Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Od soforumaša dobil v dar fukiš TDK slušalke Smile











Z vgrajenim baterijskim 6 dB ojačevalnikom, kar pride zelo prav pri poslušanju z mp3 playerčkov, fončkov, tablic,... da se špara z njihovimi baterijami, poleg tega z vklopljenim ojačevalčkom (preko mojega fončka) tudi zveni boljše kot gnano direkt. S kakim dobrim zunanjim ojačevalnikom za slušalke, ki ima več žvajza, pa bi bila situacija verjetno obratna. Kakorkoli vklop/izklop gaina po želji.

Hvala Romeo, to bo špilčkanja ko letos upiknem slušalkarski sistemček Smile


Lepo lepo, dober soforumaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Od soforumaša dobil v dar fukiš TDK slušalke Smile





Za 39,90 € bi bil greh ne kupiti jih. Pa še pred nosom jih imamo. Ljubljana - Rudnik.
Prav mi pridejo v službi zaradi vgrajenega ojačevalca. Računalniški izhod je namreč velikokrat pretih.
Predno sem jih nesel v službo sem jih preizkusil doma na tablici in telefonu.
Ni bilo potrebe po vklapljanju ojačevalca.

V primerjavi s hišnimi AKG Q701, Sennheiser HD598, Sony MDR-1R in Sony MDR-1A le za odtenek manj udobne, kar pa ne pomeni da niso. So. Definitivno.

( Btw, polna oznaka modela je TDK ST750. )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:

Za 39,90 € bi bil greh ne kupiti jih. Pa še pred nosom jih imamo. Ljubljana - Rudnik.
Prav mi pridejo v službi zaradi vgrajenega ojačevalca. Računalniški izhod je namreč velikokrat pretih.
Predno sem jih nesel v službo sem jih preizkusil doma na tablici in telefonu.
Ni bilo potrebe po vklapljanju ojačevalca.

V primerjavi s hišnimi AKG Q701, Sennheiser HD598, Sony MDR-1R in Sony MDR-1A le za odtenek manj udobne, kar pa ne pomeni da niso. So. Definitivno.

( Btw, polna oznaka modela je TDK ST750. )


Redna cena je bila tam med 200-250 eur dokler so jih proizvajali, zdaj kot gledam na netu drastično znižane na tam med 40 in 100 eur, odvisno kje se jih vzame oziroma še da dobit.

Moj fonček jih požene glasno brez da vklopim ojačevalnik. No z vklopljenim pa je drugi svet, naenkrat rata vse bolj polno, lahkotno, pretočno, tako da ga pustim vštekanega tudi pri nizki jakosti poslušanja.

Navali narod dokler se še jih da dobiti po smešni ceni, ko jih zmanjka na lagerjih širom sveta bo fertik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje na Rudniku ??? Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj so. Pa verjetno so še kje.
http://www.ideo.si/slusalke_in_mikrofoni/ST750_High_Fidelity_Over_Ear_Headphones_TDK_ST750_TDK

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_438_asxtdk-st750_slusalke_tdk_st750_high_fidelity_over-ear
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES in nek_do @ hvala za info.

Včeraj sem jih kupil. Zvok je bil direktno iz škatle na iphone in laptop še zelo trd in zgoraj oster. Na repeat-u sem jih pustil celo noč in danes cel dan in sedaj že kažejo znake mehčanja in uglajenosti. So presenetljivo nevtralne, vsaj za enkrat je tonalni balans bližje Staxom kot pa Senheissercam 650. Zvok je precizen, detajlen, bas bi šel lahko malo nižje, je pa zato hiter in resolutiven in (juhuhu) niti malo debel in zamaščen.

Še en dan se bodo utekale, nato pa sledi testiranje na boljših sistemih.

Za te slušalke je 39 € res drobiž.


lpm
_________________
miro


Nazadnje urejal/a bogomir 4051 Pet Jan 09, 2015 09:32; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo slušalkarsko srečanje bo v februarju. Točen datum še ni znan. Bo pa sigurno enkrat v petek popoldan in soboto cel dan v Ljubljani (v salonu Intek na Njegoševi).
S štajerskega konca bo organiziran prevoz (kombi)
Vir:http://www.myaudioshop.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Včeraj sem jih kupil.


Dobrodošel v klub. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prebral par postov in jih naročil. Upam, da pridejo čim prej v začetku tedna Wink
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, tele TDK slušalke so se "ajnfarale" 72 ur, tako, da je danes sledil bolj natančen test.

Izvor je glasba na NASU, predvajana na HP Ultrabooku Envy z Winamp playerjem, po USB je nato povezan z Benchmarkom HDR, iz tega pa gre analogni signal na Staxov solidstate ojačevalec SRM-1/Mk2, v tega pa so priključene slušalke Stax Lamda Pro.

Ker ima Benchmark dva slušalkarska izhoda, sem na enega priključil testirane TDK, na drugega pa Senheisser 650.

Potenciometer v digitalni domeni na Winampu je bil do konca (v izogib slabši resoluciji), s potenciometrom na Stax ojačevalcu sem izravnal glasnost z Benchmarkom, nato pa generalno glasnost upravljal le še s potenciometrom na Benchmarku.

V playlisto sem naložil 5o komadov različnih žanrov in resolucij, od slabih pop posnetkov do hi-res fajlov, ki jih benchmark prebavlja brez problema.

Izkazalo se je točno to, kar sem ugotovil že prvi dan, pri poslušanju na prvo žogo. Po karakterju sta si zvok TDK in Stax prav neverjetno blizu. Zvok iz Lambd je bolj uglajen, finejši, bolj likviden, inštrumenti imajo več zraka okrog sebe, po drugi strani pa so imidži pri TDK ostrejši in gostejši.

Bas je pri obeh zelo resolutiven, pri Stax nekoliko obilnejši, pri TDK pa natančnejši, oba gresta približno enako globoko, s tem, da je spodnja oktava pri Stax nekoliko glasnejša.

Sredina je pri obeh ekstremno čista, hitra, resolutivna, pri Staxu je harmonska struktura nekoliko bogatejša, kot bi rekel en naš soforumaš, ima kakšno stopinjo telesne temperature več. Pri TDK je sredina po glasnosti nekoliko povdarjena, tako, da vokalist stoji nekako bližje poslušalcu. Izpade, kot da je zvok vokala pri TDK nekako bolj analitičen, pri Stax pa nekako bolj relaksiran.

Visoki so pri Stax finejše gradacije, pri obeh pa je v zgonjem spektru množica jasnih detajlov.

Senheisser 650 ima precej bolj "bogat" zvok, v basu jih je za moj okus preveč, bas je tudi nekoliko zmudlan. Sredina je čista, nekoliko harmonsko bogatejša, vendar pa po voljumu manj izražena, kar pomakne vokal še bolj stran od poslušalca. Visokih ni toliko kot pri prejšnih dveh, tako, da zvok učinkuje v primerjavi z njimi rahlo zastrt. Nisem se mogel znebiti občutka pregovorne "zavese" čez zvočnike, pardon slušalke.

Prijateljeve Senheisser 600 so manj nabildane v basu kot 650, učinkujejo hitrejše in po karakteju so bliže TDK.

Za tiste, ki jim je všeč zelo precizen, hiter in nekoliko analitičen zvok, so TDK brez debate super nakup. V sistemu s kakšno lampico ali dvema, ali pa dobrim eksternim dac-om, bi kazale zmogljivosti, ki bi se jim lastnik vedno znova čudil.

TDK so tudi lahke in solidno udobne, le nekoliko bolj se uho oznoji kot pri ostalih testiranih. So zelo všečno narejene, je pa material, ki pokriva ušesa iz plastike.

Da ne bi kdo mislil, da sem v kakšni povezavi s prodajalci teh slušalk. Sem pa kupil ene zase in 3 škatle za prijatelje in žlahto.

lpm.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2417925,00.asp

Saj je kar nekaj recenzij in vse pravijo da so svetle. Bule jim ven strlijo na visokih, nevtralnosti torej ni, se pa na digitalnih predvajalnikih da marsikaj nastimat. Skoda sicer da niso manjse, da bi bile primerne za na pot, ampak za 40 eur....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to je treba gledat v cenovnem kontextu. Tako kot pri zvočnikih jim je treba najti dober ojačevalec. Pa tudi s telefonom ali tablico, čemur so namenjene, igrajo daleč boljše, kot pa vse tiste priložene čipo inear slušalke.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa ste me prepričali, sem jih naročil tudi sam, da vidim kaj zmorejo Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja hudiča ste se pa "napalili" s to 東京電気化学工業株式会社 "kasetarsko zgodbo". Mene pa niste prepričali! Grem raje v koraku z modo.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 3 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe