Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Analogno vs. digitalno?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Ambasador, v 'luft' smo skočili, ker je tvoja razlaga do neke mere zavajajoča. Se strinjam - modra v celoti drži za prenekaterega poslušalca, nikakor pa ne za vsakogar. In bi si jo brez tvojih (izsiljenih?) dodatnih tolmačenj skoraj lahko razlagali kot - ne kupujte si boljših sistemov, če ne poslušate klasike! In, ker nisem samo jaz v 'luftu', se podobne izjave očitno zdijo moteče tudi ostalim.

In še vedno trdim - je še neskončno glasbe, katere izvedba je vezana samo na nelektrificirane inštrumente. In je ogromno rock glasbe, pod težo katere bo prenekateri sistem pokleknil in bo potem od vsega skupaj zares ostalo samo cin-cin bum-bum.

Kar pa se tvojega prepričanja tiče - mislim, da ti ga vsi privoščimo. Edino ni pa fino, če ga predstavljaš kot edinega, ki je pravilen.

Mimogrede - si pri Rudiju kdaj poslušal kakšno rock zasedbo? In - se ti zdi, da bi bilo enako prepričljivo z ojačevalcem za 200EU?


Kar se tiče ostalih v luftu je dobro vedeti, da imam nekaj 'oboževalcev' , hahaha. Pri čemer sem navaden ljubitelj brez materialnih interesov. Odtod tudi 'škodljivost' mojega mnenja.

Moje prepričanje je samo to in nič več. Če je komu logično, prepričljivo, všečno, predvsem pa uporabno v praksi - naj ga privzame. Je zastonj. Če ne, naj se pogovarja - ali pa ne, če se mu ne zdi vredno. Temu je forum namenjen.

Kaj pa ti?: 200€ za ojačevalec- če rečem da ni potrebno posegati po dragih aparaturah - to po tvoje pomeni da mislim da je vsak ojačevalec dražji od 50€ - drag. Pardon, 200€. Pardon 300€. Povej mi kaj sem mislil.

Tačas bom povedal, da si besedo drago vsak po svoje tolmači. In točno to sem mislil: ni ti potrebno dajati toliko, da imaš občutek da si drago plačal.
To je tudi eden od postulatov zadovoljstva s hifi-jem. Imeti moraš občutek da si ravno prav plačal za tisto kar si dobil. Če ti veliko pomeni in če tisto veliko tudi dobiš - nimaš občutka da si preplačal. Tudi če so visoke cifre v igri.
Velikokrat pa se avdiofile 'natera' v nakupe, ki na koncu ne upravičijo potrošenega denarja. Pa razlog ni važen tako kot občutek opeharjenosti.
Tu se s @cinkom strinjam, da se bolj ne morem.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Jan 30, 2014 17:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal, se tokrat ne strinjam o "katastrofalnosti" (in primerjavi s politiko) v tej temi... Mislim, da je jasno, o čemu je bilo govora..Pač odprta debata(tudi s kakšnimi "neugodnostimi"...)
Če pogledam pobliže, je na forumu kar nekaj drugih tem, kjer je živi "dolgčas".... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audioveteran je napisal/a:
Redko se oglašam, vendar se tokrat ne moram zadržati da ne bi pokomentiral-forum postaja prava KATASTROFA Embarassed , nalaganje, mlatenje prazne slame očitnih "audiofilskih" zafrustrirancev, nekako v stilu aktualne politike oz. kot nekdo pravilno ugotavlja -parlamentarnih razprav.


Se pa večkrat oglasi in vzdigni forum na višji nivo. Ena povsem dobronamerna pripomba. Telefonske številke ne javno objavljati na internetu...ups - šele sedaj opazil da je to kar množična praksa na tem forumu, že veste...


Nazadnje urejal/a cink Čet Jan 30, 2014 17:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Žal, se tokrat ne strinjam o "katastrofalnosti" (in primerjavi s politiko) v tej temi... Mislim, da je jasno, o čemu je bilo govora..Pač odprta debata(tudi s kakšnimi "neugodnostimi"...)
Če pogledam pobliže, je na forumu kar nekaj drugih tem, kjer je živi "dolgčas".... lp


Vse vas imam rad. In kljub drugačnemu mnenju ne mislim nobenemu nič slabega. Še najmanj da bi gojil kake zamere. Meni je to hobi in rad podebatiram. Nima smisla da komu to težko pade, ker ni mišljeno tako.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador - glede "katastrofalnosti" se ni nanašalo nate... "Mnenja", ki me "na splošno" zanimajo sem navedel dva posta nazaj... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj torej daje občutek zadovoljstva ob poslušanju glasbe? Da slišiš vsak detajl ali da se prepustiš melodiji?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sg je napisal/a:
Če jaz prav razumem ambasador ne deli zvrsti glasbe na manj in bolj vredno ampak hoče povedat, da so nekatere bolj zahtevne za aparature kot druge. Temu mnenju se pridružujem.

ambasador je napisal/a:
Tako je. Obstajajo zvrsti ki so bolj zahtevne do aparatur.

To je še en takšnih audiofilskih mitov, ki v ničemer ne držijo. Naši audio sistemi namreč ne poznajo glasbenih zvrsti, niti ne ločijo glasbe od hrupa, to so čisto človeške kategorije, ki ne veljajo za stvari. Naši sistemi »vidijo« samo frekvence oziroma njihovo spreminjanje v časovnem nizu. In čisto vseeno jim je ali tistih 420 Hz prihaja iz akustičnega instrumenta ali električnega, ali je del klasične glasbe ali pa del turbofolka. Do glasbenih zvrsti so popolnoma indiferentni in vse predvajajo z istimi napakami. Kaj je teže reproducirati je čisto tehničen problem in ne glasbeno vsebinski – tlče pa se pravilne reprodukcije tranzientov, frekvenčnega razpona, glasnosti itd in ne zvrsti glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Princip je isti, vse so ostalo nianse... Laughing
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nomad je pojasnil še enkrat "strokovno", tisto , kar sem omenil stran nazaj po "domače".. No in ko to "dojamemo", to vseeno ni še rešitev vsega...
Tako, kot pri instrumentu ne gre brez znanja(slišanja) le tega, tako tudi pri izbiri komponent sistema ne gre brez znanja(slišanja) lastnika.. Tu pa se pokažejo razlogi, zakaj so rezultati (kvaliteta zvoka), tako različni.... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem bi moral nastavit enkrat pa mora delovat, saj se ne razglašuje kot kitara. Jaz sem še vedno mnenja, da če je muska posneta pravilno bi se morala slišati dobro tudi na srednje cenovnem sistemu.
Nič pa ni govora o akustiki prostora? Isti zvočnik bo v drugačnem prostoru zvenel popolnoma drugače. Kolega ima Martin Logane, Audioplan pre in končno stopnjo ter High End CD player in ko je zvočnike nabavil jih je nonštop premikal, da bi našel sweet spot. Meni se je vedno zdelo isto. Zvok je bil dober in posnetki od Chesky-ja na CD-ju so vedno zveneli odlično. Sva poslušala posnetke flamenco kitare in kar naenkrat je bil zvok za mano, pa pred mano kot da bi kitarista videl. Muska je bila po celem prostoru kot bi imel surrond. No sedaj posluša glasbo večinoma na svojem cenejšem sistemu in pravi, da je bolj srečen. Včasih je preveč kompliciral in sploh ni mel časa uživat v glasbi.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cink @ resno vprašanje.

A mi prosim poveš, kako mi lahko škoduje na forumu objavljena telefonska številka. Objavljam jo izključno zato, ker mi gre skrivanje za nickname-ji malo na jetra in bi rad pokazal, da mi ni potrebna popolna anonimnost, ter da stojim za svojimi prispevki.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj ste užaljeno skočili v luft zaradi ambasadorjevega posta. Ne vem, na mojem sistemu se klasika težje posluša kot pop oz. kakšni nekompleksni jazz trio ipd... Norah Jones mi zveni hudo lepo, klasika pa bistveno slabše. Pa bi poslušal klasiko, veliko več bi jo (rad) poslušal. Imam glasbeno znanje in dober posluh in sem zoprn. No in tudi pri rocku težko spravim kaj ven, ni šusa. In dejstvo je, da za približno isto "kvaliteto", kot jo dobim ven pri npr. popu, potreboval za klasiko pač bolj dodelan sistem, v največji meri dražji. Pač za štanc je drugačna aparatura, običajno cenejša kot pa konkretno za klasiko, ki jo kompleksna muzika in rabi večja kvalitetnejša telesa, pretežno dražja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Cink @ resno vprašanje.

A mi prosim poveš, kako mi lahko škoduje na forumu objavljena telefonska številka. Objavljam jo izključno zato, ker mi gre skrivanje za nickname-ji malo na jetra in bi rad pokazal, da mi ni potrebna popolna anonimnost, ter da stojim za svojimi prispevki.

LpM.


Prvo pravilo interneta je čim manj osebnih podatkov. Kraja identitete preko internet podatkov skokovito narašča in javno objavljena telefonska je seveda pri kraji identitete v veliko pomoč. Recimo tule dobijo telefonsko, nekje email, spet drugje ime, davčno ...mogoče se sliši paranoično ampak vsak ki se z varnostjo interneta ukvarja ti bo to povedal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, hvala. Jo bom zbrisal. Če me bo kdo hotel kontaktirati pa me najde na ZS.

Samo še to. Kaj pa objavljanje v številk v telefonskih imenikih? Tam so tudi dostopne vsem.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi če se na forumu nekaj objavi, obstaja velika verjetnost, da zadeva izgine...torej previdnost ni nikoli odveč... Wink

cink,

kako kaj drati na network-u? Laughing 10011010001110001011101?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 13 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe