Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nao Note II RS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me, ali bi mi bil kdo pripravljen posoditi loèilni trafo, da skupaj malo potestiramo, èe se mi ga splaèa kupit Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No frks. Samo pridi ga iskat. Jaz ga sam s podstrešja ne grem veè dol nest. Sicer pa, da te malo potolažim, loèilni trafo in vsi tej monneyx filtri, služijo predvsem zavaravanju protivnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Castor za ponudbo, kje pa se nahaja ta loèilni trafo, ga še uporabljaš ali ga prodajaš?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni doma na Kozini. Ga ne uporabljam, ma ga tudi ne prodajam, lahko ga pa posodim za nedoloèen èas. Ima 2.2kW in sem spustil dušo za ga zvleè na podstrešje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A te smem vprašat, kaj se ti je izboljšalo po uporabi loèilnega transformatorja in èe se ti je kaj tudi poslabšalo. Zakaj ga ne uporabljaš veè? Hvala Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: èrna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
da te malo potolažim, loèilni trafo in vsi tej monneyx filtri, služijo predvsem zavaravanju protivnika.


jernejx je napisal/a:
A te smem vprašat, kaj se ti je izboljšalo po uporabi loèilnega transformatorja in èe se ti je kaj tudi poslabšalo. Zakaj ga ne uporabljaš veè?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni sem vèasih imel take težave z elektriko, da je bilo brez njega praktièno nemogoèe poslušat. To se ni dogajalo vsak dan ampak obèasno. Sem o tem že nekje nekaj pisal. V glavnem, èe imaš el.tok kolikor toliko dober, potem ti trafo odnese finese. Bolj važno je pripeljat svojo ozemljitev za hifi, tako da hišno loèiš. To je pri meni naredilo zelo velik popravek. Enostavno sem za hišo zabil dve pocinkani meterski palici v zemljo in žice privlekel do hifija. Poleti grem veèkrat na njih lulat. Very Happy.
BTW
Sem že skoraj pozabil, da imam en loèilni trafo v Lj, pri soforumašu. Tisti je 600w od ESELab.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal ne vem kaj je to protivnik Very Happy A je to enosmerna?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam narejeno loèeno zemljo za hifi, 10M dolga cev zabita naravnost v tla, tako da sem dosegel že nivo vode Very Happy

Samo naprave nimam pa nobene ozemljene, moja ohišja so lesena pa tud konène stopnje (njihova nula) niso povezane s to ozemlitvijo, razen htpc je ozemljen.

Trafoti v ojaèevalcih mi brnijo, samo sem že probal s kondenzatorji in diodami pa to ni odpravilo težav, oèitno so res slabo naviti Confused Pa obèutek imam, da imam veliko zvoka v ozadju ko poslušam glasbo, ki pa ga ni ko poslušam na slušalkah, zato sem mislil, da bi probal loèilni trafo.

A je bolje uporabit za te namene kaj drugega?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:
Žal ne vem kaj je to protivnik Very Happy A je to enosmerna?


Jaz imam enega 100VA, a sem z njim gnal tudi ojèevalec do velike glasnosti - takrat je dajal v špici vsaj 2 x 150W, pa je šlo, tako da bo tisti tvojo "ropotijo" tudi pognalo.

"Protivnik" = nasprotnik - v štromu npr. enosmerna, višji harmoniki, RF motnje, nasimetrièen sinus,...

Poklièi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: èrna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak trafo malo brni.
So pa nekateri preglasni za uporabo v hifiju. Jaz imam enih par v kleti, ki so bili preglasni in jih imam samo za kako testiranje. Ravno zaradi tega nisem vzel nobenega veè pri hitelektroniki, ker je skoraj vsak brnel, krivili so pa slabo konstruirano napajanje. Zaèuda, ko sem trafo zamenjal, je brum potihnil.
Zelo tihi so od Dvojmoè Sonje iz Kranja. Še nisem dobil slabega, so pa Ei jedra. Jih izgleda res na trdo navijajo. Tudi simetrija je bila do sedaj vedno odlièna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2,2 kW je dovolj za en cca 2x50-100w ojaèevalec, potem pa se že sesede, vsaj meni se je, ko sem nanj priklopil 2 2x50W ojaèevalca. Brnijo po mojem slabo narejeni trafoti. Za kaj veè, pa bo treba koga iz stroke vprašat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej, ce si s stango prisel do podtalnice ti vsaj ne bo treba scat hodt tja kot Castorju Very HappyVery HappyVery Happy


BTW...bi se pa enkrat pri tebi narocil za eno quick poslusalno seanso ce bi slo
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj, ja nimam tezav z namakanjem Smile

Seveda se lahko oglasis na poslusanje, trenutno je sistem podrt in bo trajalo se en teden, da vse skupaj nazaj sestavim. Sem malo spreminjal napajalni del in cisto na novo zastavil signalni del. Moram dosect tisino v zvocnikih, ker me moti najmanjsi brum.

Se ti javim, ko bo sistem spet v pogonu Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

velja, hvala!
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe