Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj nabaviti?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Karl-Heinz



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:12
Prispevkov: 3
Kraj: Štore

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:10    Naslov sporočila: Kaj nabaviti? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

vprašanj kaj nabaviti je na forumu že malo morje, ampak ker je odgovor zelo specifičen se ne morem upreti, da ga ne bi zastavil tudi jaz.

Nisem audiofil, poslušam mešane zvrsti glasbe, rad pa imam, da hi fi ''dobro'' igra, da proizvede ''kvaliteten'' zvok. Kaj je dobro in kaj kvalitetno je seveda relativno. Primarno bi imel sistem za dobro zvočno podporo ob gledanju filmov in sekundarno za poslušanje glasbe. Ker nisem v ''feršterkariji'' sem si malo ogledal ponudbo v Big Bangu. Glede na opisani prostor (glej pripeto sliko) so mi priporočili komplet zvočnikov Dali senzor in Yamaha RXA830B receiver s aktivnim SUBom Dali E12F. V primeru nakupa kompleta Dali Ikon z enakimi ostalimi komponentami, bi bila pa sploh ''puna kapa'' kvalitetnaga zvoka in bass efektov.

Sam sem glede na velikost prostora skeptičen glede Dali senzor zvočnikov. Ali so dali zvočniki primerni za hišni kino?
A so res Yamahini ojačevalci v samem vrhu kar se tiče hišnega kina?
Glede budgeta pa tako, da če bi po vašem mnenju ustrezal komplet Senzor zvočnikov za ca 900EUR bi govorili o ca 2200 EUR, če pa Ikon pa o ca 3000 EUR.

Ponovno bom izpostavil, da izkušenj nimam in me zanima ali je morda kombinacija zgoraj opisanega čisto zgrešena glede na prostor, ali je za nekoga ki ni preveč zahteven povsem ustrezna.

Glede na to, da nisem zasledil fotografije bi na hitro opisal prostor. Gre za en prostor pravokotne oblike v izmeri 7,5 × 9,5 m, v katerem se nahaja kuhinja, jedilnica in dnevna soba. Dnevna soba je omejena na širino 4,5 m. TV je na sredini te 4,5 m široke stene in se gleda na oddaljenosti 4 m. Sprednji zvočniki in SUB bi bili ob TV, ca 3,5 m narazen, zadnji pa bi bili na oddaljenosti ca 7 m.

Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041620787
Danni



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 10:38
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bom nič pametoval, samo rad bi rekel, da se mi zdi 3k eur za sistem z low-level Dali zvočniki, metanje denarja skozi okno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam..
Sploh pa ne kupuj v raznih bigbangih in podobnih štacunah,ki za moje pojme z zasoljenimi cenami ponujajo večinoma bolj malo kvalitete.
Poglej si po forumu malo.Za 3K€ se že nekaj pametnega da dobit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa bi se sam raje odločil za stereo sistem+po potrebi sub.Mislim,da bi ti tak sistem nudil dovolj užitkov tudi za gledanje filmov in surrounda nebi niti malo pogrešal.

Razporediš te 3tisočake nekako tako:1300 za ojačevalec,1500 sprednji samostoječi par,ostalo za kablovje - ZMAGA.
Suba pomoje ne boš pogrešal

Zagotovo bo več zvoka od takega sistema kot nekih 5.1 kompletov(Jamo,Dali,Bowers itd...)
Sam sem podobno kot ti sedaj razmišljal nekih 9-10let nazaj vendar niti pomislim ne več na te ''surrounde'' in nevem kaj še vse..

razmisli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Karl-Heinz



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:12
Prispevkov: 3
Kraj: Štore

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije.

Kje svetujete nakup takšnih komponent in kaj?

Glede nakupa stero sistema se v precejšni meri strinjam.

Nekako sem navezan na ONKYO. Konec leta 97 sem kupim mini komponente, receiver ima zgolj 35W RMS in je v sobi ca 3,5×3,5m odlično igralo.

Kakšno znamko oziroma kombinacijo znamk ojačevalca in zvočnikov priporočate. Kako je kaj z današnjimi Onkyo ojačevalci? Kje kupovati?

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041620787
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem pred leti pac zacel z A/V receiverjem Marantz in Canton 807DC zvocniki. Tako sem bil nekaj let in nato dodal se stereo ojacevalec (s HT bypassom), ki je dal zivljenje se glasbi. Z A/V receiverjem se da zaceti, ampak, ko enkrat malo poslusas po audio trgovinah in kaksni dobri prezentaciji pac vidis, da nekaj fali. No dodal sem se Canton surround zvocnike in center (CD series). Po parih letih tako sem zamenjal se glavni par zvocnikov (sedaj Anthony Gallo) in sube (REL B2). Center in surround back so ostali se do danes in ne vidim potrebe po menjavi. Zamenjal se je tudi stereo ojacevalec, A/V receiver pa je ostal, ker pac nudi cisto spodobno prezentacijo v filmih. Za glasbo pa pac uporabljam stereo ojacevalec, ker nudi vec in boljso prezentacijo glasbe kot A/V receiver.

Kako kupovati, jaz sem vedno imel eno oko na second hand marketu, eno oko pa tudi pri novi robi. Moj sistem je mesenica obojega. Vsekakor pa second hand roba nudi vec za svojo ceno, ce ves kaj in kje kupovati.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se oproščam in brez zamere,če že ravno svetujete samo stereo.Ali sploh obstaja kakšen kvaliteten 5.1 sistem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaka znamka ima svoj hišni zvok.

Meni bolj sede Sony kot pa Yamaha.

Če mora na vsak način biti hišni kino npr. 5.1 (ali več), potem najprej premisli ali boš lahko dobro postavil vse te zvočnike. Če je odgovor DA, potem si pojdi malo naokoli poslušat in na podlagi tega se določi kaj je še sprejemljiva kakovost.

Ko boš to še združil s količino denarja ki ga imaš, boš vedel kaj in kako.

Dali Ikon je OK, Dali Zensor nisem slišal, Dali Senzor pa mislim da ne obstaja.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yamaha je po pravilu klaso boljša od Sonya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Yamaha je po pravilu klaso boljša od Sonya


Ne vem, ker nimam nobenega. Laughing
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
Se oproščam in brez zamere,če že ravno svetujete samo stereo.Ali sploh obstaja kakšen kvaliteten 5.1 sistem ?


Seveda obstaja, samo cene so temu primerne. Se mi zdi, da prevečkrat , ko je o teh zadevah govora, primerjamo jabolke in hruške.
Vzamemo recimo srednje-nizko kategorijo stereo sistema - 2.000 Eur, to je 1.000 na kanal.....zelo na grobo , če to pretvorimo v Multichannel tehniko 5.1, da ne govorimo o 7.1 ali več, takoj znese 5.000 Evrčkov....to pa je že konkretna vsota. Zato raje primerjamo 2.000 stereo z 2.000 MultiCh....žal pa zadeve spadajo v različne kategorije.
Tudi ko primerjamo kakovost zvoka prevečkrat primerjamo jabolka in hruške.... poštiman stereo sistem primerjamo z 5.1 AV sistemom, postavljenim tako...samo, da je....nekje tam ob TVju.
Multichannel sistem je po mojem lahko prav tako dober ali celo boljši od stereo sistema, seveda pa je tako stroškovno kot tudi zaradi postavitve v prostor bolj zahteven.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvočniki in resiver si mislil z ceno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni teme, kjer nekdo sprašuje za 5.1 sistem in mu že takoj svetujejo stereo Cool Kot je že omenil kraljmatjaz, gre za dve različni stvari. Če nekdo kupuje avto, mu ni treba prodajati motorja ker je hitrejši ali pa avtobusa ker je bolj prostoren Very Happy Če nadaljujem z analogijo avtomobilov. Dvomim, da je bil vaš prvi avto Mercedes S500. Običajno je to kakšen rabljen Renault Clio 1.1 Cool. Važno je, da začnemo tako, da lahko kasneje enostavno nadgrajujemo, pomembno je, da imamo že nek dolgoročni cilj v glavi. Zadeve se lahko lotimo na dva načina. Ali najprej kupimo stereo sistem in ga nato nadgradimo v 5.1, ali pa obratno. S tem, da se začetni in končni vložek v obeh primerih kar razlikujeta. V vsakem primeru je to čar tega hobija. Kopiti nekaj na enkrat in eno in isto stvar gledati npr. v dnevni sobi več deset let je dolgočasno (moje mnenje) Smile Pri tem so stereo ojačevalci v prednosti, ker se ne dodajajo vsako leto nove igračke kot se to denimo pri av sprejemnikih, in si vedno v koraku s časom. Kje za isti denar dobiš "boljši" zvok je jasno. Ali se da s stereo sistemom poslušati filme. Da. Se da s 5.1 poslušati glasbo? Da. Kje je torej problem? Za približno enako kvaliteto je 5.1 sistem občutno dražji (2x, 3x). Gledanje filmov na 2.0 sistemu, kjer so zvočniki zmožni reproducirati najnižje frekvence na nivoju je vredu. Ni pa ravno presežek. Če dodamo še nizkotonca, je že bolje, film dobi še dodatno "dimenzijo".

Nikoli nisem razumel tistih, ki pravijo da je basa dovolj, pa gredo zvočniki recimo do 35Hz. To je tako kot da bi rekel, da je dovolj visokih frekvenc, pa bi jih rezal pri 14kHz Wink Vredu, malo heca more bit Very Happy Je pa res, da so nizke frekvence najpogosteje problem v prostorih in dostikrat velja "manj je več".

Evo, mojih pet centov. Nič pametnega povedal, ampak se bo zagotovo našel kdo ki se ne strinja z mano in prav je tako. Pa še nekaj. Nekdo ki ima v garaži Ferrarija , bo tudi za bmw M3 rekel, da ni dober Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

čez nekaj let se večina tistih ,ki so prej "noreli" za hišnim kinom vrača na dvo kanalni stereo sistem...ko si mlad ti je vse ko nekaj prbija in nori,ko si starejši začneš ceniti kvaliteto poslušanega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma se strinjam z vama,ampak dajmo recimo narest tako,da je vse ok.
Torej dobro je prednje fronte uporabit za kino in za stereo brez da pretikamo kable iz zvočnikov na drug ojačevalec! Kako povezat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe