Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Troles - DTQWT-MkIII

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 11:50    Naslov sporočila: Troles - DTQWT-MkIII Odgovori s citatom

Ko sem gladal svoje zapiske sem videl da sem 2011 zaĆØel delati DTQWT-MKII zvoĆØnika. Do polovice sem jih naredil potem sem se "ustraÅ”il" cene driverjev in elementov za kretnico. Sedaj jih niti dokonĆØati ne morem saj so se pri DTQWT MKIII varianti spremenili nekateri driverji in elemnti za kretnicoi. En driver pa je Å”el celo iz proizvodje in mislim, da se ga ne dobi veĆØ. Nova varianta naj bi bila tudi boljÅ”a.

Zanima me kaj mislite ali ta zvoĆØnik lahko postaviÅ” v prostor (tu mislim nekaj m od zadnje stene) glede na to, da imajo woofer na zadnji steni.

Link na DTQWT-MKIII:

http://www.troelsgravesen.dk/DTQWT-mkIII.htm

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, kaj on piÅ”e v svojem spremnem tekstu, "nekaj metrov od zadnje stene", ne boÅ” preveĆØ zadovoljen s basom. Obrni se na njega, rad pomaga, ne odgovarja pa na vpraÅ”anja katera niso v skladu s njegovimi projekti.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 17:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pisal sem Troles-u. In mu poslal tudi sliko prostora. Odgovoril mi je:

I think the DTQWT would be OK given your current set-up with the classic QUADs. Hereā€™s one that went from QUADs to DTQWT:

http://www.troelsgravesen.dk/DTQWT-Carlo.htm

Carlo, ki ga je omenil, ima zvoĆØnike 80cm od zadnje stene. To je ĆØisto nekaj drugega kot pri meni, kjer bi bili od zadnje stene oddaljeni cca 3m.

RiziĆØen projekt ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno, riziĆØen.
Troels lepo pove, da je toĆØno treba vedet in se zavedat ĆØemu je ta projekt namenjen. To so zvoĆØniki visokega izkoristka, 95 dB/2.8V, namenjeni cevnim ojaĆØevalnikom, odmaknjeni od zadnjega zidu minimalno 25 cm.
Zato ti je tudi dal link od Carlota, ki ima odmaknjene 80 cm in opisuje kot lep, dinamiĆØen transparenten zvok, globok bas, in jih primerja z QUADS ESL, itd.
Preden se odloĆØiÅ” za izdelavo, preberi vse od teh zvoĆØnikov na njegovi strani, tudi od drugih, ki so jih že izdelali.
Niso poceni!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem o teh zvoĆØnikih že kar veliko prebral.

Glede Quad ELS. Poslal sem mu fotografijo moje sobe, s postavljenimi Quad-i. VpraÅ”al sem ga kaj misli, ĆØa bi na njihovo mesto postavil njegove zvoĆØnike. Quade ni primerjal s svojimi zvoĆØniki temveĆØ je opozoril na podobnost projektov.

Glede postavitve pa, bas lahko uravnavaÅ” z odmikanjem od zadnje stene. Troles je upozoril na minimalno oddaljenost - 25cm in ne na maksimalno. Maksimalno oddaljenost vidim kot glavni riziko v mojem primeru, ĆØe bi se sevda odloĆØil, da jih naredim.

Jaz Trolesa ne razumem, da bi bil odklonilen.

Na forumu je kar nekaj ljudi, ki imajo znanje in kar je Å”e bolj pomebno obĆØutek, da bi lahko kakÅ”no rekli na to temo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Å”e 2 para (starih JA8008) na zalogi (enega Å”e Å”param zase). Ko mi je JA javil, da menja model, sem vzel na zalogo, ker sem predvideval, da bo slej kot prej, kdo rabil Å”e to razliĆØico. Prav tako imam en par TW034.
Verjetno si spremljala AK in veÅ”, da sem naredil svojo razliĆØico TQWTja (z visokotoncem NeoPro5i). OdliĆØen zvoĆØnik. Od stene jih imam caa 50cm. Imam pa odliĆØno sobo 3.5m x 9.5m. Stene in strop knauf. Tla parket.
ƈe rabiÅ” pokliĆØi.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
fidac



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 15:54
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Pisal sem Troles-u. In mu poslal tudi sliko prostora. Odgovoril mi je:

I think the DTQWT would be OK given your current set-up with the classic QUADs. Hereā€™s one that went from QUADs to DTQWT:

http://www.troelsgravesen.dk/DTQWT-Carlo.htm

Carlo, ki ga je omenil, ima zvoĆØnike 80cm od zadnje stene. To je ĆØisto nekaj drugega kot pri meni, kjer bi bili od zadnje stene oddaljeni cca 3m.

RiziĆØen projekt ?

lp


Pri tem projektu in v tvoji sobi bi me skrbeli samo basi.

V tvojem primeru bo zvok zelo prostoren, kar se basov tiĆØe pa bo zvok odvisen od "room modes" glede na velikost in dimenzije sobe in postavitve zvoĆØnikov. V dobri meri tudi od absorbcije sten (beton knauf itn).
_________________
FIDAC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2016 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projek sem ustavil. Sem si kupil novo kolo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe