Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High-End 2015 Muenchen
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing uau, koliko 'agroakustičnih' aplikatov (beri: zelenja) so uporabili po demo salah Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Laughing uau, koliko 'agroakustičnih' aplikatov (beri: zelenja) so uporabili po demo salah Laughing

Kaj češ @ambasador tudi Hi Fi biznis vidi prihodnost in svoj košček pogače v "Naturi 2000" oz. se je začel obračat k načelu "nazaj k naravi". Počakaj še kakšno leto, dve ali pa tri pa bodo na štantih čakali svoj plen pravi levi ter tigri med štanti pa se bodo sprehajale prave ovce po stolih pa bodo plezale opice vseh vrst.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Laughing uau, koliko 'agroakustičnih' aplikatov (beri: zelenja) so uporabili po demo salah Laughing

Kaj češ @ambasador tudi Hi Fi biznis vidi prihodnost in svoj košček pogače v "Naturi 2000" oz. se je začel obračat k načelu "nazaj k naravi". Počakaj še kakšno leto, dve ali pa tri pa bodo na štantih čakali svoj plen pravi levi ter tigri med štanti pa se bodo sprehajale prave ovce po stolih pa bodo plezale opice vseh vrst.

he,he,he @nek_do

Razen @kraljmatjaža in @longplaya je bil še kdo od naših na sejmu opremljen z ušesi?
Osebno raje vidim da ni ene slike v zameno za vtise, občutke in komentarje - ipak je to audio show.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiologist



Pridružen/-a: Sre Apr 2015 21:28
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Astell & Kern video:
http://www.myaudioshop.com/post/astell-kern-high-end-munich-2015
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede ocenjevanja kvalitete sistemov na tko velikem sejmu, je moje mnenje, da je bistvenega pomena tudi glasbeni program, ki se trenutnp vrti v neki sobi. Ce me glasba ne pritegne potem ni kaj...ajde naprej, ce je neki...cim cin - bum--cin--buuum se niti ne ustavim......ce pa glasba pritegne potem pa je cisto drugace. Zato sem veliko casa prezivel v Nagra sobi in mi je zelo ugajalo. Wilson-VTL pa se ne spomnim. Devialet - B&W Nautilus, mi niso povedali nicesar, ceprav je zame Devialet od vsega zacetka velika kalamita, predstavlja prihodnost.
Po drugi strani pa mi je bil zeloooooo vsec tale sistem:
Vivid audio Giya G3 - elektronika CH


Za projektom Vivid audio zvocnikov stoji isti gospod Dickie, ki je projektiral Nautiluse...

Pa se dva sistema , ki sta me ocarala:

Egglestonworks Andra3 in elektronika AVID Reference (sicer bolj poznan po gramofonih) :



in Martin Logan Mantis + sub z elektroniko MOON, auuuu to je bilo strasno dobro:



pa se in se in se.....

italijanski sistem - Musical Stones - Pathos; pa svicarji Stenheim.....
(moram poiskat slikce.....)

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So pa tudi že objavili uradne statistike za leto 2015. Kar impresivne številke.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na sejmu nisem bil, ampak za največji sejem na svetu, v bavarski prestolnici, v tehnološko najrazvitejši evropski državi, obiskovalci iz celega sveta; Zame je številka obiskovalcev nizka. To je recimo kapaciteta Stožic, ki se v pol ure napolni in izprazni. Po površini sta oba amfiteatra tam tam.
Na vsakega obiskovalca je bilo na razpolago 1,3 m2 površine. Vsak razstavljalec je imel cca 50m2. Povprečen štant je obiskalo 38 ljudi. V treh dneh. To je impresivno. Ko sem gleda fotke, nisem opazil drena. Upam, da si bom drugo leto uspel rezervirati čas za ekshibišn.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še moj odgovor g.Kuzmi Francu za tole pisanje, ki ga je napisal na svojem forumu 23.maja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Audio kontakt- HIGH END MUNCHEN
Najbolj všeč mi je 3x "kritičen" komentar in njegovo statistiko o sejmu pisca ,ki tam sploh ni bil!!!!! Ali je to noro ali gluho pa prepuščam bralcem.
Bil je pa tudi meni všeč zvok Vivid zvočnikov z Air Force one. Toda 20.000 obiskovalcev za HIGH END je ogromen obisk.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najprej g.Kuzma nekoga na podlagi njegovega pisanja "med vrsticami" okarakterizirat za norega ter gluhega se mi zdi skrajno nekulturno, če že ne kar primitivno.

Sedaj pa resnično trikrat kritičen komentar na vaše pisanje:
-Res je, da na letošnjem sejmu v Muenchnu nisem bil, bi me pa zanimalo ali nekje obstaja kakšno pravilo pa lahko tudi nenapisano, da za objavo uradne statistike obiskov sejma moraš bit pa ravno fizično prisoten na dotičnem sejmu.

-Kot drugo sem napisal, da se mi zdijo številke dokaj impresivne ne pa, da je 20.000 obiskovalcev ogromen obisk. Kaj pa osebno smatram pod besedami dokaj impresivne številke si pa v končni fazi lahko vsak razlaga čisto po svoje. Mogoče si pa jaz razlagam impresivno v tem, da se je v nekaj letih obisk praktično podvojil.

-Zanima pa me tudi kje "za boga" sem napisal, da mi je bil všeč zvok Vivid zvočnikov z Air Force one. Ne vem morda sem tudi že toliko slaboviden, da ne vidim brat za seboj svojih besed ter postov kajti z besedo nisem nikjer omenil ter ocenil nobenega sistema. Se pa tudi vidi, da morebiti tudi kasneje nisem nikoli korigiral ter brisal poste.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Najbolj dodelan "štant" slušalkarjev

















_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kuzmin komentar je splošen in v njem ni čutiti primitivizma. Glede obiska, ki sem ga komentiral tu, je lepo in argumentirano pojasnil, kaj pomeni tisto število biskovalcev na takem sejmu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res škoda da so vsi tovrstni sejmi sami sebi v namen (zgolj za svoj zaslužek), da pa bi poskrbeli da bi se lahko tudi kaj resneje slišalo in vsaj pomagali uredit razstavne prostore akustično ali vsaj premožnejši razstvaljalci da bi poskrbeli za to... so pa že sanje.
Tone lepe robe brez prave funkcije.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Marsikaj se je lahko slišalo, nekje v tretiranih, drugje v manj tretiranih prostorih. Nekje je bila oprema samo razstavljena, drugje priklopljena, demonstrirana po najboljših močeh kot so uspeli. Mislim, da je nepotrebno dodajanje komentarjev kar tako - na pamet. Lahko si pogledate nekaj slik višje - slovenski RW Acoustics, tam so bili z namenom akustičnega tretiranja prostora (vsaj pri dveh razstavljalcih in oni v eni izmed sob). Bistvo naj bi bil dober zvok za primeren denar. Ne razumem ljudi, ki govorijo, da jim gre le za denar, ja seveda se gre povsod za denar - verjetno v trgovini lahko kupite kaj na lepe oči? Vsak se poskuša svojo storitev/izdelek prodati, kupec pa je tisti, ki se odloča kater izdelek/storitev je zanj primerna.

Edit: Sem še enkrat prebral vaš post, mogoče je bil rahlo napačno razumljen: V tem primeru so pač razstavljalci tisti, ki se odločajo ali bodo šli na sejem ali ne. Gre pač za največji dogodek v tem sklopu na svetu, potem se pa mora vsak sam znajti, kako bo izkoristil prostor, ki mu je bil ponujen za določen denar. In kot sem rekel, v nekaterih sobah/prostorih so se trudili tudi pri akustičnem tretiranju.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To leto priznam nisem bil, sem pa bil na nekaj prejšnjih, pa na pro Musikmesse sejmih... če so se že kje poskušali potruditi ni bilo to niti približno da bi lahko kaj resneje slišal, navadna tržnica je to.
Neka malo tu in tam nametanega je skoraj da nič.
Saj to ni nič novega, tudi drugi izkušeni se nenehno pritožujejo glede tega.
Še v namenskih avdiotrgovinah, ki niso sejmi nimajo urejenega okolja.
Ukvarjal sem se s produkcijo, sedaj se z akustiko in verjetno vem kako poslušati in slišati in se ne le pasti.
Je pa fajn za kurit kalorije in se družit, če koga tam poznaš ali pa si zastopnik.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Tudi meni se ne zdi 20.000 "obiskov" kaj hudo impresivna številka...
Če naj "predpostavim", da naj bi to bil "največji" sejem na tem koncu in sploh edini, ker "trenutno" TOP AUDIa v Milanu ni, bi pri možnostih prostora "velikega" pretoka in s tem "količino" ljudi, pričakoval veliko, veliko večje številke ...

Eden od zadnjih "TOP AUDIO" je namreč obisk postregel okoli "20000" obiskov in to v sobah hotela Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem je pomembna kvaliteta ne kvantiteta, kar se tiče same razstave.
Kot ugotavlja NLP, je sejem bolj kot ne, sam sebi namen, razstavljeni produkti pa polni blišča, eksotičnih materialov in seveda tudi cen, in veliiiko kilogramov Aluminija in Croma, zvok pa bolj tako tako. Ne padeš dol...,so pa tudi izjeme, a bolj redke.
Marsikdo ima doma dosti bolje, in bi glede na finančno zmogljivost razstavljalcev pričakoval zvočne presežke. Pa jih žal ni.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe