Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

4K TV
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MaStr



Pridružen/-a: Pon Mar 2014 16:37
Prispevkov: 10
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 17:33    Naslov sporočila: 4K TV Odgovori s citatom

Ima že kdo izkušnje ali vsaj mnenje glede tega modela:
SHARP LC-60UQ10E
http://www.moj-tv.com/led-tv/sharp-lc-60uq10e/16045
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
minirac



Pridružen/-a: Tor Mar 2013 17:43
Prispevkov: 4
Kraj: LJ/NM

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupi sony ali samsung..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

minirac je napisal/a:
Kupi sony ali samsung..


A lahk malo bolj obrazložiš ta nasvet ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
minirac



Pridružen/-a: Tor Mar 2013 17:43
Prispevkov: 4
Kraj: LJ/NM

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sony ima najboljso kvaliteto slike ce primerjas side by side, samsung pa najbolj optimizirano programsko&strojno opremo, zato se najhitreje odziva in najhitreje dela smart tv.. za svoj denar je sharp ok samo je 2 razreda nizje od nastetih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MaStr



Pridružen/-a: Pon Mar 2014 16:37
Prispevkov: 10
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 01:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S Samsungom me ne boš prepričal, Sony - ok. Si ti že gledal kakšen Sharpov TV, ali govoriš na pamet oz. po primerjavi karakteristik?
Te sicer primerjam tudi sam, ampak če bi se naslanjal le na njih, potem bi kupil LG... Hiter smart TV? Tudi prav. Ne vem pa, koliko je to merodajen podatek glede kvalitete TV-ja, če pa na takem TV-ju ne morem potem nastaviti npr. barv po mojem okusu...

Doma že imam nekaj let star Sharpov 104cm backscreen LED TV in mi še danes ni žal niti €, ki sem ga takrat vložil vanj. Sem imel ob nakupu kar nekaj znamk drugo ob drugi za primerjavo, pa me je Sharp najbolj prepričal (svetlost, barve, kontrast, le 100Hz osvežitev malo razočara...), pa sploh ni bil v mojem ožjem izboru - slučajno je bil v ponudbi trgovine. Tudi nekaj prijateljskih znalcev oz. skeptikov je navdušil. Pa ne mislim zdaj hvalit robe, ker pač visi na moji steni. Pač takrat sem se odločil za to znamko in model, ker so moje oči v tem ekranu videle "več", kot v šestih drugih...

Torej, rad bi prebral kakšen bolj zrel komentar/primerjavo, sploh od kakšnega, ki je zgoraj omenjeni model že imel priložnost gledat in ga zna primerjat s kakšnim drugim 4K TV-jem v tem cenovnem razredu.
Je kje v SLO kakšna trgovina, kjer bi lahko ta Sharpov model sam primerjal z ostalimi? Sharp TV-jev pri nas pač ni mogoče zaslediti ravno v vsaki trgovini z tehnično robo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri 4K je bistveno procesiranje, ki mora biti najmanj 1000. Večino življenja bo moral izključno preračunavati HD v 4K, ker še ne bo oddaj v 4k, pa še ubogi stream je od SiolSiol-a. Tudi jaz iščem nov TV, pa me trenutno le LG prepriča, pri ostalih so boljši modeli 2,5x predragi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko je sploh vsebine v 4K pri nasih ubogih providerjih tv signala?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa Philips?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Philips je najcenejši in najslabši, pa še neko LED barvno ozadje ti rinejo. Trenutno ni 4K vsebin, le če ti jo na HarveyNorman zapišejo demo na ključek. Ko pa to enkrat le pride, bo verjetno dosegljivo le na optiki. Ti bo pa žal stran vrženega denarja za slab procesor in TV, ki si ga plačal ene 2k€ ali več. Zanimivo da OLED imajo samo v HD izvedbi, pa še ta je 2,4K€. Od stare tehnike je edini in najboljši SONY, ki ima aktivno LED matriko, ne osvetlitev od zadaj. Res pa zdaj NI čas nakupa za TV. Plazme pa so podlegle in ne bodo 4K, neumnost vztrajati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi sploh clovek hotel 4k televizor, ce ni 4k materiala? Za harvijev demo?
Za obicni hd tv je pa super cas a ne? No mogoce bo janurja bolje, ker bo bozicna gonja mimo, sicer pa so tvji zdaj kar ok, majo vse receiverje od satv...., procesorje, predvajalnike, ne vem ce je za jamrat. 5 let nazaj je bil en k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najboljši 1080p so bili Panasonici (praktično popapali s svojo višjo klaso), kako je pa s 4K pa nimam pojma.

Ps: 4K je v bistvi 4x HD Ready, kar je = 2x FULL HD ali 2x 1080p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 4k moras tudi svojo sedezno garnituro pomaknit dosti naprej, ker drugace nima nobenega smisla in razlika ne bo opazna.

Za 3m razdalje bo potreben najmanj 75" ekran, da bo razlika na 4K komaj opazna.


lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj zdaj provociraš, a res še nisi videl 4K slike? Nobeden je ne rabi, res, je pa superbebavo kupovati format, za katerega ni več razvoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavaljam. Dejstvo je, da je to zgolj visja resolucija, ampak moras sedeti blizu, ker drugace razlika ni opazna Smile. 4K zagotavlja boljso sliko? Ne. Tak isto kot fotoaparat na katerem pise 20M pixlev ne zagotavlja boljse kakovosti. Je treba se kaj vec kot zgolj oznaka 4K.

Ce je na racunu 2600EUR rajsi svetujem OLED (LG 55EC930V; 1080p) kot pa bilokaj od LED 4K.
lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 02:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za prave cinemafile velja: kakšna je diagonala slike takšna je razdalja gledanja. Razmerje 1:1. Vidnost človeškega polja ne sme biti izven platna, ali zaslona. Mora pa pokrivati celotno površino gledanja. Večja je razdalja gledanja bolj se oči napenjajo, in hitreje utrudijo. Enako velja za velikost slike manjša je slabše je za oči. Glede ponudbe sem že neštetokrat zapisal in obrazložil NI GA TELEKOMUNIKACIJSKEGA GIGANTA V DRŽAVI KI BI LAHKO PONUDIL 4K VSEBINO SAJ LE TA ZAHTEVA MIN 50 Mb/s PRETOKA MINIMALNE VARIABILNE HITROSTI SAMO ZA SLIKO KJE JE PA ŠE ZVOK. NAJHITREJŠI PRETOK JE FIKSNI BERI OMEJEN 4Mb/s PREKO OPTIKE ZA 1080P TA PA ZAHTEVA NEKJE 18Mb/s SAMO ZA SLIKO ČE DODAMO ZVOK PA NEKJE 23Mb SKUPAJ. TELEKOMUNIKACIJSKA PONUDBA ODPADE IN JE TUDI NE BO NIKOLI V NAŠI DRŽAVI V TAKŠNI OBLIKI KOT BI MORALA BITI . 2K, 4K, 8K SO VIDEOFILSKI (FILMSKI FORMATI) IN KOT TAKI SO ZANIMIVI LE ZA TE. ENAKO VELJA KOT ČE BI NEKOGA SILIL KI LE OBČASNO POSLUŠA LOKALNI RADIO PREKO RADIO BUDILKE V HI-FI VODE Z VISOKOLOČLJIVIMI POSNETKI GLASBE. MAJHNA DRŽAVA, ZASTARELOST, NI PONUDBE, NI UPORABNIKOV TO JE ZAČARAN KROG.
V DRŽAVI NIMAMO NITI ENEGA DISTRIBUTERJA KI BI PONUJAL OPTIČNE NOSILCE Z VISOKOPRORAČUNSKIMI FILMI. BLITZ IN CONTINENTAL STA IZGINILA Z TRŽIŠČA.
VIDEOTEKE SO VSE PO VRSTI IZUMRLE. VSE KAR JE OSTALO JE TORRENT Z RIP MKV ZMAZKI. PRED 10 LETI SI DOBIL FILM ŽE 4 MESECE PO IZDAJI SEDAJ ČAKAŠ NA NJEGA LETO IN POL NA PARTISU PO KINO IZDAJI. PA ŠE TO NA ENO BLESAVO KOMEDIJO KI SI JO MORAŠ IZLUŠČITI IZ NEVEM KAKŠNEGA FORMATA DA SPLOH DELUJE.
ZA NAMEČEK PA SI GA ŠE LAHKO SAM PREVEDEŠ Z PODNAPISI.
ČEZ ŠEST LET BOSTE ŽE LAHKO DOMA GLEDALI FILM SAM DOMA V MESECU DECEMBRU NA POP TV NA VAŠEM 4K ZASLONU ZA 400 EU KI BO 576.P LOČLJIVOST DVIGNIL NA 2160P. SUPER PONUDBA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 1 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe