Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Q acoustics 3050 - overkill?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
_mato_



Pridružen/-a: Pet Nov 2016 10:30
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2016 10:49    Naslov sporočila: Q acoustics 3050 - overkill? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Kupujem svoj prvi glasbeni sistem, ki bo nameščen v dnevni sobi velikosti 18m2 (š:4,7xd:3,Cool. Rad bi izboljšal zvok pri gledanju televizije, ter ogleda kakšnega filma na mesec, predvsem pa predvajanju internetnih radijev (torej vir ne bo nekaj posebej kvaliteten).

Izbral bom receiver Yamaha RV-481 z MusicCast tehnologijo, da bom v prihodnjosti lahko v kuhinjo namestil brezžični zvočnik in tako razširil območje poslušanja.

Za v dnevno sem sprva mislil nabaviti stoječe zvočnike Monitor Audio MR4,
a sem sedaj dobil 'priložnost', da si 'izberem' Q acoustics 3050.

Sprva sem bil navdušen, včeraj pa ugotovil, da glede na to, da sem v bloku verjetno nikakor nebi mogel izkoristiti potencijala Q zvočnikov.

Ali bi bila / je razlika med omenjenimi zvočniki pri zmerni glasnosti in ne najbolj kvalitetnem viru občutna ali so MA4 za takšen primer čisto zadosti...

Hvala za vsak odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2016 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potencial boljših zvočnikov ni samo v glasnosti, ampak prej v marsičem drugem. Mogoče gre lahko tudi za "boljši potencial" pri nizkih glasnostih...

Si oba zvočnika slišal ali gre za internetni izbor?
Če si jih, kaj porečeš (poleg navdušenja nad Q-ji)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mato_



Pridružen/-a: Pet Nov 2016 10:30
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2016 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnikov nisem kje slišal, sem si jih 'izbral' glede na opise in ceno.
Če bi izbral Q-je, sem malo v skrbeh zaradi bas odprtine, ki je zadaj.
Ker sem omejen s prostorom, jih lahko odmaknem samo cca. 15 cm od stene.
Je to lahko problem? MA imajo odprtino spredaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2016 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi reflex odprtine 15cm ni tak problem. Bolj gre za to kako je zvočnik balansiran v razmerju direktni zvok in odboj, pa ne samo na basu ampak predvsem s srednjimi basi in srednjimi toni, kjer je težišče zvoka.

Tudi Monitor Audio (kot Q Acoustics) rabijo tistih 20/25cm od zida izza njih. Mislim da imajo dve reflex odprtini, zgornji woofer odzadaj.
...Monitor Audio recommends placement of each speaker at least 10 inches from the wall on all sides. Any speaker should really follow this rule or expect the sound and soundstage to become cloudy and less coherent. If this isn’t possible, the port bungs may be needed to fine-tune the sound. ..
http://www.canadahifi.com/monitor-audio-mr-series-5-1-loudspeaker-system/
Torej s špužvastim čepom v reflex odprtini zgoraj si lahko pomagaš pri MR4.

Igrali bodo v vsakem primeru, samo glede globine scene so pomisleki. Na pozitivni strani je to, da ima izbrani receiver zvočni optimizator (Ypao), ki bo popravil groba odstopanja.
Fino bi bilo, da vsaj bočne stene niso bližje od tistih 50/60cm, sicer bo težko to zvočno uravnovesiti.

Glede izbire katerega bi, pa bo potrebno iti kam poslušat. Potem bo vse lažje. Idealno bi doma preskusiti..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe