Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Daljinski upravljalniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra in slaba novica...

Najprej dobra... akumulatorske baterije bodo ob normalni uporabi očitno držale kar nekaj časa. Odkar ga imam sem se njim špilal kar nekaj časa, pri čemer akumulatorske baterije po prvem polnjenju še ne kažejo nobenih znakov izpraznjenosti. Tekom obremenitve (vklopljen displej + IR oddaja) še vedno ruknejo ven 1.25 volta.

Še slaba... na displeju sta izginili številki 0 in 6. Displej na njun dotik odreagira čisto normalno in pošlje IR signal, le prikazani nista več. Očitno se je daljincu nekaj sfuzlalo. V upanju na rešitev problema sem izstaknil in nazaj vtaknil baterije, kar pri elektroniki dostikrat pomaga da spet zaživi nazaj (kao neki soft reset), vendar brez uspeha. Nažalost v navodilih za uporabo nikjer ne piše kako napraviti reset na tovarniške nastavitve, zato sem se bil primoran obrniti po pomoč k uvozniku. Upam da se bo dalo kaj napraviti brez pošiljanja nazaj.

Drugače daljinec dela kot šus in sem z njim zelo zadovoljen, le tole zdajle z displejem me kot picajzla fejst moti, pa čeprav zaradi tega ne dela nič slabše. V glavnem, bomo to rešili. Če ne drugače z zamenjavo za drugega enakega.

Še fotka felerja:



... mogoče pa gre za Eco-friendly daljinec ki tako samo varčuje z energijo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se bojim, da je crknil touch-screen. Sad Glede na njegovo delikatnost je to čisto mogoče. Najbolje, da se dogovoriš za nov daljinec... saj je v garanciji ali ne?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tako mlad pa ga je že pobralo. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Se bojim, da je crknil touch-screen. Sad Glede na njegovo delikatnost je to čisto mogoče. Najbolje, da se dogovoriš za nov daljinec... saj je v garanciji ali ne?


Veš da je v garanciji. Še celih 359 dni. Sicer pa mi tale teden gre vse narobe. Tole z daljincem je še najmanjša stvar, ki sploh ni omembe vredna.

Bomo pošlihtali tako da bo v redu. Če ne drugega zamenjam za novega.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je klasika pri teh napravah, sam bom očitno stavil kar na Logitech, čeprav mi je bil tale zelo zanimiv. Sem kupil mp3 player v podobnem rangu, no ja, kot usb ključ je še uporaben Laughing

Samo pri logitechu me pa moti ker je taka krava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je že morda kdo bolj podrobno študiral univerzalne pilote

iščem model z touch screenom in navadnimi tipkami za upravljanje več naprav

kaj priporočate, harmony one ali ?

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:


Še slaba... na displeju sta izginili številki 0 in 6. Displej na njun dotik odreagira čisto normalno in pošlje IR signal, le prikazani nista več. Očitno se je daljincu nekaj sfuzlalo. V upanju na rešitev problema sem izstaknil in nazaj vtaknil baterije, kar pri elektroniki dostikrat pomaga da spet zaživi nazaj (kao neki soft reset), vendar brez uspeha. Nažalost v navodilih za uporabo nikjer ne piše kako napraviti reset na tovarniške nastavitve, zato sem se bil primoran obrniti po pomoč k uvozniku. Upam da se bo dalo kaj napraviti brez pošiljanja nazaj.


Ajme! Meni pa je poštar ravno 10 minut nazaj dostavil tale daljinček. Upam, da bom imel več sreče, vsaj kak mesec naj dela. Kaj češ - malo denarja, malo tipk!

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 187
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"hi_musica"
Tudi tebe naprošam,da poročaš o delovanju novega daljinca!
hvala! lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je možno, da sem jaz tale isti daljinec, kot ga ima audiofill, videl v Ljubljanskem BTC-ju v trgovini Conrad in to za podobno ceno... Le da se firma imenuje drugače?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

morda si videl tole:

http://cgi.ebay.de/VIVANCO-5in1-Universal-Fernbedienung-Touch-Screen-white_W0QQitemZ150380224069QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item23035c1e45

pa še nekaj poceni igračk

http://cgi.ebay.de/Skymaster-Universal-Fernbedienung-3-in-1-Touch-Screen_W0QQitemZ390101956800QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item5ad3e378c0

http://cgi.ebay.de/H-H-Universal-Fernbedienung-8in1-mit-Touchscreen_W0QQitemZ370269270188QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item5635c4b0ac

http://cgi.ebay.de/Marmitek-Easytouch35-Universalfernbedienung-Touchscreen_W0QQitemZ380187260455QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item5884ed3627
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, te stvari skupaj štancajo nekje na vzhodu, potem pa podjetja kupijo neko količino in natisnejo gor ime svoje fabrike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Madona, pa vsi so isti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2009 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Remotec daljinca. NE KUPUJTE, moj nasvet.

1. Osvetlitev tipk očitno crkuje kot za stavo, tipka za desno je prenehala delovati po nekaj minutah uporabe. Pa ni bilo nobenega grobega ravnanja, ravno nasprotno.

2. Sony plazme mi ne požene, v bazi TV je (itak) ne najde. Ko sem ročno sprogramiral tipke, mi funkcij s TV ne požene (ne vem, očitno prešvoh IR).

3. Pri programiranju NetGear video streamerja, mi tipka prime samo prvič, potem se nekaj zacikla in tudi "reset" ne pomaga. Pomaga samo to, da na originalnem daljincu še enkrat pritisnem to tipko. Nato Remotec spet enkrat samkrat sproži akcijo in se zopet zacikla.


Če mi na Mimovrste ne vrnejo denarja, bo daljinec romal z velikim šutom v steno, potem pa v smeti. Evil or Very Mad

Logitech Harmony je zakon, odkar ga uporabljam niti enega samcatega problema. Deluje VSE, kar sem si lahko zamislil!

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2009 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vili,

v zvezi točke 2 in 3... možno da nisi pravilno naučil daljinca. Nekatere naprave imajo "dvonivojske" IR kode in je treba daljinca naučiti po posebnem postopku. Za isto tipko najprej prvi del kode in nato še drugi del kode. V nasprotnem naprava ki bi jo rad s tem daljincem upravljal ne reagira kot je treba. Bodisi se odzove na pritisk neke tipke daljinca samo enkrat, bodisi se odzove tu in tam, bodisi se sploh ne odziva, ali pa počne bedarije.

Meni z njim ni delal squeezebox. Ko sem naštudiral (piše v navodilih za uporabo), sem ga sprogramiral kot je treba in je delalo super.

V glavnem, jaz sem mojega zdaj poslal nazaj in dobim drugega. Kot sem že rekel, z njim sem bil zelo zadovoljen, razen zadeve z neprikazovanjem tipk 0 in 6. Če bo naslednji delal kot se šika bom presrečen, saj mi je drugače zelo všeč. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2009 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne izključujem možnosti, da sem napačno sprogramiral. Toda. Logitech mi ni delal nobene težave, ko sem ročno programiral deljinec za delo s TV. Prav tako ni bilo težav, ko sem programiral dlančnik in ga uporabil za kontrolo TV. Ne vem, zakaj bi sedaj ta daljinec potreboval večnivojske kode!?

Mimogrede - na Mimovrste so sporočili, da izdelka ni več na zalogi !?

Ekranček je sicer simpatičen, tipke velike, reagirajo hitro in precizno. Aljoša, bojim se le, da boš z novim daljinčkom naletel na podobne težave. Jaz bom vsekakor malo premislil in najbrž dodal še tistih "nekaj fičnikov" za Logitecha.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 4 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe