Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiĆØi "trik"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, potem pa se oproÅ”ĆØam.
Tisti smiley ki zavija z oĆØmi mi je malo pokvaril predstavo o namenu odgovora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
...
ak: Res je vsak kabel deluje kot dipolska antena, vendar veĆØino RF motenj, ki pride po mreži z veseljem "popapa" jedro transformatorja, druga pesem pa so viÅ”jeharmonske komponente, ki so posledica stikalnih napajalih naprav.


ToĆØno to je to, kar pravim...RF motnje, ki jih faÅ”e napajalni kabel iz "zraka", mora pobrati napajalni sklop naprave (trafo ali Å”e dodatno kondenzatorji). ƈe tega ne naredi, potem tudi oklapljanja zadnjega metra napajalnega kabla ne bo (verjetno) dosti pomagalo. Motnje po omrežju (viÅ”je harmonike) pa navaden kabel brez filtra ne bo kaj dosti pobiral. Ali paĆØ? Morda se tudi motim, se je baje že zgodilo (samo o tem ni zanesljivih zgodovinskih priĆØevanj Cool )

audio_holic je napisal/a:
...
Enkrat bi bilo zanimivo izvesti 24 urni test mrežne napetosti z spektralnim analizatorjem. Poleg merjenja viÅ”jeharmonskih komponent bi merili Å”e fazo, delovni kot ter obliko sinusne napetosti. To bi ponovili npr. med tednom, zjutraj ali zveĆØer, Zraven pa bi si lastnik sistema beležil morebitne soniĆØne spremembe. Poskus bi lahko ponovili, tako da bi v sistem vkljuĆØili nek napajalni kabel ter primerjali tako elektriĆØne in soniĆØne parametre.


Enkrat sem privlekel domov iz službe osciloskop in preverjal napajanje po hiÅ”i (nisem se Å”el polne spektralne analize, samo sinusoido sem meril). Disaster...namesto sinusoide sem videl zmazek v obliki sinusa...zato sem tudi preizkuÅ”al tisti stabilizator napetosti....samo kaj, ko hudiĆØ brni...morda bi pa moral nabaviti kaj novega, tihega... Question
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ak je napisal/a:
Enkrat sem privlekel domov iz službe osciloskop in preverjal napajanje po hiÅ”i (nisem se Å”el polne spektralne analize, samo sinusoido sem meril). Disaster...namesto sinusoide sem videl zmazek v obliki sinusa...zato sem tudi preizkuÅ”al tisti stabilizator napetosti....samo kaj, ko hudiĆØ brni...morda bi pa moral nabaviti kaj novega, tihega... Question

Kateri stabilizator?
Sam sem uporabljal PS Audio(300W), ki pa je malo preglasen. Trenutno ĆØaka na "kozmetiĆØno nego". Kogar zanima njegovo delovanje, si ga lahko izposodi. Na voljo pa je tudi KoroÅ”cev Enlil!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Kateri stabilizator?


V enem od prejÅ”njih sporoĆØil sem napisal:

To sem že preskusil...ko sem pri posluÅ”anju opazil, da mi vĆØasih sistem nekako noĆØe zaÅ”pilat, sem ugotovil, da je to predvsem (ali izkljuĆØno)takrat, ko med mojim posluÅ”anjem delujeta tudi pralni in suÅ”ilni stroj (kaj ĆØmo, sta paĆØ na isti veji, zaenkrat ne gre drugaĆØe). OĆØitno pralni in suÅ”ilni stroj svinjata napajalno napetost. Preskusil sem stabilizator napajalne napetosti (z njim sem napajal pre-amp) in zadeva se je drastiĆØno popravila. Težava? Stabilizator je verjetno kakih 30let stara zadeva (mislim da 4 trafoti z veĆØ odcepi in kup kondenzatorjev pa nekaj uporov), ki sprejme 220V+/-20% in daje ven 220V+/-1%, ĆØe se ne motim. Zadeva je bila narejena v Iskri za napajanje avtomatskih merilnih mest za in-line kontrolo uporov. Dejansko daje zadeva iz sebe zelo stabilnih 218,5V (kar ni tako slabo) in brni ko sto peklenÅ”ĆØkov (kar je disaster). Brnenje je sliÅ”ati tudi, ko sem ga postavil v sosednjo sobo in zaprl vrata. Neuporabno za posluÅ”anje


Torej...ne vem, za kateri stabilizator gre, nima podatka o tipu ali proizvajalcu. Gre za tovarniÅ”ki diy, ki so si ga naredili, ker so reÅ”evali težavo z napajalno napetostjo. Samo niso niĆØ pomislili, da bi ga naredili tihega, ker v industriji to ni bilo potrebno (morda je bilo celo zaželeno, da je brnel, da si vsaj vedel, da dela... Very Happy ). Jaz sem do nejga priÅ”el ob razsformiranju fabrike, dejansko sem ga pobral iz smeti.

Me pa že nekaj ĆØasa peĆØe, da bi si naredil baterisjko napajanje tipa usmernik-baterija-razsmernik. Torej nekaj takega, kot UPS naprave. Samo vem, da so na elektrro fax-u to enkrat poskusili za merilne inÅ”trumente in so videli, da je vsaj tisti UPS dajal iz sebe grÅ”o sinusoido kot originalna napajalna napetost. Morda je bilo kaj narobe z njim ali pa so sedaj sodobnejÅ”e naprave boljÅ”e? Ne vem...

Morda ni pravo mesto za vpraŔanje, ampak...a kdo ve, kako kvaliteto napajalne napetosti dajejo iz sebe komercialno nabavljivi razsmerniki?
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tisti stabilizatorji so služili le za dvig napajalne napetosti. ƈe je bil vhodni sinus slab, je bil izhodni malenkost Å”e slabÅ”i, saj zaradi popaĆØene sinusne oblike pride do nasiĆØenja transformatorskega jedra, zato le ta brni kot hudiĆØ.Laughing


[quote="ak"]
JAZZZ je napisal/a:

Morda ni pravo mesto za vpraŔanje, ampak...a kdo ve, kako kvaliteto napajalne napetosti dajejo iz sebe komercialno nabavljivi razsmerniki?



Odvisno od vloženih evrotov. Tisti najcenejÅ”i UPS-i dajo ven nek približek sinusne napetosti ampak za delovanje kompa to zadostuje. Za audio so priporoĆØljive težje zverine npr. PS audio, ki precej koÅ”tajo, a imajo regulacijo izhodne napetosti izvedeno s pomoĆØjo mikroprocesorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v zadnjem hifimedija je zanimiv ĆØlanek o tem. ElektriĆØni smetarji je naslov. Ps audio Quintet vs. Monster power center. Monster na audio sploh ne upliva le na video malo. Ps audio pa naj bi na oboje moĆØno.

Ne vem, ker nisem preizkusil. Doma sem imel samo KoroÅ”cev Enlil. Z njim je bila razlika oĆØitna. Kot da bi odgrnil dve zavesi izpred sistema in to cerkvene , težke žametne zavese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Kateri stabilizator?
Sam sem uporabljal PS Audio(300W), ki pa je malo preglasen. Trenutno ĆØaka na "kozmetiĆØno nego". Kogar zanima njegovo delovanje, si ga lahko izposodi. Na voljo pa je tudi KoroÅ”cev Enlil!


PS Audio bi si rade volje enkrat izposodil. KoroŔcev Enlil je bil preglasen in sploh se nisem mogel skoncentrirati na muziko. Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako, kabel je narejen in tudi že nekaj dni na testiranju.

In sedaj ugotovitve:
- z navadnim napajalnim kablom:
basi so pumpali, da je vĆØasih kar grmelo, vendar to ni bil tisti pravi bas (enkraten za "tuc-tuc" komade)
- s posrebrenim dva-krat oklopljenim kablom:
bolj poudarjeni srednji in visoki toni, bas je postal bolj umirjen, zvok je sedaj veliko bolj posluÅ”ljiv, vĆØasih dobim obĆØutek, da se kar topim od ugodja, ko se predajam glasbi.

Za testiranje sem predvsem uporabljal moj referenĆØni CD s klasiĆØno glasbo, pretestiral pa sem tudi nekaj drugih CD-jev.


Nazadnje urejal/a Senca Sre Jun 18, 2008 15:15; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo Senca

upam, da ne bo videti, da težim...ampak sem tip ĆØloveka, ki rad rezultate tudi razume, ne samo da so. Temu je namenjeno tudi naslednje vpraÅ”anje:
Ali si kabel delal po korakih, da bi videl, kaj je prineslo (najveĆØji) napredek? Torej, ali si poskusil samo srebrn kabel brez oklopa, nato z enim oklopom in nato z dvema? Ali bi bili trije oklopi Å”e boljÅ”i? (ne skuÅ”am zaj#@, resno spraÅ”ujem, ker me zanima...)
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede kabla je tako, da sem najprej prebral kar nekaj forumov, težil prijateljem, kateri se bolje spoznajo v te stvari in si na koncu zamisli, kako naj bi kabel izgledal ter se lotil izdelave.
Seveda je Ŕe med samo izdelavo priŔlo do dveh manjŔih sprememb.

Ko je bil kabel narejen sem ojaĆØevalec in CD prikljuĆØil na originalne kable ter nekaj ĆØasa posluÅ”al zvok, nato pa sem prikljuĆØil na ojaĆØevalec posrebren kabel, na CD pa oklopljen kabel (3 x 1.5 mm2), kakrÅ”nega je omenjal Audiofill.
Razlika v zvoku je bila oĆØitna. KakÅ”na? Kot sem napisal, bolj izraziti srednji in visoki toni (vendar ne kriĆØeĆØi) basi pa bolj mirni. Vem, da to ni pravi opis, vendar takÅ”no razliko sem zaĆØituil oz. sliÅ”al v sistemu.
Sem pa nato na CD prikljuĆØil oklopljen kabel 3 x 2.5 mm2, vendar so takoj basi priĆØeli izstopati in sem dal nazaj 3 x 1.5 mm2.

Glede posrebrenega kabla pa ni stvar samo v dveh oklopih, ampak je tukaj tudi zelo pomembno, da je ožiĆØenje ovito v teflon, prav tako je v teflon ovit tudi zadnji oklop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenil bi Å”e, da pri kablih najveĆØjo razliko v kvaliteti zvoka ni naredil omenjeni napajalni kabel ampak interkonekti, kateri so bili že opisani v forumu.

Je pa res, da omenjenega posrebrenega kabla nisem preizkusil ob uporabi originalnih interkonektov, saj mi že tako ali tako zmanjkuje prostega ĆØasa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Senca...

Ali lahko malo opiŔeŔ, kako je potekala tale samogradnja oz kakŔne *surovine* si uporabil za tale napajalni kabel?
2 krat oklopljen...vsaka žica ali celoten kabel... KakŔni posebni konektorji, geometrija...

Je pa lepa nagrada za duÅ”o, ko nek projekt uspe.. ĆØestitam!
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 22, 2008 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Link do primerjalnega testa napajalnih kablov
http://www.head-fi.org/forums/f21/its-done-power-cord-shoot-out-22-power-cords-reviewed-219202/
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e malo teorije http://www.tmr-audio.de/faq.htm#nk1


LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponosno sporoĆØam, da je moj posrebren najapalni kabel prestal prvi test. Test je bil opravljen na kvalitetnem sistemu enega izmed naÅ”ih ĆØlanov - Tromba.
Ugotovitve - prijetno sem bil preseneĆØen, ko sem ugotovil, da so spremembe zvoka zelo podobne spremembam na mojem sistemu in to nakazuje karakter napajalnega kabla.

Upam pa da bom lahko poroĆØal tudi o drugem testiranju, katerega raĆØunam, da bo opravil priznan audiofil, prav tako eden izmed naÅ”ih ĆØlanov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 161, 162, 163  Naslednja
Stran 4 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe