Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Diy kit zvocniki aliexpress...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2015 17:55    Naslov sporočila: Diy kit zvocniki aliexpress... Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me vase mnenje glede kompleta zvocnikov.

Nekako mi disi Full range zvocnik zaradi samega koncnega designa in nobene potrebe po dodatni elektroniki.

http://www.aliexpress.com/item/HIFI-12-inch-Full-Rang-Frequency-Speaker-Unit-High-Sensitivity-94-58Db-8-Ohms-31Hz-17KHz/2032364656.html?spm=2114.031010208.3.275.UnkoaK&ws_ab_test=201407_2,201444_5,201409_1

Pac pozimi bi rad naredil deloma budget DIY projekt in se malo pripravljam. In kaksen test teh kitajskih zadev bi bil verjetno prav tako dobrodosel. Very Happy Bom z veseljem delil rezultate.

Gonil bi jih s svojim Vincentom sp 331 ter Vincent SA 31, kombinacia teh dveh ima zanesljivo dovolj moci zanje. Drugace ga imam povezanega z HGP Mandola zvocniki, katere pa sem uspel mehansko preobremeniti in iscem kaksno party varianto in ta 12" full range mi kar disi.

Kaj porecete?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2015 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z bratom sva naredila ene najveĆØjih fuul range zvoĆØnikov hedlung horne....(2 metra viÅ”ine)
vendar sva bila nad zvokom razoĆØarana....spomeniki -beri zvoĆØniki že par let stojijo v delavnici... Rolling Eyes
za fuul range zvoĆØnike sploh ne rabiÅ” moĆØi....le redki ojaĆØevalci pa z njimi igrajo vsaj kolikor toliko spodobno...ponavadi so to lampaÅ”i...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2015 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabi.
preveĆØ denarja za kitajca. Kupi 32 kosov Visaton FRS8-8. Napravi z njimi Line Array s 16 po kanalu - lahko tudi OB. Dobil boÅ” obĆØutljivost caa 94dB. Spodaj jih poreži na caa 120Hz-150Hz. In kupi en aktivni sub. Imel boÅ” ogromen stage in dober sound.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero dobra ideja, mogoĆØe bom jo uporabil za moj naslednji DIY projekt...

Tukaj sem naŔel en podoben primer:

http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_en.htm?http://www.lautsprechershop.de/hifi/twentyfive_en.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 07:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred leti sem delal sestre, ki imajo po 4 frs8 na kanal. Tisti zvocniki se tako derejo na visokih tonih, da niso poslusljivi. Potem sem spremenil ktetnico in dodal visokotonec, frsje pa samo za srednje tone in je bilo ok. Frsje za full range odsvetujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moci imam verjetno dovolj.

Technische Daten
Ɯbertragung: 10 Hz - 50 kHz +/- 0.5 dB,
Leistung RMS / 8 Ohm: 2x 150 Watt
Leistung RMS / 4 Ohm: 2x 300 Watt
Klirrfaktor: < 0.1 % (1 kHz, 1 Watt)
Eingangsempfindlichkeit: 1,2 V
Signal Rauschabstand: > 90 dB
Eingangsimpedanz: 47 kOhm
EingƤnge: 1 x Stereo RCA
AusgƤnge: 4 x 2 Lautsprecherklemmen
Netzanschluss: 230 V/50 Hz
Farbe: schwarz/silber
Gewicht: 19 kg
MaƟe (BxHxT): 430 x 160 x 450 mm
Rƶhren: 2 x 6N16

Je pa res, da kakor gledam bi morali zvocniki biti megalomanski. Bi dal kalkulacije v priponko ampak nekako zadeva ne deluje...

Ok .... Bom raje vprasal tako. Rad bi 2.0 konfuguracijo, ker imam pac taksne izhode. Dodaten bas ne pride v postev. HPG Mandola zvocniki so za obcasne partyje presibki in z njimi lahko poslusam vecinoma malo bolj u izi glasbo. Na zadnjem partiju sem enega veselo preobremenil in sedaj bi rad konfiguracijo, ki lahko prebavi izhodno moc ojacevalca in ima vec moci. In ker sem malo freeky na kvaliteto, ne prevec ampak samo malo bi rad en simpaticen diy projekt za zimske dni, tako da za vlozek dobim veckratnik efekta. Smile

Kalimero, kako je z mocjo taksne konfiguracije? Pri tem projektu bi imel moc.

Je pa morda se ena moznost. Vincent ima za vsak kanal dva izhoda. Ali bi morda bilo boljse narediti nek usklajen zvocnik kot kompliment HGPjem. Naceloma lahko obesim se dodatna dva. HGPji s tezavo prebavljajo polovico izhodne moci, tako da imam rezerve.

http://www.hifi-wiki.de/index.php/HGP_Mandola_Supertech

Torej kaj pravite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Pred leti sem delal sestre, ki imajo po 4 frs8 na kanal. Tisti zvocniki se tako derejo na visokih tonih, da niso poslusljivi. Potem sem spremenil ktetnico in dodal visokotonec, frsje pa samo za srednje tone in je bilo ok. Frsje za full range odsvetujem.


S FRS8-8 sem napravil kar nekaj projektov in nisem opazil, da bi se drli.

S FRS8 M sem se tudi sreĆØal in ta se je res malo drl.

Katere si ti uporabil?
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nasel sem se to:

http://www.aliexpress.com/item/HiVi-8-DIY-Speaker-Kit-2pcs-SS8IRR-Woofer-DMB-A-Mid-Tweeter-SS1II-Tweeter-Crossover-Terminals/32278851045.html?spm=2114.01020208.3.26.te0MlU&ws_ab_test=201407_2,201444_6,201409_2

Sem bral, da so kar ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi rad ĆØez zimo malo rezbaril, vijaĆØil, lotal, in preklinjal, je kakerÅ”enkoli projekt OK. CenejÅ”i ko je, tem bolje, ker bo po vsej verjetnosti zadeva konĆØala nekje na podstreÅ”ju ali garaži.

ƈe pa želiÅ” imet resne zvoĆØnike, pozabi na samogradnjo kot zaĆØetnik, (razen izkuÅ”eni, ki jih žal ne poznam prav veliko), jih raje kupi, morda rabljene, ker dobiÅ” veliko veĆØ za vložen denar, in raziskuj, probaj zamenjat kakÅ”en del filtra z boljÅ”im elementom, žico, ali celo kaj veĆØ...bo ravno tako zanimivo, in precej bolj efektivno.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
ro-bi je napisal/a:
Pred leti sem delal sestre, ki imajo po 4 frs8 na kanal. Tisti zvocniki se tako derejo na visokih tonih, da niso poslusljivi. Potem sem spremenil ktetnico in dodal visokotonec, frsje pa samo za srednje tone in je bilo ok. Frsje za full range odsvetujem.


S FRS8-8 sem napravil kar nekaj projektov in nisem opazil, da bi se drli.

S FRS8 M sem se tudi sreĆØal in ta se je res malo drl.

Katere si ti uporabil?

Uporabil sem frs8 brez m. Ene imam tudi za pc zvocnike in tudi tam sem jih zgoraj rezal in dodal visokotonec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby, naceloma se strinjam, ampak imam moznosti, da naredim nekaj prebavljivega za zacetek, potem pa morda kaj vec. Imam pravi hardware, da testiram in primerjam.

Raje kot demoralizacijo bi imel komentar na ta kompletek. Very Happy Sem dokaj trmast, dosti delam v elektroniki, vecino zivljenja imam stik z Vrhunskim HiFijem in cez zimo bom imel na voljo mizarsko delavnico, ki bo tudi edino kar bom lahko pocel. Se zavedam, da obstaja nek riziko, ampak neko konstrukcijo bom pa ze naredil. Do neke mere sem spoznal fiziko za zvokom in "znam" racunati optimalne mere.

V glavnem pa me audio veseli in bi se rad zacel igrati s tem in imam obcutek, da je nek taksen komplet iz Kitajske pravo izhodisce, ki zna presenetit.

Zakaj zna presenetit. HiVI je Kitajsko podjetje ki dela dobre relativnopoceni zadeve. Ampak od reselerjev iz Evrope stane podobna konfiguracija koncanih zvocnikov okoli 2000ā‚¬ in kolikor sem sledil so kupci zadovoljni.

Kakor sem dejal potrebujem za sekundarne zvocnike in jim ni treba konkurirat primarnim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kaj takŔnega:

http://www.jantzen-audio.com/poor-mans-strad/

ni drago, pa Ŕe od renomirane firme je.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vec berem, vec bi rad naredil sam. Very Happy Pac nocem neke kopije, hocem sistem, ki je uravnotezen na elektronsko glasbo.

In kar naenkrat tudi nisem vec zadovoljen z nobenim kompletom. Trenutni nacrt je, da kupim kombinacijo zvocnikov in sicer visokotonski, srednjetonski, dva basa, kjer bo eden bolj na strani srednjetonskih.

3D model sem naredil, iverico bom dal narediti po merah, skratka za design sem se odlocil. Kretnico pa bom naredil tako, da bom kupil napravo, kjer se da vse regulirati, jo uravnotezil tako, da bo zvok podoben mojim HGPjem, nato pa samo naredil kozmeticne spremembe pri zvoku, da bo bolj Elektro-glasba primeren. Naredil meritve, izracunal elektrokomponente, naredil kretnice in upam da bom imel moje house zvocnike, z mojim designom.

Valda je OK nacrt? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plan ni OK....kako lahko naredis design skatle preden ves za katere driverje se bos odlocil... Za korekten izracun ohisja rabis realne TS parametre.

...en mid in dva bass driverja....zakaj bi en bass tiscal visoko po frekvencnem pasu....tako bos lahko zabredel b probleme z beamingom in se kupom drugih anomalij.....Keep it simple, izberi kvalitetne driverje in naredi ohisje v konteksti zvocniskih parametrov.

Z raznimi procesorji se da priti do nekih rezultatov, vendar bolj kot zvijas nastavitve slabse bo.....Processorji niso magic tools, pa tudi okoli nastavljanja ti more bit vse zelo jasno......
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
thetilko



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 14:57
Prispevkov: 9
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio

Ce sem prav razumel ko sem prebiral zadeve, se na TS parametre veze volumen skatle in tega lahko hitro popravim. Prosim popravi me ce se motim.

Kar se tice procesorja bi ga uporabil samo zato, da najdem perfektne nastavitve in lahko potem izdelam primerne kretnice. Ali je morda tudi ta pomislek napacna smer?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe