Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Jezik na forumu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 12:42    Naslov sporočila: Jezik na forumu Odgovori s citatom

Žal se tudi na tem forumu opaža, da se vse bolj pozablja na osnove slovnice, jezik pa postaja vse bolj popaĆØen! Mad
Dajte, predvsem mlajÅ”i ĆØlani si dajte dopovedati, da z uporabo nekoliko bolj pravilnega jezika ne boste niĆØ izgubili na svojem "frajerstvu"!Žalostno, a na nobenih tujih forumih ni opaziti tolikÅ”nega maliĆØenja jezika kot pa na naÅ”ih, pa smo sicer tako zelo nacionalno zavedni (vsaj na jeziku). Twisted Evil
ƈe bo Å”lo tako dalje, potem bom iz foruma izstopil, ker noĆØem bit zraven nekje, kjer nimajo osnovnega odnosa do svojega jezika, ali pa so doloĆØeni ĆØlani tako neizobraženi, da osnov pravopisa ne poznajo!
Upam, da bo apel kaj zalegel!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bo pa treba na hiendfi it Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem ni samo na tem forumu. To se praktiĆØno dogaja na vseh. Zakaj do tega pride, je recimo ena iz možnih variant. Sedaj so poĆØitnice, vreme tudi ni za nikamor, kar pomeni, da mladost veĆØino ĆØasa preživi za kompom. Zato je ob takih dnevih malce veĆØji naval na forume in mladosti.

Drugi problem je pa ta, ki ga je naĆØel Krokar. Kakovost forumov upada, kakor hitro se na njih zaĆØne kopiĆØiti veĆØ mladine kot obiĆØajno. Pa ne me narobe razumeti. Nimam niĆØ proti njim (pa ne da se imam z 28 leti za starega), vendar znajo vĆØasih prav najedati. Da se pa o izražanju, o lenobi in xxxxxxx krat postavljenih ampak drugaĆØe obrnjenih temah ne pogovarjamo. Sej je res, da ĆØe si nov v neki stvari in imaÅ” željo nekaj izvedeti, paĆØ isto vpraÅ”aÅ”, kaj te zanima. Bi pa tukaj bilo fajn, da bi se vsi malo pretegnili in prej uporabili funkcijo iÅ”ĆØi http://www.audio-kontakt.com/forum/search.php!

Zdaj toĆØno kaj je krokarja zmotilo ne vem, verjamem, da ni posta in teme napisal zato, ker mu je dolgĆØas.

@megane

Zdaj ne vem ĆØe si ĆØlan na hiendfi-ju, jaz sem. Pa da ti po pravici povem, tudi tam so biseri, ki znajo nivo foruma postaviti pod mejo okusnega. Ne bom imensko, vendar stavek: praskam se po jajcih... ni ravno dokaz neke osebnostne zrelosti
Se mi zdi, da tak naĆØin ne spada v normalne meje kulturnega dialoga in obnaÅ”anja na javih mestih - kar nek forum, ki je dostopen vsakomur tudi je javen kraj.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ĆØlan tudi tam in toĆØno vem koga si citiral s praskanjem Smile

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pol me razumeÅ”, da mi gre takÅ”no neumestno besediĆØenje zelo na živce. Prav tako neko prepucavanje med ĆØlani, kjer verjetno samo doloĆØeni vedo, da je to Å”tos, ostali pa ne. Ne vem, meni se nekako zdi boljÅ”e tukaj, ĆØeprav so tudi tam veliki struĆØkoti od katerih se ĆØlovek lahko marsikaj nauĆØi.

Upam, da se nivo portala vrne na zaĆØetno raven. Ker se mi zdi Å”koda, da se Matej tako trudi, ostali pa mu ne znamo biti hvaležni za to!


Vsekakor, pohvale Mateju za odliĆØno opravljeno delo!

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede izražanja se popolnoma strinjam...sem tudi jaz pogosto malomaren, ko gre za pravopis..Verjetno zato, ker hoĆØem prehitro nekaj povedat oziroma napisat..
Glede zaĆØetnikov kateri sem tudi sam,pa mislim, da je potrebno nekaj potrpljenja tudi iz vaÅ”e strani...To podroĆØje paĆØ ni tako, da bi ga ĆØlovek lahko razumel v enem tednu...A niso forumi ravno s tem namenom,da se znanje in izkuÅ”nje Å”irijo?

Dajmo torej z novim letom uporabljati pravopis kot se za državljane SLO spodobi...

Pa sreĆØno 2009
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni ĆØlani portala!
Opozarjanje na tip komunikacije je problem, zato je zaželjeno, da se tudi kakÅ”en od ĆØlanov pretegne in mogoĆØe prevzame kakÅ”no funkcijo, ter skrbi za nivo povedanega. Sam žal ne zmorem vse. Prav tako se ne primerjamo z nobeno drugo stranjo, ker smo unikatni, kmalu pa raĆØunamo na dodatne funkcionalnosti. Torej ostale ĆØlane bi prosil, da poizkuÅ”ajo komunicirati ĆØimbolj slovensko (ĆØim manj nareĆØij in slengizmov).
Hvala

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se najdem med greŔniki. In to pogostokrat. Sad

Se bom v novem letu bolj potrudil. ƈastna pionirska! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo Å”lo kje tako daleĆØ, da bi moderatorji popravljali poste uporabnikov.

Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz samo nemoĆØno opažam kakÅ”na "SMS spakedravÅ”ĆØina" se je razpasla na vseh forumih in komentarjih na spletu. A s tem se bomo morali paĆØ sprijazniti. A kar je preveĆØ je pa preveĆØ - vĆØasih resniĆØno ne morem razvozlati skorpucal in kratic , ki jih nekateri uporabljajo. A jaz bom vztrajal pri "normalnem" pisanju, brez ĆØudnih kratic in okrajÅ”av, ĆØe pa že kaj od tega uporabim pa je to vedno v navednicah in uporabljeno z posebnim namenom.

Doing this is 2bad 4 4um Twisted Evil
- zdaj pa razvozlaj, ĆØe moreÅ”. VeĆØina bo, a vsi ne. Zamislite se malo nad tem. To je sleng za najstnike, ne pa za resne polemike na tem forumu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gorazd je napisal/a:

Zdaj ne vem ĆØe si ĆØlan na hiendfi-ju, jaz sem. Pa da ti po pravici povem, tudi tam so biseri, ki znajo nivo foruma postaviti pod mejo okusnega. Ne bom imensko, vendar stavek: praskam se po jajcih... ni ravno dokaz neke osebnostne zrelosti

Tudi jaz sem ĆØlan hiendfi, pa me kaj takega ni nikoli zmotilo. Enostavno je lažje se navadit ko živcirat.

Glede mladine in jezika pa, jaz sem star 19, pa dvomim da ima kdo velike probleme za mano brat. Jaz bi že zdavnaj koga opomnil da naj lepÅ”e napiÅ”e, pa mu bomo vsi lažje pomagali. Pa enostavno ne najdem energije za prepir ali kritiziranje drugih ĆØlanov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Gorazd je napisal/a:

Zdaj ne vem ĆØe si ĆØlan na hiendfi-ju, jaz sem. Pa da ti po pravici povem, tudi tam so biseri, ki znajo nivo foruma postaviti pod mejo okusnega. Ne bom imensko, vendar stavek: praskam se po jajcih... ni ravno dokaz neke osebnostne zrelosti

Tudi jaz sem ĆØlan hiendfi, pa me kaj takega ni nikoli zmotilo. Enostavno je lažje se navadit ko živcirat.

Glede mladine in jezika pa, jaz sem star 19, pa dvomim da ima kdo velike probleme za mano brat. Jaz bi že zdavnaj koga opomnil da naj lepÅ”e napiÅ”e, pa mu bomo vsi lažje pomagali. Pa enostavno ne najdem energije za prepir ali kritiziranje drugih ĆØlanov.


Samo, ĆØe vsi potem tako razmiÅ”ljamo se nivo in kvaliteta jezika hitro nižata. Razumem kaj hoĆØeÅ” reĆØi, ampak ena meja pa le mora bit. In zato podpiram dejstvo, da se je le nekdo oglasil in spregovoril o tej temi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj jaz se tudi ne živciram. Sicer redkokdaj kaj napiÅ”em, ampak postov pa ne nabijam brezveze. Ko se enkrat navadiÅ”, doloĆØene poste paĆØ prezreÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se razumemo:nisem teĆØnoba, ki bi se izživljala s tem, da bi gledala, ĆØe je vsaka vejica postavljena na svoje mesto!Saj je jasno, da gre le za en forum, ne pa za uro materinÅ”ĆØine!
Gre pa za to, da pogosto bolj razumem prispevke na tujih forumih kot pa nekatere napisane na naÅ”ih v nekakÅ”ni spakedrani "slovenÅ”ĆØini"!
In tak odnos v stilu "se mi ne ljubi prav pisat" velja Å”e kje drugje!Se ne uporablja smerokazov, ker je prehudo stegniti prst("pa kaj, bodo že videli kam zavijam!"), v oglasu na Bolhi se Å”tevilnim ne da slike zavrtet, da bi ne stala na glavo("ĆØe koga zanima, si pa naj monitor okrog zavrti...") itd.
Vse takŔne stvari bi imenoval z enim skupnim izrazom:zanikrnost!
Sicer pa tudi z moje strani komplimenti administratorju, ki ni kriv za to, da povrÅ”nosti naraÅ”ĆØajo!Je pa potrebno poslati signal s strani resnih uporabnikov, da zanikrnosti niso zaželjene!In to je vse!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe