Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kabli by Pashko Berishaj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pasquale



Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:35
Prispevkov: 12
Kraj: grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 13:17    Naslov sporočila: kabli Odgovori s citatom

Upam da mi bo uspelo ohranit normalen nivo komuniciranja,in ne bom reagiral na poste ki mi,milo rečeno,dvigajo pritisk.
Kakorkoli že...
Če kogarkoli zanima kak detajl o tej temi,mi lahko piše na privat.
Ne mislim polemizirat z nekaterimi ker,kot rečeno,moram ohraniti vsaj približno normalen nivo.
Lep dan želim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="leko1"]
audiofrik je napisal/a:
zelo čudno osebno obračunavanje, milo rečeno primitivno.

pozdravljen audiofrik
ne vem ali imaš preveč denarja, ali pa ne razumeš za kaj gre, glede premitivnosti je pa tako, da nekateri razumejo samo jezik, kakršnega sami govorijo, dobrodošla je kritika, sovažim pa LAŽ,to je to


Mi gre že malo na živce kako se lovite v temi, vama, (@leko 1 in @Nevernik) bom malo razjasnil obzorje, Wink @audiofrik-u in @pasquale-u je Vklop drugi dom. Rolling Eyes Ali bo sedaj bolj razumljivo?
Ne vem, zakaj se v tej p.....ni Sloveniji ne sme reči bobu bob?
Izgleda, da se učimo iz politike.
Nobenega ne smeš "šimfat", ker ne veš kdaj ti bo prav prišel...haha, yebeš hlapce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Gero, saj nam je to jasno, jaz osebno sem hotel samo zdravim ali poštenim audiofilom povedati za kaj gre, potem pa naj se sami odločijo, ker pa je Paskvali natrosil kar nekaj neresnice ( v javnosti in na forumu), pa sem posredoval argumente, da boste vedeli, kdo ima koga za bedaka. Kabli bi bili lahko celo v redu na dolečenemu nivoju, če bi bili pač tako narejeni, tako kot sem predlagal Paskvaliju, vendar tega ni hotel upoštevati, zato sva se tudi razšla. Tako pač je , če lahko dojamete je vredu, lahko pa hlinite prijazne ljudi naprej, rezultat pa je znan-kakali vam bodo poglavi, vi pa se boste smehljali.

Lep dan še naprej
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gero

meni ni Vklop noben drugi dom, tam sem recimo 1x na mesec po uro ali dve, Pašota sem srečal parkrat v Vklopu in težko rečem sploh da ga poznam.

Kar se mene tiče lahko kdorkoli reče karkoli, gre pa kot vse kaže za povsem osebni spor med bivšimi partnerji in pranja perila v javnosti kar se mi zdi malo neokusno, enako kot med bivšimi zakonci.

Parkrat sem poskusil zvedeti kaj je narobe glede samih kablov pa nobeden ni rekel bobu bob, da igrajo zanič a ali pa da jih je kupil pod prisilo z pištolo na čelu, moje mnenje je pač da gre za izdelek kot vsak drugi, lahko se z utemeljitvijo napiše da ni vreden niti 1/4 ali kaj podobnega, ker je dela toliko-materiala toliko ostalo je xxx, kaj tu koga moti, se mi zdi da ima vsak pravico za svoj izdelek zahtevati koliko ga je volja , na kupcih pa je odločitev ali ga kupijo ali se mu smejijo, zaenkrat ni zakona ki bi predpisoval ceno na svobodnem trgu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
gero
Pašota sem srečal parkrat v Vklopu in težko rečem sploh da ga poznam.


Oooo, zdaj je že Pašo Cool, dobro briga me, samo, da ne bo nazadnje celo "Paša". Laughing Laughing Laughing

Edino, kar imaš prav je to, da za svoje izdelke lahko postavljaš svoje cene,...+DDV. Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem a je point Pašo, Paško, Pashko... še vedno pa nič o kablih kot kablih in se mi zdi to bolj ali manj nepomembno, če pa kdo smatra in ve da sma kaka velika znanca ali prijatelja ali da imam karkoli z njim ali njegovimi kabli pa naj vrže kamen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ne vem a je point Pašo, Paško, Pashko... še vedno pa nič o kablih kot kablih in se mi zdi to bolj ali manj nepomembno, če pa kdo smatra in ve da sma kaka velika znanca ali prijatelja ali da imam karkoli z njim ali njegovimi kabli pa naj vrže kamen...


joj audiofrik, daj poglej sliko kabla, potem pa povej,če ti je vseeno kaj se lahko dogodi tvojemu ojačevalcu,ne vem ali imaš tudi v temi sočna očala
in kako da ne razumeš prvinstva mojega pisanja, ker Pašo me sploh ne zanima,ker to ni moj nivo.
lp
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

po tej sliki kot vidim se ne zgodi nič ker predvidevam da je bila preko še katera termoskrčna cev in še vse skupaj dodatno fiksirano in izolirano, kot sem rekel sem videl že x dosti slabše izoliranih kablov, pa ne bom našteval firm, pa gre za kable krepko čez 1000 eur, enega pa sem že omenil pa še mi je danes žal da sem ga prodal-Polk Audio Kobra, pa tudi Monitor Audio prvi kabel za zvočnike je bil isti kabel narejen v neki neznani japonski firmi, znani pa so bili da so super ampak vsakemu tretjemu lastniku so odkurili ojačevalec...je pa skoraj dejstvo da dražji so slabše so narejeni ker pač gre skoraj za unikate...
Zanimiv je bil enkrat intervju z Jakopinom od Seawaya je razlagal pričakovanja in dejstva kaj dobi kupec Golfa ali Toyote in kaj kupec jahte za par miljonov in na kratko povedano je jahta pač unikat ki je fina z kupom napak, Golf pa pač dosti bolj dovršena in preizkušena konfekcija z bistveno kvalitetnejšo in natančnejšo izdelavo in veliko manj napakami...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
androsalvatore



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 23:22
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja bo pa kar za verjet temu kar navaja leko1. Vsaj tisti, ki ga poznamo vemo da gre za poštenjaka.Kot sem jaz uspel razbrat nas želi le opozoriti na morebitne težave, ki jih umetnine od pasqualea lahko povzročijo. Mam občutek da je pasquale svojega partnerja dodobra »nategnu« zdej bi pa sam rad pobiral smetano in je v brend upletu še soprogo. Ker pač tip kao nekaj obvlada (tko pač pravi na srečanjih u Vklopu) je očitno pri izdelavi pravi šalabajzer in kar kažejo slike je več kot žalost in ni nobeno čudo, da taka skropucala lahko končajo tud na gnoju.
Lp
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nevernik



Pridružen/-a: Tor Jan 2011 8:21
Prispevkov: 13
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj kot zvočniški kabli in uničenje ojačevalca mene skrbijo napajalni kabli. Ti lahko ob videni kakovosti izdelave koga tudi ubijejo ali povzročijo požar. Tu več ni heca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse, ki nismo elektro "foha" je zelo pomembna varnost naprav. To naj bi bilo zagotovljeno z ustrezno homologacijo, ki jo morajo imeti prav vsi izdelki, prodajani v Sloveniji in Eu. A ti kabli tak certifikat imajo ali ne ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole okoli varnosti res ni hec.

Okol kablov pa ...svašta...Če verjamete ali ne, se da vse v piko razumet in tudi razložit. Celo računalniško zmodelirat in zračunat, niti priklapljan ni treba-na tem nivoju sploh. Pa še program za računalniško modeliranje,( ki ga ta hip uporablja cel svet ) so napisali in razvili na Štefanu.

Če koga to zares zanima lahko pokliče in vpraša, meni so razložili:
http://www-f5.ijs.si/?p=ps&m=1&lang=sl&i=35
http://www-f5.ijs.si/
http://www-f5.ijs.si/?p=ps&m=1&lang=sl&i=49

Te stvari so popolnoma jasne, sploh pri kovinah in sobni temperaturi.
Stvari so že 20 let svetlobne leta naprej od tega.

Samo vprašat je treba, kej prebrat, ne pa tavat v temi.
Približno enake blodnje, kot okoli osnov teorije akustike in unih ATC.
Zdej pa še Pashko Berishaj tema........nikad kraja


Nazadnje urejal/a vojko Pet Nov 14, 2014 19:41; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Za vse, ki nismo elektro "foha" je zelo pomembna varnost naprav. To naj bi bilo zagotovljeno z ustrezno homologacijo, ki jo morajo imeti prav vsi izdelki, prodajani v Sloveniji in Eu. A ti kabli tak certifikat imajo ali ne ?lpm

Ja, proizvajalec, ki daje tako el. opremo na trg, mora podpisati izjavo o skladnosti, s katero jamči, da oprema ustreza vsem varnostnim in drugim tehničnim predpisom EU, označiti jo mora s CE in imeti zanjo narejeno tehnično dokumentacijo z načrti, ukrepi za zagotavljanje varnosti oz. izpolnjevanju standardov, itd, itd. Ponavadi proizvajalci opremo dajo v testiranje pooblaščenemu laboratoriju (npr SIQ), saj sami ne znajo ali pa nimajo vseh inštrumentov, da bi lahko naredili vse preizkuse. To je osnovni pogoj, še preden pride en sam kos opreme na trg.
Verjetno so kabli tega proizvajalca v tej fazi, torej fazi pridobivanja potrebne dokumentacije.

lp MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem že skoraj obupal, pa vidim, da je le nekaj ljudi ki znajo razmišljat z svojo glavo. Mislim , da so minili časi, da ti je vsak lahko prodal kar nekaj. Da dobiš danes certifikat za nek proizvod se kar krepko namučiš, omenjeni kabli pa nimajo osnovnega pogoja zato in ga tudi ne bodo nikoli imeli.Meni verjemite,da bi se strokovnjak, bi pregledoval kabel,nasmejal do solz, ker ne bi verjel svojim očem.
Lep večer naprej vsem tistim,katerim trezna glava vodi telo.
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Tole okoli varnosti res ni hec.
Okol kablov pa ...svašta...Če verjamete ali ne, se da vse v piko razumet in tudi razložit. Celo računalniško zmodelirat in zračunat, pa še program za računalniško modeliranje,( ki ga ta hip uporablja cel svet ) so napisali in razvili na Štefanu.
Če koga zares zanima lahko pokliče in vpraša, meni so razložili:
http://www-f5.ijs.si/?p=ps&m=1&lang=sl&i=35
http://www-f5.ijs.si/
http://www-f5.ijs.si/?p=ps&m=1&lang=sl&i=49
Te stvari so popolnoma jasne, sploh pri kovinah in sobni temperaturi.
Stvari so že 20 let svetlobne leta naprej od tega.
Samo vprašat je treba, kej prebrat, ne pa tavat v temi.
Približno enake blodnje, kot okoli osnov akustike in unih ATC.
Zdej pa še Pashko Berishaj........nikad kraja

vojko, daj prosim razloži v temi " Presek avdio kablov" tebi popolnoma jasne stvari pri kovinah in sobni temperaturi, da nam bo tudi drugim jasno. Škoda bi bilo, da nam ugotovitev oz. svojega znanja, ne bi posredoval. Zaenkrat si samo povedal, da nimamo pojma, nič pa, kje in zakaj se motimo in kako je prav. Res nas zanima.

lp MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe