Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Pretvorba vinilnih plošè v druge formate
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 11:14    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zanimivo je, kako malo je odziva v tej temi. Èudim se zagrizenim analogcem, da jih ta tematika ne spodbode in da jim ne predstavlja izziva. Èe bi res tako zelo imeli radi glasbo s svojih vinilk, bi jo njbrž hoteli poslušat tudi na morju, vikendu, on the go, pri prijateljih itd.
Pa se spomnim, da je to bil svoj èas obièaj, da smo svoje plate snemali na kasete. Sedaj, ko pa se naravnost ponuja možnost, da si kolekcijo prenesejo v digitalno shrambo visoke loèljivosti pa niè. Je pa res, da se je nekaterih stvari zato treba nauèiti na novo, ker se delo ne neha zgolj pri nabiranju plat s polic in odmotavanju iz ovojev.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 08:09    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Zanimivo je, kako malo je odziva v tej temi. Èudim se zagrizenim analogcem, da jih ta tematika ne spodbode in da jim ne predstavlja izziva. Èe bi res tako zelo imeli radi glasbo s svojih vinilk, bi jo njbrž hoteli poslušat tudi na morju, vikendu, on the go, pri prijateljih itd.
Pa se spomnim, da je to bil svoj èas obièaj, da smo svoje plate snemali na kasete. Sedaj, ko pa se naravnost ponuja možnost, da si kolekcijo prenesejo v digitalno shrambo visoke loèljivosti pa niè. Je pa res, da se je nekaterih stvari zato treba nauèiti na novo, ker se delo ne neha zgolj pri nabiranju plat s polic in odmotavanju iz ovojev.
lpm

Hahaha, na tak post pa boš dobil odziv..
Dobro reproducirana glasba je užitek.
Èe ni dobre reprodukcije - kakšen užitek je? Imam preveè rad to glasbo, da bi jo tako mrcvaril, raje niè kot slabo.

Obrazložitev:
Sem že poskusil v avtu CD-je s klasiko, ki jih imam kakih 100 komadov originalnih. Ne gre, ne morem se posvetiti poslušanju kot to 'moja' glasba zahteva. Preveè moteèih faktorjev od prometa do hrupa avta ob tišjih pasažah. Skladbe so dolge, ne moreš slediti razvoju teme, ker ti jo sigurno velikokrat brutalno prekine. Potem sem poskusil krajše, bolj popevkarske komade ala Rossinijev Seviljski brivec, samo arije. Njet. Ni užitka.

Ko so hèere šle v srednjo šolo sem vsaki nabavil svoj glasbeni sistem in jim tudi presnel tiste LP-je na CD, ki so jih zanimale. Seveda sem poslušal, kaj je prišlo ven. Degradacija za klasiko, niè bolje se ne sliši kot original CD-ji, samo da še kasira defekte LP (klik, tok, kšššk, jugo kvalitete plat). Ono drugo ala Pink Floyd, Doors, Zappa, Dire Straits, Eagles, Queen itd je šlo skozi, ma to glasbo poslušam dvakrat na leto.

Èe reèem šlo skozi je to v smislu da degradacija ni šla na raèun glasbenega užitka. Strogo avdiofilsko gledano pa pri presnemavanju zvok postane presušen, ne izzveneva se toliko èasa kot na LP, zelo tihi zvoki so ukinjeni. In pozorni bodite: dinamika je komprimirana. Nasplošno zveni bolj 'gluho in zaprto. OK, moj snemalnik ni konec sveta, a èe primerjam z original CD-ji, smo tam - isto mi to manjka. Ergo, kaj sem razumel?

Izven doma je nimam kje uporabiti, da bi pa doma poslušal presnemano glasbo - kakšen smisel je v tem? Pa naj bo super extra HD digi migi, vseeno gre za dvojne pasaže A/D, D/A. Bolje ne more biti od originala. Aja, sem pozabil na avdiofilski 'photoshop', hahaha. Imejte si ga.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Èet Avg 27, 2015 08:41; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 08:37    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador @ glej nobene potrebe ni, da se iz drugih norèuješ samo zato, ker jih zanimajo nova podroèja, med tem, ko ti ostajaš bolj med kremenèkovimi.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 09:03    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
ambasador @ glej nobene potrebe ni, da se iz drugih norèuješ samo zato, ker jih zanimajo nova podroèja, med tem, ko ti ostajaš bolj med kremenèkovimi.

lpm

Si klical hudièa..

Sem kupoval CD-jke preprièan, da je samo vprašanje èasa kdaj bo ta format prebolel zaèetne težave. Po 12-13 letih so odstopili in predlagali DVD audio format. Ta je deloval, a ga niso hoteli lansirati. Verjetno zato ker je deloval.
Potem so lansirali SACD. Težava tega formata je bila v tem, da (takrat) ni bilo neke bistvene slišne razlike med SACD in CD naèinom. Plošèek ima dva layerja in to enostavno preskusiš na istem playerju. Šele top modeli so pokazali neki potencial.
Danes SACD igra, toda medtem so prekinili z izdajanjem plošè v tem formatu. Pa tudi z analizami so revije dokazale, da gre v veliko primerih samo za pretvorbe iz PCM CD formata v DSD SACD.

Te pretvorbe so danes dosegljive na že dokaj poceni konverterjih (DoP funkcija, DSD over PCM) v realnem èasu predvajanja CD formata.

Èas je tekel, namesto èakati križem rok sem poèasi izboljševal analogni set-up. To je poèelo veliko avdiofilov in tudi doloèena proizvodnja je sledila temu.
Sedaj so nastavili novega trojanskega konja: ker je analogno že preveè dobro za pojme založnikov glasbe, jih digitalizirajo in ponovno servirajo hladne.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Èe sem ambasador dobro reproducirane in dobro posnete glasbe, od mene ne moreš prièakovati drugaènega mnenja. Gre tudi za osvešèanje. In èesa se najbolj boji monopol, kakršen koli že je? Norèevanja. Ne resne kritike ampak norèevanja iz situacije.

Seveda privošèim vsem kar si želijo niti imam namen koga odvrniti od èesarkoli. Si pa želim, da tisti, ki jih zanima boljša reprodukcija postanejo pozorni na doloèene detajle.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 09:10    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

No , saj od samooklicanih cesarjev, kraljev, pa tudi ambasadorjev je za prièakovati, da imajo samo oni prav in vedno zadnjo besedo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 09:21    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Zanimivo je, kako malo je odziva v tej temi. Èudim se zagrizenim analogcem, da jih ta tematika ne spodbode in da jim ne predstavlja izziva. Èe bi res tako zelo imeli radi glasbo s svojih vinilk, bi jo njbrž hoteli poslušat tudi na morju, vikendu, on the go, pri prijateljih itd.
Pa se spomnim, da je to bil svoj èas obièaj, da smo svoje plate snemali na kasete. Sedaj, ko pa se naravnost ponuja možnost, da si kolekcijo prenesejo v digitalno shrambo visoke loèljivosti pa niè. Je pa res, da se je nekaterih stvari zato treba nauèiti na novo, ker se delo ne neha zgolj pri nabiranju plat s polic in odmotavanju iz ovojev.
lpm


LP

Gre za relativno novo podroèje audio reprodukcije, ki je bilo še nekaj èasa nazaj dosegljivo samo profijem...
Govorim o ADCjih, ki so napram DACom še vedno nekaj dražji, generalno pa niti ne, èe ima le ta veè funkcij...
Npr. M2Techov Joplin vsebuje zelo napreden phono z veèino phono EQ, ki so kdaj bili na trgu vinilk pa še filtre za tuner in tape, vse to lahko gor priklopiš in digitaliziraš ...
Žal pa še malo boljših DACov si povpreèni audiofili ne omislijo kamoli, da bi imel še ADC doma...
In kako se to sliši?
Ja, opravièeno se lahko kar malo zaskrbljeno popraskamo po glavi Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 10:24    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju za imeti uporabne posnetke sta dve poti:
- ali snemati iz priznanih vintage naprav tistega èasa vkljuèno s phono in kabli - èe se želi imeti feeling tistih èasov.
- Ali pa iti s èimbolj nevtralnim analognim set-upom. Nevtralen pomeni da se z vsakim drugaènim posnetkom spreminja zvok, vzdušje, feeling - skratka posnetek diktira zvok.

Kot pravi @ajka brez dobrega A/D konverterja ne bo visoke kakovosti. Å e bolje je to opraviti z DSD A/D konverterjem da se izogne PCM suhosti posnetkov.

Potem pa LP plošèe èimprej prodati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 10:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ja @ ajka, se strinjam s tem kar praviš. Ampak v celem hifiju so paè cenovni in kvalitetnostni razredi. Tako, kot so daci od 50 do 50k evrov, so tudi adcji. Potem si pa vsak po svoje, glede na rang svojega sistema in denarne zmožnosti, nabavi kar mu ustreza.

Na zadnji @ ambasadorjev post imam pripombo v toliko, da ni treba da vsak starta kar v najvišjem razredu. Dovolj je, da si najde toliko dober adc in vloži toliko truda, da je razlika med lp in ripom irelevantna. V njegovem sistemu, jasno.

To tudi ne pomeni, da je treba vinilke pa kar prodati. Sploh ne, to je backup in kolekcija, ki ima lahko tudi trajno vrednost.

ambasador @ po vsem do sedaj napisanem, sem dobil obèutek, da tvoje znanje na tem podroèju izvira bolj iz naèitanosti, kot pa iz prakse. Ne vem zakaj ne reèeš, "fantje, to bi rad malo bolj spoznal, a me povabite na demo ". Verjemi, da bi bil vedno dobrodošel.

lpm.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 10:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:


Na zaèetku nisem želel preveè investirati v A/D konverter, zato sem poskusil z zelo poceni Creative Sound Blaster X-Fi HD zunanjo kartico in Audacity programom za zajem izhoda iz AR PH5 gramofonskega predojaèevalca.

Zvoèni rezultati so me pozitivno presenetili. Digitalizirani posnetki so izjemno podobni izvirniku, cela veriga snemanja je zelo transparentna in celo po ripanju okrog 700 lpjev ne zaznam, da bi digitalizacija dodala svoj zvoèni podpis. Dodana vrednost digitaliziacije je tudi naknadna obdelava in odstranjevanje prasketa ter ostalih moteèih šumov, ki tudi precej unièeno plošèo naredi spet poslušljivo.


Èlovek bi mislil, da boste potegnili drugaène zakljuèke. Npr. že poceni zvoèna kartica je zadosti, da dobimo dovolj natanèno podobo izvirnika... Digitalno je torej sposobno igrati povsem podobno analognemu, èe se zapis snema z gramofona. Obratno ne velja. Analogni nosilci niso skompresirani, zato so super... Kup nekih logiènih možnosti, ampak bolje je zadeve komplicirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 10:58    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf @ kje ti vidiš kompliciranje. Komplicirajo tisti, ki se ne spoznajo. A ti @ Return to forever ni lepo povedal, da je bil že z najcenejšo kartico rezultat kar malo osupljiv.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 11:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ja razumel, sem da brez dragega adc-ja ne bo šlo, mogoèe celo a/dsd... so paè cenovni rangi... kako naj si to razlagam? Èe debata od osnovne ugotovitve skrene na pota cenovnih rangov, je to kar se mene tièe iskanje problemov tam kjer jih ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 11:10    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

@bogomir4051: ...Na zadnji @ ambasadorjev post imam pripombo v toliko, da ni treba da vsak starta kar v najvišjem razredu. Dovolj je, da si najde toliko dober adc in vloži toliko truda, da je razlika med lp in ripom irelevantna. V njegovem sistemu, jasno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nisem tega rekel in se strinjam da vsak opravi to na svojem nivoju. Lahko se uporabi vintage priznani mali Thorens 150, lahko opevani 124, pa mali Lenco ali japonci tistega èasa, ki so bili zelo razširjeni od PL 112 Pioneer-ja naprej. Isto pri nevtralnem set-up-u.
Èe se želi naj kakovost je potreben tudi naj konverter.

Glede mojih izkušenj, sem jih napisal: kaj in zakaj. Se trudim razumeti, da z boljšim konveterjem je veèja vernost originalu, Dajte še vi razumeti, da z izboljšavo analognega set-up-a prekosiš posnetke narejene z nevem kako dobrim konverterjem.

Kako naj živim s posnetki èez dve generaciji izboljšav? Recimo sem naroèil upgrade phono predojaèevalca in menjal kable in glavico.
Drugo je, èe bi mi bilo vseeno, pa bi na vikendici, ki je nimam hotel poslušati nekaj kar tako, poèrez.
Za to imam boljšo opcijo, brez dela: grem na youtube in si predvajam glih kar hoèem. Nisem še opazil da èesa ni.

Moja logika tako deluje, kaj èem. Posnetke plošè narediš ko hoèeš zakljuèiti z analogno kariero.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Èet Avg 27, 2015 11:16; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 11:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf @ a se delaš norca al kaj. Po tvoje torej tudi ni prav da so rangi pri avtih, oblekah, ladjah ali pa jajcih na "plac". Pa prej si poste natanèno preberi !!!

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 11:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
ReturnToForever je napisal/a:


Na zaèetku nisem želel preveè investirati v A/D konverter, zato sem poskusil z zelo poceni Creative Sound Blaster X-Fi HD zunanjo kartico in Audacity programom za zajem izhoda iz AR PH5 gramofonskega predojaèevalca.

Zvoèni rezultati so me pozitivno presenetili. Digitalizirani posnetki so izjemno podobni izvirniku, cela veriga snemanja je zelo transparentna in celo po ripanju okrog 700 lpjev ne zaznam, da bi digitalizacija dodala svoj zvoèni podpis. Dodana vrednost digitaliziacije je tudi naknadna obdelava in odstranjevanje prasketa ter ostalih moteèih šumov, ki tudi precej unièeno plošèo naredi spet poslušljivo.


Èlovek bi mislil, da boste potegnili drugaène zakljuèke. Npr. že poceni zvoèna kartica je zadosti, da dobimo dovolj natanèno podobo izvirnika... Digitalno je torej sposobno igrati povsem podobno analognemu, èe se zapis snema z gramofona. Obratno ne velja. Analogni nosilci niso skompresirani, zato so super... Kup nekih logiènih možnosti, ampak bolje je zadeve komplicirati.

Ja, iz tega pisanja lahko potegneš samo take zakljuèke.
Samo da jaz nisem vlekel zakljuèkov amapak sem povedal mojo direktno izkušnjo. In ta ni niti približno taka kot jo opisuje @returntoforever.
Sedaj pa bom zaèel delati zakljuèke: èe primerjam mojo izkušnjo in napisano: ne vem na kakšnem sistemu in s kakšno glasbo se ni slišalo razlike med analognim originalom in digitalno kopijo.
Pri meni doma je debela razlika že med LP-ji ki so analogno ali digitalno posneti. Èe vam sistem ne loèi teh razlik je debelo zamašen.
Ena razlaga bi bila, da se je primerjalo skozi phono, ki je na zvoèni kartici. E, to je debela nategaèina.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Èet Avg 27, 2015 12:14    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Ja, iz tega pisanja lahko potegneš samo take zakljuèke.
Samo da jaz nisem vlekel zakljuèkov amapak sem povedal mojo direktno izkušnjo. In ta ni niti približno taka kot jo opisuje @returntoforever.
Sedaj pa bom zaèel delati zakljuèke: èe primerjam mojo izkušnjo in napisano: ne vem na kakšnem sistemu in s kakšno glasbo se ni slišalo razlike med analognim originalom in digitalno kopijo.
Pri meni doma je debela razlika že med LP-ji ki so analogno ali digitalno posneti. Èe vam sistem ne loèi teh razlik je debelo zamašen.
Ena razlaga bi bila, da se je primerjalo skozi phono, ki je na zvoèni kartici. E, to je debela nategaèina.


Ko si že vrgel žogico...s katerimi komponentami je povezana tvoja direktna izkušnja? A si posnel Lp na tvojem analognem setupu in kakšen je ta setup? S katerim ADCjem, programom, resolucijo, obdelavo....Na èem predvajaš posnetke?
BTW, èe poznaš Focal Utopia rang zvoènikov, potem lahko presodiš, da se jih ne da opisati z pridevnikom "zamašen", èe jih ne poznaš, si pa vljudno vabljen na razširjanje obzorij...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe