Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem z levim kanalom na ojačevalcu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
atom



Pridružen/-a: Pet Okt 2014 23:17
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 23:36    Naslov sporočila: Problem z levim kanalom na ojačevalcu Odgovori s citatom

Pozdravljeni hifi entuziasti!

Tri dni se že ubadam z rabljenim ojačevalcem, ki sem ga kupil na bolhi, pa mi ni uspelo rešiti problema. Ne vem, ali naj poizkusim še s čim ali pa naj ga peljem na servis. Prodajalec trdi, da je bilo prej z ojačevalcem vse ok (čeprav sumim, da ga že nekaj časa ni imel priklopljenega) in ga je prodajal kot izpravnega. Naredil sem začetniško napako in mu verjel na besedo, ter ojačevalec kupil brez preizkusa. Bila je pozna ura in nisem želel motiti nočnega miru, poleg tega pa sem ojačevalec pobral pri njemu doma, zaradi česar bi bilo brezpredmetno, da bi me nategnil. Malo mi je sicer sumljivo, ker ga je prodajal kot Marantz PM-40 SE, v resnici pa gre za Marantz PM-44 SE mkII, kar sem seveda ugotovil šele doma (ne spoznam se preveč na te zadeve :/). Kakšna je razlika med obema?

Zvok mi je v osnovi všeč, vendar pa sem kmalu ugotovil, da se pojavljajo problemi na levem kanalu, ki ima približno 30% glasnosti desnega, poleg tega pa še distorzira. Problem se pojavlja tako na phono kot na aux inputu (uporabljam samo ta dva). Nekako mi vse skupaj deluje tudi mono, čeprav možno, da se motim.

Do sedaj sem poizkusil:

-zamenjava L in D zvočnika
-na novo sem odrezal enaka kabla
-zamenjava kablov na outputu L->D, D->L; problem se premakne na desno stran in obstaja tako na A kot na B opciji
-preklop vhodov na aux inputu in posebej izhodov na source outputu; zanimivo je, da se ni poznalo na soundu, čeprav bi verjetno moral predvajati obrnjeno stereo sliko. Mono gumba na ojačevalcu nimam.
-isti problem se pojavlja na phono vhodu
-isti problem se pojavlja na slušalkah, leva je tišja in distorzira

Menim, da je najverjetneje problem v ojačevalcu. Bi mi kdo znal povedati kaj bi bilo lahko narobe?
Obstaja kak priporočljiv servis? Koliko bi stalo popravilo?
Za popravilo ne želim dati več kot je ojačevalec vreden, zato sem se najprej obrnil na ta forum.

Hvala za morebitne odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2014 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje relejcki. Imam tudi jaz enega starejsega Marantza in se mi vcasih zaradi obrabe relejckov ne vklopi kaksen kanal, ali pa malo distorzira ali pa je kanal nekoliko tisji. Ko ga nekajkrat pretrajbam (vklop/izklop) deluje normalno. To ni drago popravilo, ce je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2014 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Izhodni rele za zvočnike po mojem ni ker gre signal na slušalke pred relejem za zvočnike.
Najverjetneje je zoksidiran preklopnik vhodov.
Probaj dat na DCC input ali Tape input ker takrat signal ne gre skozi preklopnik.
Če deluje normalno je kriv preklopnik, če ne pa je kriv rele ki sledi celemu sklopu.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kastelic1



Pridružen/-a: Pet Nov 2013 20:46
Prispevkov: 7
Kraj: Stična

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Se mi zdi tema primerna in pišem v le to.
Jaz imam tudi problem z levim kanalom že več kot 2 leti. Ob vklopu ojačevalca levi kanal ne deluje, probal sem že vse in več kar je navedel uporabnik atom ter ostali in prišel do ugotovitve, da ni problem v zvočniku, kablih, kontaktih-konektorjih, DAC, source,.. ampak v ojačevalcu. Primer: ko parktrat preklopim source ali med A/B izhoda, začne levi kanal delovati normalno, brez prekinitev, distorzije, v istem balansu kot desni kanal. Če puščam ojačevalec vklopljen več dni z istim sourcem, deluje normalno. Z slušalke velja isto. So lahko kriva mehanska stikala? Je možno stikala očistiti z "Switch Cleaning Lubricant", ali so stikala zalita in nedostopna za čiščenje?
Lepo bi prosil za vaše mnenje, hvala.

Ojačevalec je: integriran Cambridge audio azur 650a, star cca. 8 let (https://img.canuckaudiomart.com/uploads/large/564625-cambridge_audio_azur_650a_integrated_amplifier.jpg)

Lep pozdrav, Kastelic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem podoben problem na Marantzu, glej moj odgovor iz leta 2014. Slo je za prezgane relejcke. G. Miloš Rakič, ki ima servis v LJ je to popravil za čas posla, dela lepo še danes. (041 504 543)
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tak ojačevalec potrebuje najprej redni servis; menjava elektrolitov, čiščenje/menjava preklopnikov, relejev, in obnovitev vseh pregretih lotov, to je za začetek. Po tem, če še vedno ne dela, sledi diagnostika, menjava polprevodnikov če je potrebno.
Jaz pa delam reklamo za kolega Iztoka-RTV servis Celovška 041 839 437
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
kastelic1



Pridružen/-a: Pet Nov 2013 20:46
Prispevkov: 7
Kraj: Stična

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,
Hvala za odgovore in kontakta. Danes sem si zaželel malo glasbe, a levi kanal se prvič ne odziva več, tudi s preklapljanjem source,... Bom peljal k enemu od omenjenih serviserjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe