Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TeĹľave z nabiranjem prahu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rojak



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:23
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 09:30    Naslov sporočila: TeĹľave z nabiranjem prahu Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Imam eno zanimivo težavo. Kupil sem nov zvoèniški sistem za domaèi kino, špila ko ferrari, vendar sem opazil, da se mi nabira nenavadno veliko prahu na vseh površinah (tako na vrhu kot na straneh) centralne enote (dvd player). To pomeni, da ko ga pobrišem, lahko že èez pol ure vidim jasno plast prahu, èez dve uri pa izgleda kot da ga ne bi tikal 2 leti. Predvidevam, da gre za elektrostatièni problem.

Ali ima kdo kake izkušnje, kje je razlog oz. kako to rešiti ?

p.s.: ne, nimam zelo prašnega stanovanja, na drugih stvareh traja nekaj dni, da se prah vidi Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam uporabljam dobro ožeto krpico iz mikrovlaken za èišèenje ohišja.
Membrane èistim z baterijskim sesalèkom in nastavkom z krtaèkami.
Tako se membran dotikam samo z nežnimi šèetinami nastavka.
Res pa je, da radijatorji in suh zrak po zimi, povzroèajo veè vidnega prahu.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rojak



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:23
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Smile

Tudi sam se to preizkusil in deluje, èe je enota izkljuèena. Ko pa jo imam v "standby mode", takrat pa vleèe prah nase kot magnet. Zdi se pa mi, da èe je prižgana, je ponovno bolje.

Kakšna ideja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe