Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Johann Strauss Gala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 15:43    Naslov sporočila: Johann Strauss Gala Odgovori s citatom

Jutri, v soboto 25.aprila (ob 15:00, treh popoldan) bo v sali Tripcovich v Trstu (Largo Citta di Santos 1) prireditev ''Als Istrien bei Osterreich War'' Johann Strauss Gala.

So vstopnice že doma.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2015 19:39    Naslov sporočila: Re: Johann Strauss Gala Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Jutri, v soboto 25.aprila (ob 15:00, treh popoldan) bo v sali Tripcovich v Trstu (Largo Citta di Santos 1) prireditev ''Als Istrien bei Osterreich War'' Johann Strauss Gala.

So vstopnice že doma.

A je blo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 28, 2015 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je bilo zelo prijetno. Dveurni koncert je bil pospremljen tudi z nekaj plesnimi vložki pa tudi nekaj vokalnih toĆØk je bilo (Zoltan Benkoczy). Fini so bili humoristiĆØni vložki: prva violina je trikrat (seveda namerno) prehitro vstopila v komad, dirigent je vsakiĆØ prekinil izvajanje in 'nadrl' violinista. Ko mu je bilo dovolj, ga je poklical izza zavese odra. Se je sliÅ”alo pretep in stokanje, nakar je - violinist zmagoslavno priÅ”el na oder, za njim pa dirigent poklapan - na veliko zabavo obĆØinstva. Prav tako je dirigent dirigiral ploskanje (po taktih za spremljavo glasbe) obĆØinstva in ga pri tem obĆØasno tudi zavajal, ne brez hudobnega nasmeÅ”ka. Zelo zabavno.

PrviĆØ sem v tej sali posluÅ”al orkester in mi je bilo zanimiva izkuÅ”nja predvsem zaradi akustike sale. Nekaj komadov koncerta sem miže 'žrtvoval' za primerjavo s hifi sistemom. Sedel sem v 19. vrsti, kar je izza sredine parterja. Tako na oko, veĆØ kot 30 metrov oddaljen od orkestra.

V teh pogojih je tako dinamiĆØno kot glede decibelov - za doma dovolj podoben en elektrostat. Å e žena je pripomnila, da je priĆØakovala da bo bolj hrupno. Fascinirajo polni (brez lukenj v spektru, kot je vse prepogosto pri postavitvah doma) a zelo lahkotni in transparentni basi.
Sem pa priĆØakoval nekoliko bolj zaduÅ”en viÅ”ji del spektra, pa je bilo kar podobno balansirano kot je to dosegljivo doma na spodobnih hifi sistemih (ni bilo zademfano). Veliko bolj nedosegljiva se zdi tista harmoniĆØna mehkoba.

ƈe zvoĆØniki doma tvorijo kot 60 stopinj, pri moji poziciji pred orkestrom je bil ta kot ja-ne 30 stopinj. Razen da se je vse skupaj sliÅ”alo od daleĆØ, o nekem odru bi težko kaj zapisal - tako od daleĆØ ni zgodbe. SliÅ”i se smer odkod prihajajo zvoki in to je vse.

Lep 'reset' uÅ”es in z nasmeÅ”kom sem, zadovoljen, zapustil prizoriÅ”ĆØe.

slika sale: http://www.peroni.com/scheda.php?id=51914
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 28, 2015 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za lep opis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe