Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Povezava TV vmesnika z reciverjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drhouse



Pridružen/-a: Tor Jul 2014 10:17
Prispevkov: 2
Kraj: Domžale, Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2014 12:51    Naslov sporočila: Povezava TV vmesnika z reciverjem Odgovori s citatom

Najprej bi rad vse skupaj lepo pozdravil in se opraviĆØil, ĆØe že obstaja podobna tema.

V prejÅ”njih dneh oz. tednih sem si po smrti mojega pra-reciverja konĆØno privoÅ”ĆØil nov reciver in do konca sestavil sub.

Tako zdaj sistem sestoji iz 2x JBL 2003, 2x JBL 2001, JBL 2000c in samogradnje suba s 15" JBL komponento in aktivnim modulom, reciver HK AVR 170, TV pa zaenkrat starejŔi lcd LG 32LG3000.

"Bega" me povezava s TV vmesnikom in reciverjem. Od T2 ĆØakam na nov HD vmesnik s HDMI izhodom (stari gre Å”e preko scarta). Od reciverja do TVja sem HDMI že povlekel. Od TV vmesnika do reciverja bom isto povlekel HDMI, sem pa tukaj na forumu bral o ARC HDIM kanalu, ki pa ga moj TV ne pozna. Lahko potem problem zamika zvoka in slike, ki ga vsi omenjano, reÅ”im z "lip-sync" funkcijo reciverja?

Pa Å”e eno vpraÅ”anje: Kot mi je znano, ima ta HD vmesnik en HDMI izhod, ki ga potem povežem na reciever. Kako bi lahko reÅ”il, da bi bil vmesnik prikljuĆØen tudi na TV, da mi ni potrebno vedno prižigati recieverja, ko hoĆØem gledati oz. posluÅ”ati TV. Nikjer nisem zasledil, ali AVR 170 spuĆØa sliko in zvok preko HDMI in+out tudi, ko je ugasnjen?

Hvala vsem!

Niko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2014 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Lip sync funkcijo uporabljaÅ”, ko pride do neusklajenosti zvoka in slike (prehitevanje/zamujanje). V tvojem primeru ti ne pride v poÅ”tev. ARC je kratica za Audio Return Channel in pomeni, da gre zvok po istem HDMI kablu v obe smeri. Tudi sam pa ne vem ali HK spuÅ”ĆØa zvok preko HDMI v standby-u.

Sam bi glede na tvoje želje povezal takole: HDMI kabel s komunikatorja do TVja. ƈe prav vidim ima tvoj TV tudi optiĆØni izhod. POveži TV z optiĆØnim kablom Å”e z receiverjem in to je to.

Lahko pa si omisliÅ” tudi kak HDMI switch...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drhouse



Pridružen/-a: Tor Jul 2014 10:17
Prispevkov: 2
Kraj: Domžale, Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2014 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Hvala za odgovor!

Glede ARC: A ni ravno to njegova funkcija, da pomaga uskladiti zvok in sliko? Ne vem, zato spraÅ”ujem Smile Sem pa danes receiver prviĆØ stestiral s filmom, ker sem bil prviĆØ v vseh dneh sam in tudi dovolj zgodaj doma - problema z zamikom ni bilo. Se pa je pokazal drugi "problemĆØek", ampak bo obvladljiv Smile

Sem obrnil internet in naÅ”el, da moj HK ne omogoĆØa "pass trough"-ja.

Ja, TV ima optiĆØni izhod, ampak - ali ne gre preko optike samo SD loĆØljivost? Ker mi je pomembno, da gre iz receiverja do TV-ja ĆØim boljÅ”a loĆØljivost (na HK je priklopljen raĆØunalnik za filme...), HD programov pa je zaenkrat Å”e premalo, da bi mi bil "HD" priklop iz komunikatorja pomembnejÅ”i od tistega iz receiverja.

Ja, v misli sem imel kakÅ”ne razdelilce, ampak do 3h ur nazaj sploh nisem vedel, da obstajajo Embarassed Oz. sem naÅ”el prioritetno tiste, ki omogoĆØajo priklop veĆØ virov na 1 TV, ne pa obratno.

Bi torej naĆØeloma finkcioniralo, ĆØe za komunikatorjem postavim "razdelilec", en HDMI gre direktno v TV za vsakodnevno uporabo mimo receiverja kot (recimo mu) HDMI1, drugi pa gre v HK-ja in potem nazaj do TV-ja za "posebne priložnosti" kot HDMI2? Pa na TV-ju enostavno preklapljam med vhodi glede na potrebo...

Hvala Å”e enkrat, pa se opraviĆØujem za vstrajno tipkarsko napako "reciver" v prvem postu Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2014 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ARC pomeni, kot sem že napisal, da gre zvok po enem kablu v obe smeri. DObiŔ zvok iz TVja na receiver v kolikor to oba aparata podpirata. Nima veze z usklajevanjem.
OptiĆØni izhod na TVju ti bo peljal na receiver samo zvok iz TVja.

POleg HDMI switchev navadno pride daljinĆØek, ali pa moraÅ” preklapljati roĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe