Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KABLI???
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
jernejx je napisal/a:
Mestn, mogoče bi bilo dobro, da bi odpru predstavitveno temo tvojega obstoječega kablovja, ki ga imaš v ponudbi z imeni in cenikom vred, dodaj še malo opisa in bo super, po moje marsikoga zanima kaj imaš za ponudit Wink

Malo težko ti je sledit, ker v vsaki temi naletim novo ime za tvoje kablovje, potem pa se človek malo zgubi Wink


Saj ni nor. Na forumu ga bodo vlekli za vsako besedo posebej, pa še davkarija ga bo preganjala. Laughing
Definitvno ne mislim porabit vsega svojega prostega časa za izdelavo kablov, saj bi pregorel.
Moj glavni hobi so potopisna predavanja po SLO(vsak mesec ene par) in od njih plačam vse dajatve po ključu, ki organizatorju najbolj usteza.
Hoja na dolge razdalje po drugih deželah zahteva ure dnevnega treninga, kot vsak, imam nujne opravke, družit se je tudi treba. Po treningu je potreben počitek, poslušanje glasbe in igranje kitare. Imam svojo FB backpackersko skupino z skoraj 500 člani, ki jo administriram in polnim z novimi vsebinami, povezano z drugimi podobnimi po svetu, prijatelje ki smo se srečali iz drugih dežel in se obiskujemo in smo v stiku preko neta, vnuke, pripravo naslednjih pohodov, ki jih je treba planirat od vasi do vasi, mesta, vse prevoze in vse kar gre zraven pri 3tedenskih do 2 mesečnih pohodih. Debate v ozkih FB skupinah hi end snovalcev, kjer naberem največ znanja od prijateljev, ki so že veliko dosegli na področju audia. Če bom šel v neko izdelavo za trg, bo to z pripravo po njihovih nasvetih in cene bodo prilagojene državam v katerih oni živijo. Bolj se mi splača razvijat brand v Nemčiji, ki je velik trg, kot pa tu ali v Avstriji, kjer je audio scena mrtva, so pa vsaj žepi globlji.
Čeprav vse planiram, časa za kable ne ostane veliko..Je pa ta plus, da med treningom snujem izboljšane verzije kablov.

Izdelava določenega kabla za slušalke za 70EUR, plus zasnova, terja vsaj tri tedne snovanja in vsaj 5 ur za kompleksno izdelavo in tega ne računam, ker je to moj hobi.
Je pa zame dobrodošla info, da moj kabel lastnik potem primerja z vrsto kablov, ki so tudi 6X dražji in kljub temu, da je izbral najcenejše vtiče, konkurira, najdražjemu od preizkušenih, ostale pa deklasira..
Ves materijal je vrhunski(cin z dodatkom srebra, dražja verzija teflon izolacije, tekstilna izolacija, snakeskini, termobužirke, konektorji po želji), izdelava tudi, pa naj si vsak izračuna koliko je v tem dobička. Laughing

Kot ste videli v postu Trombi, iščem OB bas enoti premera 30, še raje kak cm več, v lesenem ohišju.
Menjam za katerega mojih kablov, če bo po preizkusih obema ustrezalo.

Mojih kablov zaradi razlogov, ki sem jih navedel ne bo v oglasih niti pod rabljeno, še manj pod novo, ne tu, ne kje drugje v SLO.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
ck je napisal/a:
jernejx je napisal/a:
Mestn, mogoče bi bilo dobro, da bi odpru predstavitveno temo tvojega obstoječega kablovja, ki ga imaš v ponudbi z imeni in cenikom vred, dodaj še malo opisa in bo super, po moje marsikoga zanima kaj imaš za ponudit Wink

Malo težko ti je sledit, ker v vsaki temi naletim novo ime za tvoje kablovje, potem pa se človek malo zgubi Wink


Saj ni nor. Na forumu ga bodo vlekli za vsako besedo posebej, pa še davkarija ga bo preganjala. Laughing
Definitvno ne mislim porabit vsega svojega prostega časa za izdelavo kablov, saj bi pregorel.
Moj glavni hobi so potopisna predavanja po SLO(vsak mesec ene par) in od njih plačam vse dajatve po ključu, ki organizatorju najbolj usteza.
Hoja na dolge razdalje po drugih deželah zahteva ure dnevnega treninga, kot vsak, imam nujne opravke, družit se je tudi treba. Po treningu je potreben počitek, poslušanje glasbe in igranje kitare. Imam svojo FB backpackersko skupino z skoraj 500 člani, ki jo administriram in polnim z novimi vsebinami, povezano z drugimi podobnimi po svetu, prijatelje ki smo se srečali iz drugih dežel in se obiskujemo in smo v stiku preko neta, vnuke, pripravo naslednjih pohodov, ki jih je treba planirat od vasi do vasi, mesta, vse prevoze in vse kar gre zraven pri 3tedenskih do 2 mesečnih pohodih. Debate v ozkih FB skupinah hi end snovalcev, kjer naberem največ znanja od prijateljev, ki so že veliko dosegli na področju audia. Če bom šel v neko izdelavo za trg, bo to z pripravo po njihovih nasvetih in cene bodo prilagojene državam v katerih oni živijo. Bolj se mi splača razvijat brand v Nemčiji, ki je velik trg, kot pa tu ali v Avstriji, kjer je audio scena mrtva, so pa vsaj žepi globlji.
Čeprav vse planiram, časa za kable ne ostane veliko..Je pa ta plus, da med treningom snujem izboljšane verzije kablov.

Izdelava določenega kabla za slušalke za 70EUR, plus zasnova, terja vsaj tri tedne snovanja in vsaj 5 ur za kompleksno izdelavo in tega ne računam, ker je to moj hobi.
Je pa zame dobrodošla info, da moj kabel lastnik potem primerja z vrsto kablov, ki so tudi 6X dražji in kljub temu, da je izbral najcenejše vtiče, konkurira, najdražjemu od preizkušenih, ostale pa deklasira..
Ves materijal je vrhunski(cin z dodatkom srebra, dražja verzija teflon izolacije, tekstilna izolacija, snakeskini, termobužirke, konektorji po želji), izdelava tudi, pa naj si vsak izračuna koliko je v tem dobička. Laughing

Kot ste videli v postu Trombi, iščem OB bas enoti premera 30, še raje kak cm več, v lesenem ohišju.
Menjam za katerega mojih kablov, če bo po preizkusih obema ustrezalo.

Mojih kablov zaradi razlogov, ki sem jih navedel ne bo v oglasih niti pod rabljeno, še manj pod novo, ne tu, ne kje drugje v SLO.


Mestn,
Škoda, da nisi bolj odločno izrazil želje glede basov. Sem jih menjal za nekaj, s čimer imam sedaj same probleme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem za off topic.
Sem, pa si preslišal. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Se opravičujem za off topic.
Sem, pa si preslišal. Wink


Brez veze, ker na koncu boš kot vedno želel imeti prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Se opravičujem za off topic.
Sem, pa si preslišal. Wink


Brez veze, ker na koncu boš kot vedno želel imeti prav.


Imam pa dva mundorf sio 0.22 uF če bi te zanimalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato



Pridružen/-a: Sob Avg 2015 0:16
Prispevkov: 18
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2015 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme....

Sem prebral kar nekaj tem in nikjer nisem zasledil (mogoče smešno vprašanje), ali sta lahko zvočniška kabla različno dolga, recimo eden 0,5m drugi pa 4m?

Toliko bom imel namreč oddaljena zvočnika od ojačevalca.

Katere zvočniške kable priporočate za začetek. Kasneje se bom igral z DIY variantami.

Moj sistem je opisan tukaj:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=56&postdays=0&postorder=asc&start=1230
_________________
Lp,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dej sliko postavitve, da vidimo kako imaš zvočnika skoraj 5m narazen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce ze Hi-Fi in to debatiras na tem forumu, potem ti bodo/bomo vsi povedali, da imej zvocniska kabla enako dolga za L in R zvocnik. Zvocniske kable je najboljse dobit second hand in jih pred nakupom se stestiras, ce je mozno. Pred tem imej pa se navadno licno in potem primerjaj, koliko vec resolucije in detajlov lahko pridobis, ali pa so te razlike minorne in ostanes na tem kar pac imas. Sam sem ob vstopu v Hi-Fi nabavil Cardas Crosslink, ki je Cardasov budget kabl. Nadaljeval sem z Nordost Super Flatline, ki ga imam se danes v secondary sistemu, danes sem pa na Cardas Golden Cross (ta je pa zal drag).

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Ce ze Hi-Fi in to debatiras na tem forumu, potem ti bodo/bomo vsi povedali, da imej zvocniska kabla enako dolga za L in R zvocnik...

lp, d.


Dodal bi še, da viška dolžine kabla do bližjega zvočnika, nikar ne zvijaj v zanko ampak ga napelji kakorkoli drugače.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ima človek 5 m med zvočniki je zelo verjetno, da razdalja do kavča ni glih enaka od obeh zvočnikov. Dej sliko no, Mato s Koroške, da vidimo kako to zgleda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato



Pridružen/-a: Sob Avg 2015 0:16
Prispevkov: 18
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:

Dodal bi še, da viška dolžine kabla do bližjega zvočnika, nikar ne zvijaj v zanko ampak ga napelji kakorkoli drugače.


To je bil tudi moj pomislek.

Sem preletel še nekaj tujih strani glede tega vprašanja in so mnenja različna.

Po prebranem bi sklepal, da v primeru slabšega (pretankega) kabla lahko pride do razlike (nekateri omenjajo glasnejše igranje)...

Fizikalno gledano pri kvalitetnem kablu naj ne bi bili sposobni zaznati razlike.
http://www.audioholics.com/audio-video-cables/speaker-cable-length-differences-do-they-matter

Je pa zanimivo branje.
_________________
Lp,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tehnično morata biti oba kabla do zvočnikov enake dolžine, presek bakrenih vodnikov naj bo najmanj 2,5 mm2, spoji z ojačevalcem in zvočniki naj bodo dobri.

Kabli iz elektro trgovine so čisto OK, lahko pa kupiš enake žice "zapakirane" v bolj prestižne plašče in zraven razveseliš še proizvajalce in prodajalce HI-FI opreme.

lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ebax.si/izdelki/kabli-na-meter/kabli-za-zvocnike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.schrack.si/trgovina/kabli-vodniki/vodniki-s-pvc-izolacijo-dvozilni-finozicni-za-zvocnike.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe