Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nakup sluŔalk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peli



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 12:32
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 20:32    Naslov sporočila: nakup sluÅ”alk Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

Kupujem sluŔalke za hifi na kabel. Gledal sem sluŔalke pioneer 521 ali 531 oz. sm 290 ali 390.

Kaj pa senheiser ali kaj drugega?

Prosim za nasvet.
hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo Sennheiser ali AKG, kaj je to Pioneer v svetu sluÅ”alk? SluÅ”alke so samo za teste ali probe, doživetja prostora in pravih boxov ne dosežeÅ” zaradi fizikalnih omejitev, Å”e celo pri boxih je to prisotno. "Stage" miÅ”ljen je par metrov pred tabo, ne na vrhu glave. Za 20Hz itak rabimo ene 12m za naravno, polno Å”irjenje zvoka, ne znajo pa pojasniti, zakaj bas v sluÅ”alkah na bobniĆØih, 2 cm od vira, sploh sliÅ”imo. Naravno in zdravo to vsekakor ni. Da ne govorim o klavstrofobiĆØnem obĆØutku zaprtih tipov sluÅ”alk. Seveda niste poznali Kossa ipd, ki so morili in Å”vicali po uÅ”esih, pa magari z usnjem in oljem namesto pene itd. PoiÅ”ĆØi kakÅ”no rariteto, kot je OpenAir Sennheiser HD 414, najbolj uporabljane in znane sluÅ”alke iz studijev Å”irom sveta, na katerih je bila monitorirana skoraj vsa, kaj vredna glasba do danes. Poceni je npr. Sennheiser HD40, dosti boljÅ”i je nekdanji studijski AKG260, ostalo pa je spet za zbiralce dragocenih kamnov in puristiĆØne posluÅ”alce kondenzatorjev, frekvenc, nikoli pa vokalov in glasbe, kaj Å”ele prostora ali odra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Za 20Hz itak rabimo ene 12m za naravno, polno Å”irjenje zvoka, ne znajo pa pojasniti, zakaj bas v sluÅ”alkah na bobniĆØih, 2 cm od vira, sploh sliÅ”imo. Naravno in zdravo to vsekakor ni. Da ne govorim o klavstrofobiĆØnem obĆØutku zaprtih tipov sluÅ”alk.


WTF??? Ne vem, naj se smejem al kaj drugega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelava AKG sluŔalk

https://www.youtube.com/watch?v=3LbsQRaQD6A
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2014 13:25    Naslov sporočila: Nakup sluÅ”alk Odgovori s citatom

Pozdravljen, ĆØe daÅ” kaj na teste v avdio-revijah: v decembrskem Stereoplay-u so objavljeni rezultati testov 75(!) novih sluÅ”alk.
Senior
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Izdelava AKG sluŔalk

https://www.youtube.com/watch?v=3LbsQRaQD6A


Pa Ŕe nekaj zakulisja konkurence: https://www.youtube.com/watch?v=5es8zggYM7A

@joztom: Sennheiser je HD 414 dal na tržiÅ”ĆØe leta 1968...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda vem, ker jih imam in vem kakÅ”na razlika je bila nekdaj med super dragimi Koss_ovkami in bednimi po izgledu in iz svetlo sive plastike, Sennheissercami odprtega tipa. Skoraj v vseh studijih so takrat delali izkljuĆØno na HD414, saj kaj drugega nisi mogel imeti na glavi veĆØ ur. Zdaj je seveda že kaj boljÅ”ega, pa Å”e vedno je sodobni Sennheisser za profesionalno uporabo najboljÅ”i, tako mi trdijo snemalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Samo Sennheiser ali AKG, kaj je to Pioneer v svetu sluÅ”alk? SluÅ”alke so samo za teste ali probe, doživetja prostora in pravih boxov ne dosežeÅ” zaradi fizikalnih omejitev, Å”e celo pri boxih je to prisotno. "Stage" miÅ”ljen je par metrov pred tabo, ne na vrhu glave. Za 20Hz itak rabimo ene 12m za naravno, polno Å”irjenje zvoka, ne znajo pa pojasniti, zakaj bas v sluÅ”alkah na bobniĆØih, 2 cm od vira, sploh sliÅ”imo. Naravno in zdravo to vsekakor ni. Da ne govorim o klavstrofobiĆØnem obĆØutku zaprtih tipov sluÅ”alk. Seveda niste poznali Kossa ipd, ki so morili in Å”vicali po uÅ”esih, pa magari z usnjem in oljem namesto pene itd. PoiÅ”ĆØi kakÅ”no rariteto, kot je OpenAir Sennheiser HD 414, najbolj uporabljane in znane sluÅ”alke iz studijev Å”irom sveta, na katerih je bila monitorirana skoraj vsa, kaj vredna glasba do danes. Poceni je npr. Sennheiser HD40, dosti boljÅ”i je nekdanji studijski AKG260, ostalo pa je spet za zbiralce dragocenih kamnov in puristiĆØne posluÅ”alce kondenzatorjev, frekvenc, nikoli pa vokalov in glasbe, kaj Å”ele prostora ali odra.

Perfektno prikazano. kaj je avdiofilska paranoja Very Happy Very Happy
Kako eno prijetno opravilo, kot je izbira nove komponente - spremeniti v noĆØno moro, hahaha..
Bravo @joztom!

ps: pojasnil ne sprejmeÅ” - in pojav preide v nepojasnjenega Very Happy
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 09:04    Naslov sporočila: Re: nakup sluÅ”alk Odgovori s citatom

peli je napisal/a:
Lep pozdrav,

Kupujem sluŔalke za hifi na kabel. Gledal sem sluŔalke pioneer 521 ali 531 oz. sm 290 ali 390.

Kaj pa senheiser ali kaj drugega?

Prosim za nasvet.
hvala
lp

Predlagam, da ne samo gledaÅ”, ampak tudi posluÅ”aÅ”. VzameÅ” s seboj CD ploÅ”ĆØo oziroma kratek izbor svoje glasbe in jo mahneÅ” po trgovinah. Pogovor s trgovci in obvezen sluÅ”ni preskus kot tudi 'pasanje' na lastno glavo. KupiÅ” tisto, kar te za tvoj budget prepriĆØa.
Na trgu je veliko izdelkov in Å”e posebej tisti, ki so dolga leta prisotni - imajo zelo tehtne razloge za svoj obstoj. Zato niĆØ panike, vsaka izbira sluÅ”alk je dobra, ĆØe si TI zadovoljen. SluÅ”alke moraÅ” nositi na svoji glavi in tisti s Å”trleĆØimi uhlji nikoli ne bo izbral isto kot drugi.. Udobje noÅ”enja in kompatibilnost s tvojimi uÅ”esi so veĆØ kot polovica trajnega zadovoljstva.
Zaprti ali odprti tip sluÅ”alk pa izberi na osnovi želje ali želiÅ” biti zvoĆØno izoliran od okolice in kateri tip zvoka ti bolj ugaja.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi napisal kam jih boÅ” prikljuĆØil: direktno na hifi ojaĆØevalec, na poseben ojaĆØevalec za sluÅ”alke ali morda celo na katero od mobilnih naprav.

Za ostale proizvajalce ne vem, za Sennheiser vem, da je za modele od HD600 naprej zelo zaželjeno, ĆØe jih prikljuĆØiÅ” na dediciran ojaĆØevalec za sluÅ”alke, ker imajo dokaj visoko impedanco.

Nisi napisal o viŔini tvojega budžeta.

-HD600: uravnotežen, analitiĆØen zvok, ne izstopajo niti basi niti visoki toni
-HD650: nekoliko temnejŔi zvok kot pri HD600, basi nekoliko bolj izraženi
-HD700: nekoliko bolj topel in manj analitiĆØen zvok ter ožji stage kot pri modelu HD800, nekoliko nižja impedanca
-HD800: najboljŔi od vseh naŔtetih, vendar tudi najdražji model

Zadnjo besedo bodo imela tvoja uŔesa in tvoja denarnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledane Pioneer sluŔalke so ranga 50 Eur. Tu ni kaj komplicirati. Samo akcija po trgovinah.
Receiver pa je Marantz NR1501 slimLine AV receiver, ĆØe ga ni vmes zamenjal.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SluĆØajno sem opazil skoraj novo temo o sluÅ”alkah, pa Å”e jaz kaj dodam.

Omenili ste že Sennheiser, zato ne bom kaj dodajal razen za HD600 (rabljene 200euro), ki ga imam tudi sam. Nabavil sem jih izkljuĆØno zaradi linearnega zvokain in malo resonanc (imajo jih vse sluÅ”alke).
Imajo velik 3d zvok.
Pred nekaj dnevi sem gledal film in sem posluÅ”al preko HD600. Zelo sem se zaĆØudil pri kadru, ko je "arheolog" kopal jamo v steno in se je ruÅ”ilo kamenje. To kamenje je bilo sliÅ”at za mano in to preko sluÅ”alk ! Very Happy

Za Ipad tach pa uporabljam Sennheiser Momentum, ki je tudi zelo nevtralen in uravnotežen. Imajo jih v razliĆØnih barvah.(200euo) Very Happy

Za PC in eksterno usb kartico 32bit 384KHz pa Beyerdynamic DT880 (200euro), ki so zelo cenjene.

Z Beyerdynamic DT880 sem se zapalil za nakup hi-end sluÅ”alk, kajti na njih sem sliÅ”al zelo analitiĆØen zvok. Poln drobnih detaljev.

Izbiram med:
AKG K812,
Beyerdynamic T1,
BEYERDYNAMIC T90,
Denon d7000,
Fostex TH900,
Audio Technica ATH W5000,
Sennheiser HD800.

Ko prebiram teste in forume postajam vedno bolj zmeden in se Å”e ne vem odloĆØit. Ima mogoĆØe kdo kakÅ”ne izkuÅ”nje z naÅ”tetimi?

ps.
Pri nakupu sluŔalk je res najbolje prvo preposluŔat in nato kupit.

Lp
Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz zdajle kak mesec posluÅ”am Beyerdynamic DT 770 PRO, 250 ohm verzijo na prenosnemu ojaĆØevalcu Cayin C5. Vse skupaj je obiĆØajno priklopljeno na REC OUT integrirca XTZ A100 D3.

Zadnje ĆØase zvoĆØnike kar malo zanemarjam, ĆØeprav gre seveda bolj za zanimanje za noviteto - s sluÅ”alkami se seveda ĆØisto drugaĆØe sliÅ”i in DT770 so me res presenetile glede zvoka - brez težav gredo zelo nizko in pri tem bas ostane hiter in udaren, detajli v srednjih in visokih tonih, ki jih ne zamaskirajo odboji po sobi, pa so vsaj za zdaj kar zasvojljivi. Smile

Vmes sem si imel priložnost sposoditi Å”e Beyerdynamic T1 in Sennheiser HD600. Cenovno so to zelo razliĆØne sluÅ”alke (DT770 so okrog 140 EUR, HD600 230 EUR, T1 pa okrog 880 EUR, vĆØasih tudi pod 650 EUR) in mislim, da mali Cayin C5 in celotna veriga mogoĆØe niso dovolj resolutivni, da bi se jasno videle tako velike razlike med njimi.

Sennheiser HD600 imajo precej drugaĆØen zvok od Beyerdynamic DT 770 PRO in T1, ki sta si vsaj v osnovi dokaj podobne, ĆØeprav so DT 770 zaprte, T1 pa pol odprte sluÅ”alke. MogoĆØe me moti bolj linearen zvok HD600, ampak se mi je zdelo, da sem z njimi sliÅ”al mnogo manj detajlov kot z Beyerdynamici, pa tudi manjkalo mi je dinamike in udarnosti. Je pa verjetno boljÅ”a izbira za kakÅ”no bolj umirjeno glasbo.

Zaenkrat lepo uživam z DT770, po novem letu enkrat pa me ĆØaka izdelava kit OTL ojaĆØevalca na lampe Bottlehead Crack, po tem pa bom zagotovo privoÅ”ĆØil Å”e kako seanso s sposojenimi dražjimi modeli.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Bottlehead Crack kar cenijo. Dosti ga uporabljajo za poganjanje Beyerdynamic T1 in T90.
A mogoĆØe kdo v slo prodaja Beyerdynamic T1, da bi jih lahko pred nakupom sliÅ”al. Bolj mi ugajajo 300 ohm-ske T90.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MyAudioShop



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 17:40
Prispevkov: 12
Kraj: Mb

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Beyerdynamic T1, t50p, Sennheiser HD 800, AKG K701 in 812 (prodajam)

T1 (lahko preizkusiÅ”)vendar imam samo balansirane kable za T1. 600 ohmov se zelo pozna na ultra resuluciji in mikro dinamiki, kjer na doloĆØenih segmentih malo katere sluÅ”alke pridejo zraven, vkljuĆØno z HD800. ƈe imaÅ” možnost, preizkusi tudi kak balansiran amp, jaz sem pristaÅ” ful balansiranega headamp sistema. Sem imel razne "prvoligaÅ”e" od ampov, SE in OTL-e, vendar zelo zares je zame predvsem balansirano.

veĆØ si lahko prebereÅ” ali vpraÅ”aÅ” tukaj, kjer bomo objavili dneve odprtih vrat za SLO headfi audiofilsko sceno: http://www.myaudioshop.si/forum_slo/posti/high_end/slusalke/page/#pid511
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe