Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vprašanje Domači kino 5.1 in Harman Kardon® AVR 158.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2016 21:28    Naslov sporočila: Vprašanje Domači kino 5.1 in Harman Kardon® AVR 158. Odgovori s citatom

Zdravo.

Razmišljam, da bi si sestavil hišni kino 5.1. Ker nimam zelo velikega budgeta, sem za štart razmišljal, da bi si od znanca (znanec ne prijatelj) kupil rabljen receiver Harman Kardon® AVR 158.

https://www.euronics.ee/UserFiles/file/Harman_Kardon_AVR158.pdf

Za začetek sem razmišljal, da bi si kupil te zvočnike, ko bo denar, pa kaj boljšega:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/aktivni-sistemi/tannoy-fx-5-1-sistem-zvocnikov-za-domaci-kino-1303505391.html?aclct=1457199509&kw=5.1+zvo%C4%8Dniki


Vprašanja:
- je to receiver, ki bi se ga dalo kasneje nadgraditi z boljšimi zvočniki? Predlogi?
- ga kdo sličajno ima, da pove kako je zadovoljen z njim?
- kakšna cca. bi bila cena rabljenega?

Dodanti info:
- dnevna je velika cca 15m2 (3,5 x 5)
- uporaba predvsem za PS4 in gledanje filmov preko smart TV Plex aplikacije
- nisem ravno nek audiofil, da bi rabil sistem za par tisoč €

Hvala za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2016 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Harman Kardon je lahko soliden vstop v A/V svet. HK je znan po tem, da ima spoliran zvok, beri ni siten za poslusanje in vsekakor nanj lahko prikljucis tudi dosti boljse zvocnike kot pa so te plasticne skatlice od Tannoya. Ta A/V receiver je glede na reference na ebayu nekje 200EUR.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 06:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Bi mi lahko predlagal morda še kakšne zvočnike? Vezano na to kakšen receiver me zanima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole naprimer bi se dalo priklopit?
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/komplet-zvocnikov/jamo-5-1-1301855393.html?aclct=1458064217&kw=jamo+5.1

Glede na to, do zvočniki letnik 2009 me zanima koliko bi vi ponudili za te zvočnike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda bi lahko priklopil. Bo vsekakor veliko boljse za filme. Nov kompletic je bil ziher cca 900EUR morda se kak EUR vec glede na cene na netu. Tako, da priblizno pol cene.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te lahko še vprašam za tale receiver v primerjavi z AVR158

Denon AVR-1611


Ja kakšna razlika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še mogoče razlika med Jamo zvočniki za katere sem dal prej link in temi

http://www.heco-audio.de/en/loudspeakers/by-application/5.1-systems/music-colors-cinema-5.1a


Kateri so boljši?


Res ti hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
tukaj zal ne morem pomagati precizno. Ce bi se osebno odlocal bi prednost dal HK + Jamo. HK poznam skozi druge modele iste generacije. Zal primerjave med HK in Denon ne morem delati, in tudi med Jamo in Heco ne. Vsekakor pa imam obcutek, da bos z vecjimi zvocniki lahko imel malce boljso zvokovno sliko pred seboj. Sub je pri Jamo soliden, sem ga slisal samostojno.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ful ti hvala. Tudi jaz bolj razmišljam o Jamo, sam tam bi dobil Denon zraven.

Gledam edino, da je Denon 7 kanalni. Ali to pomeni , da bi enkrat dokupil 2 zvočnika in imel 7.1 sistem?

Ima kdo izkušnje iz Denon?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar okusa. Tudi sam imam 7.1 pa slednje ne uporabljam. Nastane prevec guzve z zvocniki za premalo vreden efekt. Tistih nekaj efektov ne odtehta vse drotacije in guzvanja v prostor. Dober 5.1 pri meni deluje veliko bolje kot 7.1. No morda je pri tebi prioriteta drugacna. Ob uporabi vseh 7 kanalov je tudi ojacevalec vse bolj obremenjen. Sam sem ob probi ugotovil, da moram glasnost kar za nekaj db povecat za isti efekt. Ojacevalec se je posledicno tudi bolj grel.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej v planu je bil 5.1 komplet. Malo me muci ker je Denon v kompletu z zvocniki, pa iscem razloge, da bi ga kupil Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce je v kompletu z Jamo pojdi neobvezujoce poslusat. Poskusi tudi stereo s tvojim znanim komadom, in ce ti je tisto kar slisis vsec, je to to. Ce si v dvomih ali pa se ti zdi, da to ni to, ti podzavest prav govori Smile.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, da te še malo zagnjavim. Sedaj sem našel tole, pa se mi stvar zdi zanimiva:

http://www.mediamarkt.at/de/product/_yamaha-htr-3068-schwarz-jamo-s-426-hcs-3-esche-schwarz-jamo-sub-210-schwarz-1459014.html#technische-daten

http://www.jamo.com/docs/common/S426HCS3/S426HCS3_CUT_SH.pdf

http://www.jamo.com/speaker-types/subwoofers/?sku=SUB210

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/htr/htr-3068_black/


Najbolj me zanima kakšna je razlika s temi zvočniki. Ker v bistvu dobim skoraj za isti denar garancijo, novejši reciver?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/komplet-zvocnikov/jamo-5-1-1301855393.html?aclct=1458064217&kw=jamo+5.1


Verjetno moč. Zanima pa me če bi ta razlika v moči igrala veliko razliko v sobi 3,5mx5m. Kakšeni se ti zdijo Yamaha reciverji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj nasvet in moja izkusnja. Novejse ni nujno vedno zvokovno boljse, lahko je tudi slabe, pa ceprav gre za visji model. To pravim predvsem za ojacevalce.
Zal teh novih modelov sploh ne poznam. Te Jamote pa tudi vidim prvic Smile. Yamahaca je tudi vstopni model, kaksne hude kvalitete ni za pricakovati, je pa verjetno cist ok za zacetnika. Za te modele bos moral verjetno v AT in poslusat, ce bo to seveda sploh mogoce.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kekec0



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:04
Prispevkov: 10
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda, da gre za isti model kot je RX-V379 samo druga oznaka za večje trgovine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe