Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri stereo ojaèevalec z optiènim vhodom
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dark_side



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 22:25
Prispevkov: 6
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 06:43    Naslov sporočila: Kateri stereo ojaèevalec z optiènim vhodom Odgovori s citatom

Pozdrav vsem,

Pred leti sem si kupil Dalijeve zvoènike IKON 6 + IKON sub in ojaèevalec Harman Kardon HK980, kar so mi takrat priporoèili v Big Bangu. Že takrat sem moral dokupiti CD player HK HD990, da lahko preko optiènega vhoda poslušam zvok iz TV-ja. Odloèil sem se, da bi zamenjal ojaèevalec in kupil takšnega, ki že ima optièni vhod za katerega sem pripravljen plaèati nekje 1000€.
Vèeraj sem zaèel gledati po netu in uspel najti naslednje ojaèevalce:
- ONKYO A-9070
- ROTEL R-11, R-12
- NAD C356BEE

Samih ojaèevalcev ne poznam išèem pa ojaèevalec, ki ima bolj mehak zvok zato bi prosil za vaše mnenje. Lahko se dopiše še kakšen ojaèevalec, ki bi bil nekje v rangu do 1000€. Ojaèevalec pa mislim uporabljati za poslušanje glasbe in gledanje filmov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vecji brat HK990 ga ima. Karakter zvoka je na toplejsi strani,



lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dark_side



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 22:25
Prispevkov: 6
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vem, da ga ima mi je tudi malo žal, ker ga takrat nisem kupil vendar finance niso omogoèale... Sad
Je možno še kje dobiti tale ojaèevalec ? Verjetno novega težko, ker je že nekaj èasa od kar sem tole nabavil.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Danni



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 10:38
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od vseh, ki si jih naštel, bi priporoèal NADa, ki sem si ga lastil, tako kot tudi RA-12 in je neprimerno boljši od Rotela. Omenjeni Onkyo pa tako ni v isti ligi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dark_side



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 22:25
Prispevkov: 6
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor... sem videl, da ima NAD kar precej nagrad tako, da bi rekel, da je zelo dober ojaèevalnik.

Je mogoèe v tem cenovnem rangu še kaj boljšega ali je NAD najveè kar se, da dobiti ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 23:35    Naslov sporočila: Re: Kateri stereo ojaèevalec z optiènim vhodom Odgovori s citatom

dark_side je napisal/a:
Pozdrav vsem,

Pred leti sem si kupil Dalijeve zvoènike IKON 6 + IKON sub in ojaèevalec Harman Kardon HK980, kar so mi takrat priporoèili v Big Bangu. Že takrat sem moral dokupiti CD player HK HD990, da lahko preko optiènega vhoda poslušam zvok iz TV-ja. Odloèil sem se, da bi zamenjal ojaèevalec in kupil takšnega, ki že ima optièni vhod za katerega sem pripravljen plaèati nekje 1000€.
Vèeraj sem zaèel gledati po netu in uspel najti naslednje ojaèevalce:
- ONKYO A-9070
- ROTEL R-11, R-12
- NAD C356BEE

Samih ojaèevalcev ne poznam išèem pa ojaèevalec, ki ima bolj mehak zvok zato bi prosil za vaše mnenje. Lahko se dopiše še kakšen ojaèevalec, ki bi bil nekje v rangu do 1000€. Ojaèevalec pa mislim uporabljati za poslušanje glasbe in gledanje filmov.



Dalije ti bo dobro pognalo in omehèalo zvok Marantz; ki je že od nekdaj znan po tem.

http://sonusart.si/marantz-pm7005-ojacevalec-dac.html

Razliko daj v kable kar ostane pa ženo/punco/ljubico pelji na veèerjo.
Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 23:40    Naslov sporočila: Re: Kateri stereo ojaèevalec z optiènim vhodom Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
dark_side je napisal/a:
Pozdrav vsem,

Pred leti sem si kupil Dalijeve zvoènike IKON 6 + IKON sub in ojaèevalec Harman Kardon HK980, kar so mi takrat priporoèili v Big Bangu. Že takrat sem moral dokupiti CD player HK HD990, da lahko preko optiènega vhoda poslušam zvok iz TV-ja. Odloèil sem se, da bi zamenjal ojaèevalec in kupil takšnega, ki že ima optièni vhod za katerega sem pripravljen plaèati nekje 1000€.
Vèeraj sem zaèel gledati po netu in uspel najti naslednje ojaèevalce:
- ONKYO A-9070
- ROTEL R-11, R-12
- NAD C356BEE

Samih ojaèevalcev ne poznam išèem pa ojaèevalec, ki ima bolj mehak zvok zato bi prosil za vaše mnenje. Lahko se dopiše še kakšen ojaèevalec, ki bi bil nekje v rangu do 1000€. Ojaèevalec pa mislim uporabljati za poslušanje glasbe in gledanje filmov.



Dalije ti bo dobro pognalo in omehèalo zvok Marantz; ki je že od nekdaj znan po tem.

http://sonusart.si/marantz-pm7005-ojacevalec-dac.html

Razliko daj v kable kar ostane pa ženo/punco/ljubico pelji na veèerjo.
Smile


analog amp mode.... Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Confused

"But because we also care about the sensitive analogue signal from other sources as well, we built-in the Analog Amp Mode – which simply switches off the digital section completely, enabling you to enjoy the purest analogue audio you can possibly imagine. Perfect for your vinyls".

vir:

http://www.marantz.co.uk/uk/products/pages/productdetails.aspx?catid=hifi&subcatid=amplifier&productid=pm7005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dark_side



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 22:25
Prispevkov: 6
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Marantza pa res nisem vedel, da imajo takšen model ojaèevalca. Škoda, ker bom moral zadevo nabaviti ne, da bi jo prej slišal razen, èe vozim zvoènike zraven Smile

Ne spoznam se toliko na te DAC ojaèevalce mogoèe bom vprašal malo mimo... tist kateri imajo USB prikljuèek temu služi za priklop zunanjega diska preko katerega lahko poslušam glasbo ali je namenjen èemu drugemu ? Recimo tale Marantz že ima USB vhod.

Ima mogoèe kdo kakšne izkušnje z ojaèevalcem Cambridge Audio CXA60 ?

Lp, Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem toèno kdo mi je pred leti na tem forumu svetoval ko sem iskal toèno to kar ti simaudio moon i 3.3
(http://www.stereophile.com/content/simaudio-moon-i33-integrated-amplifier#3vJbHthEIZV3qMQp.97)
Ko sem to slišal ne poslušam in ne išèem veè kaj druga.
Drugaèe pa je rotel ra-12 tudi zanimiva in poceni rešitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dark_side je napisal/a:
Za Marantza pa res nisem vedel, da imajo takšen model ojaèevalca. Škoda, ker bom moral zadevo nabaviti ne, da bi jo prej slišal razen, èe vozim zvoènike zraven Smile

Ne spoznam se toliko na te DAC ojaèevalce mogoèe bom vprašal malo mimo... tist kateri imajo USB prikljuèek temu služi za priklop zunanjega diska preko katerega lahko poslušam glasbo ali je namenjen èemu drugemu ? Recimo tale Marantz že ima USB vhod.

Ima mogoèe kdo kakšne izkušnje z ojaèevalcem Cambridge Audio CXA60 ?

Lp, Aleš


Marantzev USB je B tip, kar pomeni, da vanj priklopiš direktno Pcja.

CXA60 nima USB za predvajat audio, je samo "host" za BT. Morš it na CXA80. Je pa dosti dražji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Ne vem toèno kdo mi je pred leti na tem forumu svetoval ko sem iskal toèno to kar ti simaudio moon i 3.3
(http://www.stereophile.com/content/simaudio-moon-i33-integrated-amplifier#3vJbHthEIZV3qMQp.97)
Ko sem to slišal ne poslušam in ne išèem veè kaj druga.
Drugaèe pa je rotel ra-12 tudi zanimiva in poceni rešitev.


A mu ga zrihtaš za 1000€ ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2015 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

en moon se (sicer precej nižji model 220i) prodaja za 1.200 tukaj. to me je tudi spomnilo. Pa prodajalca ne poznam in ojaèevalca nisem slišal in ga ne morem priporoèat.
Mogoèe se da ceno še malo popravit za tega.

3.3. pa posrfat za rabljenim na netu. takoj sem na e-bay našel za 1.700 in možnost ponujene cene (lahko se ponudi tudi 1k eur).
Tako stvar se sicer èaka Smile rabljene stvari gredo slabo v prodajo in cena noro pade. Tudi do 1k evrov.

Je pa to proti ostalim naštetim igraèkam èisto druga stvar in je smiselno dati nekje veè kot 1k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dark_side



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 22:25
Prispevkov: 6
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2015 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovore... Verjamem, da more tole èisto drugaèe igrat je pa res, da je cenovni razred èisto drug kar si pa ne morem privošèiti Sad

Za zaèetek sem svoj trenutni sistem dal v prodajo me zanima, èe bo bilo kaj interesentov, ko pa to prodam bom pa nekaj nabavil.

Bi bilo fajn imeti vsak mesec 2 plaèi pa bi se potem lažje nabral denar za dražje in boljše igraèke Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2015 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko vzames kakega rabljenega primare, ki je dovolj poceni in ti ostane se za zunanji dac. Ce zelis preskok v kvaliteti je tako bolje kot integriran dac. Gre za zelo umirjen in prijazen ojacevalnik, ki igra razred bolje kot nad...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe