Deutsche grammophona.


za moj okus, nič ni narobe z digi posnetkom...med ozkim krogom znancev veljajo Archiv posnetki za ene najboljših...zdaj je tukaj problem ali se pogovarjamo o produkciji ali o glasbi....
za moj okus nekaj boljšega:
1985...EMI studio...abbey road...pa ne samo ta ploščica....


poglej si zgornji desni vogal...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
Drugače pa Nagra danes izdeluje tudi digitalne snemalnike, ki nimajo nobene zveze več s trakovi, snemajo na čipovje. Vsi povprečni studiji danes snemajo digitalno na čipovje, kolutarji so zgolj za tiste mojstre, ki res vedo kaj delajo.


danes itak, vsak ki hoče obstat na trgu, mora naredit digi recorder...koliko je uspešen, pa naj odgovorijo tisti ki jih uporabljajo...eden od "gurujev" snemanja (naših, seveda) je rekel da je Korg najboljši...jaz sem Zooma prodal in si kupil Sonya...zakaj, Zoom ni imel line inn....
če pomislimo da so najbolj prodajani bootlegi (LP) posneti na Nakamichi (ročni, portable) kasetar ?!?...yeby ga....juhuuuuu
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vendar je še vedno digitalen zapis ( iz analogne matrice ). Kaj smo tu naredili ? Nič...

RTR blesti ravno tu, analogna pot od začetka do konca.

Sedaj, če je RTR pravi vinil "killer", zakaj bi bil zadovoljen s čim drugim?

Ali pa če prevzamem Adidasov moto iz letošnjega EU fuzbala; " First never follows"....
Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:


RTR blesti ravno tu, analogna pot od začetka do konca.

Sedaj, če je RTR pravi vinil "killer", zakaj bi bil zadovoljen s čim drugim?



S prvim stavkom se popolnoma strinjam.

RTR že zaradi cene ne more biti ravno vinil killer, kajti plošče so bile vedno produkt masovne produkcije, dostopen navadnim ljudem. Trak ni bil nikoli v tej ligi in tudi ne more biti. Ima pa veliko ljudi, ki imajo vrhunski gramofon tudi vrhunski magnetofon.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:


danes itak, vsak ki hoče obstat na trgu, mora naredit digi recorder...koliko je uspešen, pa naj odgovorijo tisti ki jih uporabljajo...eden od "gurujev" snemanja (naših, seveda) je rekel da je Korg najboljši...jaz sem Zooma prodal in si kupil Sonya...zakaj, Zoom ni imel line inn....
če pomislimo da so najbolj prodajani bootlegi (LP) posneti na Nakamichi (ročni, portable) kasetar ?!?...yeby ga....juhuuuuu


Korgove zadeve so dobre, zato verjamem da bi to lahko držalo. Nakamichi je pripeljal kasetofon do audiofilskega vrhunca, čeprav portable kasetarje so če se ne motim, nazadnje izdelovali v sedemdesetih. Kaseta je imela svoj potencial, ki so ga digitalni snemalniki odrinili v pozabo.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:


danes itak, vsak ki hoče obstat na trgu, mora naredit digi recorder...koliko je uspešen, pa naj odgovorijo tisti ki jih uporabljajo...eden od "gurujev" snemanja (naših, seveda) je rekel da je Korg najboljši...jaz sem Zooma prodal in si kupil Sonya...zakaj, Zoom ni imel line inn....
če pomislimo da so najbolj prodajani bootlegi (LP) posneti na Nakamichi (ročni, portable) kasetar ?!?...yeby ga....juhuuuuu


Korgove zadeve so dobre, zato verjamem da bi to lahko držalo. Nakamichi je pripeljal kasetofon do audiofilskega vrhunca, čeprav portable kasetarje so če se ne motim, nazadnje izdelovali v sedemdesetih. Kaseta je imela svoj potencial, ki so ga digitalni snemalniki odrinili v pozabo.


mislim da me nisi dobro razumel...Lp, vinyl koncertno posneto, bootleg, se prodaja za zlato, posneto na kasetarje....a hočeš to razumet ali ne...ne gre na tvoj račun...nasplošno...v tistih časih ko so fantje snemali koncerte, ni bilo drugega kor sony professional....še sam sem ga imel za domačo uporabo....tempi passati...juhuuuu
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe