Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofoni Pear Audio Analogue
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ana-log



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 0:11
Prispevkov: 3
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 00:17    Naslov sporočila: Gramofoni Pear Audio Analogue Odgovori s citatom

Spoštovani člani!
Ali kdo med vami uporablja gramofon Pear Audio? Kakšni so vaši vtisi, mnenja in kakšna je bila vaša gramofonska pot do Pear Audio?
Kako bi jih primerjali z drugimi gramofoni, ki jih poznate?
In tudi tisti, ki takega gramofona nimate, pa ga poznate, zanima me vaše mnenje.
Kakšne so cene v Sloveniji še ne vem, vendar bi me njhov gramofon zanimal, sploh glede na to, da prav velike ponudbe kakovostnih gramofonov v Sloveniji najbrž ni, razen očitne konkurence.
Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 00:50    Naslov sporočila: Re: Gramofoni Pear Audio Analogue Odgovori s citatom

ana-log je napisal/a:
glede na to, da prav velike ponudbe kakovostnih gramofonov v Sloveniji najbrž ni


S tem misliš zgolj slovenske proizvajalce, ali nasploh izdelke, ki jih je moč dobiti pri nas?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 05:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno kaj pričakuješ od gramofona, in od ostalega sistema ki si ga lastiš.
PA tudi od vrste glasbe, ki jo poslušaš.

Če si audio purist, "audiofil" ki v neskončnost secira, nadgrajuje, išče, muzika pa gre mimo je itak diagnoza- nevroza ki se nikoli ne konča.

Če pa te zanima muzika je kak Thorens TD124, Garrard 401, 301, predelan Lenco L75 L78 L70 z dobro MC ali glavo in ustrezno ročko way to go.

Pear je na tej drugi strani, zna pa naredit enako tudi s kakšno dobro lahko-srednje težko ročko in MM glavo. Daj gor Decca London, pa si zmagal.
http://www.divineaudio.co.uk/london-decca.html

Pa Croftov phono je vreden vsakega funta. Čeprav je Jernjec(soforumaš tu) sestavil enega lampaškega skupaj, ki ga poseka. Za male pare.

Če pa ti je težko odštet ojre, greš lahko pa na tudi kak Pink Triangle in Helius Orion MkII, III. Ali pa Alphason HR100S S (ki jo boš sicer najbolj preplačal, dela pa). Kaka Zeta in Manticore Magician je tudi ok.

http://www.vinylengine.com/library/helius/orion.shtml
http://www.canuckaudiomart.com/details/649059917-pink_triangle_pttoo_yhurntable_and_omega_orion_tone_arm/

http://www.vinylengine.com/pink-triangle-pt-too.shtml
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ana-log



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 0:11
Prispevkov: 3
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Poslušam uživaško, pa naj bo to Beethoven, Stravinsky, Fairport Convention, Led Zeppelin ali Arctic Monkeys, takole naključno.
Sklepam, da Pear Audio dobro poznaš, morda celo imaš. Kaj si imel prej in kako bi Pear Audio primerjal z recimo Linn, Roksan, Michell, Well Tempered ali dps? Enako vprašanje za vse ostale, ki imate morda take izkušnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pear Audio veselo uporablja VojcB, Ambasador svojega vertikalca, jaz in Zvočnik pa Ambasadorjev prvi gramofon in ročko. Pokliči, ali pošlji ZS pa si boš verjetno lahko zrihtal kako avdicijo brez nakladanja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yep, pojdi do Vojca, pa še Decco ima gor.

je boljši od naštetega, čeprav ima Well Tempered svoje čare, nima pa te dinamike ,globine in naravno razvite zvočne "slike" . Predvsem pa je mnogo bolj solidno izdelan; sam sem v tem pogledu zelo pragmatičen,pri gramofonu se mi zdi to pomembno. Ga nimam, Croft phono pa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko...boljši od naštetega???? Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Michell sem spregledal, od osnovnega Linna, Roksana, WT pa zame ja. Na muziki je močen, je pa res da me ekstremi nikol niso ravno fasciniral . Pravi "grund", swing in "šus" itak dobiš z TD124, Lencom, tastarimi...
Dps pa ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Michell sem spregledal, od osnovnega Linna, Roksana, WT pa zame ja. Na muziki je močen, je pa res da me ekstremi nikol niso ravno fasciniral . Pravi "grund", swing in "šus" itak dobiš z TD124, Lencom, tastarimi...
Dps pa ne poznam.


Tako nekako.
Pear gramofone sem poslušal lani in bil prijetno presenečen. Zelo korektno in z zunanjo motorsko kontrolo zmore tudi prepričljiv realizem. Ni pa nekaj najbolj strašno dinamičnega. Če je dinamika na top listi, je potrebno preveriti kako gre skozi poskočnimi MC glavami (na poskočnih MC vhodih). Poslušal sem MM variante na ne preveč dinamičnih phono vhodih.

Glede predelanih Lenco-v bi rekel, da verzije kjer ročka ni v togi povezavi s krožnikom avtomatsko izgublja na dinamiki. Podoben razlog je pri WellTempered, kjer ročka lebdi v župi. Se pa lepše sliši, ker se zabrišejo sledi flutterja - slednji izgubi 'leading edge' - ostrino, kar je dobro. Malo manj dobro je da izgubi ostrino tudi čitanje signala. Stvar je lahko vrednja poželenja, če se posluša pri manjših jakostih in je velika dinamika v bistvu nezaželjena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa zadnjič divine audio na Ebayu ponujal Fletcher Audio Omega Point 3, in je šel za 630 funtov.
Sem ga hotel snet, pa sem isti dan dobil račun od pravnika..je blo takoj konc veselja Shocked

link
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, ha, se nam vsem zaradi takšnih ali drugačnih položnic nosovi podaljšajo, da nam še sloni zavidajo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pernar



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 23:56
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za: ana-log
Jaz uporabljam gramofon Nottingham Analogue od l.2009 dalje. Do takrat sem imel 17 let
Linn LP-12 v najboljši izvedbi z podporo Linn LK-1 (pre) in Linn LK-2 (Power). Ko sem se oglasil v salonu Pear Audio. Po predstavitvi v salonu in primerjavi z LP-12 pri meni doma (imel sem ga en teden na preizkušnji) sem se odločil za nakup Notthingham Analogue. Lansko leto mi ga je g.Mezek dodatno predelal z motorjem izven lesene konstrukcije. Iskreno vam priporočam, da se oglasite pri g.Mezku in se prepričate o kvaliteti na lastna ušesa, kar je najbolj verodostojno in objektivno.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pernar



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 23:56
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Vojko

Vojko, pri vsem spoštovanju zares ne moreš primerjati zastarelih konstrukcij, 30 in več let starih s tem kar znajo danes nekateri gramofoni. Da se razumemo, govorim iz laste izkušnje, imel sem večino teh gramofonov, katere naštevaš, pa še dolga leta LP 12. Trenutno imam Nottinghama, ki mi ga je g.Peter krepko predelal in je po zvoku to gotovo moj najboljši gramofon. To je pa lista mojih gramofonov od l.1969 naprej:

Thorens TD 125 MKII, Thorens 124MKII, Lenco L-78, Dual 1214, vrsta gramofonov višjega cenovnega razreda japonske izdelave(Sansui,Kenwood,Technics, itd.). Moram priznati, da je
bil Thorens TD 125 MKII odličen gramofon glede na konstrukcijsko znanje v tistih časih-poleg Crowna (USA).

Vsi ti izdelki so sedaj primerni za na polico ali v vitrino v domači dnevni sobi in vzbujajo nostalgijo po tistih časih. O gramofonih Pear Audio pa še tole:

Cenovno se začnejo Pear Audio gramofoni že pri 1500 Eu kompletno s karbonsko ročico in glavo. Vstopni model se imenuje Robin Hood. Imel sem ga priliko slišati v demo studiu g.Mezka in lahko trdim, da igra izjemno dobro. To lahko trdim tudi zato, ker glasbo poslušam od leta 1964 naprej zelo intenzivno in pri primerjavah zelo dobro slišim razlike v zvoku.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moje izkušnje so sledeče, poslušal razična modela parkrat bežno v demo salonu, druga izkušnja pa je sledeča- v precej dragem sistemu je igral nekaj časa tudi Notinghamov največji model, z Kuzma Four point, lahko rečem dokaj solidno, ampak lastnik ni bil popolnoma zadovoljen in je želel preizkusiti takrat novi Clearaudio Master Inovation, končalo se je tako da ni bilo niti govora, da bi v sistemu ostal Nottingham, popolnoma drug svet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za prezentacijo Pear Audio gramofonov, (izpeljanka od Tom Fletcher Audio) je edini pristojen g.Peter Mezeg, ne pa njegove stranke-kupci.
Tako, da telefon v roke in dogovorite se.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 1 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe