Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kondenzatorji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Pa Ŕe nekaj..
Prej primerjane komponente so res razliĆØne... A predvsem v kvaliteti in manj v ceni...
Ta Krell je "visel" kar nekaj ĆØasa v Serumu (mislim da za 4800ā‚¬), medtem ko taisti Unison "visi" sedaj nekje za 2800ā‚¬... Matematika nam pa pove, da to ni 6-7-8x dražja komponenta, kot ti prej navajaÅ”... lp


LP

No koliko stane nov paket CAT + KRELL ? Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si pogledal meritve Zu-ja. Izven osi ima poudarjen spekter med 5 in 10kHz. Sikanje je tu nekje notri.

ƈe ne najdeÅ” vzroka je alternativna reÅ”itev v bistvu dokaj enostavna - s korekcijo akustike prostora, ki je centrirana na frekvence sikanja (6-8kHz).
Kot praviÅ” gre za fino piljenje, ne za grobo napako. Ergo, ĆØe ima zvoĆØnik izven osi poudarjen ta del spektra, je potrebno ga usmeriti v toĆØko posluÅ”anja, odbiti zvok pa duÅ”iti na neželjenem podroĆØju.
http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/250694-zu-audios-strange-tweeter-choice-3.html
malo nižje @freddi objavi oba grafa. Tako v osi kot izven osi.

Raje tako, kot pustoŔiti po kretnici.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØasih pomaga tudi zamenjava tube damperjev za drugaĆØne.

Leto nazaj sem imel možnost stestirat vse Herbiejeve tube damperje in na koncu sem pristal na prvih, ki jih je Herbie naredil, ĆØeprav so novejÅ”i iz titana bili bolj ofnanani in resolutnejÅ”i, so bili prvi ravno zato prava stvar, ker resolutnost zlahka dobim iz supertweeterjev z posebej dodelano samo 6db kretnico(za supertweete so v navadi kretnice od 18db naprej).

Fora je ravno v tem, da ĆØe Å”tartaÅ” v zasnovi sistema z zelo resolutno elektroniko in hardwarom, potem se resolutnost podvoji-tudi potroji in pride do nazalnosti in kovinskih prizvokov, ki jih na koncu sprejmeÅ”, samo zato, ker se jih težko znebiÅ”..

Vse to to se da z premiÅ”ljenim reverse engineeringom do neke mere sanirat, vseeno pa je bolje, da je sistem bolj muzikaliĆØen že na zaĆØetku razvijanja sistema, preprosto zato, ker resolutnost ni neki sveti gral, ki ga ne bi bilo mogoĆØe naknadno vgraditi v sistem tudi z dodajanjem supertweeterja, ki služi kot prvo.

BoljÅ”i bas prezentaciji, Å”ele nato resolutnosti, resolutnost pa je v takem primeru skupek usklajenosti mida, tweeterja in supertweeterja in ravno dodajanje supertweeterja ostalima driverjema, veĆØkrat povzroĆØa manjÅ”e, a ne nereÅ”ljive neprijetnosti..
http://www.townshendaudio.com/supertweeters/

Napisano o supertwitih na sploŔno, na linku, v glavnem drži..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimive ugotovitve, in reÅ”itve, morda pa bi jih posredaovali v ZU Audio, se bodo fantje Å”e kaj novega nauĆØili.
Sicer že kar nekaj let sami razvijajo in izdelujejo svoje driverje, ampak vedno se lahko nauĆØijo Å”e kaj novega...od gurujev seveda.

PS @habo, med tem ĆØasom pa le testiraj kakÅ”en boljÅ”i kabel, ker ko dvigneÅ” nivo komponente sistema, to potegne marsikaj s sabo.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e nekaj misli..
@ajka - res je, CAT - Krell "novo" - je problem za marsikatero denarnico...
To je bila sicer moja prva "killer" kombinacija - kupljena malo rabljena in je Å”e vedno moja druga "izbira" glede tega, kaj to "potisne" v zvoĆØnike (lahko panele, 38-ke itd).. Seveda se take "maÅ”ine" kupuje malo rabljene - Å”e vedno ne ravno poceni...
Glede prejŔnjega "problema" pa ponujata @amba in @mestn, lahko možni "reŔitvi"..
Glede duÅ”itve omenjenaga podroĆØja - vedno je dobro uporabiti "krotitev" odboja zvoĆØnikom bljižnih stranskih sten in najti pravi toe in...
Glede tube damperjev - najprej se je treba "stegnit" za kvalitetne elektronke", damperji pa delno "odvzamejo" problem, a poleg njega žal tudi "življenje"...NajveĆØ mi tu prinese podlaganje komponente, seveda ne z ĆØemerkoli...
ZvoĆØnike je bolje pustiti original..
Lahko tudi poskusimio odstraniti posrebrene, srebrne kable ter rodij, silver konektorje v celotni liniji in uporabiti kvalitetne bakrene itd.. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je ,silver-rodij gre zraven le z najbolŔimi komponentami in pametno sestavljenimi sistemi kot celota.
DrugaĆØe pa je bolje signale malo zamaskirati z bakrom ali zlatom..da ven ne pridejo vse pomankljivosti sistema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede uporabe finisha konektorjev, bi se lahko s zgoraj napisanim veĆØina tudi strinjala, delno tudi sam, a to vidim vseeno nekoliko drugaĆØe...
Vrhunske komponente(resolutivne, transparentne) ne potrebujejo "podpore" silver-rodij, za odprtje mid-higha in uĆØvrstitev basa, ker to, kljub v startu navidezni prednosti, povzroĆØa nekako "trdoto zvoka" in "krĆØernje" soundstagea.. Tako to opažam sam.
Je pa to reÅ”itev za manj transparentne sisteme, posebno to "oživi" tiste bolj temno, mehko zveneĆØe...To imajo radi tudi tisti, ki jim nekoliko peÅ”a sliÅ”anje gornjega podroĆØja..
V sistemih srednjega ranga, pa to prinese neko transparenco , odprtost visokih, a žal na daljÅ”i rok posluÅ”anja obĆØutek "živĆØnosti", tankosti, kovinskosti zvoka..,. odtod ta "nasvet" @habu66..., ĆØe noĆØe menjati komponente.. Sicer pa, vsak ima svoja uÅ”esa..
Pomemben je že start v elektro napajanju...Imam Å”tiri zidne vtiĆØnice (kmalu Å”est..) z direktnim napajanjem komponent, brez letve.. Dobijo se razne Oyaide, Furutech.... in vsaka "vdahne" svoj peĆØat...
V ilustracijo naj omenim, da ima Oyaide na voljo varianti finishov: gold-paladij in gold...Rodij-evo (ki jo imam tudi sam), pa je že pred nekaj ĆØasa dal ven iz programa...
Tudi iz tega lahko sklepamo - "what is going on".... haha lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prjatli, ampak res ste neverjetni v razkazovanju kdo ima daljŔega.
ƈlovek je odprl temo, ker bi rad nasvete pri izbiri kondenzatorjev, vaÅ”ih naslednjih 19 postov pa......?
Pri tem pa Ŕe vedno ne vem, kdo ima daljŔega ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo 66 @ zanimiva spletna stran za kondelce je www. humblehomemadehifi.com/cap.html

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne ne, saj je ok, naj se ljudi izpriĆØajo Smile Je ratalo dosti informacij za razmiÅ”ljati. Saj ni treba vzeti vse kot pribito. Stvar je, da je en kup faktorjev / reÅ”itev. Skombinirati prave materiale na pravih mestih je vsekakor umetnost. Jasno da srebro povsod ni nujno da je najboljÅ”e, enako baker, rodij. Odvisno od celotnega sistema kaj mu bo pasalo oz. kaj bo pasalo naÅ”im uÅ”esom. Skratka pravzaprav ni jasnega odgovora in ne boÅ” izvedel kdo ma daljÅ”ega Smile
Jaz sem najprej mislil dati samo malce zaĆØimbe na koncu verige, ker bi mi to po logiki malce pogladilo oz. recimo spoliralo tiste sss-e s Å”mirglom 2000...
Bom Å”el v verigi nazaj. Najbolje da sam pridem do zakljuĆØkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bogomir - tokrat si mimo..
S to izjavo,da Å”e ne veÅ”, kdo ima daljÅ”ega itd., pravzaprav izpostavljaÅ” svojo dolžino...Zase vem, da me ta "naslov" niti sluĆØajno ne zanima.. Zgleda pa, da je tukaj moteĆØe, ĆØe kdo izrazi neko mnenje, ki ni "univerzalno"...
Debata je paĆØ Å”la malo iz smeri, kot gre vĆØasih tudi v drugih temah (pa se tam ne reagira), pa niĆØ hudega... Mislim, da nismo glih "tupili" o zelju s kranjsko, kar imate pri vas radi... haha
ƈe bi kdo lahko protestiral, je potem to @habbo66, saj je že cepljen in polnoleten, tako, da ne rabi "podpore".... Pa je bilo ravno obratno... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podaj kateri tweeter si dodal?
KakŔna je kretnica oziroma filter?
En kondenzator pripopat na tweeter kar tako ...in zdaj je kriv tweeteer???
MogoĆØe bo treba Å”e kako drugaĆØe poskusit.
Kolk sem sam poskuÅ”al ...1uF na tweeterju že sliÅ”iÅ” precej viÅ”ine...mislim da preveĆØ za supertweeter.
Kolk je impedanca tweeterja? lahko da imaÅ” sedaj dip sedaj recimo med 12 in 16khz, ker tweeter prepoĆØasi pada zaradi blagega filtra...
Najprej zmanjÅ”aj obĆØutljivost ... da bo primerljiv Zu zvoĆØnikom. Neprimerno je dat 100db supertweeter nad 90db zvoĆØnike. ƈe daÅ” samo upor na tweeter si mu spremenil impedanco in Å”e bolj spustil filter. Po domaĆØe... 4ohmski tweeter in 1Uf je rezna frekvenca 20khz...dodaÅ” 4 omski upor na zvoĆØnik pade rezna na 10khz. Upor daj pred kondenzator ne za kondenzator torej med amp in kondenzator ne kondenzator in zvoĆØnik.
VĆØasih se da kje poceni dobit 100nF MKP roe ...wima... ZaĆØneÅ” z 3,4-mi skupaj povezanimi ... DIY multicapom. In dodajaÅ” po 1 do željenega rezultata.
Ne rabiÅ” zapravljat eurov za brezveze. Ko najdeÅ” pravo vrednost potem pa greÅ” v nakup preverjeno dobrega (Silver oil ali ... podobnega kondenzatorja, ĆØe ti je nuja, da ko pride kdo na obisk da obnemi ob zlatem, srebrnem ali podobnem kondenzatorju). Smile
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Bogomir za tisti link, se je fant kar potrudil. Uporabno.

Normalno da gre tema iz smeri, prav je tako. ƈe mislite, da sem ga mimo pihnil s tem, da sem hotel na tviterju menjati kondi, potem je prav da se mi to pove, oz. da se pove mnenja, kakrÅ”na paĆØ Å¾e so. Seveda so mnenja subjektivna, bralec pa naj potegne iz tega nekaj objektivnega, jaz sem.

Da Ŕe malo pobluzim. Moj pogled.
Vsak material ima svoj "zvok". Vsak material torej doda zvoku svoj peĆØat in za uglasitev zvoka na svoje uho je potrebno precejÅ”nje eksperimentiranje, da najdeÅ” tisto pravo kombinacijo, predvsem tudi glede na dane možnosti. In recimo zakaj po eni strani ne bi bila prava kombinacija npr. Unison z Jantzeni Silver, baker Silent Wire, Zu Druid z ruskimi PIO Smile Ali pa ĆØisto kontra... In dejstvo je, da je na koncu verige en kondi, ki isto da svoj peĆØat v zvoku...

Naj bo ta tema namenjena Kondenzatorjem na sploŔno.

lp GaŔper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej Davor, kdo je dodal tweeter in kam si ti zaŔel? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mea culpa,
Sem predvideval da imaÅ” Zu z enim fulrange driverjem...
Pa naziv supertweeter me je zmotil....na tvojem vidim da dela od 8khz naprej kar ni ravno supertweeter... kakorkoli.
Mundorfi imajo precej umirjen zvoĆØni karakter, natanĆØen a ne kovinsko ssssikajoĆØ ...probal sem supreme in silver gold.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe