Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

UBIQAUDIO Model One
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 16:16    Naslov sporočila: UBIQAUDIO Model One Odgovori s citatom

Glede na vsesplošno zanimanje in navušenje menim, da je primerno, da se še uradno odpre tema o novem igralcu audio trga.

UBIQAUDIO Model One

http://www.ubiqaudio.com/

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
TUTTI



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 19:56
Prispevkov: 265
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi obiskovalci sejma Multimedia HIFI SHOW, si ga boste lahko ogledali na sejmu v salonu UBIQ AUDIO v različnih barvnih odtenkih.
To bo hkrati tudi premierna predstavitev teh zvočnikov v Sloveniji!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38631665138
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo!
Sem ze mislil jaz odpret pa nisem upal...
Zacetek je res udaren. Editors choice, kapo dol. Upam da dobimo novega globalnega predstavnika, ki bo delal druzbo Kuzmi!
Vso sreco!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena? Sem prav nekje prebral 12.000?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Cena? Sem prav nekje prebral 12.000?

pa to je high end....treba je malo zaslužit... Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa, vseeno mi je koliko računajo, lahko je tud 100 jurjev, to je njihova stvar.
Meni se sicer to zdi pogumna poteza, da naredijo en zvočnik (ki je lep) in takoj ruknejo visoko ceno, bo pa čas pokazal ali so se pravilno odločili.


Kak pa špila in ali je vreden tega denarja pa ne morem komentirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ovce je treba lupit. Ce jih cel svet lupi, ne vem zakaj ne bi se kak Slovenec pocel tega. Ocitno je zaledje Ubiqa mocno, zvocniki se ze prodajajo v hk, nz... prisli so ze tudi v eno izmed revij kot editors choice. To ni glih kar tako. Svaka cast bi rekel clovek.
Kako pojejo se bo kmalu videlo. Ce so res dobri pol po moje ni razloga da bi zaceli poceni. No za Slovence upam da bo proizvajalceva cena ne RRP Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Ovce je treba lupit. Ce jih cel svet lupi, ne vem zakaj ne bi se kak Slovenec pocel tega. Ocitno je zaledje Ubiqa mocno, zvocniki se ze prodajajo v hk, nz... prisli so ze tudi v eno izmed revij kot editors choice. To ni glih kar tako. Svaka cast bi rekel clovek.
Kako pojejo se bo kmalu videlo. Ce so res dobri pol po moje ni razloga da bi zaceli poceni. No za Slovence upam da bo proizvajalceva cena ne RRP Very Happy


S tem da je ta revija (edina do sedaj) slovenska http://www.monoandstereo.com/2015/08/ubiq-audio-model-one-speakers-review.html. Sam sem recenzijo prenehal brati tam nekje na "Their “Time machine” ability to shift minutely from one musical era to another while maintaining and preserving the SOUL of musical performances is both highly captivating and also mind-blowing." - preveč je le preveč.

Sicer ne komentiram ne kakovost ne ceno zvočnikov, ker o njih nimam pojma.

Priznam pa da je odličen timing za marketing, ravno en teden pred sejmom. Sheep bi rekel TOP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvoka ne bom komentiral, ker jih (še) nisem slišal, glede cene je pa tako- če se sam lotiš izdelave konkretnih ohišij podobnih dimenzij, kupiš dobre driverje, vse za kretnico- koliko pa mislite, da to stane?
Tukaj je vloženo ogromno truda, ur in znanja.
Avantgarde prodaja trio od 70 jurjev pa navzgor in kaj je tam tako dragega?
Trije plastični horni stanejo koliko? 100 eurov z barvanjem vred? A je potem zvok tisti, ki jim tako dvigne ceno? Za moje pojme daleč od tega- sem jih slišal in so bili daleč od všeč.
Pa se na njih (in podobne) noben ne obregne. Ko pa kak Slovenec naredi nekaj, kjer drugi Slovenci mislite, da bo zaslužil, se pa začnejo tej podobne debate.
Res živimo v čudni deželi- ne samo, da so politiki upiknjeni 100 na uro, še folk postaja zmešan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tistih ni nihče tu predstavil, zato jih ne šimfamo.

Jaz niti nisem šimfal, samo mnenje glede cene sem povedal. Vsekakor privoščim lastniku novo igračo, in na koncu je važno da je on zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje obstaja ena tema, ki jo je načela moja malenkost in govori o tem kako je trgovcem fino, proizvajalcem pa malo manj. Saj veste pri 12k govorimo 4 jurje na retail, 4 na distributerja, 4 pa na proizvajalca in to je potem RRP vključno z davkom. To je RRP in lahko jamraš kolk češ...
To pomeni za proizvajalca 2 jurja na komad. Zdej pa pete h enem tišlerji in rečte, da naj naredi takole omarico za 200 eur pa poštriha za 100. Ma pete u Lip bled pogledat kolk so masivna al pa zvočnoizolativna vrata, ki niso s papirja... Ne vem kolk je nujen tale stisnjen les, ampak precej jasno je, da je strošek materiala z enotami in obrtniškimi deli na komad krepko nad jurja. Pol je treba še kretnico naredit pa skup zmetat, design plačat, reklamo, pa pičkarije od nogic priključkov... Za Orion zvočnike je že strošek driverjev na komad krepko več kot jurja.
Poanta je, da izdelava takega dizajna ni poceni. Kak je zvok lahko pa pove tisti, ki jih je slišal. Po moje jih je že veliko. Če je dober pol cene ne bo težko zagovarjat. Lepe omarice pa ne bodo šle v promet, če ne bo osnove. Po moje majo dečki dost referenčnih naprav za primerjat, da niso šli na blef.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se pa zdi, da glede na nivo izdelave, dizajn itd. da zvočniki cenovno sploh ne izstopajo. V Minhnu je zvočnikov za to ceno in še mnogo dražjih kot solate pa ni kaj preveč polemik glede cene, če pa slovenci spravijo skupaj nek zvočnik v takem rangu je pa takoj debata kako so dragi itd. Kako se potem lahko komentirajo npr. Magneplanarji - nekdo bo rekel, par dilc in pa kolut žic, pa želijo toliko denarja za zvočnike.

Moje mnenje je, da je podjetje izdelalo tak in tak zvočnik, v razvoj je šlo toliko in toliko denarja, strošek izdelave je takšen, okvirno ceno določijo na podlagi teh podatkov in trga. Kupci, ki so jim zvočniki všeč in imajo denar bodo pač toliko odkartali zanje. Običajno je največ komentarjev glede cene s strani tistih, ki toliko že v osnovi niso pripravljeni odšteti za noben zvočnik. Tudi sam si jih ne morem privoščiti (s tem ne navajam, da bi si jih tudi želel), a tistim, ki si jih lahko privoščijo svaka čast, tisti ki pa pa si jih ne morejo je pa tudi brezveze ceno komentirat (v smislu kako si upajo postavit tako ceno). Prav tako ne vidim poante, da ljudje negativno komentirajo koliko se zasluži od enega zvočnika (ali je kaj narobe, če človek lahko izdelek, ki ga je naredil tudi proda in da mu ostane dobršen odstotek denarja od vrednosti, prav tako ne vemo kakšno so sami stroški vsega, tako da vedno govorimo napamet.) - koliko takih zvočnikov pa je mogoče v SLO prodati? Oz. Koliko energije je potrebno vložiti,da se prodre na trg in potencialnim kupcem predstavi zvočnik. Lahko se v celem letu npr. prodajo samo 2 ali 3 pari - za SLO bi bilo že to veliko.

Če kupci so ne vidim razloga zakaj bi štartal z nižjo ceno - svoje izdelke prepogosto prenizko cenimo.

Še anekdota: pride popravit serviser pralni stroj, pogleda zadevo, enkrat udari s kladivom in stroj začne normalno delovati. Nato stranka dobi račun za 50 EUR in se zgrozi, češ z enim udarcem hočete zaslužiti 50 EUR, potem pa serviser navede. Udarec stroja 1 EUR, kje udariti 49 EUR.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole bi bla zanimiva primerjava:
http://www.whathifi.com/focal/electra-1038be/review
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Tole bi bla zanimiva primerjava:
http://www.whathifi.com/focal/electra-1038be/review


Bilo bi zanimivo! Vendar v tehničnem smislu so pri model one bolje rešili luknjo pri tistih 100-200Hz, kjer večina počepne. Nizkotonec je bližje tlem.
Kako je pa primerjava med berylium in trobljo je pa uganka. Sam sem imel focale, a z titan kaloto, ki jo imam še sedaj v nekih drugih zvočnikih. Špica na 15 KHZ in potem tema nad 20K. Berylium je verjetno dosti boljši, a dvomim, da gre do 40k, kot troblja v model one.
Kako pomembno je pa, da visokotonec dela daleč nad slišno frekvenco, pa verjetno ni potrebno posebej pisat. Sam sem se že mnogokrat prepričal o superiornosti driverjev, ki grejo višje. So bolj odprti in brez napora predvajajo visoke frekvence.
Bom se probal zmenit 1x, da grem ta model one poslušat, da ne bom preveč latil v prazno, ker tehnično se mi zvočnik zdi zelo obetaven, dizajn se mi zdi tudi super.Projekt, kot celota pa izkazuje nek resni pristop in imam kar visoka pričakovanja.
lp
R
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Zuluf je napisal/a:
Tole bi bla zanimiva primerjava:
http://www.whathifi.com/focal/electra-1038be/review


Bilo bi zanimivo! Vendar v tehničnem smislu so pri model one bolje rešili luknjo pri tistih 100-200Hz, kjer večina počepne. Nizkotonec je bližje tlem.
Kako je pa primerjava med berylium in trobljo je pa uganka. Sam sem imel focale, a z titan kaloto, ki jo imam še sedaj v nekih drugih zvočnikih. Špica na 15 KHZ in potem tema nad 20K. Berylium je verjetno dosti boljši, a dvomim, da gre do 40k, kot troblja v model one.
Kako pomembno je pa, da visokotonec dela daleč nad slišno frekvenco, pa verjetno ni potrebno posebej pisat. Sam sem se že mnogokrat prepričal o superiornosti driverjev, ki grejo višje. So bolj odprti in brez napora predvajajo visoke frekvence.
Bom se probal zmenit 1x, da grem ta model one poslušat, da ne bom preveč latil v prazno, ker tehnično se mi zvočnik zdi zelo obetaven, dizajn se mi zdi tudi super.Projekt, kot celota pa izkazuje nek resni pristop in imam kar visoka pričakovanja.
lp
R

Focal TC120TD5 Titanium tweeter:


Gre krepko čez 20K, po meritvah in trditvah proizvajalca do 40K.
Eden bolj linearnih tweeterjev na trgu. Žal se ne proizvaja več.
Beryllium, to pa je zgodba zase! Tisti ki smo to imeli / imajo, dobro vedo kaj to pomeni.



Ali gre troblja v Model One do 40KHz? Dvomim.
Ali obstaja kakšna meritev fr. karakteristike, ki bi to potrdila?
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe