Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Sicer pa, da ne bo večjih zamer, lahko odkrito povem, da me bo nakup novih zvočnikov koštal približno 1500€ druge roke, cena gramofona ni važna (TAKO KOT ZA PRVEGA,SE TUDI ZA DRUGEGA NE BOM CENKAL), in glavice second hand ene 600-1000€. Kaj imate skritega v rokavu NLP in CK, prinesite in me cenovno prepričajte, da sem zabluzu!


Seveda bluziš, Shocked saj sem ti lepo napisal, da je možno, da je tvoja soba dobra (in nebi bila edina, odlične so pa res redke), torej bo morda dovolj, da delaš samo še na ostalem.

Če te bo akustika še kaj mučila pa javi, da malce poslušava, pomeriva, kakšno rečeva in spijeva kak kozarček rdečega ali dva Very Happy
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z vsem spoštovanjem CK, ma kje bluzim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj naj zdaj rečem NLP odvetnik? Akustični tretmaji pridejo v poštev v sobah, ki so akustično nemogoče. Z akustičnimi aplikati popravljat sobo je jalovo početje??? Moje izkušnje v tej smeri so nagnjene v smer, da s takimi prijemi ubiješ izvirni sound. Že res, da se popravi stereo slika, globina, piskanje, ipd, ma se izgubi anima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobronamerno, ampak kaj pomeni anima, se boš pa moral malo do mene pomujat. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Dobronamerno, ampak kaj pomeni anima, se boš pa moral malo do mene pomujat. Very Happy Very Happy Very Happy


Šala mala, stric Google prevajalnik je rabil cele 1/2 sekunde Very Happy

Pa še to, a veš zakaj v Metropolitanski operi pevci niso hoteli peti (akustično je bila katastrofalna): ker njihov glas ni imel duše Laughing
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pol boš pa z lahkoto še povedal v čem bluzim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče ti gre težko s tipkovnice, ma ti bom malo pomagal. Ker v življenju nisem imel opravka z zares vrhunsko tretiranimi sobami, živim v popolni zmoti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups, naj mi Pinus oprosti, ma se mi zdi, da je njegova soba res vrhunsko doterana, ma nisem siguren, glede na to, da je bil glazbeni repertoar milo rečeno zmeden, oziroma ciljan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bom izrecno omenjal še nekoga, ki se je hudo potrudil glede akustike prostora, ma bi gladko rekel, da bolj kot doteravanje ambijenta, so me prepričale njegove elektronike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In not the last pa vseeno!!! Imamo vsem poznanega soforumaša vjcb-ja. Ima nemogočo sobo in
še v bloku!!! Guarda caso sound, ki ga jaz iščem. Samo enkrat v daljni preteklosti sem omenil room treatment. Se je tip pravilno odločil in za poslušanje postavil zvočnike v nemogoč položaj za dnevno uporabo.
Nočem reč, da je room treatment brez veze, hočem reč, da room treatment pride na spored dajmo reč s penzijo, prej pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In če sem še malo sarkastičen, room treatment bo moja oporoka. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

@Nomad je enkrat lepo napisal, glasba se zgodi v "glavi" Rolling Eyes Laughing
Enmu se "dvigne" na "polko", drugu na "rokenrol" Rolling Eyes Laughing
Ko nekdo izjavi, da audio sistem ne repruducira "glasbe", seveda je ne, audio sistem je samo en kup bolj ali manj različnih "zvokov", ki se trudi napravit čimbolj avtentično tisto kar pride not, da gre s čim manj sprememb tudi ven...
Kaj si naša glava predstavlja, da naj bi bilo, je pa druga pesem, nima veze z audio sistemom...
Da audio sistem lahko pokaže svoj rezultat mora bit postavljen v kolikor toliko nevtralen prostor, ako ni, je rezultat seštevek, nč druzga, kaj tukaj ni jasno.

Za tiste bolj "zaprte glave", a "laboratorijskie" preiskave tudi potekajo v čistem ali zamazanem okolju Question Exclamation
Za tiste, ki pravijo, da je "sprememba" komponente na bolje več, kot prostor v katerem igra, vprašanje: Ali v "okuženem" laboratoriju lahko pričakujemo "čistejši" rezultat, če postavimo vanj boljšo "aparturo" ?
NE, celo nasprotno, rezultat-izvid bo celo slabši, bolj precizna meritev !!

Torej vsi tisti, ki mislite, da vaš audio sistem z zamenjavo komponent napreduje, brez posega v pogoje kjer igra razmislite, kakšne rezultate poslušate Question In kaj je potem pomeni beseda HI-FI
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
.....
Za tiste bolj "zaprte glave", a "laboratorijskie" preiskave tudi potekajo v čistem ali zamazanem okolju Question Exclamation
Za tiste, ki pravijo, da je "sprememba" komponente na bolje več, kot prostor v katerem igra, vprašanje: Ali v "okuženem" laboratoriju lahko pričakujemo "čistejši" rezultat, če postavimo vanj boljšo "aparturo" ?
NE, celo nasprotno, rezultat-izvid bo celo slabši, bolj precizna meritev !!

.... HI-FI

Na, pa se moram oglasiti:
- @castor je napisal, da se bo z boljšimi napravami lotil akustike
- @ajka si napisal - nasprotno z boljšo aparaturo se bolj pozna slabosti akustike

Kričite en na drugega z istimi besedami, pišete isto.

Naš hobi ni kot pravljica črno - bel. Imamo več kot 50 odtenkov sive.

Tisto kar je pomembno za drage (se porazumeva tudi resolutivne) naprave, ni nujno da je vitalno za poceni naprave - notorično brez resolucije.
Sem sodijo debate o:
- kablih,
- digitalno-analogna diatriba,
- lampe vs tranđo vs D klasa,
- pa tudi investiranje v akustiko prostora
Odtod toliko tudi navideznih nesoglasij. Ker vsak gleda iz svoje situacije, pri čemer se nobenemu ne potrudi pogledati situacijo pri drugem in poskusiti razumeti nasprotno stališče.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Primer: mini zvočniki (razen top klase 3000€+) so razen na visokih tonih neresolutivni zvočniki. Čim se mora 13cm ali 15cm membrana 'sprehajati' zaradi basov - pozabi na finese/resolucijo srednjih tonov. Da bi nadomestili manjko, se 'navije' visokotonce. V teh okoliščinah ti zademfaj prostor na visokih tonih - in si ubil vse kar je še bilo živega v zvoku. Ergo, ne moreš z akustiko popravljati cenenih zvočnikov, ker ne bo prišlo nič ven.
Tako polnih 'fint' so skoraj vsi poceni zvočniki. Šele resna roba je pošteno, korektno narejena in od tam naprej ima smisel paziti na detajle. Do tam je veliko bolj produktivno menjavati zvočnike, dokler se ne najde kaj primernega za dotični prostor - in se jih pravilno postavi v prostor, da se čimbolj spegla odziv na basih/srednjih basih in izkoristi precedence efekt na srednjih in visokih tonih. Že to je ogromno.
Avdiofili, ki živijo v steklenih kletkah ali prostorih komplet v keramiki se bodo morali drugače znajti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Sploh ni pomemben nivo audio aparatur !!
V vsaj malo poštimanem prostoru se še TV s svojimi zvočniki presenetljivo dobro sliši, celo kino zvok in vse kar sodi zraven Exclamation
PS.: Je pa seveda "milijon" izgovorov na vseh nivojih od amaterjev do pro_jev, da NE-BI, kot je že napisal NLP je "napadalen marketing" audio komponent močnejši od "pameti in logike" Shocked Embarassed Wink



Najdražji, "samo" phono, na planetu, v ceni trisobnega stanovanja, pazi, rabi še napajalno sekcijo, sistem pa postavljen v praktično "prazen prostor", ma kdo brije norce s koga Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S pravilnim akustičnim tretmajem se ne "uniči" zvok ali "anima" ali karkoli si kdo namisli.
Je pa res da malo kdo ima dobro akustično urejeno (in da je to tudi bivalni prostor) zaradi večih faktorjev, ki so znani vsem.
Tudi malokdo se v Sloveniji ukvarja s tem na sodoben način oz. ga ne poznam.
Če se sobe delajo od začetka in je dovolj zdravega volumna, se lahko akustični tretman skrije, kot sem že večkrat zapisal, podal tudi neke povezave.
Precedens efekt že nekaj časa v modernejšem akustičnem dizajnu ni potreben oz. je celo nezaželen, pač raziskave s strani psihoakustike gredo malo po malo naprej.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 3 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe