Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kondenzatorji
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2015 23:13    Naslov sporočila: Kondenzatorji Odgovori s citatom

Hej!
Nerad odpiram novo temo, ampak ker se mi zdi da je nemogoče najti neko določeno vsebino moram. Iskalnik se mi zdi da je skoraj neuporaben.

Skratka malce bi se poigral s z zamenjavo kondenzatorja na super tweeterju. Sedaj imam morda malce metalno-agresiven zvok, ampak to zgleda res samo moja percepcija, ker prejšnji lastnik mi pravi da se njemu ne zdi, in da to ni nič v primerjavi z njegovim sedajšnjim Bastanisem.
No vseeno bi rad malce zmehčal zadevo, pa bi probal kakšne ruske kondije, ki niso dragi tako za malce igrati se in videti kakšen je efekt in baje sploh niso slabi. Spomnim se, da je bilo že nekaj govora ne dolgo nazaj, spomnim se enih oznak, ampak nič konkretno.
A lahko kdo kaj več pove, priporoči, oznak je kar nekaj, potem proizvajalcev tudi...
Tenks, Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V premislek. Ali nebi morda najprej poizkusil s različnimi kabli.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašaj LIX AUDIO, Robert Ličen sp, 041 214 554
lahko tudi MarsAudio (Matej Sirk, @kalimero soforumaš)

Supertweeter je 'separe', ločena enota, naknadno dodana ali je sestavni del zvočnika?

Malce bi še pokomentiral: običajno so agresivnosti produkt slabše elektronike, pa tudi kabli (lahko katerikoli v sistemu) niso tako nedolžni, še posebej če so zelo specialni.
Če imam opravka z agresivnostjo, je zvočnik zadnja stvar na katero pomislim. Res pa kovinske kupole zavriskajo že samo če zavohajo agresivnost.
Možno je tudi, da z naknadnim dodajanjem supertweeterja pride do neprimernega prekrivanja z visokotoncem in je potrebno to bolje upasati.

Še nekaj: G.P. Matarazzo (it. projektant), ki večkrat predlaga kake DIY projekte je nekoč omenil, da so vzrok agresivnosti visokotonca lahko upori kretnice/celica za tweeter. Bojda pomaga menjava za ogljene upore. Nisem probal, ne vem, tudi nisem prijatelj twikanja (spreminjanja naprav).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je predlagal submat in tudi ambasador....poskusi z zamenjavo kablov, sam nisem bil nevem kaksen pristas kablov, pa vendar se je pri meni zgodil premik na bolje z menjavo kablov med ampom za visoke in visokotonskimi horni (aktiven sistem)

Kar brezglavo ne gre dodajat supertweetov na obstojece sisteme, zadevo je treba vpasat z obstojecimi v casovni domeni, levelno in fazno, to pa ni dosegljivo s samo enim prbitim kondlcom pred driverjem (6dB/oct rez 1. reda)
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Supertviter je del sistema (Zu Druid). Pred tviterjem sta Mils upor in Kimber kondi. Enkrat prej sem že menjal kondije, na prejšnjih Zu Omen in sem namesto nekega noname kondija dal MBM pio, ki so mi ostali od Lampizator kit-a. In se je spremenilo. Zvok je bil meni bolj všečen, lahkoten, ne toliko oster. To isto bi poskusil sedaj. O menjavi notr. ožičenja nisem razmišljal. Zvok je daleč od agresivnega, Zuji so sami po sebi laid-back, kot tudi Unison ni napadalen. Malce pa mi visoki possssikajo, to bi rad malce "zatemnil".
lp Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na napisano - to, kar te moti, je karakteristika Unison zvoka.. Lahko ukrepaš...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

YOU WISH !!! Laughing
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Glede na napisano - to, kar te moti, je karakteristika Unison zvoka.. Lahko ukrepaš...lp


LP

Ne, bo držalo in to z veliko začetnico !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popolnoma pričakovan odgovor, zame to sploh ni problem... lp
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
pinus je napisal/a:
Glede na napisano - to, kar te moti, je karakteristika Unison zvoka.. Lahko ukrepaš...lp


LP

Ne, bo držalo in to z veliko začetnico !!!



LP
Večina "audiofilov" se gre tako kot "sodobna medicina", zdravi "okužbo", namesto da bi se našlo vzrok okužbe, oziroma, da do nje sploh ne pride Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že mogoče, problemi so lahko vsakovrstni...
V sosednji temi (nova igrača..), je na fotkah "zdravilo"( CAT, Krell), ki je ozdravilo "okužbo"(Unison) ... Se opravičujem za nekoliko ekstremno uporabo terminov, sem jih samo povzel...
To sta pokazala input (Kuzma) in output (Magnepan), ki sta bila najprej uporabljana v začetku z "okužbo" in sedaj s "zdravilom"...
Ne boste verjeli, a še vedno velja "tista stara" - malo denarja - malo muzike...
Ja seveda vemo, razmeroma zadovoljivo, pa igra danes itak vse....lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Že mogoče, problemi so lahko vsakovrstni...
V sosednji temi (nova igrača..), je na fotkah "zdravilo"( CAT, Krell), ki je ozdravilo "okužbo"(Unison) ... Se opravičujem za nekoliko ekstremno uporabo terminov, sem jih samo povzel...
To sta pokazala input (Kuzma) in output (Magnepan), ki sta bila najprej uporabljana v začetku z "okužbo" in sedaj s "zdravilom"...
Ne boste verjeli, a še vedno velja "tista stara" - malo denarja - malo muzike...
Ja seveda vemo, razmeroma zadovoljivo, pa igra danes itak vse....lp



LP

"Sklepaš" na enem samem primeru "hibrida" ga primerjaš z 6-7-8 x dražjimi komponentami in to "lahkotno" posplošiš na vse, ja to so iste "fore" kot jih ti očitaš ostalim forumašem ...
Malo več "objektivnosti" bi pa od tebe vseeno pričakoval Crying or Very sad Wink
Primera(ka) zgoraj ne poznaš, zato ga ne moreš komentirat, "tako lahkotno" ... Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja , komentirati sem želel samo karakter zvoka Unison (predvsem hibrida), ki sem ga zasledil tudi v kombinaciji z Operami in ga opaža tudi @habo 66 pri sebi... Firme imajo dosti krat "hišni"sound, tako obstaja verjetnost tega pojava z uporabo njih produktov (visoko občutljivi zvočniki radi pokažejo "tankost" elektronike - nekoliko kovinski prizvok v mid-high, posebno, ko gremo gor z glasnostjo visoki postanejo nadležni...).
Res pa je, da sta prej primerjani elektroniki v high rangu, predvsem pred, tako da...ok, ja.... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še nekaj..
Prej primerjane komponente so res različne... A predvsem v kvaliteti in manj v ceni...
Ta Krell je "visel" kar nekaj časa v Serumu (mislim da za 4800€), medtem ko taisti Unison "visi" sedaj nekje za 2800€... Matematika nam pa pove, da to ni 6-7-8x dražja komponenta, kot ti prej navajaš... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore in mnenja.

Pri Unisonih nisem imel nikoli občutka, da bi bili pretirano agresivni. Poslušal sem jih kar nekaj pri Markotu, res pa da v glavnem na raznih Operah. Seveda je sedaj drugače, ker imam drugačne zvočnike, bistveno bolj občutljive. Pa da še enkrat poudarim, prepričan sem da bi moj "problem" nekdo drug slišal čisto drugače, mogoče bi celo hotel več svetlosti, meni pač sede kontra.

Sedaj si bom poskusil nekje sposoditi en najhujši kabel ali več najhujših Smile in potem mi bo slika že bolj jasna. Če bo isto, potem je morda lahko res to celo "signature" feršta, ali pa dac-a z delta sigma čipom in ruskimi lampicami...

Ja, najprej moram najti srž tega malenkost sss-ovskega zvoka, potem pa se eventuelno iti še fine tuning.

lp Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe