Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekateri ampi za slušalke, še posebej kombinacije z vgrajenim DACom, imajo tudi klasičen izhod line out z fiksno glasovno jakostjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Večina predojačevalcev nima priklopa za slušalke, res pa je, da veliko slušalkarskih dac-ampov lahko poganjaja tudi končno stopnjo. Sam imam takšno napravo in nekako shajam z njo. Ko pa razmišljam o boljšem dacu, lampaškem predojačevalcu in slušalkah, pa se zakomplicira. Če nisi zahteven, se rešitev hitro najde, me pa zanima, koliko vas poganja svoj sistem s slušalkarskim (pred)ojačevalcem oz. koliko uporabnikov “ta boljših” slušalk se zadovolji s standardnim izhodom za slušalke.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdi se mi, da so slušalkarski sistemi še bolj delikatni kot hifi komponente. Ko sem imel s starim še možnost skakat v prejšnjem stoletju po studiih rtv-ja na bivši Moše Pijadejevi, se videl večinoma Sennheiser in Bayerdinamic, pa sem ter tja še kake Akg... Potem pa sem si pri Inteku precej kasneje kupil Grado. Le-te so imele odličen zvok, le po kvaliteti materialov so bile nekoliko slabše...

Audiofill, ne zavidam ti, kaj te šele čaka, da prideš na vrh svetega grala.... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Edvard
seveda nisem imel v mislih izhoda za slušalke, saj ga večina resnih integrircev, oz. preampov v glavnem nima (so pa tudi izjeme). Mislil sem na izhod line-out na preampu oz. integrircu, ki ga povežeš z ampom za slušalke.

Ne vem kje vidiš problem, da ne bi mogel predvajati istega vira preko slušalk in preko zvočnikov. Če je vir DAC, le-tega priklopiš na preamp oz. integrirc, le-tega pa na amp za slušalke, zvočnike pa imaš tako že povezane. Če pa imaš kombinirano napravo (DAC + amp za slušalke), pa jo povežeš preko njenega line-out izhoda v line - in vhod na glavnem ampu.

O direktni povezavi s končno stopnjo tudi sam nimam najboljših izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 06:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu pa ni dolgčas Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Temu pa ni dolgčas Smile


Aljoša, če bo tebi uspelo ob prodaji starega sistema in nakupu novega slušalkarskega še kaj privarčevati si po moje legenda. Wink
Sploh, če te bo potegnilo noter na enak način.
Po moje bi bilo bolje, da privarčuješ kar direktno za kolesarske užitke, ne pa da prodajaš sistem. Pa brez zamere.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Temu pa ni dolgčas Smile


Aljoša, če bo tebi uspelo ob prodaji starega sistema in nakupu novega slušalkarskega še kaj privarčevati si po moje legenda. Wink
Sploh, če te bo potegnilo noter na enak način.
Po moje bi bilo bolje, da privarčuješ kar direktno za kolesarske užitke, ne pa da prodajaš sistem. Pa brez zamere.


Ni panike ne bom zabredel. Ne bo nadrkavanja skoz nekaj, kot se tudi zadnje leto in pol pri hifiju nisem pritaknil ničesar. Že imam nagledanega 3/4 sistema. Sestavil bom zabaven hi-tech slušalkarski sistemčič za razumen denar in to bo to. Nobenih iger brez meja. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Verasmole



Pridružen/-a: Sre Nov 2012 9:37
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabi na kable in podobne traparije. Za začetek je najbolje, da se odločiš za kakšen žanr boš pretežno uporabljal slušalke. Za dobre slušalke plačaš 200 evrov (iz druge roke).
Kabli ne spremenijo nič, DAC in ojačevalec minimalno ... velika razlika je le v slušalkah.
Ne pozabi na udobje. To je precej bolj pomebno, kot DAC ali feršt. Če te recimo žulijo v ušesa (nekatri ljudje imajo precej velike uhlje), ti noben kabel ne pomaga. Prav tako je pomembna teža. Audeze slušalke tehtajo cca 600 gramov - nekaj takega, kot da bi na glavi nosil lavor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Audio zapovedi veljajo povsod" tudi za slušalkarski sistem, morda celo bolj :"Smeti not smeti ven" Wink
Prevedeno: Zelo dobre slušalke na slabem sistemu, zvok velik, bombastičen , definicija "siva in zapacana", se zgodi isto kot na zvočnikih ...
Velikokrat iščejo slušalkarji v zvoku tisto kar nimajo na zvočnikih in hitro se zgodi, da je slušalkarski sistem napumpan, vse preveliko v nepravem razmerju, zato jim dober sistem zveni neatraktivno premajhno s premalo basa itd.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verasmole je napisal/a:
Prav tako je pomembna teža. Audeze slušalke tehtajo cca 600 gramov - nekaj takega, kot da bi na glavi nosil lavor.


Imam Hifiman HE-500, ki mi tudi pri daljšem nošenju s svojimi 502 grami ne povzročajo neudobja.

Prej sem imel Sennheiser HD650. Odprte slušalke so mi super, zato sem na temu konceptu tudi ostal. Ne pritiskajo na ušesa ampak jih lepo objamejo.

Pa dostikrat se zalotim, ko gledam kakšen film, da se oziram okoli sebe, ker mislim, da mi nekdo govori za hrbtom. Me pa žena večkrat med poslušanjem glasbe opomni, naj zmanjšam glasnost, ker je uhajanja zvoka precej.

Podpiram predlog za slušarkarsko srečanje, prinesem moj komplet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker niti ena od mojih avdio komponent nima izhoda za slušalke, se je bilo treba najprej posvetiti "slušalkarski logistiki". Edina rešitev je ojačevalec za slušalke, priključen v "tape-out" in ... gremo. No ja, niti ne tako hitro.
Naprave na eni strani sobe, stol na drugi. Razdalja večja od kateregakoli priloženega kabla, ki gredo največkrat do treh metrov. Podaljšek ? Nočem !
Rešitev ? Slušalke s priloženimi dvemi kabli. Trimetrskim in šestmetrskim. Če so obenem še udobne in v visokem kakovostnem razredu, še toliko bolje. Ker pa so odprtega tipa, so se jim v zadnjih dneh pridružile še zelo udobne slušalke zaprtega tipa. Za katere pa bo treba pet- ali šestmetrski kabel šele najti.
Ob priliki bo zamenjan tudi ojačevalec. Za kakšnega z dvemi izhodi za slušalke.
( P.S. Eden je bil opažen med zelo kratkim obiskom letošnjega dogodka v hotelu "Ilirija".)
( P.P.S. Nekdanje ime ... Very Happy )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Adapter za slušalke: http://sound.westhost.com/project100.htm
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zabaven slušalkarski sistemček kakršnega si zamišljam:

Izvor zvoka majčken fukiš Asusov Sonicmaster prenosnik z zaslonom na dotik in vgrajenim 1TB diskom:



Ali bolj vpadljive mladostne barve (kriza srednjih let hehe):



Kako se zadevšna odziva na dotik ekrana na brzino v spodnjem videu. Sicer drug večji model njihovega prenosnika (jaz si zamišljam malega 13.3 namesto 15.6), ampak za prikaz čisto vseeno (med 02:33 in 02:45):

http://www.youtube.com/watch?v=Hj-sGzCpu5M

Prenosni hi-tech usb dac/ojačevalnik za slušalke, z lastnim baterijskim napajanjem, ki širom sveta vzdiguje ogromno prahu. Veliko nastavitev za optimizacijo z vsem živim (nekdo izračunal, da jih je celo 756 različnih). V primeru potrebe po poganjanju najtežavnejših slušalk se vklopi "turbo" funkcija s katero zadevšna na outputu izpljune 8V/4W:

It is the only DAC in the world (at any price) to play True Native Octa-DSD512/PCM768/Double DXD. Its Perfect-Match means it can be fine-tuned to any headgear from IEMs all the way through to large headphones. Its 8v/4000mW output makes it one of the most powerful headamps to drive even the most hungry of headphones with ease.



Več tukaj:

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-idsd/

Glede na to, da se skozi USB poleg koristnega signala pretaka tudi drek, vmes po potrebi ruknem USB regenerator. Če bom zadovoljen z rezultatom obdržim v nasprotnem vrnem nazaj:

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-iusbpower/

Slušalke pa glede na zgornjo kombinacijo. V igri vse od super duper za svoj denar Philips Fidelio X1, do vrhunskih tipa Audeze, Hifiman. Kar me bo bolj pritegnilo tisto pa vzamem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od soforumaša dobil v dar fukiš TDK slušalke Smile











Z vgrajenim baterijskim 6 dB ojačevalnikom, kar pride zelo prav pri poslušanju z mp3 playerčkov, fončkov, tablic,... da se špara z njihovimi baterijami, poleg tega z vklopljenim ojačevalčkom (preko mojega fončka) tudi zveni boljše kot gnano direkt. S kakim dobrim zunanjim ojačevalnikom za slušalke, ki ima več žvajza, pa bi bila situacija verjetno obratna. Kakorkoli vklop/izklop gaina po želji.

Hvala Romeo, to bo špilčkanja ko letos upiknem slušalkarski sistemček Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali bi koga zanimala menjava dual 4 kanalnega ojačevalnika za kakšne strejše večje slušalke ala beyerdynamic,revox,akg?

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/DUAL/Dual_CV240/Dual_CV240.htm
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 2 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe