Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bookshelf zvočniki
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kgorazd



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 15:32
Prispevkov: 17
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 16:42    Naslov sporočila: Bookshelf zvočniki Odgovori s citatom

Živjo,

Prosim za predloge za dobre rabljene bookshelf zvočnike v vrednosti cca. 2500 euro, primerne za cevni ojačevalec (2x25W).

Hvala lepa, Gorazd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je za rabljene preveč! Itak nobeni razen kakih Audio Note, DeVore, Zu ipd ne bojo igrali bolje od teh

Toshiba SS 37 ali 47
https://audio-database.com/AUREX/speaker/ss-47.html
https://audio-database.com/AUREX/speaker/ss-37.html

Philips 22 AH 489
Philips 22AH468
https://hifi-wiki.com/index.php/Philips_AH_468

Telefunken TL 80 ali 70
https://www.hifishark.com/model/telefunken-tl-80
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kgorazd



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 15:32
Prispevkov: 17
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Toshibe zvokovno poznate? Glede na leto izdelave je verjetno kar težko dobiti dobro ohranjene. Tehnk5nossm, da bi jih obnavljal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rogers LS3/5A z dvema Rogers AB1 sub. Pa še ostanejo €.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 22:31    Naslov sporočila: Re: Bookshelf zvočniki Odgovori s citatom

kgorazd je napisal/a:
Živjo,

Prosim za predloge za dobre rabljene bookshelf zvočnike v vrednosti cca. 2500 euro, primerne za cevni ojačevalec (2x25W).

Hvala lepa, Gorazd


Jaz sem bil izjemno zadovoljen z Graham Audio Chartwell LS6 monitorji. Samo verjetno pa ne bi šli skupaj z cevnim ojačevalcem Confused

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 07:42    Naslov sporočila: Re: Bookshelf zvočniki Odgovori s citatom

kgorazd je napisal/a:
Živjo,

Prosim za predloge za dobre rabljene bookshelf zvočnike v vrednosti cca. 2500 euro, primerne za cevni ojačevalec (2x25W).

Hvala lepa, Gorazd


Na bolhi imate BKS Tempesta 17 Blumenhofer za 2300€ to bi mogoče šlo fino zraven k lampašu. (nisem povezan z oglaševalcem , da ne bo pomote)

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio Special Forty. Majhne škatle, velik zvok.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kgorazd je napisal/a:
Hvala za odgovor. Toshibe zvokovno poznate? Glede na leto izdelave je verjetno kar težko dobiti dobro ohranjene. Tehnk5nossm, da bi jih obnavljal.


Brez skrbi, to dobro dela, sploh na lampo, tudi na simpl EL84
S čimerkoli drugim boš za veliko več denarja mim udaril.
"Male škatle velik zvok" in podobne reči pa ne obstajajo, pozabi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
"Male škatle velik zvok" in podobne reči pa ne obstajajo, pozabi.

Glede na tvojo izjavo predpostavljam, da Special Forty nisi poslušal in imaš večje izkušnje z raznimi muzejskimi eksponati.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
vojko je napisal/a:
"Male škatle velik zvok" in podobne reči pa ne obstajajo, pozabi.

Glede na tvojo izjavo predpostavljam, da Special Forty nisi poslušal in imaš večje izkušnje z raznimi muzejskimi eksponati.


Ne, ne poslušam zvočnikov.

Jaz poslušam glasbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
benma je napisal/a:
vojko je napisal/a:
"Male škatle velik zvok" in podobne reči pa ne obstajajo, pozabi.

Glede na tvojo izjavo predpostavljam, da Special Forty nisi poslušal in imaš večje izkušnje z raznimi muzejskimi eksponati.


Ne, ne poslušam zvočnikov.

Jaz poslušam glasbo.

Jaz poslušam zvočnike in pri tem slišim glasbo.

Poslušal sem tudi Special Forty in iz njih slišal "velik zvok".
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Jaz poslušam zvočnike in pri tem slišim glasbo": je kar precizen opis Dynaudio zvoka.

Saj govoriva isto -Smile

Sam sem slišal kar nekaj majhnih zvočnikov z "veliko glasbe". Imajo pa pač fizične omejitve. Če te ovirajo pri doživljanju lahko dodaš sub., pa imaš "večji zvok", ne pomeni pa da bo zato tudi "več glasbe" .

Pa ni to poanta, Dynaudio na lampah ne bo "pesmice".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SF sem pred leti poslušal brez suba in ga sploh nisem pogrešal. Zato sem napisal tako, ker me je fasciniral zvok, ki je prihajal iz teh majhnih škatel. Res pa sem jih poslušal na SS ampu.

P.S. V kvalitetnem sistemu se tudi dovolj kvalitetna Dynaudio zvočnika "skrijeta", glasbo slišimo iz celotnega prostora med njima.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lani na sejmu je mnoge presenetil Wharfedale Linton Heritage. Sicer ni glih vec mali monitor. Ja pa zadeva spilala na sejmu izjemno dobro. Za moje pojme top tri konfiguracije sejma ne glede na ceno. Dobra stvar pa je, da jih dobis nove, s stojali ze za 1200€. Brez stojal se tolk manj.
Spilal je sicer na Technics digitalca, ampak glede na to, da ima obcutljivost 90dB mislim, da tudi lampasi ne bi imel problema. Backup mu je bil mali REL T9x sub. Torej za manj kot zastavljen budget dobis te nove skrinjice + sub.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od novih so Linton eden boljših izborov, lepo bi to sviralo.
Brez suba, so lepo zbalansirani in grejo čisto dovolj globoko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe