Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sejem LPjev
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 00:10    Naslov sporočila: Sejem LPjev Odgovori s citatom

Danes sem prejel informacijo, da decembrski sejem v LJ odpade ! Zato pa je konec decembra spet v Kranju s Ŕe bogatejŔo zasedbo! In spet brez vstopnine.


_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

6 in 7.junija 10:00-18:00 IV. mednarodni sejem ploÅ”ĆØ
WWW.CREINATIVA.SI

NaÅ”i stari znanci iz Slovenije, HrvaÅ”ke, Avstrije in Italije bodo predstavili svojo novo ponudbo rabljenih ploÅ”ĆØ. Pojavilo pa se bo nekaj novih obrazov. Vinil feni se že veselimo.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bo tako kot nazadnje, zadnjiĆØ sem bil kar malo razoĆØaran?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Ne bo tako kot nazadnje, zadnjiĆØ sem bil kar malo razoĆØaran?

NE ! ZadnjiĆØ sta zadnji trenutek odpovedala dva najveĆØja- Miro iz Salzburga in Darko iz HrvaÅ”ke. Tokrat obljubljajo, da bodo priÅ”li. Pa Å”e novi so se najavili.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je ta sejem v takÅ”nem obsegu, kot je bil tisti v Ljubljani, na Gospodarskem razstaviÅ”ĆØu ali veĆØji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Je ta sejem v takÅ”nem obsegu, kot je bil tisti v Ljubljani, na Gospodarskem razstaviÅ”ĆØu ali veĆØji?

Sejem je v manjŔem obsegu kot v LJ . Ampak v LJ ga ni bilo že eno leto?
Pri nas tudi skoraj ni LPjev po evro, se mi zdi, da so le malo bolj resni prodajalci.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem sploh ni tistih prodajalcev ki imajo veliko Å”katel ploÅ”ĆØ in cene po parā‚¬ do 10ā‚¬?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Potem sploh ni tistih prodajalcev ki imajo veliko Å”katel ploÅ”ĆØ in cene po parā‚¬ do 10ā‚¬?

Mislim, da je namen teh sejmov bolj v tem, da ljudje najdejo kakÅ”no rariteto, ki je sicer ni veĆØ moĆØ dobiti v trgovinah, kot pa diskontni nakup velike koliĆØine ploÅ”ĆØ.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj samo vpraÅ”am, da vidim ĆØe se mi splaĆØa pridet, ker sam sem si postavil zgornjo mejo 12ā‚¬ za ploÅ”ĆØo, veĆØ dam samo ĆØe mi je res draga in popolno ohranjena, nad 20ā‚¬ Å”e nisem dal.

V Lj sta bila dva prodajalci od katerih sem Å”el z lepo vreĆØko ploÅ”ĆØ za nekaj 10ā‚¬, je pa res da me raritete naĆØeloma ne zanimajo, kupujem glasbo ki mi je vÅ”eĆØ in ki mi manjka.

In na teh sejmih sem ponavadi naÅ”el ploÅ”ĆØe katerih pri nas nisem, recimo na Bolhi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Potem sploh ni tistih prodajalcev ki imajo veliko Å”katel ploÅ”ĆØ in cene po parā‚¬ do 10ā‚¬?

Tudi taki so. PredzadnjiĆØ je imel Miro iz Salzburga nekaj sto ploÅ”ĆØ po 5 evrov. In vse so bile kot nove. Med njimi se kupil znan LP tri MvLaughlin,DeLucia in DiMeola...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si pa ne morem kaj, da ne bi pripomnil. Spomnim se nekaterih prodajalcev, ki so bili na ljubljanskem sejmu, enega ali dva pa sem opazil tudi kasneje na marĆØevskem sejmu zbirateljstva. Sem si vzel ĆØas in malce pogledal ploÅ”ĆØe. Nekatere kvazi raritete so bile kar precej denarja, ohranjene pa niso bile 10+. Najbrž bi Å”e padel na foro, ĆØe ne bi precej ploÅ”ĆØ uvažal iz NemĆØije. Te ploÅ”ĆØe so bile resniĆØno lepo ohranjene in oĆØiÅ”ĆØene... In tudi cena je bila precej bolj normalna, vĆØasih celo 10-krat nižja... Govorim le za nekatere ploÅ”ĆØe, ki sem jih opazil v Ljubljani, in so bile oznaĆØene kot rariteta. Pa tudi cenovno so bile vinilke v primerjavi s tujino kar precej dražje... Zato zna biti tole za nepoznavalce celo manjÅ”i nateg. Res pa je, da moraÅ” sam oceniti koliko si pripravljen za kaj dati... Pred leti sem uvozil nek cd skupine Metallica, ki je bil izdan v manjÅ”ih kosih... Prodajal se je za med, ĆØeprav ni bil nikakrÅ”na rariteta... Le v Evropi ni bil izdan... Ampak ok, sejem je Å”e vedno dobrodoÅ”el...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se kar strinjam z zgornjim postom, tistih nekaj prodajalcev (govorim za GR) niti povohal nisem, sicer so imeli ogromno meni ljubih ploÅ”ĆØ, ampak 40ā‚¬ pa res ne dam za ploÅ”ĆØo.
Ali pa WOM v pasaži na ƈopovi, Bijelo Dugme - ƈiribilibela ploÅ”ĆØo je imel za nekih 12k sit ali nekaj podobnega Laughing , isto sem potem kupil ĆØez kako leto se mi zdi da za 3k sit, je reku da rabi denar za položnice plaĆØat.

DrugaĆØe pa ĆØakam na ugodno ponudbo Tihomirja AsanoviƦa Popa že veliko let, ĆØe ima kdo viÅ”ka kupim takoj, po normalni ceni, par teh ploÅ”ĆØ se obraĆØa po Bolhi in okoli ampak po 30-40ā‚¬ kos. Ne dam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stari LPji imajo zelo razliĆØne cene. V jazzu so LPji Columbia s Å”estimi uÅ”ei vedno od 20evrov naprej ... Lahko je tudi ceneje, ampak le od prodajalcev, ki ne vedo, kakÅ”na je njena vrednost na trgu. Ki se kot vedno giblje glede na povpraÅ”evanje.
Npr. Tomaž Pengov-Odpotovanja(prva verzija-zelen ovitek) niti sluĆØajno ne bo pod 150 evrov. Druga verzija, ki je celo stereo(rjav ovitek) pa se dobi že za nekajkrat manjÅ”e denarce.
Dajati 30 in veĆØ evrov ni moja stalna praksa. Sem jih pa že dal. Za plate mojih prilubljenih bendov. To se nekako kompenzira z nakupi cenejÅ”i-5-7 evrov. Ja, pred kratkim sem pri Davorju(bo tudi na sejmu) izpraznil vse, kar je imel dobrega od jazza. ECMke so bile po 6 evrov. Na sejmu bo vse dražje (tudi zaradi plaĆØanega prostora, ĆØasa, ki ga preživi tam).
Cene se lahko lepo vidijo na WWW.CDANDLP.COM . Ampak pazite, originali so obĆØutno dražji, svoje pa prinese tudi ohranjenost. Vsemu skupaj pa dodajte Å”e poÅ”tne storitve in ĆØe kupite en LP, bo to takoj 20 evrov in veĆØ .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si vztrajen se vse najde, sem iskal ploÅ”ĆØo Martin Krpan - Bonboniera, ena ali dve so krožile okoli, po ceni se mi zdi 40-70ā‚¬, ĆØe se prav spomnim, ampak sem jo dobil par mesecev nazaj za 10ā‚¬.

DrugaĆØe pa razumem da so originali dragi, prodam Odpotovanja za 170ā‚¬ Laughing , pa ko sem zaĆØel zbirat me je Å”e mikala kaka rariteta, odkar se pa na torrentih dobi skoraj vse za posluÅ”at pa niĆØ veĆØ. Tako da imajo v mojem primeru zaradi pomanjaknja ĆØasa ploÅ”ĆØe bolj fonoteĆØno vrednost, saj se vrtijo poredkoma.

Sem pa zbral skoraj kompletne diskografije bendov kot so recimo Genesis, Uriah Heep, Pink Floyd, Neil Young, Deep Purple, Dire Straits, The Who, in podobno kar paĆØ paÅ”e v osnovno kolekcijo rocka in se upam reĆØ da je stala ploÅ”ĆØa v povpreĆØju manj kot 5ā‚¬.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
DrugaĆØe pa razumem da so originali dragi, prodam Odpotovanja za 170ā‚¬ Laughing .
Zakaj pa 170 evrov, bi Ŕlo za 10 Laughing VidiŔ, tudi ti doprimoreŔ k visokim cenam Twisted Evil

Sem pa zbral skoraj kompletne diskografije bendov kot so recimo Genesis, Uriah Heep, Pink Floyd, Neil Young, Deep Purple, Dire Straits, The Who, in podobno kar paĆØ paÅ”e v osnovno kolekcijo rocka in se upam reĆØ da je stala ploÅ”ĆØa v povpreĆØju manj kot 5ā‚¬.

Iz Anglije sem dobil ELPje po nekaj funtov, pa YES ... Pri Floydih imajo viŔjo ceno le nelegalne izdaje.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe