Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tezava z daljincem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Venturer



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 19:53
Prispevkov: 11
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2008 20:07    Naslov sporočila: Tezava z daljincem Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Upam da tema paše v ta oddelek foruma. Na vas pa se obraèam z vprašanjem , èe do ve kaj storiti èe daljinec od NAD receiverja ne deluje kadar je prižgan TV. Namreè pred kratkim sem svojega starega CRT Sonya zamenjal z LCD Philips 7603, in od takrat daljinec od NAD-a deluje samo kadar je Tv ugasnjen. Pozna kdo kak podoben primer, kaj mi je storiti? TV je na omarici, receiver pa v omarici neposredno pod TV-jem , tako da kakšno premikanje receiverja in/ali tv-ja ne pride v poštev.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2008 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da nabaviš univerzalni daljinec in z njim upravljaš vse naprave doma. Soforumaš Hi-musica je pred kratkim pisal o enem krasnem Logitechovem LCD univerzalcu, ki pozna vse živo. S takšnim je na mizi manj zmede, upravljanje naprav pa funkcionalnejše.

Poglej malo po bližnjih hifi/elektro trgovinah. Najcenejši se dobijo že za par evrov in ni hudiè, da eden ne bi fajn delal pri tebi doma.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2008 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem za ta problem, tu ne pomaga noben univerzalen daljinec. Philipsovi Ambilight televizorji imajo veliko sevanje, ki moti nekatere naprave. Do sedaj sem imel probleme z Kaon receiverjem, tale tvoj NAD pa zgleda te tudi ne mara Philipsa.
Pomaga edino, èe boš NAD-a premaknil vsaj 2 m stran od TV-ja (ali pa kupil drug ojaèevalec).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2008 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povej mi samo, èe ima ta tvoj NAD kakšen IR ali REMOTE IN prikljuèek odzadaj?? Ali pa mi povej kateri model imaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Venturer



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 19:53
Prispevkov: 11
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!

Glede univerzalnega daljinca, sem probal pa je isto.

Frodo, tale NAD je kakšnih 10let star stereo receiver model 712, nima niè ir vhoda, ima pa NAD LINK, èe se da s tem kako pomagati. Sicer imam kmalu namen kupiti drug 5.1 receiver, ampak me skrbi da ne bo sluèajno enak problem. Ker imam ojaè. vezan še na zvoènike v kopalnici in so vsi kabli pod gips plošèami, resno razmišljam , da bi razdrl ojaèevalec in podaljšal oz. prestavil ir sprejemnik nekam drugam, kar pa mi ne diši preveè.

Hvala za mnenja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veèino novejših ojaèevalnikov Philipsov LCD ne moti. Poleg tega pa imajo moderni ojaèevalci remote in, na katerega lahko prikljuèiš zunanji IR senzor, ki ga namestiš malo dlje od TV-ja. Vendar, kot sem že rekel, z novejšim receiverjem skoraj zagotovo ne boš imel problemov.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Venturer



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 19:53
Prispevkov: 11
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dolgem iskanju po raznih forumih sem se dokopal do rešitve. V meniju TV-ja pod nastavitvami slike je potrebno izklopiti funkcijo dynamic contrast in potem daljinec NAD normalno deluje, opazil pa sem tudi da sedaj tudi daljinec od T2 STB-ja Motorola lovi mnogo bolje kot prej.

Skratka èudno mi je tole vse skupaj, ampak važno da zdaj vse dela, èe se pa komu svita kaj je vzrok in zakaj izklop omenjene funkcije odpravlja težavo, me pa zelo zanima.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe