Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch Cornwall I vs novejši modeli
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 12:25    Naslov sporočila: Klipsch Cornwall I vs novejši modeli Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Je ze kdo slišal prvi model in kaksni so obcutki.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A nimas dost enih klipschev? So premajhni al kaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
A nimas dost enih klipschev? So premajhni al kaj?


Tolk so mi vsec da bi rad imel vecje. Takoj ko sem jih slisal, sem vedel da je to moj zvok, samo da bi bil se mal bolj sproscen v globokem basu.
Slučajno mi jih ponuja en Italian, od katerege kupujem lampe, pravi da so stari boljši od novih, zaradi kovinskih trobel. Ja, morda so bolj agresivni, ampak verjamem, da se take zadeve da ukrotiti z dobrim lampasem in dobro obnovo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko tudi dodaš sw. Klipsch ima za nizko ceno že vrhunski 15" woofer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko bi, ampak glede na slišano, bi vsekakor rad slisal star model, pa mal vecji. Razen, ce je kdo vse to slisal na lampah in meni da so stari modeli polomija. Ce pa si kdo lasti ta model in bi lahko to slisal, pa se toliko bolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch firma, to bos tezko nasel nekoga da bi imel to. Na Klipsche se je vedno gledalo zviska, ker nimajo lastnosti, ki bi jih audiofil zelel. Po pravici povedano jaz se nisem slisal klipsch zvocnika, ki bi bil zvokovno na nekem nivoju, da bi bil privlacen. Ce so ti vsec, je brez veze da kompliciras z necim za kar ne ves kako bo. Vecji bas, tezje ke to pol postaviti v prostor. Sw je bistveno lazje umestiti.
No vsaj jaz gledam tako na to. Ce so ti zvocniki vsec po navadi ne prodajas...
Je pa res, da imajo vsaj po mojem mnenju klipschi svoje prednosti na basu. Vecina bizuterije, sploh ne igra tega kar nekateri klipschi lahko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
A nimas dost enih klipschev? So premajhni al kaj?


Tolk so mi vsec da bi rad imel vecje. Takoj ko sem jih slisal, sem vedel da je to moj zvok, samo da bi bil se mal bolj sproscen v globokem basu.
Slučajno mi jih ponuja en Italian, od katerege kupujem lampe, pravi da so stari boljši od novih, zaradi kovinskih trobel. Ja, morda so bolj agresivni, ampak verjamem, da se take zadeve da ukrotiti z dobrim lampasem in dobro obnovo.

Boljši ali ne nima pomena, če ti jih proda za 1.500 je to dober nakup.
Nove verzije ohranjajo dobre lastnosti kot je velik sound, dinamika; pomanjkljivosti pa iz verzije v verzijo približujejo avdiofilskim zahtevam. Kot je razvidno iz interneta zadnja verzija dviga precej prahu, nobena dosedaj tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsche boš našel, zagotovo in marsikje, samo ne na tem forumu, kjer se nabija v tri krasne. To majo stari fotri, ali pa recimo fotrčki zrelejših let, ki so prišli do uživancije po x-tem poskusu in x-tih letih šolanja. Kar sem lahko sam izkusil je Klipsch (heritage) vrhunska, live, neolepšana zadeva za uživače, ne šminkerje. Klipschorn je nekaj kar si vsaj jaz želim v mokrih sanjah, če bi le imel en velik namenski prostor. Zraven pa en low watt SE ferst, kaj še hočeš. Žal pa vmesne, Cornwalle, Scale, Forte… nisem slišal in težko komentiram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoce bi lahko vprasal kar fan-a Steve-a Guttenberga, ki si lasti Cornwall 3-ke in, ki je skoraj sigurno imel opravka tudi s starejsimi serija. Steve je po mojem mnenju en bolj kredibilnih in zaupanja vrednih youtube audiofilov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Mogoce bi lahko vprasal kar fan-a Steve-a Guttenberga, ki si lasti Cornwall 3-ke in, ki je skoraj sigurno imel opravka tudi s starejsimi serija. Steve je po mojem mnenju en bolj kredibilnih in zaupanja vrednih youtube audiofilov.


Žal ni Guttenberg več tako zaupanja vreden - zadnje čase rad hvali tisto "kar mu rečejo" Sad
V vsakem primeru moraš zadeve doma slišati, v svojem prostoru, drugače je vse brezveze.

lp;
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, da je snobizem problem. Vseeno dvomim, da je dosti te robe pri nas. Še največ verjetno ozkih florstanderjev, ki so popularni med HT pristaši... Technomarket je že dolgo časa nazaj imel razprodaje, ko je šlo vse v maloro in takrta je mogoče kdo kaj nabavil, ker je blo poceni...
Drugače se pa spl, dinamika... ne ceni med audiofili. Zadeve so vse prej kot nevtralne in ne ravno razkošne kar se tiče prostorske slike, zato niso na prvem mestu v audiofiliji. Potem je tu še velikost, ki se težko umesti v prostor in pa seveda ključna zadeva. Klipsch je konfekcija. Vsak si jo lahko privošči. Ne nosi prav nobenega snobovskega efekta in s Klipschem harati po audio forumih je kot z dunajcem in pomfrijem na neki slow food snobovski sceni. Klavir lak, furnir, visoka cena...
Kakorkoli sam lahko rečem, da glede basa njihov 15" woofer igra 3x bolje kot 5 ali 6 Relov, ki sem jih imel do sedaj. Ti so bili pravi joke. Samo popačenje, šibek preformans in visoka cena. Ta sicer daje ekskluzivnost in kronco, međutim, ko grejo pa zadeve nizko, se pa na Relih zadeve ne slišijo razločno, oz. se sploh več ne slišijo Laughing . Mutno in hitro je konec zabave. Razen njihovi največji modeli, ki pa stanejo.......
Moje izkušnje z basom, ki ga lahko spravijo ven Klipschi *****. Za kako ceno to naredijo in ob pogostih razprodajah, to je pa že skoraj kraja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
A nimas dost enih klipschev? So premajhni al kaj?


Tolk so mi vsec da bi rad imel vecje. Takoj ko sem jih slisal, sem vedel da je to moj zvok, samo da bi bil se mal bolj sproscen v globokem basu.
Slučajno mi jih ponuja en Italian, od katerege kupujem lampe, pravi da so stari boljši od novih, zaradi kovinskih trobel. Ja, morda so bolj agresivni, ampak verjamem, da se take zadeve da ukrotiti z dobrim lampasem in dobro obnovo.

Boljši ali ne nima pomena, če ti jih proda za 1.500 je to dober nakup.
Nove verzije ohranjajo dobre lastnosti kot je velik sound, dinamika; pomanjkljivosti pa iz verzije v verzijo približujejo avdiofilskim zahtevam. Kot je razvidno iz interneta zadnja verzija dviga precej prahu, nobena dosedaj tako.


Trenutno sva pri ceni 2300 s poštnino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
sullly je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
A nimas dost enih klipschev? So premajhni al kaj?


Tolk so mi vsec da bi rad imel vecje. Takoj ko sem jih slisal, sem vedel da je to moj zvok, samo da bi bil se mal bolj sproscen v globokem basu.
Slučajno mi jih ponuja en Italian, od katerege kupujem lampe, pravi da so stari boljši od novih, zaradi kovinskih trobel. Ja, morda so bolj agresivni, ampak verjamem, da se take zadeve da ukrotiti z dobrim lampasem in dobro obnovo.

Boljši ali ne nima pomena, če ti jih proda za 1.500 je to dober nakup.
Nove verzije ohranjajo dobre lastnosti kot je velik sound, dinamika; pomanjkljivosti pa iz verzije v verzijo približujejo avdiofilskim zahtevam. Kot je razvidno iz interneta zadnja verzija dviga precej prahu, nobena dosedaj tako.


Trenutno sva pri ceni 2300 s poštnino.

Ni slabo glede na stanje na trgu:
https://www.hifishark.com/search?q=klipsch+cornwall
Vedno moraš gledat kako se da prodati naprej v primeru menjave recimo za zadnjo verzijo.
Lani poleti se je prodajal na bolhi tale par za 1.600:
https://www.bolha.com/trosistemski-zvocniki-avdio-video/klipsch-cornwall-oglas-4084562
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

4 verzija heresy je v franciji 2200 nova, koliko je pri nas? To je en komad da ne bo pomote. Drago kot pes.
Zadeva pa res nima nobenega basa pod 100 hz:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/klipsch-heresy-iv-speaker-review.17853/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2021 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
4 verzija heresy je v franciji 2200 nova, koliko je pri nas? To je en komad da ne bo pomote. Drago kot pes.

Heresy ni zate, izpod 60Hz ne obstaja.


Nazadnje urejal/a sullly Pon Okt 04, 2021 10:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe