Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

DIY upgrade CD predvajalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 01:40    Naslov sporoèila: DIY upgrade CD predvajalnika Odgovori s citatom

Torej glede na to, da ima nekaj naših èlanov izkušnje na podroèju tweakanja in podobno bi prosil, da naj kdo opiše kako lahko predvajalnik izboljšamo s konkretnim posegom, zaželjene so tudi slike.
Link kako zaèeti Laughing
http://www.diyparadise.com/75ohmtweak.htm
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 11:40    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Luštna diy & tweak stran entuzijasta iz Poljske: http://www.lampizator.eu/

Zanimiv je njegov stil pisanja. Èlovek na ljudski in širšemu obèestvu razumljiv naèin pove veliko. Recimo na spodaj navedeni povezavi opisuje kako so brihtni inženirji v 80-ih in 90-ih na raèun boljših tehniènih specifikacij namerno žrtvovali kvaliteto zvoka. Ti biseri so tekom razvijanja CD playerjev po njegovem preprièanju prav tekmovali med seboj kdo bo dobil boljši S/N, dinamièni obseg,... Najbolj važno je bilo, da ko èlovek prisloni uho na visokotonec ne sliši šuma. Bog ne daj šuma - to je bogokletno, doèim zaradi tega posledièno slabši visoki toni, to pa ni brigalo nikogar. V zvezi rešitve zafuranega opisuje preprost in brezplaèen tweak cd playerjev, evo tukaj:

http://www.lampizator.eu/SNIPIT/lampizator_DIY.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 13:34    Naslov sporoèila: Å¡um Odgovori s citatom

ravno zato so na izhodnih stopnjah cdplayerjev low pass filtri - za boljše razmerje S/N. tisti filter posledièno "ubija" zvok. odstranitev le tega bo zmanjšalo S/N za 10dB ali veè ampak zvok bo pridobil na kvaliteti v vseh pogledih. tudi na visokih tonih, kljub (morebitnemu) šumenju v ozadju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 18:00    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Posledièno sem tudi sam tega mnenja, a je treba le malo globje pogledat stvari v oèi. Zvok, je drugaèen vendar zelo odvisen od komponent ki sledijo temu signalu. Daci te vrste namreè ne delajo dobro na kapicitivnih bremenih ter niskoomskih bremenih. Za mano je kar nekaj predelav takšnih in drugaènih playerjev in drugih komponent. No zadnja je bila yamada dvx v celoti na baterije. Zvok in slika kot se šika. To ugotoviš, ko jo po 2 letih prodaš in nabaviš isti player, katerega po 3 sekundah vgasneš in išèeš kanto za smeti. Slika meglena polna tresenja, nobenih barv, ko bereš podnapise iz 4 metrov ti hoèe glavo raznest od meglenosti...zvok pa shy... brez energije.
Dac je cs4360 ki se nahaja v dost kao kvalitetnih dvddjih ala cambridge, oppo... dokaj spodobna osnova. Bil je tud pri meni povezan direkt, a je konfiguracija z ad797 ali opa627 igrala v moji konfiguraciji precej bolj stabilno in suvereno. Podobno kot èe bi primerjali zvok pasivnega preampa z vrhunskim preampom. Vèasih pasivec presentljivo dober, a dugiè aktivec pred njim....
Playerji z MTK èipom so dobra osnova in se jih nikakor ne sramujte doma èeprav so vredni niè. Kak pioneerdv600 bo že okej za naslednji projekt, a zaenkrat ni èasa... lahko pa kdo poskusi, z našo pomoèjo Smile
Ko bo èas bo yamada dobila vsaj spodobno napajanje in nekaj predelav, ker je pri vseh poceni playerjih najveèji minus napajanje... in transport, ki žal ne dela veè kot 2-3leta.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2008 03:10    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Z dobrim tweakom se da iz cd playerja iztisniti dosti veè soka kakor ga daje drugaèe. Pri tem ni potrebno da se gre v velike stroške, vèasih že z malim vložkom lahko dosežemo lepo izboljšanje. Par dni nazaj me je recimo kontaktiral prijatelj, kateremu sem posodil diy napajalni kabel. Gre za poceni 3 x 2.5 mm LAPP CY 110 kabel z opletom, narejen takole.

Pri tem je povedal, da je dotièni kabel na njegovem cd playerju napram obièajnemu power cordu rezultiral v dramatiènem izboljšanju zvoka. Zanimivo kako lahko recimo dotièni kabel, ki se spravi skupaj za smešen denar, napram obièajnemu kablu naredi takšno izboljšanje. Èe ima kdo voljo in èas se lahko oglasi in mu ga posodim za špilèkanje. Imam še glih enega ali dva doma.

Potem se da recimo IEC vtiènica na cd playerju zamenjati s takšno, ki ima v sebi vgrajen filterèek. Recimo nekaj takšnega. To ne more škoditi, je pa res da od tega ni za prièakovati èudežev. Kaj takšnega pa ne uporabljati za ojaèevalnik, saj bo prišlo do dušenja dinamike.

Kar se tièe samih cd plošè, tukaj obstaja malo morje nekih proizvodov ki obljubljajo boljši zvok. Vse od nevtralizatorja statiène elektrike, raznih tekoèin in sprejev ki na površini cd plošèe ustvarijo emulzijo in s tem pripomorejo k lažjemu branju cd plošèe, itd. Evo recimo par takšnih proizvodov tule.

Potem obstajajo razliène izolacijske platforme, na katere se postavi cd player. Lahko se to tudi naredi v domaèi garaži praktièno zastonj z uporabo kakšnega starega "šlaufa" od kolesa. Recimo takole. Ali se uporabi pesek, kakor recimo tule.

Kar se tièe predelav èrev playerja, tu se da marsikaj narediti v napajalnih sekcijah (zamenjava diod, regulatorjev,...) v dac sekciji (nadgradnja clocka s kakšnim boljšim LC, Tent, Trichord,...), izhodni stopnji (brikanje izhoda, predelava v lampaški out, zamenjava op ampov,...).

V glavnem maneverskega prostora za špilèkanje je dosti. To je samo par idej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 14:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Evo, takole sem se lotil predelave NAD C541i predvajalnika...

Takole je zgledalo na zaèetku....solidna zadeva, kvalitetni elementi (Nichicon Muse in podobno, na izhodu originalno BB 2604 èipovje.






Potem je sledila "lepotna " preobrazba...Najprej zamenjava 1N4007 diod v analognem delu z Schottky diodami. Nato še odstranitev izhodnih "mute" tranzistorjev, ki naj bi povzroèali fazna popaèenja. Odstranil sem še 100uF Nichicon Muse elektrolite ter jih zamenjal z 2.2 uF Mundorf MKP-ji. Na koncu sem zamenjal še OPA 2604 z OPA 2134.

Rezultat je bil takoj oèiten. Najveèji premik na bolje se je zgodil po zamenjavi elektrolitov z Mundorf MKP. Prej je obèasno zvenelo malenkost bolj "zademfano", po menjavi pa je bil zelo oèitna izboljšana transparentnost v srednjetonskem in še posebej v visokotonskem delu. Menjava OPA 2604 Z 2134 je prinesla še malenkost veè transparentnosti in predvsem boljšo dinamiko ter kontrolo basa.




V zadnji fazi pred nekaj dnevi sem zamenjal OPA2134 z LM4562. Rezulat je bil takšen, da mi je skoraj daljinec padel na tla. Šokanten prostor, kontrola ter izredna dinamika je le nekaj od opažanj. V primerjavi z OPA2134 LM-jèki zvenijo precej bolj odprto v srednjetonskem obmoèju z oèitno izboljšanim prostorom. Najveèja odlika pa je "nenapumpanost" oz. bolj naravna reprodukcija zvoka. OPA 2134 je zelo dober èip, a vèasih zna delovat kot kak "kompresor" zvoka, medtem ko LM zveni precej bolj umirjeno z poudarkom na srednjetonskem obmoèju.

Pred dnevi sem moj nadgrajen CD player primerjal z tovarniškim NAD 524 od kolega in je bila razlika tolika kot bi bila iz drugega planeta. Enkrat bo treba še CLOCK zamenjat in potem smo pri koncu... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 16:49    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

No tako se eni lotijo in dobijo z nekaj znanja in vloženega truda zvok, ki se da primerjat ali celo prekaša dražje modele predvajalnikov.
Pohvalno. simpl in uèinkovito.
Mogoèe bi se lahko še poigral z nap. regulatorji, filtracijo ...., direktnim izhodom iz pcm1732 ker ni current dac ampak voltage out. dvemqa spodobnima rca izhodoma, Smisel ultamativnega clocka pa zna bit vprašljiv, glede finanènega vložka in reuzultata v nakup druge aparature.
Imam pa eno vprašanje... si mogoèe primerjal zvok z opa627 ali ad797. tale lm je kar opevan èip in me mika da bi ga še sam poskusil. Mi lahko poveš vir kje si ga nabavil?
Je pa logièno da se oba Nad-a po zvoku razlikujeta saj imata oba razlièna daca slednji torej pcm 1732 , 524 pa pcm1716.
L.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 22:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:

Mogoèe bi se lahko še poigral z nap. regulatorji, filtracijo ...., direktnim izhodom iz pcm1732 ker ni current dac ampak voltage out. dvemqa spodobnima rca izhodoma.



Sem razmišljal tudi v tej smeri, a glede na to da v trenutni konfiguraciji uporabljam pasivni preamp sem buffer kar pustil na mestu. Glede napajanja...zadeva je kar korektno narejena z LM 317/337 regulatorji. Mogoèe bi bil dosegel še boljši rezultat z kakim diskretnim regulatorjem, a glede na visok PSSR današnjih sodobnih op-ampov ne vem èe bi bilo smiselno.


DAVOR je napisal/a:

Imam pa eno vprašanje... si mogoèe primerjal zvok z opa627 ali ad797. tale lm je kar opevan èip in me mika da bi ga še sam poskusil. Mi lahko poveš vir kje si ga nabavil?


Pred èasom sem za preamp malo primerjal èipovje med sabo. OPA 627 ima zelo precizen a sterilen, mlaèen zvok. Tudi LM ima precej znaèilnosti 627-ke le da ima še boljšo transparentnost in dinamiko. Predvsem v basu in dinamiki (tokovna zmogljivost???) 627 poèepne pred LM -jem.

AD-jev žal nisem sprobal, ker nimam ustreznega adapterja. Èe veš kak vir se priporoèam... Very Happy

LM sem nabavil od kolega...drugaèe pa ga ima Farnell ter Partexpress (èe se ne motim).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 23:04    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:

Na koncu sem zamenjal Å¡e OPA 2604 z OPA 2134.

Menjava OPA 2604 Z 2134 je prinesla še malenkost veè transparentnosti in predvsem boljšo dinamiko ter kontrolo basa.

V zadnji fazi pred nekaj dnevi sem zamenjal OPA2134 z LM4562. Rezulat je bil takšen, da mi je skoraj daljinec padel na tla. Šokanten prostor, kontrola ter izredna dinamika je le nekaj od opažanj. V primerjavi z OPA2134 LM-jèki zvenijo precej bolj odprto v srednjetonskem obmoèju z oèitno izboljšanim prostorom. Najveèja odlika pa je "nenapumpanost" oz. bolj naravna reprodukcija zvoka. OPA 2134 je zelo dober èip, a vèasih zna delovat kot kak "kompresor" zvoka, medtem ko LM zveni precej bolj umirjeno z poudarkom na srednjetonskem obmoèju.


Zanimivo...jaz pa sem ravno pred dnevi primerjal literaturo/tehniène podatke omenjenih BB èipov, pa je OPA 2604 (vsaj na papirju) boljši (boljši slew rate, frekvenèni obseg,...) od OPA 2134 Question. Morda pa nekateri èipi, ne glede na tehniène podatke, paè bolje "harmonirajo" v doloèenem okolju kot drugi. Kaj praviš na to, ali imaš izkušnje še z katerimi drugimi CDP-ji.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 09:17    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zivjo audio_holic,

Lahko tudi pomeriš enosmerno napetost na izhodnem kondenzatorju, mogoèe je tako majhna, da kondenzatorja niti ne potrebuješ. Še posebej, èe imaš blokirni kondenzator na vhodu v amp/preamp.
Lahko pa se tudi poigraš z menjavo kondenzatorjev na pinih EXTL in EXTLR, èe je v igri PCM1732 dac. Priporoèene vrednosti na datasheetih so premajhne, proizvajalci pa se jih ponavadi držijo kot pijanec plota.

Lep pozdrav vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 16:32    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audio_hollic


Kakšna pa je bila konfiguracija preampa, in kje je v verigi bil poti? Je bila filtracija korektno narejena,,, vsaj 220nF direkt na èipu in kak tantal cm vstran?.. Vèasih znajo isti èipi zelo drugaèe zvenet v razliènih vezjih z razliènimi napajanji.

No pa nadaljujmo prejšni post.
Se strinjam z EXTL IN R kondenzatorji, a mislim da so pri tebi že kvalitetni nichicon gold kar nima smisla menjat.... preveri ker nisem preprièan, drugaèe pa kak tantal plus kak mkp ne bo škodil... glede na 10ma izhod bo tam do 100uf dovolj... raje kvaliteta kot kvantiteta.
Sem pa nekaj spregledal... že zadnjiè sem se èudil kako je kondenzator samo a izhodu.... a mislim da ni . Namreè za dacom vidim dva velika èrna kondièa z dvema mkt jema (C376 in C328 èe dobro vidim) ob sebi kar zna bit na izhodu daca. Sem skoraj preprièan.
Test vzami slušalke namotaj eno žièko na maso in na poveži nekam na ohišje na plus pa en upor 1kohm recimo in se dotakni vrha kondièa, èe zaigra je na njem signal èe rahlo poèi je napetost.
Nato lepo Mundorfa na tole mesto (prej preveri izhodno impendanco, oz kakšen je upor iz signala ne maso pred LMom). Èe je nad 50Kohm je ok èe ne boš moral malo poveèat kondiè, ker ti zna malo base porezat, za èipom pa niè veè. Ker èe nimaš diy konène totalno dc free ima tovarniški zagotovo enega na vhodu. Èe greš dalje lahko en vhod oz. vhodni kondiè nekje na preampu konène ali
integrirca odstraniš. Tale Lm ima zagotovo offset okoli 0,1mV, kar je skoraj niè. Preveri z instrumentom. Zvrtaj lepo 2 izvrtini in poveži iz izhoda z 50ohm uporom èip in nove rca izhode te uporabljaj za pure out.
Cinaj z WBT cinom, na nižji temp. ker je neverjetno kako se sliši drugaèe èe ga preveè segreješ-pregreješ...mehko temno,leno in *pocasto*.
Zvrtaj še lepo en luknjo za euro vtikaè, da boš lahko kak kvaliteten kabel gor pripopal, poišèeš fazo in jo oznaèiš na vijaku da ne boš vedno razmišljal kje je faza.

Upam da nisem zakompliciral... Smile
Veselo na delo.

L.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 22:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:

Test vzami slušalke namotaj eno žièko na maso in na poveži nekam na ohišje na plus pa en upor 1kohm recimo in se dotakni vrha kondièa, èe zaigra je na njem signal èe rahlo poèi je napetost.
L.p.


ni ravno konvencionalen princip Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 22:35    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Konvecionalen al ne..hehe.. tako sem vedno na starejših komponentah pregledal vezje v 5 min, na katerem kondièu je signal, ker so stare komponente imele vèasih po 10 kondenzatorjev na signalu, iskat po vezju pa zna bit vèasih muèno. Poskusiš oznaèiš in kasneje zamenjaš. Nimam rad da jih zamenjam 9 ...10ega pa pozabim ali spregledam. Ker mi ne pomaga dost 9 dobrih, pred njim pa en ko vse zaduši.
Res pa je da kake GRADO ali SENHEIZERCE ne bodo za to primerni kandidati.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 00:23    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

U super...zdaj pa imam precej materiala za poglodat...Laughing


before je napisal/a:

Zanimivo...jaz pa sem ravno pred dnevi primerjal literaturo/tehniène podatke omenjenih BB èipov, pa je OPA 2604 (vsaj na papirju) boljši (boljši slew rate, frekvenèni obseg,...) od OPA 2134 Question. Morda pa nekateri èipi, ne glede na tehniène podatke, paè bolje "harmonirajo" v doloèenem okolju kot drugi. Kaj praviš na to, ali imaš izkušnje še z katerimi drugimi CDP-ji.



Meni se OPA 2604 ni zdel niti slab niti dober ampak zdaj se enostavno ne more veè primerjat z LM-ji. Zadnjiè sem za štos poskušal dodat malo veè gaina na preampu in sem za potenciometrom vstavil 2604 (je bil paè pri roki) z ojaèanjem 2, rezultat je bil pod prièakovanji - slabša dinamika ter manj naravni zvok.

Edino nekaj je potrebno pazit: LM 4562 niso ravno "plug & play" kot npr OPA "bratje" iz BurrBrowna. Precej folku je zadeva tudi malo zaoscilirala.


DAVOR je napisal/a:

Kakšna pa je bila konfiguracija preampa, in kje je v verigi bil poti? Je bila filtracija korektno narejena,,, vsaj 220nF direkt na èipu in kak tantal cm vstran?.. Vèasih znajo isti èipi zelo drugaèe zvenet v razliènih vezjih z razliènimi napajanji.


Preamp je bil iz Elektorja - aktivni potenciometer. (èe se ne motim je že pred èasom šel v tvoje roke) Cool

Moja konèna ima precej ugodno vhodno impedanco (47 k) ter visoko ojaèanje (31dB) tako da preamp zdaj nadomešèa 10k ALPS...

DAVOR je napisal/a:

Sem pa nekaj spregledal... že zadnjiè sem se èudil kako je kondenzator samo a izhodu.... a mislim da ni . Namreè za dacom vidim dva velika èrna kondièa z dvema mkt jema (C376 in C328 èe dobro vidim) ob sebi kar zna bit na izhodu daca. Sem skoraj preprièan.


Bentiš, pa res. Rolling Eyes Sploh ga opazil nisem vraga. 100uF bypasan z 220nF. Signal gre iz PCM1732 direkt na prej opisan kondenzatorski par nato pa preko 3.6k upora na invertirajoèi vhod prve polovice op-ampa...

Bi bil 2.2 uF dovolj na tem mestu?

Drugaèe pa ima moja konèna že vhodni kondenzator tako, da bi ga lahko komot zaobšel. Problem bi lahko nastal ob menjavi ALPS-a z kakim relejsko kontrolo glasnosti (pokanje..)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 08:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdravljen audio_holic

Tega za dacom, ne bi izpušèal. Tistega za èipom pa brez problema. 2.2uf se mi zdi zelo mala vrednost, vsaj 6,8uf bi bil moj izbor...itak je razlika v ceni mala. Lahko pa poskusiš in èe boš imel obèutek da basa ne primanjkuje, potem je ok. Si kaj razmišljal kaj se dogaja s signalom, ko pride na invertirni vhod?
Absolutna faza se obrne, in me zanima kaj menite vi kako to vpliva na zvoèno sliko.???
Na enem forumu sem prebral, da je en tip ko je tweakal oppo-te kao opazil razlike...
Bom na yamadi probal nardit en buffer iz daca cs4360 brez neke filtracije, direkt na plus vhod pa mogoèe kak irf naprej v a-classi, in ga primerjal z klasiènim dvopolnim filtrom na invertirnem vhodu.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe