Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Magnepan
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 08:54    Naslov sporočila: Magnepan Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Imam zvoĆØnike Magnepan 1,7. Zanimajo me vaÅ”a mnenja in izkuÅ”nje glede ojaĆØevalca za poganjanje omenjenih zvoĆØnikov?
Hvala

Lp Smile


Nazadnje urejal/a mise Čet Jan 16, 2014 09:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Budget?
Ostala veriga?
Preference?
Jakost posluŔanja in zvrst?
Novo ali rabljeno?
Prostor?
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam imam Maggije, ravno tako 1,7. Predpostavljam, da si ze ugotovil -zvocniki so lacni... Torej, sam uporabljam MC2, model S800. Ker zivimo v bloku, mi pomemben dejavnik predstavlja poslusanje pri sobni jakosti - v izogib tezavam s sosedi. Dolgoletne izkusnje z Magneplanarji bi na kratko strnil v en stavek - ne skopari z mocjo! Ce pa malcek pobrskas po netu - Maggije radi zenijo z Brystoni, Emotivo...

Uvoznik in zastopnik za Mc2 v SLO je LIX Audio, po mojih (zelo dobrih!) izkusnjah se je moc dogovoriti za preizkus na domu.

Kaksen ojacevalec pa trenutno uporabljas?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri teh moĆØeh se ne sme skopariti s presekom zvoĆØniÅ”kega kabla! Sicer bo ozko grlo in zaman vse moĆØi ojaĆØevalca. Skozi 'slamico' ne moreÅ” spraviti v hipu na desetine amperov. Presek se ne preraĆØunava kot za elektriĆØne peĆØi, ker tam je kontinuirana poraba, tu pa izjemno hitri sunki desetin amperov. ƈe želiÅ” dinamiko, seveda.

Tudi preostali del verige mora biti 'priznano' dinamiĆØen. ƈe je CD player mora imeti nizek jitter - taki imajo dinamiko in base kot morajo biti. Ta oba parametra sta prvi žrtvi slabega jitterja.
ƈe je gramofon - pogon na koleÅ”ĆØek ali jermenar z veĆØ motorji in/ali s pogonom po velikem premeru, gor pa MC glava. Transformatorski step-up na lampaÅ”a ... ali phono z baterijskim napajanjem, sicer adijo mid-bas z MC glavo - izpade 'suho, podhranjeno'.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
V Inteku so imel pred casom demo Magnepan 1.7 + Modwright KWI 200. Za moj okus je bila to bajna kombinacija, in eden najboljsih zvokov kar sem jih slisal nasploh. Ampak turn off je to, da Modwright zal ni poceni.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Tako kot je že @delfinus podal, so M1,7 zelo kvaliteten zvoĆØnik, ki pa žal niĆØ ne odpuÅ”ĆØa.
Potrebuje konkreten ojaĆØevalec z zdravimi Wati, ni nujno, da jih je pretirano veliko. Seveda tudi "krajÅ”njic" v ostalem delu sistema NI ...
Pot pod noge, samo posluŔanje prinese rezultate, papirna izbira je kot izbira partnerja na podlagi fotke Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar sem 'predpisal v recept' za planarne zvoĆØnike v bistvu velja za vse. Edina ovira v praksi je 'zabuhlost' basov zvoĆØnikov v Å”katlah - imajo slabo resolucijo (redko izpod 40dB neĆØistoĆØ) in da bi naredili kolikor toliko 'transparentne' base, se lastniki velikokrat odloĆØajo za bolj prazno, olajÅ”ano podroĆØje srednjega basa. To se dosega z raznimi 'podhranjenostmi' elektronike, zelo pogosto s kabli, pa do izvorov zvoka s temi pomanjkljivostmi.
Kaj pa ĆØeÅ”, kompenziraÅ”..
Pri planarcih pa so te poteze zelo Å”kodljive za zvok, Å”e posebej ker že po naravi (dipolna emisija) emitirajo 6dB manj basa v prostor kot pa klasiĆØen box.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kar sem 'predpisal v recept' za planarne zvoĆØnike v bistvu velja za vse. Edina ovira v praksi je 'zabuhlost' basov zvoĆØnikov v Å”katlah - imajo slabo resolucijo (redko izpod 40dB neĆØistoĆØ) in da bi naredili kolikor toliko 'transparentne' base, se lastniki velikokrat odloĆØajo za bolj prazno, olajÅ”ano podroĆØje srednjega basa. To se dosega z raznimi 'podhranjenostmi' elektronike, zelo pogosto s kabli, pa do izvorov zvoka s temi pomanjkljivostmi.
Kaj pa ĆØeÅ”, kompenziraÅ”..
Pri planarcih pa so te poteze zelo Å”kodljive za zvok, Å”e posebej ker že po naravi (dipolna emisija) emitirajo 6dB manj basa v prostor kot pa klasiĆØen box.


To si pa ĆØudno napisal. Emitirajo ga v smeri posluÅ”anja in nazaj prav tako veliko, le v ravnini panela se izenaĆØuje zvok. Kar pa privede do bolj enakomernega vnosa energije v prostor. Ali pa ti raje posluÅ”aÅ” base, ki so posledica donenja prostora??
Pa tudi v ravnini posluŔanja pada jakost zvoka veliko manj kot pri Ŕkatlah.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa smo spet tam!

ƈe me oĆØi ne varajo, se je vpraÅ”anje glasilo preprosto - kakÅ”en ojaĆØevalec bi priporoĆØili lastniku zvoĆØnikov Magneplanar MG 1,7.

Nikjer nisem niĆØ prebral o tem, da bi ga zanimalo karkoli o preseku kablov, ki jih bo nanj prikljuĆØil, pa naĆØinu emisije dipolov in kar je Å”e podobnih, verjamem da - dobronamernih razglabljan...

Hm, oĆØitno moram vpraÅ”anje Å”e enkrat prebrati, ga - izgleda - ne razumem...

Se strinjam z mnenjem Delfinusa - tudi sam sem posluÅ”al kombinacijo v Inteku in bil podobno kot on - navduÅ”en. In takisto se mi Ajkin napotek zdi na mestu - mogoĆØe bi dodal le, da je najveĆØ vredna tista izkuÅ”nja, do katere pridemo v domaĆØem okolju. Torej - ĆØe se le pokaže priložnost, ojaĆØevalec pritovori in preizkusi doma. Kolikor imam izkuÅ”enj, se temu trgovci v veliki veĆØini ne upirajo pretirano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj naj, skoraj na meji neverjetnega je bila kombinacija Magijev 1.6 s Krellom KSA 100 - od vsega kar sem sliŔal. Najbolj nikakvo je bilo s ConradJohnson lampaŔi - so lampe kar ugaŔale. Vse to je bilo pred skoraj 20leti.
Naslednje kar sem posluÅ”al, je bilo pri soforumaÅ”u @zvoĆØnik-u na modelu 1.6. Tega sem sliÅ”al z res veliko ojaĆØevalci, pa ne bom komentiral, ker bom besedo prepustil kar njemu.

Kar sem pa zapisal zaradi kablov @epic - lahko mi zameriÅ” do nebes, a vidim da ga avdiofili tu biksajo do nezavesti. Pri vsem kongresiranju okoli zvoka kablov se na presekih Å”para. In ti izniĆØi Å”e tako dobro kombinacijo z ojaĆØevalcem. RajÅ”i se desetim zamerim, ĆØe sem s tem vsaj enemu pomagal. Tako.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Planarec Eminent Technology je presenetljivo lepo Å”el s @ProJet-ovim ojaĆØevalcem na zadnjem sejmu Multimedija (laufalo samo zadnji dan, v nedeljo).
Bi bilo za narediti eno probo na Magneplanarjih. Mi smo probali 100W verzijo, ima pa @ProJet na voljo verzijo z dvojno moĆØjo. Laufali so tudi pri Gallusih.
Glede na sliŔano, je cenovno super ugoden!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Tudi sam imam Maggije, ravno tako 1,7. Predpostavljam, da si ze ugotovil -zvocniki so lacni... Torej, sam uporabljam MC2, model S800. Ker zivimo v bloku, mi pomemben dejavnik predstavlja poslusanje pri sobni jakosti - v izogib tezavam s sosedi. Dolgoletne izkusnje z Magneplanarji bi na kratko strnil v en stavek - ne skopari z mocjo! Ce pa malcek pobrskas po netu - Maggije radi zenijo z Brystoni, Emotivo...

Uvoznik in zastopnik za Mc2 v SLO je LIX Audio, po mojih (zelo dobrih!) izkusnjah se je moc dogovoriti za preizkus na domu.

Kaksen ojacevalec pa trenutno uporabljas?


Najprej hvala za informacijo. Sem tudi jaz opazil, da jih poganjajo veĆØinoma z Brystoni...Trenutno imam pa ojaĆØevalec CJ 11.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj,
V Inteku so imel pred casom demo Magnepan 1.7 + Modwright KWI 200. Za moj okus je bila to bajna kombinacija, in eden najboljsih zvokov kar sem jih slisal nasploh. Ampak turn off je to, da Modwright zal ni poceni.

lp, d.


Jaz sem jih pred nakupom posluÅ”al prav tako v inteku z ojaĆØevalcem ATC SIA2 in je res lepo igralo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, Magnepan 1.7 je tudi mene zelo lepo presenetil in glasbeno preprical. So po mojem okusu in se mi zdijo res dobri zvocniki. Ce ne bi imel zvocnikov, in ce bi imel plac za dve spanski steni bi jih z velikim veseljem postavil v svoj prostor. Zraven pa Modwrighta, ki je dal tisto kar iscem v muzikaliji. To bi bilo to do konca svojih dni. Smile

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Planarec Eminent Technology je presenetljivo lepo Å”el s @ProJet-ovim ojaĆØevalcem na zadnjem sejmu Multimedija (laufalo samo zadnji dan, v nedeljo).
Bi bilo za narediti eno probo na Magneplanarjih. Mi smo probali 100W verzijo, ima pa @ProJet na voljo verzijo z dvojno moĆØjo. Laufali so tudi pri Gallusih.
Glede na sliŔano, je cenovno super ugoden!


No, hodi na Eminente tudi MC2 S800 in to Å”e preveĆØ. Jaz bi v tej situaciji probal Andrejevega in S800. Glede na razmerje cena kvaliteta so to dve optimalni verziji, ĆØe je Andrejev v stanju pokazat na MG to, kar je na Eminentih, ki so tokovno dosti manj požreÅ”ni kot MG.

S CJ pa je bila smeÅ”nica 20 let nazaj. Gledava in posluÅ”ava z Ambasadorjem te CJ na MG in Ambasador vpraÅ”a razstavljalca, ĆØe lahko doda Å”e malo glasa ker je bilo res potiho, a lampe omedlevale. Bogi razstavljalec je samo obrnil oĆØi. Da ne bo hude krvi CJ ne paÅ”e na MG, ni pa to slab ojaĆØevalec.

Uuuh se popravljam, me daje skleroza. Je za probat tudi UroŔev amp v biamp zasedbi.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe