Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PovpreĆØna glasnost posluÅ”anja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

ObiĆØajno posluÅ”am pri glasnosti:
manj kot 50 dB
0%
 0%  [ 0 ]
50-60 dB
0%
 0%  [ 0 ]
61-70 dB
14%
 14%  [ 2 ]
71-80 dB
35%
 35%  [ 5 ]
81-90 dB
35%
 35%  [ 5 ]
91-100 dB
14%
 14%  [ 2 ]
veĆØ kot 100 dB
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 14

Avtor Sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 16:31    Naslov sporočila: PovpreĆØna glasnost posluÅ”anja Odgovori s citatom

Glede na to, da si lahko danes že na praktiĆØno vsak telefon (zastonj) naložimo aplikacijo za merjenje zvoĆØnega pritiska, me zgolj informativno zanima, "kako naglas" posluÅ”ate svoj hi-fi...

Priložena anketa.

KakŔen komentar seveda dobrodoŔel.

(Govora je seveda o povpreĆØni glasnosti - peak-i izvzeti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo vpraÅ”anje... Sam sem s hrupom in glasnostjo kar malo obseden in vedno "preĆØekiram" glasnost z aplikacijo na telefonu(ni bohvekaj)... Pretirano glasno posluÅ”anje me zelo moti. Ne reĆØem, ko butne mora sunit ampak da bi konstantno nabijalo 90+ mi je moteĆØe. Da ne omenim Ravnikarja iz predavanj akustike, da je najbolj verno posluÅ”anje na nizkih jakostih zaradi popaĆØenja v uÅ”esu...😀😀😀😀kost za glodanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se vĆØasih zdi, da se vsak sistem "najbolj najde" na neki glasnosti,... tako kot avti - nekateri so najbolj pri 120-130, nekateri 150-160,... BMW 5 nekako kar 2000 al kaj Smile - nisem upal dolgo,... Smile

Maj zdajŔnji sistem, se nakako najbolje znajde opazno glasneje kot prejŔnji.

To opaziÅ”, ko nisi pozoren in nastaviÅ” glasnost, kot ti paÅ”e - potem pa vidiÅ”, koliko bolj naglas je kot vĆØasih.

Ali sem pa jaz vedno bolj gluh Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Redno skuŔam posluŔat na tisti glasnosti, kot se mi zdi, da so takrat na snemanju igrali v živo. Torej na verni glasnosti. Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistemi so razliĆØni. Nekateri bolje zvenijo pri nižjih, nekateri pa pri malo viÅ”jih glasnostih, svoje pa doprinese Å”e soba.
Da ima pa vsakdo svoja uŔesa pa tako vemo.

Poleg navedenega je problem nastavitve glasnosti tudi ta, da ne vemo toĆØno pri kateri glasnosti jo je posluÅ”al "mojster" v studiju, ko je delal zadnjo verzijo komada, preden je bila ploÅ”ĆØa (ali komad) izdana. To namreĆØ vpliva na pravilno tonalno razmerje, kajti posluÅ”anje pri dugaĆØni glasnosti zaznavamo kot premalo basov in visokih, ĆØe posluÅ”amo pri prenizki glasnosti oz preveĆØ tega, ĆØe posluÅ”amo pri prveliki glasnosti glede na glasnost v studiju oz glasnot za katero je miksana.
Pogled na Fletcher-Munsonovo krivuljo razjasni marsikaj
http://www.noisebud.se/?page_id=2671

Poleg tega je doloĆØena glasba zelo kompresirana, doloĆØena pa manj - ima veĆØjo dinamiko (prevsem klasika), tako da so najviÅ”je glasnosti, ki nam Å”e zvenijo OK lahko zelo razliĆØne tudi zaradi samega posnetka.
ƈe se pa že pogovarjamo o decibelih, pa na podlagi (mnogih) meritev lahko reĆØem, da vĆØasih doloĆØeno klasiko posluÅ”am z dinamiĆØnimi udari malo ĆØez 100 db, jazz pa tam do nekih 90 db. V povpreĆØju posluÅ”am glasbo z dinamiĆØnimi udari kakih 10-15 db tiÅ”je.
Rock je druga zgodba - v mladih letih do "daske", sedaj pa max nekih 95 db.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
St0rMl0rD



Pridružen/-a: Ned Sep 2011 9:54
Prispevkov: 55
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najraje posluÅ”am tako, da glasnost vokala nastavim na sobno glasnost - kot ĆØe bi oseba pela pred mano. Je pa odvisno od pesmi do pesmi, seveda.

LP
-J
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

St0rMl0rD je napisal/a:
Najraje posluÅ”am tako, da glasnost vokala nastavim na sobno glasnost - kot ĆØe bi oseba pela pred mano. Je pa odvisno od pesmi do pesmi, seveda.

LP
-J


ToĆØno tako tudi jaz. Torej glasnost nastavim na naravno "glasnost" vokala, v primeru instrumentalne skladbe pa paĆØ na nivo, kot si predstavljam, da bi se sliÅ”alo v živo. Seveda to "pravilo" ne velja v veĆØernih urah, ko posluÅ”am bolj potiho in ko gre za kakÅ”no glasbo, ki me ponese in takrat "volume control" nimam veĆØ pod kontrolo! Twisted Evil
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2016 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že omenjeno dejstvo, da doloĆØeni sistemi rajÅ”e igrajo glasneje kot tiÅ”je (in obratno) je zelo resniĆØno...

Pa je kdo že uspel potegniti kakÅ”ne logiĆØne zakljuĆØke, kaj je tisti faktor (ali pa skupek njih), ki nam "doloĆØa" kako se sistem obnaÅ”a?

Zanimivo, da recimo nekateri proizvajalci priporoĆØajo posluÅ”anje pri doloĆØenih glasnostih - na pamet mi pade npr. Harbeth, kjer pravijo, da je idealna glasnost posluÅ”anja njihovih zvoĆØnikov med 85 in 95 dB...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
St0rMl0rD



Pridružen/-a: Ned Sep 2011 9:54
Prispevkov: 55
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2016 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Že omenjeno dejstvo, da doloĆØeni sistemi rajÅ”e igrajo glasneje kot tiÅ”je (in obratno) je zelo resniĆØno...

Pa je kdo že uspel potegniti kakÅ”ne logiĆØne zakljuĆØke, kaj je tisti faktor (ali pa skupek njih), ki nam "doloĆØa" kako se sistem obnaÅ”a?

Zanimivo, da recimo nekateri proizvajalci priporoĆØajo posluÅ”anje pri doloĆØenih glasnostih - na pamet mi pade npr. Harbeth, kjer pravijo, da je idealna glasnost posluÅ”anja njihovih zvoĆØnikov med 85 in 95 dB...


To je najverjetneje zato, ker imajo tisti zvoĆØniki idealni response v tem razponu glasnosti.

LP
-J
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gumb za glasnost mi je kot tisti na radiju ko lovim postajo. Ravno tako porabim zaĆØetne sekunde posnetka da ulovim pravo glasnost, ki se spreminja v odvisnosti od posnetka.

Najmanj obrnem gumb na posnetkih ki so studijski mix, brez neke dinamike. To posluÅ”am tiÅ”je, ker mi ni vÅ”eĆØ monoton pritisk na uÅ”esa.

Zelo dinamiĆØne posnetke pa mi je užitek posluÅ”ati tako, da v Å”picah prebija zvoĆØni zid - srednja glasnost pa je dokaj nizka. DinamiĆØni posnetki posesajo 300W ojaĆØevalec in nimaÅ” obĆØutka da je glasno. Se pa obĆØutek realizma zelo poveĆØa.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:

Zanimivo, da recimo nekateri proizvajalci priporoĆØajo posluÅ”anje pri doloĆØenih glasnostih - na pamet mi pade npr. Harbeth, kjer pravijo, da je idealna glasnost posluÅ”anja njihovih zvoĆØnikov med 85 in 95 dB...


Zal moram demantirat to. Imam Harbeth SHL5+, in v primerjavi z nekaterimi prejsnjimi je njihova odlika prav ta, da jih lahko poslusam tudi na zelo potiho in detajli niso prav nic zablurani. Glasnost v rangu 40dB +. Pleasure control torej zelo nizko. Vecinoma pa poslusam v obmocju med 60-70dB.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj Harbeth je že od zaĆØetka ( Å”e pod ustanoviteljem H.D. Harwood-om ) lepo Å”pilal na tiho.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Aaaaa ni ena od vrlin HI-END zvoĆØnika (nema veze veliki ali mali) ravno, dober dinamiĆØen odziv, transparenca na vseh glasnostih, ne neko "Å”epetanje" +,- 1,5db Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
gwb je napisal/a:

Zanimivo, da recimo nekateri proizvajalci priporoĆØajo posluÅ”anje pri doloĆØenih glasnostih - na pamet mi pade npr. Harbeth, kjer pravijo, da je idealna glasnost posluÅ”anja njihovih zvoĆØnikov med 85 in 95 dB...


Zal moram demantirat to. Imam Harbeth SHL5+, in v primerjavi z nekaterimi prejsnjimi je njihova odlika prav ta, da jih lahko poslusam tudi na zelo potiho in detajli niso prav nic zablurani. Glasnost v rangu 40dB +. Pleasure control torej zelo nizko. Vecinoma pa poslusam v obmocju med 60-70dB.

lp, d.


Pozdravljen,

Kako se pa kaj obnesejo harbeth v stanovanju? Jih je treba imet dalec od sten? Kaki so kaj v primerjavi s cantoni? Imajo kaj dinamike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
nimam nobenih problemov s postavitvijo. Postavil sem jih bolj kot ne na mesto prejsnjih in jih od takrat nisem vec premikal. Pomembno pri Harbethih je visina. Torej da imas visokotonec v visini svojih uses. Glede glasbene prezentacije pa tudi najbolje do sedaj. Harbethi tudi naj ne bi bili posebej obcutljii na izbiro kablov in ojacevalca. Ampak tu ne morem komentirat, ker uporabljam to kar sem imel ze prej in je na solidnem nivoju. Po pricevanjih na Harbeth uradnem forumu pa zvocniki ljubijo integrirce, ampak tudi to ni pravilo. Lastnik in konstruktor Alan Shaw priporoca integrirce z 2x100W. S kabli, podstavki in ostalo bizuterijo pa ne komplicira in je glede tega zelo pragmaticen in ponavadi tudi odklonilen do nekih hi-end dodatkov. Najpogosteje pa zasledim, da ga lastniki radi kombinirajo s Quad elektroniko.
Tukaj lahko vidis kako jih lastniki kombinirajo in kako postavljajo.

V glavnem zelo nekomplicirani zvoniki, ki dajejo glasbo in ne zvok. Je pa tako, da imajo po pricevanjih zelo podoben karakter in temu primerne modele, ki te lahko popeljejo po vseh dimenzijah sob od najmanjsih P3ESR za najmanjse sobe, preko C7ES3, M30.1, SHL5+ do najvecjih M40.2. Sam sem dosedaj najbolj zadovoljen, saj sem v prvih treh mesecih kupil vec glasbe kot pa prej v 5 letih, ko sem imel AG zvocnike.
Sorry za off topic in tu zakljucim.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe